Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:47 06.07.24 
Взаимопомощ
   >> Психоанализа и психотерапия
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | >> (покажи всички)
Тема Re: Тест за алкохолизъм. [re: vida1929-129539]  
Автор Finntroll73 (Twelve steps)
Публикувано25.01.18 08:35



Точно там е разковничето. Да си признаеш че имаш проблем и да започнеш работа по него. Да сложиш честно картите на масата за зависимостта си. Това е основата на АА книгата и основната на възстановяването.
Не знам как да му помогнеш?!
Заведи го на сбирка на АА. Да слуша час иполовина истории, да види че има хора точно като него. Може и да дойде пропукването за него.

По-добре анонимен алкохолик, отколкото известен пияница!


Тема Re: Тест за алкохолизъм. [re: h1685614@trbvm.com]  
Автор Finntroll73 (Twelve steps)
Публикувано25.01.18 08:36



Струва ти се майтап а?
Изобщо не е майтап.

По-добре анонимен алкохолик, отколкото известен пияница!


Тема Re: Тест за алкохолизъм. [re: vida1929-129539]  
Автор Finntroll73 (Twelve steps)
Публикувано25.01.18 08:48



Заведи го на АА среща. Придружи го. Може и да го тресне изведнъж съвестта или пък бог да го побутне в правия път. Няма да забравя първия път кигато осъзнато отидох със свито сърце в АА клуба. Беше един дъждовен и студен ден на 2009 год.
Прекрачих прага със свито сърце. Умирах от срам тогава. От вратата ме пое усмихнат мъж, заедно с една усмихната възрастна жена. С която днес се познаваме вече добре. Ритуала в началото е че ти дават плик с пожелания и насоки, като новодошъл. И следва разговор на 4 очи с някой по с опит от клуба в странична стаичка. Помня че се разплакай от умиление и загриженността им към мен. После ми предложиха кафе и ме запознаха с другите. Около 6 месеца ходих и близо 7 години не пих.
Изобщо не докоснах. Грешката ми беше че загърбих АА. Реших че сам ще се справа. Но сгреших. Понеже силата на общносттс най-добре влияе и най-добра почва за новия живот създава. Кажи му всичките тези неща на твоя човек.
Сигурно ти е роднина. И много те боли. Но му предай от мен че има спасение и изход. Аз скоро ще направя месец без алкохол. И нямам жажда и кризи.
Но като правило първите няколко месеца са най-рискови. За всяка зависимост е така.
И бъди стожер на твоят близък. Помогни му да осъзнае че има проблем. Заведи го на най-близката сбирка като място.
Отидете няколко пъти дори. Не сме сектанти. А просто хора крепящи се един друг. С вяра и позитивни съвети и взаимопомощ. Ще върне усмивката и щастието му АА. Но първо трябва да осъзнае заблудите си. Ако не е честен пред себе си за проблемс, няма да се получи.
Дано да има силата да е честен пред себе си.

По-добре анонимен алкохолик, отколкото известен пияница!


Тема Re: Тест за алкохолизъм. [re: Finntroll73]  
Автор Bezsynna (ГюрМих)
Публикувано25.01.18 10:45



Ти нали си живял в малък град. Има ли начин човек да отиде наистина анонимно някъде без никой да разбере? Ако не е решил сам да пристъпи, ще е много обиден, че са го завели...



Тема Re: Тест за алкохолизъм. [re: Finntroll73]  
Автор blue jewel ()
Публикувано25.01.18 12:26



Абе то, да ти кажа, ние всички по рождение сме си зависими - от въздух, храна, вода... независим човек няма.


Алкохолът ми е нещо далечно, виж, ако направят тест за шокохолизъм, сигурно резултатът ми ще е страшен.



Тема Re: Тест за алкохолизъм. [re: Finntroll73]  
Автор vida1929-129539 ()
Публикувано25.01.18 13:09



Благодаря за съветите и загрижеността. Ще обмисля върху всичко това, ще му предложа. Аз съм му предлагала да го заведа на сбирка на АА, той категорично отказва. Но и аз мисля, че не е за него. За него е недопустимо чужди хора да се ровят в неговите чувства, мотиви и постъпки, смята че е грубо навлизане в личното му пространство. Той въобще не дава никой да му се меси-нито АА, нито психолози, нито организации, нито нищо.
Добряк е, работи, хората го уважават защото е честен и открит. Никога не е имал никакви противобществени прояви, с изкл. на скарване два-три пъти със съседи,но то на всеки се случва.
Всъщност вреди само и единствено на себе си .
Основният му проблем е, че съсипва здравето си и скоро няма да може да си върши работата. Ще трябва да си търси по-лека работа, а в неговата сфера няма лека работа





