Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:50 04.07.24 
Взаимопомощ
   >> Психоанализа и психотерапия
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема Изключителната роля на кофейнътнови  
Автор FlLERO99 (призрак фашизма)
Публикувано23.11.17 19:39



В животът ми кофейнът в кафетата и кока-колата изигра своята наистина изключителна роля.Първо влизането ми в университета за което трябваше да науча 30 теми наизуст по история с 1200 точни дати наизуст плюс още 30 теми по литература заедно с около 30 стихотворения се случи именно благодарение на енергията на кофейнът.Кофейнът също ми беше основно гориво в тренировъчният процес като благодарение на неговата енергия успявах да се задържа на около 70 кг тегло в продължение на дълги години.Сега в днешно време благодарение на кафетата имам енергия да работя като охрана и като портиер като дотук за повече от 6 години съм изкарал около 1000 наряда почти всичките нощни дежурства пак благодарение на кафетата.Ако не беше кофейнът изобщо не мога да си представя никое от тези постижения, нито мога да си представя съвременният си живот.От десетилетия насам без кафе и през последните години без цигари организмът ми е един боклук който за нищо не става.



Тема Re: Изключителната роля на кофейнътнови [re: FlLERO99]  
Автор lsrael Thornstein (Judenfurz)
Публикувано23.11.17 21:17



От кафето в разумни количества има доказани ползи-



chronic kvetch

Тема Re: Изключителната роля на кофейнътнови [re: lsrael Thornstein]  
Автор FlLERO99 (призрак фашизма)
Публикувано23.11.17 21:21



Знам, чел съм изследвания.Колкото и да не ти се вярва и от цигарите също има ползи като те ускоряват метаболизмът, понякога при някой хора подобряват умствената концентрация.



Тема Re: Изключителната роля на кофейнътнови [re: FlLERO99]  
Автор ALONE911 (I want)
Публикувано23.11.17 21:47



Аз пия много кафе. И пуша много.
Кафето го започнах като студентка. Бяхме три съквартиранки. Наш приятел много ни бъзикаше. Винаги една от трите казваше: ” искате ли по едно кафенце”, „ да изпием по едно кафе”, ”мисля, че е вече време за кафе„.
До днес първото нещо което правя когато стана е кафе с цигара. Додето не изпия две кафета не върша нищо. Много кафе пия. Добре, че нямам високо кръвно.
Кофеинът е един от стимулаторите на мозъка. Като всеки такъв си има и вредните последици. Е, да не сме светци.
Друг път ще разкажа и един интересен случай.

”Понякога плащаме най-скъпо за безплатните неща.\"Алберт Айнщайн


Тема Re: Изключителната роля на кофейнътнови [re: FlLERO99]  
Автор aiumi ()
Публикувано23.11.17 21:54



И аз пия много кафета, и ми се отразяват добре, а след като спрях да пуша, дори удвоих дозата:)

Между другото. Пише се кофеин.



Тема Re: Изключителната роля на кофейнътнови [re: ALONE911]  
Автор FlLERO99 (призрак фашизма)
Публикувано23.11.17 22:00



И аз не мога да си представя денят сутрин без две кафета и най-малко две цигари.Кофеинът е невероятен стимулатор за мозъка който направо прави чудеса.



Тема Re: Изключителната роля на кофейнътнови [re: aiumi]  
Автор FlLERO99 (призрак фашизма)
Публикувано23.11.17 22:02



Аз бях спрял цигарите в казармата през 1998ма година по специално създадена от мен система за спиране и не бях пушил от август 1998ма чак до януари-февруари 2004та година.Започнах ги отново защото те концентрират мисълта и избистрят съзнанието което ми трябваше за следването ми в университетът.



Тема Re: Изключителната роля на кофейнътнови [re: FlLERO99]  
Автор aiumi ()
Публикувано23.11.17 22:06



Да, има нещо такова, стимулират мозъчната дейност, и ускоряват метаболизма. Докато пушех, нямах никакви проблеми и с килограмите. Обаче започнах да се задъхвам и при най-малкото усилие, като например, да се наведа и да си завържа обувките. Много бях зле.



Тема Re: Изключителната роля на кофейнътнови [re: aiumi]  
Автор FlLERO99 (призрак фашизма)
Публикувано23.11.17 22:25



Когато ги пропуших първия период на пушеното ми от август 1996та до август 1998ма веднага се смъкнах от 86 кг на 78 кг.Сега когато хем пуша, хем тежа 107 кг направо не смея да ги спра защото и без това като вървя по улицата се задъхвам особено ако наклон нагоре и ако кача още килограми ще стана много зле.Мога да спра цигарите отново само ако успоредно със спирането им влезна в режим на кетонна-нисковъглехидратна диета с която имам дълъг опит от юли 2000та до есента на 2005та.



Тема Re: Изключителната роля на кофейнътнови [re: FlLERO99]  
Автор lsrael Thornstein (Judenfurz)
Публикувано24.11.17 08:50



Баси, млади хора сте вие двамата с трола - над 100 килограма и се задъхвате; вземете се в ръце. Ако не искате да се задъхвате се хванете с някакъв спорт поне три-четири пъти седмично. Няма ли някакви фитнес/бодибилдинг зали при вас? Не се искат никакви големи разходи за да се поддържате във форма само време да имате .. Аз съм на 47, ходя в селската бодибилдинг/финтес зала когато е лошо времето а когато е хубаво - карам колело и плувам в езерото .. и не се задъхвам.

chronic kvetch



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.