Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:48 02.07.24 
Взаимопомощ
   >> Психоанализа и психотерапия
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Тема Ето защо никой не бръсненови  
Автор TheGiverAndTheTaker (истински)
Публикувано28.12.17 13:17



съвестните жени за сливи.

Днес си отивам на работа по тъмно, както обикновено. За тези, които не знаят – работя като професионален чистач. На приключване случайно идва техническата секретарка на офисът и ме поздравява нормално, но с тон на омекнала киселица. За протоколът, всички обекти под моята егида се поддържат толкова чисти, че няма смисъл от огледала в тях – и в дървената врата можеш да си оправиш гримът. И тя с някакъв кисел тон ми вика: "Виж утре, тук имам прах на бюрото, седи от една седмица."



Еми зЕми го махни, като седи от една седмица.

Тя е много отговорна, сериозна, съвестна и донякъде симпатична. Не е руса кифла, каквито постоянно се оплаквате, че харесваме. Не я вее вятър на бял кон и това е много хубаво, но ако съм гадже с нея, ще ми скъса нервите за 200 милисекунди.

Най-отблъскващата жена е киселата, а не грозната. Това ще го потвърди всеки мъж, убеден съм. А съвестните жени обикновено са киселяци, за разлика от кифльоците.



Тема Re: Ето защо никой не бръсненови [re: TheGiverAndTheTaker]  
Автор blue jewel ()
Публикувано28.12.17 14:02



Голям извод направи - "обикновено са киселяци". Все едно да кажа "всички мъже са идиоти". Или като лайтмотива на Файла - "българката е боклук".
Никога не можеш да сложиш всички под един знаменател. При това изводът ти е направен само от една жена, която може да е била в цикъл (а него го имат и кифлите и не вярвам да са много по-приятни в този период) или да е имала лични проблеми.



Тема Re: Ето защо никой не бръсненови [re: TheGiverAndTheTaker]  
Автор vida1929 ()
Публикувано28.12.17 15:19



На приключване случайно идва техническата секретарка
Тя каква ти се явява тази? Тя ли казва какво да чистиш в офисът?

Ми да ти кажа всеки ден си бърша бюрото и постоянно има прах. Одеве го забърсах и пак има. Просто повърхността е такава, че и една прашинка да падне, веднага личи. Трябваше и ти някакво такова обяснение да й дадеш и веднага да идеш за го избършеш.
Тя с какъв тон ти го каза, с кисел ли?
Въпросът е, ако че тя ти е работодател, няма значение мъж-жена, не трябва да се засягаш от тонът й.
Аз не можах да свикна с идеята, че някой ще наблюдава моята работа, ще ми мърмори с тон и ще ме коригира , и си загубих работата.



Тема Re: Ето защо никой не бръсненови [re: blue jewel]  
Автор vida1929 ()
Публикувано28.12.17 15:22



която може да е била в цикъл


или да има някакви проблеми със здравето или в къщи.



Тема Re: Ето защо никой не бръсненови [re: TheGiverAndTheTaker]  
Автор vida1929 ()
Публикувано28.12.17 15:46



Най-отблъскващата жена е киселата, а не грозната.

Верно е. И аз най мразя бурсуци, темерути и чешити, без значение полът.



Тема Re: Ето защо никой не бръсненови [re: vida1929]  
Автор TheGiverAndTheTaker (истински)
Публикувано28.12.17 16:50



В отговор на:

[...] Тя ли казва какво да чистиш в офисът? [...]




В отговор на:

[...] Просто повърхността е такава, че и една прашинка да падне, веднага личи. Трябваше и ти някакво такова обяснение да й дадеш и веднага да идеш за го избършеш. [...]



Ти луда ли си, никой не ми казва какво да чистя! Аз от 7-8 години се занимавам с професионално чистене, което не е същото като това да си чистиш вкъщи. В моментът се занимавам само с това и се опитвам да наредя фирмата си до другите разпознаваеми имена в браншът, макар че това най-вероятно няма да стане, поради независещи от мен причини. Гледам видеа в Ютюб, чета, питам, инвестирам малкото пари, които имам в неща за фирмата. Купувал съм купища почистващи препарати и материали от всякакви марки и видове, само за да ги тествам.