Тема Re: Тест за алкохолизъм.нови [re: vida1929-129539]  
Автор Bezsynna (ГюрМих)
Публикувано26.01.18 00:55



Сещах се днес сто пъти за теб, трябва да се обадя на един алкохолик, за да го питам нещо, а хич не искам да го чувам. Та на въпроса - ако мой човек не е убеден, че има нужда и се дърпа и засяга, бих отишла на сбирка сама. Непознати хора, странични хора, нямат причина да те излъжат, а в същото време запознати отвътре с проблема. На първо място ще се посъветваш, за да разбереш дали си права да мислиш, че твоят близък потъва. Може да успеят да ти обяснят или поне да ти дадат насоки как се чувства той, на кое да обърнеш внимание, как евентуално би могла да подходиш, за да помогнеш да се измъкне, те вече са минали през това. Убедена съм, че няма да те прогонят, даже напротив, и сигурно има какво полезно да се научи от тях. Естествено, не е изключено да ти напълнят тиквичката с празни приказки, но другият поглед току-виж те накара нещо да ти блесне и да измислиш как да решиш проблема.



Тема Re: Тест за алкохолизъм.нови [re: Bezsynna]  
Автор Finntroll73 (Twelve steps)
Публикувано26.01.18 04:40



Живял съм в малък град, да. В който е обидно дори ако не пиеш. И те гледат подозрително, и че нещо не си наред ако не пиеш.


Най-близките клубове на АА в нашия регион са в Пловдив или Ст. Загора. Не вярвам да има в Карлово или Казанлък. Не съм чувал просто да има. Но то лесно се основава АА клуб. Трябват няколко осъзнати човека, стая или зала, десетина стола със маса и желание да се спре да пиеш. Както и малко литература и събиране на доброволни собственни средста за материали, наем за мястото ако е зала и пр.
Дори и групичка от двама-трима прави АА, дори и в домашни условия.
За анонимността в малките населени места е сложно.
Нагласите са други на такива места.
Но стига човек да има истинско желание, той намира начини. Ако трябва и ще пътува до големия град един-два пъри в седмицата. По-важно е възстановяването. И желанието за това.

Ти ми кажи твоя човек.. зацепва ли че има проблем? Понеже ако си няма и идея.. първо му трябва един разговор на истината с някой, без да му се спестяват неща. Ако и тогава бучи и подскача, няма как да стане.
Ще трябва сериозно да нагази в лайната, да почне да се влачи и да го вкарват по клиники.. Та белкем зацепи.


По-добре анонимен алкохолик, отколкото известен пияница!

Редактирано от Finntroll73 на 26.01.18 04:41.



Тема Re: Тест за алкохолизъм.нови [re: vida1929-129539]  
Автор Finntroll73 (Twelve steps)
Публикувано26.01.18 04:51



Ами значи някой сух алкохолик трябва да намерите, който да му говори два-три часа за проблема. Просто да му разкаже одисеята си. Някой който може да му стане спонсор и да го наглежда и води.
Започнете оттам-както си честен и откровен за другите неща, бъди така честен и пред себе си.. Че вредиш на себе си, на близките, на работата си, на здравето си. Спестяването на истината е най-лошото нещо което в неговия случай някой може да направи за него.
Принудете го да сложи честно картите на масата. Един отрезвяващ филм за алкохолици може и да изиграе позитивен ефект.
Искам да дам от опита си до момента и да помогна. Понеже наред с трезвеенето, трябва да се научи човек да дава надежда на другите .

Ето една молитва.
Прочетете му я-
Особенно първия абзац. Има го във всеки клуб на АА-



Успех. Дано направите пробив, да с замисли.

По-добре анонимен алкохолик, отколкото известен пияница!

Редактирано от Finntroll73 на 26.01.18 04:52.



Тема Re: Тест за алкохолизъм. [re: Finntroll73]  
Автор Finntroll73 (Twelve steps)
Публикувано26.01.18 04:55



Кажете му че в АА клуба не хапят. И са единственните действащи като опция безплатни психолози. Понеже истинските неща не могат да се купят с пари. Истинската помощ е безплатна. Помощта е там, достъпна.. Трябва да си глупак да не искаш да се възползваш. А и ще завърже много здрави връзки. Базирани на честността, взаимопомощта.. както и доверието. Единственното условие е само да бъде честен пред себе си. Без заблуди и лъжи да тръгне напред по пътя към един по-добър живот.
Успех.

По-добре анонимен алкохолик, отколкото известен пияница!

Редактирано от Finntroll73 на 26.01.18 04:58.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.