Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:39 19.05.24 
Взаимопомощ
   >> Психоанализа и психотерапия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Трите ми най-ценни лични качестванови  
Автор FlLERO99 (оперативник)
Публикувано02.12.17 20:10



На първо място много силна фотографска памет която обхваща над 36 години от животът ми още от пролетта на 1981ва и на второ място завиден реализъм в разсъжденията.Към тези две качества в миналото прибавяме огромна упоритост и много силна воля но през последните 10 години явно съм ги загубил в доста голяма степен.Фотографската ми памет е толкова силна, обширна и разграфена с дати че едва ли не за последните ми 36 години и половина аз не се нуждая от никакъв дневник защото помня почти всичко.Даже през есента на 1995та година си направих един експеримент с паметта ми като започнах да описвам събития от 4 години назад от есента на 1991ва и се оказва че аз помня около 80% от дните през есента на 91ва и почти нямам загуба на събития.Относно реализмът ми той е всякакъв и финансов реализъм и математически реализъм, и физически реализъм, и социален реализъм, и исторически реализъм, въобще всякакъв.Реализмът го развивам от повече от 20 години време всеки ден, а фотографската памет която имам още от бебе я поддържам с непрекъснати връщания назад в миналото плюс обогатяването на тази памет с новите събития и се оказва че примерно през последните 6 години аз изразходвам на ден поне 2-3 часа само за поддръжка на тази памет.Мисля че малко съм прекалил с опресняването и обогатяването на паметта и с развитието на реализмът ми като е трябвало да инвестирам повече мисъл в логическото мислене.



Тема Re: Трите ми най-ценни лични качестванови [re: FlLERO99]  
Автор vida1929 ()
Публикувано02.12.17 21:04



Упоритост, воля и силна фотографска памет- сигурна съм, че тези са твоите най-добри качества, а може би имаш и други. Но за реализма не съм съгласна. Ти нямаш силно силно чувство за реално и въображаемо. Имаш внушения. А внушенията са далеч от реалността.
Това тема за теб ли ще е и ако е, тогава-кои са твоите слаби страни и недостатъци.
На мен пък ми интересно и другите клубари да си кажат най-ценните качества.



Тема Re: Трите ми най-ценни лични качестванови [re: vida1929]  
Автор FlLERO99 (оперативник)
Публикувано02.12.17 21:23



Аз съм един от малкото шизофреници които добре знаят как да разграничат халюцинацията от реалността.



Тема Re: Трите ми най-ценни лични качестванови [re: FlLERO99]  
Автор vida1929 ()
Публикувано02.12.17 21:28



Добре, а кои са твоите недостатъци?



Тема Re: Трите ми най-ценни лични качестванови [re: vida1929]  
Автор FlLERO99 (оперативник)
Публикувано02.12.17 22:07



Късотрайната памет ми е поразена от тоновете юридическа литетатура която учих и също помня много неща наобратно както са написани което е отделно психическо разстройство.За късотрайната памет например ако ми изброиш няколко неща които трябва да преместя от една купчина предмети не мога да запомня повече от две неща което е огромен проблем при обща физическа работа.А помненето наобратно на пароли от интернет и на други информации на практика ми стопира ученето в университетът.



Тема Re: Трите ми най-ценни лични качестванови [re: FlLERO99]  
Автор vida1929 ()
Публикувано02.12.17 22:21



Хубаво е, че знаеш своите качества и недостатъци. Аз сега се напъвам да се сетя за моите и нищо не ми идва на акъла.
Но се сещам за една книга, която четох. Попитали един мъдрец, който освен мъдрец, бил и много преуспял и богат човек, какви са неговите най-ценни умения. Той отговорил, да гладувам, да мисля и да чакам. Та и моите умения сега май се въртят в тази сфера.





Тема Re: Трите ми най-ценни лични качестванови [re: FlLERO99]  
Автор lsrael Thornstein (Judenfurz)
Публикувано03.12.17 01:55



откакто станах циник престанах да търся ценни качества в себе си.

chronic kvetch


Тема Re: Трите ми най-ценни лични качестванови [re: lsrael Thornstein]  
Автор Secret face73 (Human)
Публикувано03.12.17 02:31



Добре е да си взискателен към себе си.






