Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:01 12.06.24 
Взаимопомощ
   >> Психоанализа и психотерапия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
Тема Re: Точнонови [re: crazymonkey-126377]  
Автор blue jewel ()
Публикувано25.09.17 16:57



А какво си спечелила, като не си споделяла нищо? Така ли трябва да бъде? Не трябва ли човек да получава подкрепа от близките си, като за тази цел трябва да знаят как се чувстваш?
Това да таиш всичко в себе си не задълбочава ли нещата?
А и никой няма да ти каже "браво, герой си, щом си стискала зъби толкова време"...



Тема Re: Какво сънувах тази нощ -2нови [re: blue jewel]  
Автор TheGiverAndTheTaker (истински)
Публикувано25.09.17 17:24



При мен влакът има малко по-различен нюанс. Той символизира размазващи непоколебимост и целенасоченост. По принцип наяве всяко нещо, което се изпречи пред пътят на един влак, бива размазано. Влакът върви в една напълно ясна посока и е невъзможно да кривне от релсите.

Освен това в моята вътрешна вселена, влакът също така е свързан с усилена физическа работа, защото самият механизъм на един влак полага огромни усилия, които съответно задвижват хилядите тонове стомана. Наблюдавал съм, че когато се реша и започна постоянна тежка физическа работа, от която се изкарват прилични пари, сънувам как съм във влак. Понякога се движи бавно, а друг път по-бързо. Сънувам както електрически, така и парни локомотиви, често в много дълги и тежки композиции.

Не ходя по купетата и т.н. - винаги съм или най-отпред, или наблюдавам отстрани.

Иначе това, което си написала - за хората дето срещаш - няма НИЩО случайно в един сън! Всяко усещане, всяка мисъл, всеки образ, всяка фраза имат значение. Ако нещо няма значение, просто няма да го сънуваш. Обаче трябва доста фантазия за да ги разнищиш.



Тема Re: Сънувах роднините с които съм в конфликтнови [re: vida1929]  
Автор FF73 (Soul hacker)
Публикувано27.09.17 03:10



Миналата вечер сънувах леля ми с която сме скарани, калеко ми, братовчед ми, братовчедката и цялата рода по майчина линия.. че сме в махалата ми в Калофер. И че от неудобство къде да ги поканя, понеже от години къщата ни не е е чистена.. И на сън бях изнесъл една-две маси със столове, и на един кръстопът на махалата бяхме седнали насън под открито небе и се черпехме и угощавахме.И всички бяхме засмяни, щастливи и разговаряхме бурно насън всеки да се обяснява какво е преживял в последните години. Колкото и да е странно, но сънувах че съм с колата от тук в Норвегия, даже и котката ни обикаляше покрай масите насън да проси храна.
Насън се притеснявах че ще завали, понеже е облачно и се чуват гърмежи и тътен.
Събудих се през ноща, навън валеше. Възможно е да е имало и тътен и гръмотевици.
Но определено тоя сън ме разтревожи на някаква степен. С леля ми сме скарани от поне 6-7 години.
А в съня ми всички бяхме толкова щастливи. Даже и комшиите от махалата насън се присъединиха към веселбата.
Не знам, дали не е време да заровя томаховката на враждата между мен и леля ми.
И да ги потърся в Раковски.
Реално тя много се изложи пред мен и жена ми.
Както и братовчеда даже и не дойде на погребението на баба ни.
Боли ме. Понеже преди отношенията ни бяха много добри.
От цялото семейство на леля ми, подържам някакъв контакт само с братовчедка ми.
И понеже тя ме потърси заради едни парцел и и имоти.
Наш роднина уж щеше да продава, но се дръпна.
Какво да правя? Как да постъпя?
Леля ми доста се изложи с държанието си към мен и нас с жена ми.
Опита се насаме даже да ме настройва срещу тъста ми и жена ми.
Вярно тя ми е леля, ама аз живея със жена ми и най-близките ми са семейството и.
Тъста много помогна на баба ми, докато беше на легло.
А леля ми, не я погледна.
Собственната си майка да не погледнеш?


Заради това че се била откупила с отказ от дял от къщата и че била носила много неща и помагала през годините.. демек аз да съм се погрижил за баба ми и нейна майка, по майчина линия.

Майка ми беше коренна противоположност на леля ми.
Защо господ прибира при себе си първо най-добрите хора? Като майка ми?
Та се налага сега да съм в дилема.
Все пак децата ни са втори братовчеди.
На моята братовчедка и братовчед(той е стар ерген).

Дайте идеи.. нямам идея дали си задлужава да вдигам от пепелта някакви такива семейни връзки без переспектива.
Понеже когато се налагаше тях да ги има, тях ги нямаше!


