Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:58 06.07.24 
Взаимопомощ
   >> Психоанализа и психотерапия
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Тема Есен- сезона на депресиите.нови  
Автор ALONE911 (I want)
Публикувано02.11.17 13:18



Намалява деня и слънчевите часове.
Есента винаги е носила някаква неописума тъга за мен.
Как се справяте?

”Понякога плащаме най-скъпо за безплатните неща.\"Алберт Айнщайн


Тема Re: Есен- сезона на депресиите.нови [re: ALONE911]  
Автор Rosemary ()
Публикувано02.11.17 13:19



Никак. Не мога да се справя.

Та гледам хората и се уча да не причинявам на никого зло. - Вида


Тема Re: Есен- сезона на депресиите.нови [re: ALONE911]  
Автор blue jewel ()
Публикувано02.11.17 13:23



Всъщност тази есен е много приятна и слънчева засега.
Иначе - увеличаваме количеството на антидепресантите

(шегувам се - дали?)



Тема Re: Есен- сезона на депресиите.нови [re: ALONE911]  
Автор TheGiverAndTheTaker (истински)
Публикувано02.11.17 13:26



Беше голям майтап, че от новите ми назначени хапчета - карбамазепин, в началото ме удари някакъв силен депресивен епизод, последван от пристъпи на параноя. Пък аз винаги съм харесвал сивото време и съм в добро настроение по счупените схеми на моят мозък, независимо от времето. По това време майка ми каза: "Щом вече времето ти влияе и те хващат депресии, значи си станал нормален човек."



Тема Re: Есен- сезона на депресиите.нови [re: blue jewel]  
Автор ALONE911 (I want)
Публикувано02.11.17 13:41



Не съм използвала антидепресанти досега, но не зная дали няма да се наложи. Твърде голям срив имах тази година. Как ще излеза, не знам. Не бях подготвена за такъв тежък удар.

”Понякога плащаме най-скъпо за безплатните неща.\"Алберт Айнщайн


Тема Re: Есен- сезона на депресиите.нови [re: ALONE911]  
Автор TheGiverAndTheTaker (истински)
Публикувано02.11.17 13:49



И по темата, също така мога да споделя, че преди малко ме обзе едно старо чувство. То не е чувство, а по-скоро са объркани мисли за това дали нещата в животът имат смисъл. Беше ми мрачно и се чудех ако постигна големи успехи, ако забогатея и имам много, то пак ще е тъпо. Обаче при мен командва душата, а не мозъкът. Душата е истинският източник на разумът, а мозъкът е предавател, който зависи от механизми с химикали, рецептори и предаване на електрически импулси. Механизмите на мозъкът са създадени от Висшите сили по такъв начин, че винаги могат да се разцентроват. Трябва разумът да задава действията, като безпощаден диктатор. Емоциите са пълен бъзик.



Тема Re: Есен- сезона на депресиите.нови [re: ALONE911]  
Автор TheGiverAndTheTaker (истински)
Публикувано02.11.17 13:52



В отговор на:

Не съм използвала антидепресанти досега, но не зная дали няма да се наложи. [...]



Ти луда ли си! Започвай веднага, те даже трябва да ги слагат в чешмяната вода направо. Така всички ще бъдат щастливи и най-накрая България ще се отлепи от дъното и ще стане средно развита европейска държава. Според статистиката, ние сега сме най-нещастната нация на света и това е официално.

Редактирано от TheGiverAndTheTaker на 02.11.17 13:54.



Тема Re: Есен- сезона на депресиите.нови [re: ALONE911]  
Автор blue jewel ()
Публикувано02.11.17 14:39



Те ги предписват много лесно и за всичко. Аз от години не мога да се откопча. Преди време наистина имах нужда, после станах на периоди - ту така, ту иначе, ама то почнеш ли веднъж, спиране няма. Уж все ще ги спираме, и все стигам до някакъв труден период и ми ги продължават. :/



Тема Re: Есен- сезона на депресиите.нови [re: TheGiverAndTheTaker]  
Автор blue jewel ()
Публикувано02.11.17 14:43



По логиката на Блъд нищо няма смисъл, защото в края на краищата ще умрем. За богатство изобщо не говоря - то само ти дава що-годе приличен живот - но явно и знания, опит, нищо няма смисъл. Освен ако не е вярно, че има душа, тогава може би духовното израстване би имало смисъл и вероятно за това сме тук - да преодоляваме проблемите и да израстваме. Ако няма душа, наистина е безсмислено.
Разсъжденията ти са интересни.



Тема Re: Есен- сезона на депресиите.нови [re: TheGiverAndTheTaker]  
Автор vida1929 ()
Публикувано02.11.17 14:57



Ти луда ли си! Започвай веднага, те даже трябва да ги слагат в чешмяната вода направо.

Една моя позната ги слагаше в храната на мъжът си. Разведоха се, когато той се усети.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.