Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:14 06.07.24 
Взаимопомощ
   >> Психоанализа и психотерапия
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | >> (покажи всички)
Тема За важните неща,преди да сме напуснали света!  
Автор Secret face73 (Human)
Публикувано19.11.17 11:32



"Най-важното нещо в живота е семейството!
Кариерата няма да те чака вкъщи, славата няма да те прегърне през нощта, а парите няма да изтрият сълзите ти!"



Видях го в пост по фейса,и с всеки ден се убеждавам колко е правилна сентенцията.





Тема Re: За важните неща,преди да сме напуснали света!нови [re: Secret face73]  
Автор Secret face73 (Human)
Публикувано19.11.17 11:37



Жалко че малко хора наистина разбират същността на тази сентенция,и разбиват и собственния си живот,а и този на близките си с мания за кариера,пари,власт и признание.Гледам в обкръжението си имах няколко такива които накрая узряха за тази мисъл,че парите не са всичко!
Даже не можех реално да го повярвам,чувайки от устите им.Звучеше ми все едно Хитлер да говори за будизъм и вселенска любов.


Явно на всеки му е нужно необходимото време за да узрее за важните неща в живота,преди да напусне този свят.Някои така и не узряват.





Тема Re: За важните неща,преди да сме напуснали света!нови [re: Secret face73]  
Автор blue jewel ()
Публикувано19.11.17 11:38



Много зависи от семейството. Има такива, в които пак си триеш сълзите сам.
А за мен пък реализацията е много важна. Не живеем само за да се плодим все пак.

Редактирано от blue jewel на 19.11.17 11:45.



Тема Re: За важните неща,преди да сме напуснали света!нови [re: blue jewel]  
Автор Secret face73 (Human)
Публикувано19.11.17 11:47



Естественно.Това е основното,да има здраво семейство.
Все още виждам сълзите на майка си,заради изневерите на баща ми и начина му на живот който хвърляше позорно петно върху всички нас.
В крайна сметка мен не ме е срам.Аз никога не съм бил като него,старая се да не бъда като него.Където приоритираше чуждите хора,работата си,компанията и любовнците си пред нас,семейството му.
Явно не ни е чуствал като семейство,а като тежко бреме.


Въпреки всичко майка ми нито веднъж не отиде по нощите като него да се въргаля в леглото с любовник,не висеше по кръчмите с приятели и компанийката на сватовниците и беше възрастният и отговорният човек в семейството.
Баща ми мислеше че като хвърли половин заплата на масата и я даде на майка ми..за текущи разходи,и с това свършваха отговорностите му в къщи.
И кариерата и работата му уж му бяха извинения за неприбирането вечер,че сделки сключвал за обекти на масите по кръчмите,че имали важни разговори със инвеститори и пр.

Колко много от това преживях на младини.И днес моят дом е моята крепост!


Редактирано от Secret face73 на 19.11.17 11:53.



Тема Re: За важните неща,преди да сме напуснали света!нови [re: blue jewel]  
Автор Secret face73 (Human)
Публикувано19.11.17 11:51



Трябва да има баланс във всичко.И взаимно уважение.Иначе просто няма смисъл.Но много самотници с пари,власт и кариера го осъзнават накрая,че им липсва най-важното.Топлината на споделеното семейно щастие и домашният уют.






Тема Re: За важните неща,преди да сме напуснали света!нови [re: Secret face73]  
Автор dama spatia (зеленоока)
Публикувано19.11.17 13:26



За мен най- важното нещо е здравето. Когато човек е здрав, всичко останало се постига. Семейството също, но го поставям след здравето.



Тема Re: За важните неща,преди да сме напуснали света!нови [re: Secret face73]  
Автор dama spatia (зеленоока)
Публикувано19.11.17 13:30



Що се отнася до парите, ще ти кажа, че те също са важни. Ако отхидеш да се лекуваш в болница, ще трябва да си платиш. И да, разглеждасм ги като средство за съществуване, защото ако ги нямаш, няма как да отидеш в магазина, за да си напазаруваш.



Тема Re: За важните неща,преди да сме напуснали света!нови [re: Secret face73]  
Автор azazel.ehnaton@abv.bg (ентусиаст)
Публикувано19.11.17 16:15



,,...а парите няма да изтрият сълзите ти,,

Така е ! Но предпочитам да си плача на яхтата!!!



Дама спатия, браво ма! Браво! Повишена си в поп спатия!



Тема Re: За важните неща,преди да сме напуснали света!нови [re: Secret face73]  
Автор aiumi ()
Публикувано19.11.17 16:56



Глей ся, всичко това отдавна е проучено и изследвано.
Има направена дори една пирамида на потребностите, там се вижда кое къде се намира

...иначе може да звучи поетично - прегръдки, сълзи и прочее, ама ако преди това на си бачкал здраво, за да си осигуриш подслон и физическо оцеляване, никакво семейство няма да се свърти край теб. Това е истината.







Тема Re: За важните неща,преди да сме напуснали света!нови [re: Secret face73]  
Автор ALONE911 (I want)
Публикувано19.11.17 17:12



За мен на първо място е сина ми.
Не мислех, че някога ще дойде това време когато всичко друго и по специално кариерата ми и работата ми няма са имат никакъв смисъл.
Не си представях, че мога да не ходя на работа и все пак да живея пълноценно и щастливо.
Имаше една статия за какво съжаляват хората преди да умрат. Нито един не казваше ”за кариера”.

”Понякога плащаме най-скъпо за безплатните неща.\"Алберт Айнщайн



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.