Тема Re: Трите ми най-ценни лични качестванови [re: FlLERO99]  
Автор Secret face73 (Human)
Публикувано03.12.17 02:47



Моите три качества ли?
Може би дар-словото ми и музата да пиша. Второто според мен което е ценно при мен е силно развитото ми аналитично шесто чуство. Доста често съм се убеждавал че като наблюдавам определено събитие, предугаждам и предусещам до почти 100 пр как ще се развият нещата. Относно работодатели, относно колеги, относно роднини или просто познати и приятели.
Зодията си ми е такава, Дева. Вечно с лупата наблюдавам и анализирам. Обичам да съм подготвен в аванс за всичко. Такъв съм си просто. И не обичам нищо да оставям на случайността.
Третото ми качество може би е, че на някаква степен имам упоритост и воля. Може и да не е за правилните неща, но падне ли ми пердето, и минавам през себе си ако трябва.. но го правя заради идеята!
Щом за мен не е добре, няма да е добре и за тези които ми го причиняват.
Имах воля все пак над 6 години да не докосна алкохол. Както и да не пуша. В момента пия много рядко. В момента съм в режим и съм само на вода.
Лоши черти.. доста са. Много даже.
Неувереност, плахост, липса на настойчивост да следвам цели, подценяване на себе си, кофти самооценка на моменти. Не съм нахален и нагъл навсякъде да се показвам като най-добрия.
Не съм по тази логика може би пробивен. Понеже живеем във века на наглеците и нахалниците. Които смятат поведението си за пробивно и градивно. За мен един нагъл и прост човек си е просто нагъл и прост. Без значение колко нагоре е в йерархията, или е постигнал и забогатял.
Той си остава такъв. И не бих се продал за пари. Другото което мразя е-да лижеш задника на някой.
Ненавиждам хрътките и подмазвачите. Както и нагаждачите и службарите.
За мен това са хора без достойнство.
Постигни успехи, ама без да лижеш задници
Странно ми е понятието и разбирането им за кариера на такива.
За съжаление живеем във връзкарски свят, нямам големи връзки... или поне не съм първи приоритет на познатите и приятелите си, затова съм безработен все още.
Ако можех да лижа безсъвестно задници, сигурно щях да съм много напред в материала.


Не се образовах с висше образивание. Това никога няма да мога да си простя.
Но си оставам аз.
И много неща и хорски черти са ми напълно чужди. Чалги, какафония, евтини приказки.. изобщо приказки за маловажни неща.




Тема Re: Трите ми най-ценни лични качестванови [re: FlLERO99]  
Автор Secret face73 (Human)
Публикувано03.12.17 03:04



Знаеш ли кое е чудовищното Файле? Че в последните 6-7 години почти не са ми се обаждали стари познати и приятели само за да ме чуят как съм?!
Обадят ли се.. знам преди още да са изплюли камъчето, че е с някаква цел. В 8 от 10 случая съм се оказвал прав. Дори в 9 от 10 случая дори.
Най-вече хора които не си виждал и чувал от дете или тинейджър, и изврднъж.. Охоооу, какво става с теб.. И след малко се почва с исканията.
Този тип хора, както и другия тип "приятели" където над 10 години не са ме потърсили, вече не са в телефонния ми указател. И във фейсбук ги поизчистих.
Нямам нужда от ненужно бреме!
Просто не е нужно нищо да правиш, всеки сам си показва какъв е!
Вече гледам единственно делата.
Даже на няколко пъти едно семейство тук в града в който съм.. като се видим ми се ще да им кажа.. Ами още чакам да ни върнете визитата, 4-5 години чакам вече.
Понеже големи мазни усмивки като се засечем по разни партита, пък иначе все са най-заети за нас. А винаги сме ги посрещали като крале.


Ама мъжа като е "мъж на жена си" и под чехъл, няма и да се срещнем. Понеже жена му ще му чете конско после, ако случайно му се откъсне да ни покани без да иска.
С такива.. както и те с нас. Даже и на моменти просто ги загърбвам.. и да се спасяват. Не са ми интересни да се правим само на хубави при общи срещи.
Всеки сам да си отговори, защо съм се променил към него.
И на работата много ме упрекваха преди, че съм се бил много променил, изнервил и един вид озверял.
Ами.. всеки да си се погледне първо в огледалото какво ми дава като отношение, пък после да прави заключения.
Ама то било други фактори..
Е, ми те тези общи и други фактори. стават лични неща накрая. Щом лично аз на гърба си ги усещам и страдам.
Сина ми е в такава възраст, че често отговаря, дрънка се с нас, заяжда се.. Пубертет и хормони е!
Не минава ден да не му повторя-Не бъди нагъл в този живот! Понеже никой друг освен нас, няма да има това ниво на толеранс към изблиците ти. Другаде ще те бият направо. Отделно че хората генерално не обичат наглите хора.
Да ме виждаш мен да търпя нагли и безочливи хора в живота си?
Иди питай гърка защо го зацепих, иди питай една камара познати защо ги отцепих, иди питай леля ми защо 5 година вече не съм я потърсил?!
Понеже аз наглеци в живота си не търпя!






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.