Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:19 12.06.24 
Взаимопомощ
   >> Психоанализа и психотерапия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
Тема Re: Правнови [re: blue jewel]  
Автор crazymonkey-126377 (тиха усмивка)
Публикувано29.09.17 11:19



За сутрешната ти случка... какво да кажа, не знам. Чак не ми се вярва.

И на мен не ми се вярва, особено това, че дойде някаква си непозната да защитава крещящата, обиждаща, заплашваща и блъскаща ме циганка, вместо да ме защити, след като аз бях нападната! Едва нощес с пълна сила осъзнах какво ми се е случило и не спах.

Днес излязох по-рано от къщи с цел да я видя тази "защитница", защото всяка сутрин е пред блока и чака нещо или някого там, за да я питам в качеството на каква се намеси и защо не ми помогна, но я нямаше.

Не гледайте как изглежда, разберете какво Е

Тема Re: Правнови [re: crazymonkey-126377]  
Автор TheGiverAndTheTaker (истински)
Публикувано29.09.17 12:58



На теб един от проблемите ти е, че не можеш да се правиш на бръкнала в контактът. Трябва да знаеш как да им изкараш акълът, а не да спориш с идиоти.

Редактирано от TheGiverAndTheTaker на 29.09.17 12:58.



Тема Re: Правнови [re: TheGiverAndTheTaker]  
Автор blue jewel ()
Публикувано29.09.17 13:30



Ако ще пренебрегваш пълнияТ член, то поне не го използвай въобще, вместо навсякъде. Защото в речта почти не се използва, като сложим настрана диалекти като Карловския/Калоферския.

И така написано изглежда странно.



Тема Re: Правнови [re: blue jewel]  
Автор TheGiverAndTheTaker (истински)
Публикувано29.09.17 15:11



В голяма грешка си! Аз не игнорирам пълният член, а нелепото правило за използването му. Човек трябва да може да си избира коя форма да употребява.

Има тенденция все повече хора да използват пълен член по телевизията и изобщо в говорът. Дори аз започнах да го използвам в разговорната реч от около половин година. Въпрос на време е това status quo да се промени.



Тема Re: Правнови [re: TheGiverAndTheTaker]  
Автор blue jewel ()
Публикувано29.09.17 17:16



Аз пък не съм чувала някой да го употребява в речта, като изключим карловците. Някак си е по-трудно да се говори така. Според мен си се заразил от Файла.





Тема Re: Правнови [re: TheGiverAndTheTaker]  
Автор vida1929 ()
Публикувано29.09.17 18:57



Има тенденция все повече хора да използват пълен член по телевизията и изобщо в говорът. Дори аз започнах да го използвам в разговорната реч от около половин година. Въпрос на време е това status quo да се промени.

Аз пък не съм видяла такава тенденция никъде нито по телевизията,нито някъде другаде. Има я само в постовете на ФилеръТ, и на още двама трима , които му подражават, или го правят на майтап.
Тук, в този уникален клуб неправилното използване на членъТ, може да мине за жаргон и приятелски майтап.



Тема Re: Правнови [re: crazymonkey-126377]  
Автор vida1929 ()
Публикувано29.09.17 19:48



И на мен не ми се вярва, особено това, че дойде някаква си непозната да защитава крещящата, обиждаща, заплашваща и блъскаща ме циганка, вместо да ме защити, след като аз бях нападната! Едва нощес с пълна сила осъзнах какво ми се е случило и не спах.

Според мен не трябва да разчиташ нито на полиция, нито на някаква непозната. Трябва да разбереш към коя фирма е циганката и да отидеш при шефа й. Аз няколко пъти ходя в Чистотата и Паркове и градини. Първият път, защото влизат в имота ми и крадат, като им се карах, ме кълнаха. Вторият път сигнализирах, че не метат улицата, а само гледат да се скрият някъде.



Тема Напротив,нови [re: TheGiverAndTheTaker]  
Автор crazymonkey-126377 (тиха усмивка)
Публикувано30.09.17 17:54



мога, но в такива моменти на пълен шаш, просто не се сещам, а чак когато поне малко се успокоя.

Не гледайте как изглежда, разберете какво Е


Тема Ама тинови [re: vida1929]  
Автор crazymonkey-126377 (тиха усмивка)
Публикувано30.09.17 17:57



кво мислиш? И до Чистотата съм пуснала жалба, и в полицията също. Ще стигна до най-високото възможно ниво, защото не може всеки изрод да напада хората по улиците!

И снимков материал съм си приготвила за по-нататък. Докато ми крещеше, успя да се оплаче, че й била малка заплатата 360 лв.! На такава й е много, ще я пратя да прай свирки за едно кафе на Шивара - това е едно свърталище на цигански курви и алкохолици в града. Дали й работа, дали й униформа, за да напада хората защото, обърни внимание, използват кошчето за боклук по предназначение!

Не гледайте как изглежда, разберете какво Е

Редактирано от crazymonkey-126377 на 30.09.17 18:00.



Тема Re: Ама тинови [re: crazymonkey-126377]  
Автор vida1929 ()
Публикувано30.09.17 19:27



Дали й работа, дали й униформа, за да напада хората защото, обърни внимание, използват кошчето за боклук по предназначение!

То направо е комично

Хайде засмей се на тази комична ситуация и не се
афектирай повече.
Нито те е убила, нито ти е навредила особено, нито може да ти навреди.
Недей да отмъщаваш на едно нещастно същество, което е имало лошия социален шанс да се роди циганин в България.
Добре си направила като си подала жалби. Това е достатъчно. Нека институциите да си свършат работата както могат.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.