Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:38 27.04.24 
Взаимопомощ
   >> Психоанализа и психотерапия
*Кратък преглед

Тема Писане по имитация.  
Автор vida1929 ()
Публикувано09.08.17 16:15



Не знам дали знаете, че много велики писатели са започнали да пишат имитирайки други техни велики предтечи.
Бях извадила в една отделна тема, кой кого е имитирал и да го пусна, да го пусна, тука да го четете, докато го изгубих.
И ей сега взе да ме напъва да имитирам Ницше. И го изимитирах всъщност набързо само в началото, само в първото изречение, и ей това се получи.

Не знам дали ви е познато усещането, когато след дълго боледуване или силна болка–дано не ви е-започнете да се възстановявате. Първите светли моменти, когато съзнанието и мисълта са прояснени, когато рецепторите не са приглушени и виждате и чувствате цветовете, формите, дърветата, чувствате полъха на вятъра....е прекрасно.
Аз всъщност си знаех, че ще се разболея.....Цяло лято не отидох никъде, защото нямах пари. Ядосвах се, че нямам възможности да ида на море, на планина, или поне в някоя селска роднина на гости. Викам си, ще стоя в града и ще пиша. И не написах нищо цяло лято. Всъщност, написах, но го крия. Като умра, щяло да има по-голяма стойност.
И то как се разболях-от глупост и от простотия. Както си лежа и пиша, с една ръка само се протягам и вадя от хладилника студени води и кока-коли, и сладоледи и в един момент по гърлото ми започва нещо да дращи все едно съм глътнала пясък, после става синузит, после вдигам температура, после главата не спира да ме боли и продължава да ме боли доста време, защото ми се е отключила пак мигрената.
В това неадекватно състояние лежа и си мисля. Защо не се радвам на лятото дори и в града и дори и само с ограничените възможности които имам?
Давайте и вие нещо пишете.

Редактирано от vida1929 на 09.08.17 16:17.



Тема АВАКС политуранови [re: vida1929]  
Автор TheGiverAndTheTaker (истински)
Публикувано09.08.17 16:34



Го чисти и негува мебелот.



Тема Re: Писане по имитация.нови [re: vida1929]  
Автор TheGiverAndTheTaker (истински)
Публикувано09.08.17 16:47



Изобщо не ти разбирам идеята. Ако имитираш Христо Ботев, ще напишеш едно голямо нищо. Ама кръгла нула. По-скоро можеш да взимаш фрагменти от различни творци и да обогатяваш своя стил.

Горният ми пример, мисля напълно доказва тезата ми, че ако имитираш нещо, се получава голяма глупост. Опитах се да имитирам етикет на почистващ препарат и на нещо да ти прилича?!



Тема Re: Писане по имитация.нови [re: TheGiverAndTheTaker]  
Автор vida1929 ()
Публикувано09.08.17 19:32



Тук не говорим за почистващи препарати, всъщност защо не, нито за сирене и кашкавал -имитиращ продукт, а за наши, всъщност засега само мои авторски опити. Някой може ли да ми забрани да драскотя!? Добре да кажем, не имитация, а по подражателство. Така по-добре ли е?



Тема Re: Писане по имитация.нови [re: vida1929]  
Автор TheGiverAndTheTaker (истински)
Публикувано09.08.17 22:33



Но аз съм най-Великият на света, на кого да подражавам? Само Марк Антоний, Октавиан Август, Константин Велики, Хипократ и още шепа хора са по-велики от мен. Ницше е вдъхновил Хитлер. Това е абсолютно под моето ниво.



Тема Re: Писане по имитация.нови [re: TheGiverAndTheTaker]  
Автор vida1929 ()
Публикувано10.08.17 10:41








*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.