Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:41 04.07.24 
Взаимопомощ
   >> Психоанализа и психотерапия
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | >> (покажи всички)
Тема Re: Matrixнови [re: TheGiverAndTheTaker]  
Автор blue jewel ()
Публикувано14.12.17 13:34



И сега ни наблюдават с пакет пуканки и се забавляват по цял ден. От време на време, ако не са доволни какво правим, натискат по някое копче и ни насочват в друга посока. ;)

Пък ако е така, възниква друг въпрос - тях пък кой ги е направил? А него? И така нататък. Накрая трябва да има някое същество, което никой не го е сътворил, а то е създало всичко останало (идеята за Бог). Но, нали съм агностик, както ти ме определи, не мога да съм сигурна дали това е вярно или не.

Редактирано от blue jewel на 14.12.17 13:51.



Тема Re: Matrixнови [re: TheGiverAndTheTaker]  
Автор FlLERO99 (оперативник)
Публикувано14.12.17 13:58



До колкото съм чел изследвания преди много време според тях е много по-лесно да се направи нова атмосфера именно на Марс и никъде няма нито един написан ред да се променя атмосферата на Венера.А колкото до ниската гравитация на Марс който е и доста по-малък и лек от Земята ако хора останат да живеят за по-дълго там ще им атрофират мускулите и после като се върнат на Земята ще имат проблеми на тази основа.



Тема Re: Matrixнови [re: FlLERO99]  
Автор TheGiverAndTheTaker (истински)
Публикувано14.12.17 14:31



Да, на Марс атмосферата трябва просто да се замърси силно като на Земята, и от полученият парников ефект, ще стане годна за живот. Парадоксално е, но има логика.

Това за Венера са мои теории, не съм го чел никъде. Чел съм само, че са обмисляли вариант за изграждане на база за хора, която да се намира на такава височина, където налягането е поносимо.

То изглежда невероятно да промениш атмосферата на Венера, но щом на Земята успяхме да променим климатът само с някакъв индустриален бум, предполагам, че ако има достатъчно умни и кадърни хора, може и на Венера да се промени.

Смятам, че до 10-20 години Монсанто съвсем спокойно може да направи микроорганизъм, който да вирее на Венера и да диша големи количества въглероден диоксид, превръщайки го в кислород и азот. Те в Китай цяла крава сглобиха от ДНК.

Да не говорим, че свойствата на брауновият газ тепърва започват да се изследват, а това е толкова велико откритие, че колонизирането на нови планети може да се окаже много по-лесно. С браунов газ могат да изчистят Украйна и Япония от радиоактивните им замърсявания за нула време, но все още никой няма изгода да вади на показ брауновият газ, защото нефтената индустрия ще се сгромоляса с гръм и трясък, което ще предизвика най-голямата хуманитарна криза на новото време.



Тема Re: Matrixнови [re: blue jewel]  
Автор Human form (вездесъщ)
Публикувано14.12.17 15:21



Ако наистина живеем в симулация, тогава би могла да съществува логическа възможност това, което виждаме,чувстваме измерваме да не са естествени събития и закономерности, а изкуствени , които са създадени от симулаторите, които и да са те..



Тема Re: Matrixнови [re: TheGiverAndTheTaker]  
Автор FlLERO99 (оперативник)
Публикувано14.12.17 15:31



Относно промяната на атмосферата на Марс съм чел изследвания че трябвало да ударят голям астероид вероятно със замразен кислород в повърхността чиято температура на топене е -218 градуса и така да се получи атмосфера.Това впрочем според мен е хиляди пъти по-лесно да стане отколкото да се променя атмосферата на Венера.За промяната на атмосферата на Марс съм чел и изследвания че трябвало да се засадят растения там в огромен мащаб които да също да произвеждат кислород.Трябва да се има на предвид също че атмосфера само от кислород не става защото изгаря дробовете, трябва и доста азот.В момента налягането на атмосферата на Марс е 0,002 атмосфери, а атмосферата е съставена предимно от въглероден диоксид.

За брауновия газ почти нищо не знам, но от отдавна от много отдавна съвсем сериозно подозирам че американците имат бази на Марс като летят до там регулярно с космически кораби с двигателна система базирана на антигравитация. Впрочем това което наистина застрашава петролната индустрия едва ли е брауновият газ, а е по-скоро антигравитацията.