Soul hacker



Тема Е,нови [re: blue jewel]  
Автор crazymonkey-126377 (тиха усмивка)
Публикувано27.09.17 13:28



казвах по нещо, но никой не ми вярваше, дежурните приказки - да се стегна, пък аз именно от стягане я докарах дотам, че съм силна и ще се справя и най-гадното - че нямам право да се чувствам нещастна, щото виж какво съм имала .... Е как да споделям при това положение? Усещаш се абсолютно сам и неразбран и това е.



Не гледайте как изглежда, разберете какво Е

Тема Re: Е,нови [re: crazymonkey-126377]  
Автор TheGiverAndTheTaker (истински)
Публикувано27.09.17 18:25



Спокойно, по-неразбран от мен няма. Вече и аз не разбирам какво ми е.





Тема Абенови [re: TheGiverAndTheTaker]  
Автор crazymonkey-126377 (тиха усмивка)
Публикувано28.09.17 12:31



спокойна съм, само дето и на мен ми се ще понякога да ме утешават, да се оставя да съм слаба, щото пък и аз имам право на такива моменти, само човек съм, мамка му! А теб със сигурност не те разбират. Установила съм, че и ти като мен съчетаваш несъчетаеми качества. Несъчетаеми, даже взаимно изключващи се - това според масата хора, разбира се, те мислят повърхностно, еднопланово.

Не гледайте как изглежда, разберете какво Е


Тема Re: Е,нови [re: crazymonkey-126377]  
Автор blue jewel ()
Публикувано28.09.17 14:31



Ооф, тия дежурни приказки... наистина всички това си знаят. Докато не погледнат нещата от другата страна, няма да разберат по никакъв начин.





Тема Re: Абенови [re: crazymonkey-126377]  
Автор TheGiverAndTheTaker (истински)
Публикувано28.09.17 17:47



За какво ти е да си слаба? Това ще доведе до още повече слабост. Освен това този, който те е утешавал, после може да си помисли, че е хванал Господ за шлиферът. Когато се затлачиш с емоционални боклуци и се изтощиш, може просто да спиш 3-4 дни докато ти се проясни умът и след това да говориш спокойно с някого, за да получиш странично мнение. Можеш да се откъснеш от средата си за известно време. Ако се справиш сама, после фалшименто тъпаците, които евентуално биха те утешавали, ще имат запек. Да бършеш сълзи е прекалено лесно. Благородният човек не бърше сълзи.



Тема Правнови [re: TheGiverAndTheTaker]  
Автор crazymonkey-126377 (тиха усмивка)
Публикувано28.09.17 23:58



си, ама ей туй може просто да спиш 3-4 дни докато ти се проясни умът и след това да говориш спокойно с някого, за да получиш странично мнение. няма как да ми се получи.

Ако се справиш сама, после фалшименто тъпаците, които евентуално биха те утешавали, ще имат запек.

Ами че те нали затова не могат да ми простят!
Не ща да ми бършат сълзите, ама поне да си се полигавя и тръшкам, както правят другите, че много се изморих да бъда силна, аман!

А тази сутрин ме нападнаха пред блока, блъскаха ме, крещяха ми, заплашваха ме и ме обиждаха, повиках полиция и закъснях за работа.


Причината беше..... моля, не припадайте, че исках да си пусна няколко отпадъка в торбичка в коша за боклук, който циганката току-що била изчистила, което чистене се изразяваше в това, че го беше изсипала на тротоара и се канеше да го смете. Двамата полицаи едва я озаптиха, не могат да я накарат да млъкне даже! А преди да дойдат полицаите, които се отзоваха много бързо, след като крещях на 112 при второто обаждане да не чакат да ме убие ... моля пак да не припадате, дойде някаква непозната, руса и синеока леля и вместо да ме защити, почна да приглася на мангалката, без нито да знае какво става, нито да ме познава.
Половин час се търсеше отговор на въпроса на полицаите Е ли това кошче за боклук, или НЕ Е.

Все едно бях в някакъв филма на абсурда! Още не мога да повярвам, че наистина се случи. Аз си живея от доста време в такъв филм, впрочем, това просто беше поредният епизод.
Не гледайте как изглежда, разберете какво Е

Редактирано от crazymonkey-126377 на 29.09.17 00:01.



Тема Re: Правнови [re: crazymonkey-126377]  
Автор blue jewel ()
Публикувано29.09.17 10:24



Аз вкъщи ако взема да се лигавя и тръшкам, се правят, че не виждат и чуват. Седят, мълчат и чакат да ми мине. Няма смисъл.


ама ей туй може просто да спиш 3-4 дни докато ти се проясни умът и след това да говориш спокойно с някого, за да получиш странично мнение. няма как да ми се получи.


И аз това щях да му кажа. А понякога наистина ми се иска да легна да спя и да не се събудя поне няколко дена.

За сутрешната ти случка... какво да кажа, не знам.

Чак не ми се вярва.

Редактирано от blue jewel на 29.09.17 11:51.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.