Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:26 11.06.24 
Взаимопомощ
   >> Психоанализа и психотерапия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: Така ли?нови [re: blue jewel]  
Автор crazymonkey-126377 (тиха усмивка)
Публикувано13.12.17 10:43



И въобще е от хората, с които аз поне гледам да внимавам.

Ми внимавай си, пази си се от несъществуващи опасности, защитавай се, без да си нападната. Никой не може да те отърве от страховете ти, освен ти самата.

Не гледайте как изглежда, разберете какво Е


Тема Re: Така ли?нови [re: vida1929]  
Автор crazymonkey-126377 (тиха усмивка)
Публикувано13.12.17 11:12



Според моите наблюдения дарител, доброволец, благодетел може да бъде само човек, който в ранното си детство е получил много любов, който е научен на горните добродетели и има топли емоционални спомени от родителите си да са били истински благородни хора. Освен това както вече казах, трябва това да му носи радост, удоволствие и вътрешно удовлетворение.

Не е задължително, има чудесни доброволци и сред деца, израсли в домове. Лично познавам примери за това.

Някои се опитват да бъдат такива благодетели по лични подбуди. Защото са самотни или се надяват да ги забележат, въобще си мислят,че ще извлекат някакви облаги. Или искат да избягат от своята болка, страх. Може да се преживели раздяла, загуба и търсят отдушник и разтуха. Но не им се получава мотивацията.

Така е, някои пък богати хора го правят за имидж, от тщеславие. Но аз си мисля, че след като резултатът е добър, не си струва да ровим в мотивите.

Не гледайте как изглежда, разберете какво Е


Тема Re: Няманови [re: vida1929]  
Автор vida1929 ()
Публикувано13.12.17 11:15



Искам да кажа още нещо, коет ми напира

за дарителството и защо по своята същност то винаги е порочно. Беше ми необходим около месец за да осъзная, че в даряването няма нищо благородно.
Благородно е да дадеш на хората права и свободи .

Дарителите са хора, които имат нужда да упражняват контрол над хора и ситуации.
В такъв смисъл дарителството е още една форма на контрол.

Редактирано от vida1929 на 13.12.17 14:43.



Тема Re: Така ли?нови [re: crazymonkey-126377]  
Автор vida1929 ()
Публикувано13.12.17 11:18



Мисля, че този път й го каза меко и щадящо, и съм сигурна, че ще се вслуша и замисли.



Тема Re: Така ли?нови [re: crazymonkey-126377]  
Автор vida1929 ()
Публикувано13.12.17 11:33



Не. Просто дай линк към нещо коет си чела за такива осъзнати хора.



Тема Re: Тинови [re: crazymonkey-126377]  
Автор vida1929 ()
Публикувано13.12.17 11:37



Да, това, което ти е написала наистина е обидно. Или го прави неосъзнато. В такъв случай, трябва да й простиш на момента и да забравиш.
Или те обижда нарочно.
Аз понякога те дразня, защото знам, че си духовен човек и ще ми простиш. Сериозно го казвам.



Тема Re: Така ли?нови [re: crazymonkey-126377]  
Автор vida1929 ()
Публикувано13.12.17 11:41



Да, имидж, щестлавие и упражняване на контрол. '' Ще дам аз пари на онези, а те трябва да са ми благодарни''. Така си мислят някои дарители.



Тема Инови [re: vida1929]  
Автор crazymonkey-126377 (тиха усмивка)
Публикувано13.12.17 11:49



нарочно да го прави, пак няма какво да й прощавам. Надявам се да съм надраснала тези неща и да съм се осъзнала поне дотолкова, че да не позволявам да ми натискат емоционалните копчета. Толкова години работя върху себе си, минала съм доста път, остава ми може би още повече.
Е, и какво като ме дразниш? Сигурно и аз съм дразнител за някои хора, както се вижда по писанията, но аз съм си аз, пиша си според разбиранията си, споделям истински неща, според наблюденията, личния и чуждия опит и това е. За мен е толкова просто.

От дете съм си свободен дух, сега чистя наслагванията от възпитание, обществени отношения и други подобни. Трудно е, но това е пътят.

Не гледайте как изглежда, разберете какво Е

Редактирано от crazymonkey-126377 на 13.12.17 11:57.



Тема Re: Инови [re: crazymonkey-126377]  
Автор TheGiverAndTheTaker (истински)
Публикувано13.12.17 14:13



В отговор на:

[...] няма какво да й прощавам. [...]



Точно така, смачкай я! [evil]



Тема Re: Инови [re: TheGiverAndTheTaker]  
Автор crazymonkey-126377 (тиха усмивка)
Публикувано13.12.17 14:14



Глупости говориш, нямам желание да мачкам никого.

Не гледайте как изглежда, разберете какво Е


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.