Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:45 06.07.24 
Взаимопомощ
   >> Психоанализа и психотерапия
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Дългото контролиране на хаосът води до избухваненови  
Автор FlLERO99 (оперативник)
Публикувано15.01.18 16:46



Когато човек живее дълго време под самоналожен строг ред така както аз живях от уволнението ми от казармата в началото на 1999та до лятото на 2005та година постепенно се натрупват такива външни и вътрешни напрежение че следва избухване най-често то представлява тотален срив във всички занимания или психиатрична криза.После хаосът който идва и който е бил контролиран и подтискан в продължение на дълги години не може да бъде овладян и за 10, 15 и даже за 20 години време.В крайна сметка слабите хора се нуждаят от ред, а силните хора контролират хаосът но хаосът е това което най-накрая винаги взема превес и обърква сметките на всички.Примери много и от личната история на хората и от историята на големите държави също.



Тема Re: Дългото контролиране на хаосът води до избухваненови [re: FlLERO99]  
Автор DarkSideМодератор ()
Публикувано15.01.18 16:59



напълно съм съгласен с тебе, трябва периодично да се "олабва" и "изпушва"
това са го разбрали още в средните векове, затова точно сега, в средата на зимата има множество карнавали ... точно преди много строгите пости преди великден на хората им се дават няколко дни, в които всичко е позволено ... затова всички се маскират, за да не ги разпознават ... в белгия има много традиционни карнавали, в които всчки мъже си натъпкват слама под дрехите, за да не ги познават по телосложението, всички носят еднакви униформи и маски на лицата ... и три дена и три нощи само музика, танци, плюксане, поркане и ебане на поразия

щото после 40 дни строг пост и молитви и хората ще изпушат ... то затова и има толкова педофилски скандали в църквата, щото след толкова зверско подтискане на хаоса, накрая той изригва в най-извратената си форма





Тема Re: Дългото контролиране на хаосът води до избухваненови [re: DarkSide]  
Автор FlLERO99 (оперативник)
Публикувано15.01.18 17:10



Аз лично подтисках хаосът от януари 1999та до първата ми жестока психиатрична криза през август 2005та година и едва сега през последните месеци съумявам отново да планирам следващите си 8-9 дни напред но от август 2005та до към есента на миналата 2017та година това нямаше как да стане.Също друго важно нещо което съм забелязал е че няма житейска система която да остане валидна за повече от 4 години време и точно на четвъртата година старата житейска схема е за смяна.И ако човек не я смени тежко му и горко...



Тема Re: Дългото контролиране на хаосът води до избухваненови [re: FlLERO99]  
Автор DarkSideМодератор ()
Публикувано15.01.18 17:19



моите изкарват около десет години, но смяната им сигурно е по-драстична



Тема Re: Дългото контролиране на хаосът води до избухване [re: DarkSide]  
Автор FlLERO99 (оперативник)
Публикувано15.01.18 17:27



Това означава че със сигурност ти си по-стабилен от мен.Също за драстична смяна на системата задължително човек трябва да е много стабилен.



Тема Re: Дългото контролиране на хаосът води до избухваненови [re: FlLERO99]  
Автор vida1929-129539 ()
Публикувано15.01.18 17:32



Интересно, и аз написах същото на Финтролът в неговата тема.
Аз издържах девет години на една и съща работа. Мисълта ми да напусна зрееше бавно и спокойно последните две години. Може би накрая прекалено бавно действах. Трябваше сама да напусна, преди да се стигне изнервеното положение те да ме притискат да напусна.



Тема Re: Дългото контролиране на хаосът води до избухваненови [re: FlLERO99]  
Автор DarkSideМодератор ()
Публикувано15.01.18 17:33



тя смяната си става без да те пита, ако не си стабилен рухваш и после ти трябва време да се оправиш ...и тамън се закрепиш и пак става време за смяна ...





Тема Re: Дългото контролиране на хаосът води до избухваненови [re: DarkSide]  
Автор FlLERO99 (оперативник)
Публикувано15.01.18 17:36



Точно така!Браво!Ето един истински умен, стабилен и разумен мъж!



Тема Re: Дългото контролиране на хаосът води до избухваненови [re: vida1929-129539]  
Автор FlLERO99 (оперативник)
Публикувано15.01.18 17:40



При теб само си напуснала работата си, докато при мен от 2005та нагоре през следващите години загубих и следването си и финансовата си система стигнах до фалит, и спортната си активност прекратих и външният ми вид много се развали и всичко се срина.Даже когато нещата започнаха да се оправят през 2012та година хаосът останал от преди 6-7 години неговият призрак все още беше жив.Сега също има известен хаос но е сравнително управляем ден по ден и плановете ми се менят по-рядко отколкото преди което е сигурна индикация за по-малък хаос.



Тема Re: Дългото контролиране на хаосът води до избухваненови [re: FlLERO99]  
Автор vida1929-129539 ()
Публикувано15.01.18 17:53



Положението при мен и при теб е почти едно и също.
При мен е заради депресията, при теб-знаеш.
На петата година изпаднах в депресивна криза. Събрахме се около кръглата маса с шеф и парньори, коит по образование са психолози и обсъдихме какви мерки да взема. Взех се в ръце, оправих се и продължих работа. И те направиха известни компромиси и аз.
На деветата година отново тежка депресивна криза. Този път отказах да се лекувам. казах им това съм аз. Ако не ме приемете каквато съм, по-добре ще си намеря друг работодател, който повече ще гледа моите качества и по-малко ще се вторачва във слабостите и недостатъците ми. Те отминаха с мълчание моята заявка, предпочетоха да ме изпъдят. Или аз не съм им била ценен кадър, или на тях им беше писнало и не им се занимаваше .Просто така им беше по-лесно.Няма човек, няма проблем.
Всъщност при теб няма хаос, има закономерности. Болестта ти рецидивира през определен период, както и при мен. Нормално е. Наблюдавай се и си води бележки






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.