Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:24 06.07.24 
Взаимопомощ
   >> Психоанализа и психотерапия
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | >> (покажи всички)
Тема Re: Стресът - убиец на мозъка.нови [re: blue jewel]  
Автор Bezsynna (ГюрМих)
Публикувано17.11.17 22:22



Тя тая реплика направо е невинна простотия.



Белята е, че от старание да дам на моето дете това, което аз съм нямала, може да прекаля. Но пък лошото съм спестила. Като си имаш гаден пример, поне знаеш какво със сигурност да не правиш.



Тема Re: Стресът - убиец на мозъка.нови [re: TheGiverAndTheTaker]  
Автор Bezsynna (ГюрМих)
Публикувано17.11.17 22:25



И на мен ми се видя странно словосъчетание, но не разсъждавам, напълно вярно е, че миризмите задействат спомени, значи нещо отвътре ги запечатва и при стимул стартира. Пък какво е точно... нали ми работи, няма да се мъча да разузнавам какво е.





Тема Re: Стресът - убиец на мозъка.нови [re: vida1929]  
Автор Bezsynna (ГюрМих)
Публикувано17.11.17 22:37



Хаха!

Чета в пълен преглед и като стигна до нещо, на което искам да отговоря, отварям нов таб, пускам си отговора и после се връщам на темата, за да скролвам надолу. Не те бях прочела, а преди малко именно с ухилка отговорих на Джуъл за тая реплика.

Какво да се вкисвам. Аз и като малка /средно млада да го кажем/ като я чувах майка ми с тия думи, си мислех, че нещо й има. То не е нормално, майките си обичат децата, не им викат така.

Не ползвам гаден речник и надали ще се наложи да се цензурирам, но ще го имам предвид. За ла***та обаче не ми и мина през ума, че някой може да се драматизира. Въпросната ароматична тема или съм я пропуснала, или не ми е била интересна.



Тема Re: Стресът - убиец на мозъка.нови [re: vida1929]  
Автор Bezsynna (ГюрМих)
Публикувано17.11.17 22:43



Ще си позволя едно вмъкване по повод обичането и мразенето - аз никога не съм мислила, че моята майка ме мрази. Винаги съм я виждала като отделен, различен човек. Приятелите си избираме по симпатия, не се сближаваме с всеки срещнат, нали така? Значи едни хора ни пасват, а други - не. Майката, която не ми пасва на мен, просто не ми пасва. Друг човек, изобщо не е нужно да ме мрази, тя само си постъпва като нея си, така го мисли, така го усеща, така е преценила, толкова си може.



Тема Re: Стресът - убиец на мозъка.нови [re: TheGiverAndTheTaker]  
Автор Bezsynna (ГюрМих)
Публикувано17.11.17 23:00



Аз не съм си зарязала роднините и не живея все едно не се познаваме, но не позволявам да се бъркат в моите неща, нито да ме набутват в техни си глупости. Не ги харесвам, защо да се мъча. Все още всичко стига до мен, аз съм най-голяма сестра. Имали сме ситуации, не си говорим с години, но става нещо и всички сме там. Просто не правя жестове заради ничия глезотия, поставила съм граници и си ги държа. Сестра ми дойде да нощува при мен като имах проблем, без възражения. И аз нямах колебание дали да й се обадя. Не сме близки, така се чувствам и надали нещо ще се промени. Но държа на семейството, те са единствени, каквито и да са.



Тема Re: Всъщностнови [re: TheGiverAndTheTaker]  
Автор Bezsynna (ГюрМих)
Публикувано17.11.17 23:06



Останалите още не знаят какво става, аз вече съм направила каквото трябва. Като отмине кризата, тогава се сещам да преживявам...



Тема Re: Стресът - убиец на мозъка.нови [re: crazymonkey-126377]  
Автор Bezsynna (ГюрМих)
Публикувано17.11.17 23:11



Приех, че щом ми се случва, значи е човешко. Дори не съм си мислела, че полудявам или нещо не ми е наред. И припадах, и не помнех, но си вярвам в машинката - толкова сложно сме измислени/произведени, функционираме си пълноценно като на магия, че трябва да е предвидено да се справим с всичко, не може да не е! Така си мисля аз де. Ама е полезно.





Тема Re: Занови [re: crazymonkey-126377]  
Автор Bezsynna (ГюрМих)
Публикувано17.11.17 23:20



Аз обожавам да украсявам и декорирам, но елхата не ми е нещо особено, бих пребоядисала къщата по случай Нова година със същата радост, ако не и по-голяма. Натруфеностите и лъскавостите ме дразнят, може би затова не влагам ентусиазъм.



Тема Re: Баща минови [re: blue jewel]  
Автор Bezsynna (ГюрМих)
Публикувано17.11.17 23:26



Все едно си нещо ненужно в живота на родителите си, някакъв боклук, нещо нежелано.

Добре си разбрала. Плюс много постъпки. Но твърдя, че това, което другите хора ни причиняват, си е тяхно, а не наше. Изписах куп постинги в тая тема и съм леко гузна поради което, ама ще ме извините. Ем стресирана, ем забравям, ем зачекнати майките и не мога да се въздържа.



Тема Re: Стресът - убиец на мозъка.нови [re: h1685614@trbvm.com]  
Автор Bezsynna (ГюрМих)
Публикувано17.11.17 23:40



Е, то това е естествено. Не си седя и само лошото да ми се върти в главата.

Жената каза, че не може да изживее даден удар. Аз отговарям, че няма такава точка - до тук страдах, а ей сега от таз минутка нататък вече го няма, вече го изживях. Да не чака да види кога точно ще й олекне. Като си продължи по пътя все едно го няма, ще усети, че не я мъчи толкова. Не може да изчезне и да се изобщо забрави, ето и ти не си забравил - като те предизвика нещо, веднага можеш да го извадиш. Значи го помниш и знаеш какво е било, не е край, изживяно и сякаш да го няма, но не го мислиш, все пак си мислех, че точно това казвам.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.