Тема Re: Matrixнови [re: blue jewel]  
Автор TheGiverAndTheTaker (истински)
Публикувано14.12.17 16:02



Ти подценяваш интелектът ми. Реши, че съм се взел много сериозно, знам всичко и ръся мозък, та се не знае. Аз не съм последовател, а мислител. Докато се сформират настоящите ми светосхващане и светоусещане, съм седял сам в гората по цял ден и съм мислил. Книгите и филмите от гении бяха само отправна точка. Отне ми години докато разбера много неща по емпиричен път, за които вече знам със сигурност, че са така. Отговорих си на въпроси като това какъв е смисълът да съществуваме, защо Бог ни е създал и други от този ранг.

Откъде да знам кой е създал Бог? Знам нещата, до които можах да стигна с почерняване на жиците от мислене. Ние познаваме 3-4% от физиката, а искаш да ти отговоря кой е направил Бог. Единствено мога да ти кажа, че където са Бог и другите същества, е на толкова нива и слоеве отвъд това, което усещаме със сетивата си и емпиричните ни знания, че там със сигурност не действат законите на физиката, които велики хора като Нютон са ни дали. Дори физиката на елементарните частици и астрофизиката "не си отговарят". Там където са тези същества, може изобщо да не съществува създаване. Може да има бронзови бюстове вместо създаване и анти-квартватрибаренометнаТА-3-ОКСП, 19, Зал-плазмен анти~1117-провенид, вместо време. Аз съм сериозен човек и такива иронични коментари изобщо не са уместни. Далече съм от пуканки и бълбукаща Кока кола.



Тема Re: Matrixнови [re: TheGiverAndTheTaker]  
Автор FlLERO99 (оперативник)
Публикувано14.12.17 16:14



Ти си един от малкото мислещи млади хора в България.Освен това и работиш своя собствена работа за което заслужаваш уважение.Когато аз бях на твоята възраст 27 години болестта ми вече ме беше покосила но като цяло за онези години мога да кажа че все още развивах личността си с учене, тренировки и обогатяване на личните познания. Също политиката ми беше грабителска и завоевателна което според мен за онези времена 2005та година е било правилно.



Тема Re: Matrixнови [re: FlLERO99]  
Автор TheGiverAndTheTaker (истински)
Публикувано14.12.17 16:18



Как ще използват антигравитация в откритият космос? Там няма гравитация, срещу която да насочат антигравитацията и да се движат.

Аз знам наизуст цялата публично достъпна информация за брауновият газ, и тя по принцип е оскъдна. Китайците са купили повечето открития на българинът Юл Браун и са направили огромни подземни лаборатории, в които проучват свойствата на брауновият газ. Много е вероятно да използват хибридни подводници, които работят на браунов газ + друго гориво, или само на браунов газ. По-напредналите във военно отношение държави сигурно също използват браунов газ, макар да нямат патент - за тайни военни цели никой няма да им го иска. Това е толкова евтина и чиста енергия, че ако я пуснат, ще издуха всичко от пазарът за горива.

Доколкото съм чел за антигравитацията, тя се получава чрез някакви много трудни за поддържане изотопи на (анти)химични елементи. Предполагам, че ти си доста по в час.



Тема Re: Matrixнови [re: TheGiverAndTheTaker]  
Автор blue jewel ()
Публикувано14.12.17 16:20



Помниш ли една картинка - "За който е разбрал смисъла на живота - психиатърът приема в 403 кабинет".

Шегувам се, нали не си се засегнал.

Е, всеки има право да има своя истина. Но не и да я налага на другите с думи като "аре бе, толкова ли сте глупави, че не знаете еди какво си." Ми то философите и учените толкова векове не са го разбрали, че ние ли ще го знаем. :)

Мен най ме вълнува въпросът какво става след смъртта. И дали животът е подготовка за нея, както според религиите, или просто съществува само това сега, а после вече няма нищо.
Ама колкото и да мисля, докато не му дойде времето, едва ли ще разбера. Не бързам, де.

Редактирано от blue jewel на 14.12.17 16:26.



Тема Re: Matrixнови [re: TheGiverAndTheTaker]  
Автор FlLERO99 (оперативник)
Публикувано14.12.17 16:38



Антигравитацията всъщност не е много коректно наименование защото освен антигравитация съществува и нещо като собствена гравитация.Всъщност това са различни двигателни системи на НЛО и на летящи чинии произвеждани в Америка и в Русия.

Една от най-съществените причини НАСА да не лети отново до Луната и непрекъснато да отлагат планираното отиване с екипаж до Марс е наличието на черен бюджет и на нови революционни методи за предвижване в космоса които американците използват тайно.Един такъв пример за такава машина е американският магнитен гравитедил ТР-3Б и в интернет има информация за него.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.