Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:37 04.07.24 
Взаимопомощ
   >> Психоанализа и психотерапия
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | >> (покажи всички)
Тема Постижения 2018-2019нови  
Автор TheGiverAndTheTaker (истински)
Публикувано05.01.18 20:48



Пускам тази тема, в която заедно да си набележим хубави лични цели за постигане през 12-те месеца на 2018-та година. Нека тези цели бъдат полезни за нас, нека ни окрилят и мотивират, давайки ни прав път. Всеки успех ще доведе до по-висока самооценка в дългосрочен план, която никой няма да може да ви отнеме. За неуспех е забранено дори да се мисли, не и сега! Времето си тече неусетно, но с инат и постоянство можем да го превърнем в най-добре изтеклото време.

Заявявайки целите си ясно пред останалите, в краят на 2018-та година, ще извадим тази тема от нафталинът и всеки ще даде своят отчет – в какво успя, какво се усложни, колко сила хвърли.

Ще напиша своите няколко цели по-късно, защото в моментът не мога да ги формулирам добре.

Успех на всички.



Тема Скептичен съм към идеятанови [re: TheGiverAndTheTaker]  
Автор DarkSideМодератор ()
Публикувано05.01.18 21:30



Скептичен съм към идеята


1. Нова година не е най-добрия момент за такива неща, защото метаболизма е забавен и няма слънце и ентусиазъм ... пролетта е значително по-подходяща като период за започване на ново поведение

2. Самата идея предизвиква подсъзнателни негативни мисли и реакции - с нея ти казваш на подсъзнанието си че не се харесваш и не се приемаш и то ще продължи да прави така, че да продължиш да не се харесваш и приемаш

3. По принцип идеята да направиш съревнование с други хора има своите предимства, но точно тук и сега случаят е такъв, че повечето хора са депресирани и така само ще ги дозабиеш още по-навътре в депресията им с чувство за вина



... общоизвестно е че фитнесите са препълнени първите две седмици след Нова Година и после опустяват чак до средата на юни, когато отново всички едновременно се сещат, че трябва да отслабнат за лятната отпуска



Тема Re: Постижения 2018-2019нови [re: TheGiverAndTheTaker]  
Автор vida1929-129539 ()
Публикувано05.01.18 21:55



Целите ми са:
1. Да си намеря подходяща работа, за да се издържам и да съм независима.
2. Да си вляза в къщата и да живея там.



Тема Re: Скептичен съм към идеятанови [re: DarkSide]  
Автор vida1929-129539 ()
Публикувано05.01.18 22:01



1. Да, не е най-добрия момент. И на мен ми е скапано. Някои може да почакат до пролетта, за да им се изясни какво искат. Но аз го написах с две изречения, какво толкова.
2. Не, напротив, харесвам си се, но въпреки това си тъна в летаргията, като мечка в зимен сън.
3. Не мисля да се съревновавам с другите. Това са моите лични цели и за тях не е нужно да се съревновавам.
4. Не ходя на фитнес, но ходя да тичам в горътЪ





Тема Re: Скептичен съм към идеятанови [re: vida1929-129539]  
Автор alLibi (либиец)
Публикувано05.01.18 22:27



Аз съм пълен с грандиозни идеи в момента (не страдам от биполярна депресия!) и смятам да намеря време да ги осъществя. Много ми се искаше да напиша код за един много интересен конкурс по Deep Learning който тече в момента организиран от NVidia и крайния срок за който е 18ти февруари..

Но преди 3 седмици шефовете ми откриха, че се разтакавах в предишния ми проект и ме хакнаха на един нов и много интересен проект, дадоха ми и кинти - от тази година ще имам допълнително пари за една двуседмична почивка всяко лято до френската Ривиера и Сен Тропе за цялото семейство - и ме юрнаха да работя. Така че в момента съм заринат от С++ код и алгоритми за компресиране на колонно-ориентирани in-memory бази данни в най-различни формати (разбирай parquet, avro и т.н.). Та тая колонно-ориентирана in-memory база данни, която разработвам в момента трябва да работи заедно с един асоциативен кърнъл в клъстър от сървъри в облака на Амазон чрез разпределен консенсус аглоритъм подобен на raft. Отделно трябва да бъде и redundant, но за осъществяването на някаква пръстенова (redundant ring) схема подобно на Касандра още не съм мислил. Та в момента съм отворил към 20на терминала и дебъгвам към десетина grpc сървъра които правят огромни (повече от 100на гигабайта) компресирани индекси с цел да бъдат пратени, парче по парче, на асоциативния кърнъл когато има нужда от тях. Такива ми ти работи.. Изпуснах конкурса на НВидия но пък отивам на една много добра конференция по Deep Learning този Януари, къде възнамерявам да се срещна с корифеи като Андрей Карпати, Алекс Крижевски, Ян Ле Кун и ,надявам се, моя Deep Learning идол Джефри Хинтън.

Редактирано от alLibi на 05.01.18 22:51.



Тема Re: Постижения 2018-2019нови [re: TheGiverAndTheTaker]  
Автор ALONE911 (I want)
Публикувано05.01.18 22:33



Тази година очаквам да ми излезе застраховка живот.
Парите не са много, но мисля да направя малко ремонт на виличката. Все пак тук живеем.
2. Мисля да купя и повече стока.
3. Имам и трети въпрос който трябва да резреша но е много проблематичен.
В личен план нещата са твърде сложни...

”Понякога плащаме най-скъпо за безплатните неща.\"Алберт Айнщайн


Тема Re: Постижения 2018-2019нови [re: TheGiverAndTheTaker]  
Автор vida1929-129539 ()
Публикувано06.01.18 09:45



Може ли да попитам нещо? Можем ли да коментираме намеренията и плановете на другите и да ги подкрепяме емоционално...без да критикуваме

?



Тема Re: Скептичен съм към идеятанови [re: alLibi]  
Автор vida1929-129539 ()
Публикувано06.01.18 09:47



Еееех че живот живееш и работиш на пълни обороти! Не разбрах всичко, но ми харесва ентусиазмът ти. Успех!



Тема Re: Постижения 2018-2019нови [re: ALONE911]  
Автор vida1929-129539 ()
Публикувано06.01.18 09:50



Твоят начин на живот ми е близък и познат. Мечтата ми-да съчетая живот сред природата и удобствата на цивилизацията.
В личен план ....и аз не искам да споделям тука, защото е болезнено.





Тема Re: Постижения 2018-2019нови [re: TheGiverAndTheTaker]  
Автор vida1929-129539 ()
Публикувано06.01.18 13:13



След като написах какво искам през 2018-та година, се почувствах по-зле. Но после ми просветна. То като че ли винаги е така, възходи и падения на мисълта, приливи и отливи на настроение.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.