Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:31 11.06.24 
Взаимопомощ
   >> Психоанализа и психотерапия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: Таканови [re: vida1929]  
Автор ALONE911 (I want)
Публикувано09.12.17 22:29



Да, децата трябва да се обичат по равно. Моите родители и най-вече майка ми винаги ни е деляла.
Аз имам само едно дете и никога не съм искала второ. Не само заради моя живот, но никога не съм имала вътрешна потребност от второ дете.
Аз никога няма да простя. Много пъти съм прощавала, но сега вече не. Много ме боли за да мога да простя.
Такъв урок не исках да научавам в живота. Не ми стига до съзнанието, не мога да го преодолея въпреки, че съществуват и такива хора.
Когато е външен човек е едно, но когато трябва да е майка, баща, сестра е друго. За майка нямам думи! Нямам думи!

”Понякога плащаме най-скъпо за безплатните неща.\"Алберт Айнщайн


Тема Re: Таканови [re: TheGiverAndTheTaker]  
Автор blue jewel ()
Публикувано09.12.17 23:25



Егати подробния анализ, чудя се как не те домързя да го напишеш. Какво да коментирам? Мисля, че не всичко си разбрал правилно или аз не съм го написала както трябва, но някои неща не са баш така. Примерно майка ми въобще не е изискваща, но пък имаше голяма роля в това да ме убеди, че не съм харесвана и трябва да се примирявам с какво да е, защото иначе ще бъда самотна до гроб, и нямам право да търся каквото аз искам. Може би самата тя е имала подобни комплекси на младини. И въобще философията й е да се примиряваш, дори да заслужаваш повече, явно трябва да смяташ, че не заслужаваш. И все се извинява на хората за това и онова, някакви дреболии, сякаш все хората са прави, а ние - виновни...
Откакто живея самостоятелно, започнах да градя собствена философия за живота и малко по малко да отхвърлям погрешните модели от едно време.
А Вида и Маймуната са си много добре със самочувствието даже. И са си изживели живота пълноценно, нищо общо с моя скучен живот, в който изборите ми са били водени единствено от желание да не противореча на никого, и да бъда това, което се очаква от мен, дори с риск да загубя себе си.

Редактирано от blue jewel на 09.12.17 23:34.



Тема Re: Таканови [re: vida1929]  
Автор crazymonkey-126377 (тиха усмивка)
Публикувано10.12.17 10:48



Семейна карма. Все някой трябва да я прекъсне, като даде, без да е получил .

Точно така, иначе няма как да спре.



Не гледайте как изглежда, разберете какво Е

Тема Re: Таканови [re: ALONE911]  
Автор crazymonkey-126377 (тиха усмивка)
Публикувано10.12.17 10:54



Легендата за орела е чудесна, чела съм я. И да, наистина всичко се корени в детството. Аз не се мисля за по-низша от другите, често дори виждам колко повече от на много хора ми е дадено, но ми е мъчно, че не мога да изявя дарбите си в пълнота, както бих направила, ако бях окуражавана, а не постоянно критикувана в детството си. Да завиждам не мога, моята "завист" се изявява в това, че ми домъчнява за самата мен, но не оставам дълго в това състояние. Винаги съм била като барон фон Мюнхаузен и се издърпвам сама за косата, защото вярвам, че спасението на давещите се е в ръцете на самите тях.

Не гледайте как изглежда, разберете какво Е


Тема Re: Таканови [re: TheGiverAndTheTaker]  
Автор crazymonkey-126377 (тиха усмивка)
Публикувано10.12.17 11:03



Според мен Маймуната и Вида се правят на жертви с ниска самооценка

Тази роля никак не ми прилича, установих го преди много години. И тогава не се правех, но се чувствах жертва. Правенето на каквото и да било не ми е присъщо, не виждам смисъл от това. Просто си анализирам нещата за себе си, споделям ги с вас и това е. Нямам ниска самооценка, написах го отгоре в темата. Спирам, защото почва да звучи все едно се оправдавам.


Да, Синьото бижу има развитие, това ме радва.

Не гледайте как изглежда, разберете какво Е

Редактирано от crazymonkey-126377 на 10.12.17 11:05.



Тема Re: Таканови [re: crazymonkey-126377]  
Автор blue jewel ()
Публикувано10.12.17 11:48



Благодаря, и та теб, и на другите, че ми давате добра оценка. :) Дано не стигна момент, в който да тръгна обратно надолу.



Тема Re: Таканови [re: crazymonkey-126377]  
Автор vida1929 ()
Публикувано10.12.17 11:56



често дори виждам колко повече от на много хора ми е дадено, но ми е мъчно, че не мога да изявя дарбите си в пълнота, както бих направила, ако бях окуражавана, а не постоянно критикувана в детството си.
Аз също виждам какви качества имам, умения и способности, и понеже ги виждам, аз пък се чудя кога ще получа от Вселената нещата, които съм си заслужила, а мисля, че заслужавам повече...ще прозвучи банално но искам повече внимание, повече топлина от най-близките ми хора, признание в работата ми и пари. Кога ще дойдат

Докога ще съм бедна Трудолюбието ми никога не е било възнаградено адекватно
Аз пък понякога колкото повече ме критикуват, отхвърлят и нараняват, толкова повече се настървявам да търся идеи и варианти за нов живот.



Тема Re: Таканови [re: ALONE911]  
Автор vida1929 ()
Публикувано10.12.17 11:58



За майка нямам думи! Нямам думи!

Аз пък за свекърва ми . Просто онемявам.



Тема Re: Таканови [re: TheGiverAndTheTaker]  
Автор vida1929 ()
Публикувано10.12.17 12:08



* Относно това имам основание да вярвам, че аз и Вида, съвсем без да искаме, малко те отракахме и имаш много приятна промяна.

Заслугата е само моя, нъц


Ръчкам я да се промени още преди ти да се появиш тук.
Синьото бижу всъщност си е добре, да не се окаже, че е по-добре от всички нас, които я насърчаваме да променя. И защо мислиш, че има лош старт ? Образование, престижна професия, хубава заплата, живот в столицата сред културни хора,много други биха й завидяли.



Тема Re: Таканови [re: ALONE911]  
Автор ALONE911 (I want)
Публикувано10.12.17 12:53



Чакайте да се похваля, похваля или оплача едновременно и да използвам тази тема.
Напротив, ще се хваля.
Значи преди три дни моят дивомер - козата се разпръчи. Остави, че две нощи не спахме, но като я пуснах първия ден като побягна, та чак на другия път през лозето на едни хора я хванах. Тръгнала сама да си търси пръч. И като обходихме за пръч намерихме и един да дава две ярета рогати. Мислехме, мислехме и решихме да ги вземем на изплащане на два пъти. И така съседът кара яретата / жената казва, че може да са се запръчили дори/ нашия ”дивомер” като скочи да ги бие... Плановете се промениха - закарахме ги в съседа поне до пролетта. Тогава ще видим. Та така.
Днес ще украсявам елхата. Тук валя тази нощ сняг.

”Понякога плащаме най-скъпо за безплатните неща.\"Алберт Айнщайн



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.