Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:45 11.06.24 
Взаимопомощ
   >> Психоанализа и психотерапия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: Трите ми най-ценни лични качестванови [re: FlLERO99]  
Автор Secret face73 (Human)
Публикувано06.12.17 02:03



Ами чуствай се щастлив тогава. Както виждаш, не се надпреварвам с никого в този живот.


За мен е важна не толкова целта, а самото пътуване. Да е приятно.
Понеже през последните 7-8 години стана прекалено некомфортно за мен в доста аспекти. Но не се отчайвам и съм търпелив. Когато му дойде времето. Убеден съм че човек трябва да си изчака просто да му дойде момента. Не са се отваряли вратите пред мен, защото не са били моите врати. Нито пък съм щял да отида при правилните хора, в работен план.
Във личен план, все по-малко преживявам раздели и връзки които не вървят. Правя нещата правилно и с уважение към хората, пък доста бързо така или иначе хората си показват каква им е ценностната система и кой колко носи вътрешно в себе си.





Тема Re: Тованови [re: crazymonkey-126377]  
Автор Secret face73 (Human)
Публикувано06.12.17 02:09



Тъкмо му казах че за никъде не съм се разбързал да се дуя и да блестя. За мен е важна не толкова целта, а пътуването да е приятно. Все по-често като караме на дълъг път, спирам на няколко почивки.. нищо че пътя е час или два.
Особенно ако не вали и е що-годе хубаво времето. 15 минути да погледаш природа, гори, водопади, реки.



Цял един живот бързах досега. Сега искам да се наслаждавам на живота, с бавни темпове.




Тема Re: На интервюта за работанови [re: blue jewel]  
Автор Secret face73 (Human)
Публикувано06.12.17 02:18



Въпрос на тренировка е. Все гледам да кажа че малко в повече ми идва меренето по канап във фирмата да речем, но всичко е в името на общата фирмена цел. Може и много сухарски да изглежда, ама норвежците са килективни животни. И не обичат не-отборните играчи и индивидуалистите. При всичките ми трикове и добре уж изиграни карти.. все още съм безработен.
Пускал съм леко мухата на видимо нагли и неприятни интервюиращи-вие безгрешни и бесмъртни ли искате да намерите?
Понеже няма такива в реалността. Няколко пъти съм го правил, когато във хода на разговора.. се убеждавам че са прекалено изискващи и прекалено избирателни.
Поне съм бил честен.
Понеже взимат работници търтеи накрая, и почва текучеството пак.
Може и да изглеждам на някаква степен темпераментен, но не в лошия смисъл на думата. Идвало им е да им кажа също.. Ей, ако бях роден и в Норге и с норвежки имена.. направо щях да съм в десятката веднага.






Тема Re: Инови [re: h1685614trbvmcom]  
Автор Secret face73 (Human)
Публикувано06.12.17 02:22



Винаги съм се държал на положение що годе. Да не залитам уж прекалено в крайностите. Може би усещаха че играех добре премислен театър. Там където аз съм преценявал че съм на грешно място за интервю, съм бил честен и откровен. Особенно към много изискващи и със забележки за това или онова.
Вие безсмъртни и идеални няма да намерите. В духа на това, сбогом. Хем да сме всичко, хем пък и да не можеш да пръднеш от рамки и ограничения.




Тема Re: Многонови [re: crazymonkey-126377]  
Автор Secret face73 (Human)
Публикувано06.12.17 02:40



Всичко лошо започва от завистта. Старая се все по-малко да завиждам на който и да е. И да бъда благодарен и на малкото което имам. Това е рецептата и разковничето. Иначе ще си във вечен бяг, съревнование, кариера, къщи, коли, бижута, дрехи и фръцкане. Имам прекалено много нагледни примери на такива първични хора и българчета тук. Като си е взел Ауди, Мерцедес или най-модните дрехи и пр.. да му ръкопляскаме освен?
Неведнъж съм заявявал открито, че тези неща не са ми приоритет изобщо.
Знам и 2 и 200.Утре и милионер да стана, ще дам част от парите за благородни каузи. И бих ги вложил в неща които на мен ми се струват ценни. Бих обиколил света, бих се заселил в Полинезия дори. И бих заработил наравно с бушмените там. Щастието е в малките неща.
Материалното само те кара да жадуваш за още и още.
На работата се чудеха, как така съм бягал от екстра смени и пари.
Първо не ми ги плащате овъртайм, и затова няма да работя на хора гледащи вечно да минат метър. Втори, с тези пари утре като се разболея от преумора, даже и лекарствата няма да мога да си купя с тях. Какъв е смисъла за някакви си 100 евро отгоре след данъка, за да се разболявам.?
Понеже не ви се търси екстра човек за смяна.. ами който е влачил днес.. или може да остане някой час отгоре, или пък да му изгори почивната събота да речем. С времето спрях да си вдигам даже изобщо телефона в такива съботи.
Понеже личният ми живот и време за почивка е неприкосновено.
Твърде дълго през годините ме вдигаха по средата на почивката ми когато ядях.. и да съм тичал, че било много. Значи аз мога да уплътнявам в чуждите почивки от половин час за храна, а те не можеха. Търтеите и мързеливците.
С времето станах каквито бяха те с мен. Не може само ти да се раздаваш, а насреща да няма почти нищо. Такива неща не одобрявам. И взех да си отцепвам в болнични всеки път когато като на товарно животно ми готвеха влаченето за утре. С усмивка.. И другия ден в болнични. Няма аз да търкам мизерии които никой не е побарнал с половин година, а през това време те да си пият кафенца и да се подхилкват зад гърба ми.