Ролята на тази секретарка е да мрънка от време на време за глупости. Тя дори не е директен клиент на моята фирма, а отговорно лице. Не ми е работодател, не ми плаща кой-знае колко и мога да я отсвиря когато реша или да пратя работник на този обект, което ще стане скоро, но не поради тази причина.

Обяснение да и дам и да забърша веднага... ти просто ме разби. Те мрънкат хиляда човека за хиляда различни противоречащи си глупости, като някои от тях дори не са ми клиенти, а недомембани хора, които се чудят на кого да си го изкарат. Ако тръгна да давам обяснения на всеки случаен чиляк и да правя неща по команда, трябва да се гръмна.

Те преди искаха да си ходя преди точно определен час, но вече ме търпят, защото се усетиха, че после не могат да намерят такъв като мен посмъртно. Всичко свети. Много са ми смешни като се опитват да си чистят сами – взимат някаква случайна микрофибърна кърпа, Pronto за мебели, правят някаква комична мацаница и се отказват.

Предишният им чистач беше някакъв дебил, който работеше това като странична работа. Не знам колко са му плащали, но откакто отидох, още в началото ги застрелях с качеството, което предлагам и изобщо не преувеличавам! Не бъркай професионалните чистачи с пенсионерки, които изкарват някой допълнителен лев, или с цигани, които са брутално дискриминирани в този бранш, но това е друга, много дълга тема. Заплатата на професионален чистач РАБОТНИК в нормална фирма в София е 800-1000 лева на месец. Даже аз съм плащал и по 1100-1200 на месец, но тогава не умеех да си правя сметката и научих най-важният урок за собственик на фирма: винаги плащай минимумът, защото в противен случай ще изкарат няколко хиляди за 2-3 месеца и ще ти теглят една майна. Ако са зависими от теб и имат нужда от следващата заплата, ще те слушат. А професионални чистачи, които работят за себе си, правят по 1500+ на месец.

Не ме разбирай грешно – повечето хора там, както и другите ни клиенти са много готини, просто хал хабер си нямат от чистене, което е напълно нормално и веднъж свикнат ли, че постоянно е чисто, започват да се чудят по какъв въпрос да се изкажат.



Тема Re: Ето защо никой не бръсненови [re: TheGiverAndTheTaker]  
Автор DarkSideМодератор ()
Публикувано28.12.17 16:59



научих най-важният урок за собственик на фирма: винаги плащай минимумът, защото в противен случай ще изкарат няколко хиляди за 2-3 месеца и ще ти теглят една майна. Ако са зависими от теб и имат нужда от следващата заплата, ще те слушат.

ще те слушат докато не ги обучиш добре за 2-3 месеца и после ще ти теглят една майна щото конкурента ти им плаща с 10% повече от тебе





Тема Re: Ето защо никой не бръсненови [re: DarkSide]  
Автор TheGiverAndTheTaker (истински)
Публикувано28.12.17 17:14



За 10% няма да ми теглят майна, по-скоро за 40, пък и под минимум нямам предвид да се подиграваш с тях. Минимумът, който е съвсем ОК спрямо стандартът на живот в България, но не и стотинка повече.



Тема Re: Ето защо никой не бръсненови [re: vida1929]  
Автор blue jewel ()
Публикувано28.12.17 18:49



А ако причината да изглеждат като борсуци и темерути е депресия? Сигурно и ние понякога изглеждаме така в очите на хората, и може и нас така да ни наричат...



Тема Re: Ето защо никой не бръсненови [re: blue jewel]  
Автор vida1929 ()
Публикувано28.12.17 19:13



Да, сигурно и ние така изглеждаме. Затова трябва по-често да се усмихваме и да сме позитивно настроени.







Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.