Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:07 11.06.24 
Взаимопомощ
   >> Психоанализа и психотерапия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Оле,нови [re: vida1929]  
Автор crazymonkey-126377 (тиха усмивка)
Публикувано07.12.17 11:32



начи е позволено и за лошите качества?



Ама само три ли? Ако да, ей ги моите:

- Много съм лакома, поглъщам огромни количества храна, зависима съм от това, както алкохоликът от пиенето
- В състояние съм да отлагам задачи, изпълнението на които понякога отнема 10-15 минути с ... години. При това непрекъснато се дразня, като гледам нещото, което има да се прави.
- Голяма съм критикарка, ама голяма. Работя много по въпроса, затварям си човката и поне съм го докарала дотам, че да виждам и хубавите неща в критикуваната ситуация или човек. Щото преди само кофти нещата виждах и нямах очи за хубавото. Старая се да спазвам правилото ако имам нещо хубаво да кажа и, естествено, да е истина, да не го премълчавам, а ако има нещо лошо, да си го запазя за себе си, особено ако става дума за човек. Че като си знам острия език ... Може и затова да ви се струва, че изтъквам положителните си страни, не знам.

Не гледайте как изглежда, разберете какво Е

Тема Re: Трите ми най-ценни лични качестванови [re: vida1929]  
Автор blue jewel ()
Публикувано07.12.17 11:55



А ти подклаждаше ли някак тази "любов"?





Тема Re: Трите ми най-ценни лични качестванови [re: vida1929]  
Автор blue jewel ()
Публикувано07.12.17 11:56



Розмари се самосъжалява. С надеждата някой да каже "ама не, не е така"... Познавам много добре този тип психика...



Тема Re: Трите ми най-ценни лични качестванови [re: vida1929]  
Автор TheGiverAndTheTaker (истински)
Публикувано07.12.17 12:31



"Единъ народъ расте самъ съ идеалите, съ задачите що зема на своите плещи - и съ тяхъ се той възйема до подвизи, преди зарадъ каквито самъ не се е смяталъ за кадъренъ. Ето вамъ и пример: съ векове народа ни мърцина живя въ душевенъ мракъ, и ражда се и гина со скотовете скотъ. Кое го възроди, кое заспала мощь въ юначните гърди събуди? Въ подвизи кое го днеска води? Ричагътъ всемогъщъ за мъртвите народи - светия идеалъ!"



Тема Re: Трите ми най-ценни лични качестванови [re: FlLERO99]  
Автор TheGiverAndTheTaker (истински)
Публикувано07.12.17 13:22



Качества, които помагат на самият мен:

1. Уникална дълготрайна памет. Помня думите на хората буквално, което ми помага много при споровете, защото те винаги перифразират изреченията си, за да се изкарат прави, но тогава аз казвам: Не! Ти каза бла-бла-бла - цитирам им 2-3 изречения буквално. Те мрънкат нещо колкото да не е без хич, като с това спорът приключва.

2. Талант да се изразявам елегантно и да се шегувам като англичанин, в реалът, което кара някои хора да ме харесват и да ме мислят за умен, което не е точно така - не съм особено бърз в главата - това е друг талант по рождение. В Биг Брадър, чалга певицата Емануела се показа като блестящ пример за прост човек, който мисли изключително бързо. Може да те надхитри за секунди и ти да загрееш след 5 часа. Бърза мисъл, добра памет, мъдрост и ерудиция са различни неща.

3. Талант да мотивирам хората и да ги убеждавам, че дадено нещо трябва да бъде направено и това е единственият прав път.

4. Лесно приемам, че греша. Обичам да губя спорове, обичам да питам и да попивам от знанието на другите. Затова имам висока обща култура.

Качества, които са добри за другите хора:

1. Честност. Не знам откъде съм прихванал това качество, но много мразя да лъжа и по принцип съм много горд човек. Ако лъжа или правя други неморални постъпки, това е удар по честта ми и просто вървя срещу себе си. Винаги гледам действията ми да отговарят на дадени морални рамки, за да мога утре да ходя с високо вдигната глава.

2. Трудолюбие. Аз съм израснал по бостаните с картофи и фасульовица, така че роднините без да искат са ми набили в чипът, че е нормално да си много работлив. Ненавистта ми към циганите върви по линията, създадена от т. 1 и т. 2, защото те винаги гледат да минат метър и да ударят далаверата, а според мен е правилно първо да произвеждаш блага щедро и после да мислиш какво ще получиш в замяна, прецакал ли си се и т.н.

3. Лоялност. И това не знам откъде съм го прихванал, но съм лоялен като куче към хората, които са ми шефове или нещо подобно.



Тема Re: Трите ми най-ценни лични качестванови [re: TheGiverAndTheTaker]  
Автор blue jewel ()
Публикувано07.12.17 13:45



И аз не мога да лъжа. Още помня как излъгах нашите за нещо незначително в детската градина, но те ме "хванаха", и тогава - някъде на 4-годишна възраст, се зарекох да не лъжа повече. И досега не мога, дори "благородни" лъжи не мога да изричам. От истината по-хубаво няма.

И още нещо - не разбирам тези, които търсят някой друг да ги издържа. Има сума такива жени. Най-хубавото е сама да изкарвам честно прехраната си, да знам, че съм полезна някъде и да не завися от никого. Така че чувствам добре.

Редактирано от blue jewel на 07.12.17 13:48.



Тема Re: Оле,нови [re: crazymonkey-126377]  
Автор blue jewel ()
Публикувано07.12.17 13:55



- Понякога завиждам... най-вече на хора, които имат нещо, което и аз мога, но някаква глупост като страх или несигурност ме спират да го имам. Работя над това, защото от него няма никаква полза освен да се самоизмъчваш.
- Трудно вземам решения, защото много често каквото и да реша, после се самообвинявам.
- Трудно създавам приятелства и то е само с хора, с които много си приличаме по характер.



Тема Re: Оле,нови [re: crazymonkey-126377]  
Автор blue jewel ()
Публикувано07.12.17 13:56



- В състояние съм да отлагам задачи, изпълнението на които понякога отнема 10-15 минути с ... години. При това непрекъснато се дразня, като гледам нещото, което има да се прави.

Оф, и на мен ми се е случвало. Майка ми винаги ме е учила като има нещо неприятно за правене, да го свършиш, че да минава и заминава. Ама невинаги го правя. Е, чак с години не отлагам.



Тема Re: Трите ми най-ценни лични качестванови [re: blue jewel]  
Автор TheGiverAndTheTaker (истински)
Публикувано07.12.17 14:43



Някои жени с богати мъже, се занимават с творчество. Жената на един от най-големите български изследователи е била германка и го е издържала + е финансирала меко казано полезни изследвания, които изясняват и преобръщат българската история. То паметник трябва да и се вдигне.





Тема Файле, ти синови [re: FlLERO99]  
Автор NAKOlMUPUKA (Жега)
Публикувано07.12.17 15:49



страхотен пич, четем си писанията по клубовете от лето господне 2003-о, което кажи -речи са вече 15 годин, и мисля, че е време заедно с Финтрола да се върнете в Споделено!



Редактирано от NAKOlMUPUKA на 07.12.17 15:49.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.