Да видиш как за 6 месеца им сипвах през ден за мизериите. Бях станал напълно безкомпромисен, и безчуствен. С животни-като животно!
Това е истината!
И не приемах обвиненията им че съм станал такъв или онакъв.
Само това че ми ги говориха и намекваха дори тези неща разни колеги, беше висша наглост. Поне десет пъти съм им казвал ни в клин ни в ръкав-НЕ ВЗИМАЙТЕ ДОБРИНАТА МИ ЗА ГЛУПОСТ И ДАДЕНОСТ.
Понеже съм добър, но всичко е до време. И един ден просто станах, изкарах се от екрана за смените на секундата и изхвърлих всички работни дрехи и мизерии на боклука. Човек трябва да знае кога трябва да каже край и стоп! И кога е дошъл краят!



Редактирано от Secret face73 на 06.12.17 02:46.



Тема Re: Трите ми най-ценни лични качестванови [re: FlLERO99]  
Автор Secret face73 (Human)
Публикувано06.12.17 02:58



Всеки трябва да успее да разбере кога трябва да си тръгне от неработещи връзки, концепции, смотани работодатели и кофти приятели и гадни хора генерално.
Понеже страхът е най-лошият съветник.
Семейството си не можеш да избираш, но всичко друго можеш. При узряването ми за себеуважението ми на гадната бивша работа изходих от сентенцията на АА клуба. Където я има написана над всяка врата.
"Нека господ ви даде силата да приемете това което може да промените и е във властта ви, разбирането за това че не можете да промените това което не е във ваша власт, както и да ви дари със мъдростта да съумеете да направите разликата между тези две неща"
Страшно вярна сентенция. И приземява и отрезвява много. В глобален план.
Което не е в твоя власт му биеш шута, променяш това което е по силите ти.. И като обица на ухото правиш разликата между тези две неща.
Това е сентенцията която руши фалшивите въздушни кули и илюзиите.
Благодарение на тази сентенция израстнах много.
И покрай голямата книга на АА, ми стана ясно кое мога и кое не мога.




И кое е ценното и да заложа на него. Семейството ми и духовното.



Редактирано от Secret face73 на 06.12.17 03:04.



Тема Re: Трите ми най-ценни лични качестванови [re: Secret face73]  
Автор Secret face73 (Human)
Публикувано06.12.17 03:02



Смирение и приемане недъзите за даденост. Никой няма как да бъде нещо, което не му е отредено да бъде по рождение. Като аз например-да мога да пия безнаказано. Изключвайки слабите страни и помирявайки се с истината за тях, започваш да се концентрираш върху това което можеш и са силни твои страни.
Ако търсите филисофия, психология, дидактика, религия и душевно осеобождение-прочетете голямата книга на АА.
Там е събрана много преживяна мъдрост. На базата на страданието.
Аз лично не вярвам никога на хора говорещи за нещо, което лично не са го преживяли!




Тема Re: Инови [re: Secret face73]  
Автор h1685614trbvmcom (Гераско)
Публикувано06.12.17 06:02



Аз съм в обратното положение, ттябва да моля да дойдат да работят. При мен обаче се изоскват широки познания, а всички са се тесни специалисти. Или не знаят половината, или искат над 80 хил годишна заплата, а талава заплата не могат да ми я върнат с уменията си дори по 10 часа на ден да работят.



Тема Re: Трите ми най-ценни лични качестванови [re: vida1929]  
Автор TheGiverAndTheTaker (истински)
Публикувано06.12.17 10:47



Откога да си идеалист е негатив?



Тема Re: Трите ми най-ценни лични качестванови [re: FlLERO99]  
Автор TheGiverAndTheTaker (истински)
Публикувано06.12.17 10:53



А ти тези НЛО-та като не ги снимаш, кел файда като ги дебнеш?!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.