Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:00 19.05.24 
Взаимопомощ
   >> Психоанализа и психотерапия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Тема Психология на безработицата и параграф 22нови  
Автор Nonconformist (Сдържан)
Публикувано23.07.17 01:29



Вярвам всеки от вас е бил безработен,как се справяхте при трайна и дълга безработица?
При мен се засили доста безсънието и тревожността.Което пък отключи попийването по малко.
Без груби изцепки засега.
Почнах да си създавам фикс идеи.Че на живот и смърт трябва да започна бизнес за себе си с това което ми е по сърце Твърде дълго робувах на чужди идеи и чужди плантатори.
Търсенето на работа се оказа една голяма депресия и фиаско за момента.
Не съм норвежец,не съм висшист,не съм на 20 години и нямам всички категории за шофьор на камион и пр..например.
Имам само Б категория.
Шибаното бюро по труда ми приложи параграф 22.
Да те пласират някъде във фирма за логистика и склад..и ако евентуално те вземат..може да ти поемем курса за мотокарист.Който е близо 7000 кр.
А в същото време без тази категория никъде дори до интервю не можеш да стигнеш.
ЖИВОТА МИ В НОРВЕГИЯ СЕ ПРЕВЪРНА В ПАРАГРАФ 22.
Май скоро ще си сменя ника на параграф 22.
Или на Розуел 1947.
Напоследък все удрям на камък навсякъде.Каквото и да се опитам да направя.
Може би това не са моите врати и моето време все още.
Времето обаче неумолимо върви.Към края на що-годе нормалните доходи.
Може би пък ни е време да се завърнем в България.Може би там ще имаме късмет и щастие.
Не мисля че не съм успял на известна степен.
Все пак научих един език в повече.И подобрих английският.
Не искам да приемам всичко като загуба и провал.
Дори и малко позитиви да има,аз ги отчитам.
Чуствам се НЕНУЖЕН обаче.
Ненужен към общество,семейство и социален живот.
Искам да заработя за себе си,но ми трябва съдружник.
Понеже в Норге е най-зле да си едноличен търговец.
Трябва да си АС,или АД на български.
Акционерски селскап(фирма).
Никога не съм се занимавал с бизнес.
Но и никога повече не искам да работя за зверове.
Като в менгеме се чуствам в момента.
Наникъде.
Все един ден ще се отпуши този застой в който съм.
Все си мисля..наслаждавай се на покоя който имаш..че кой знае новият ти шеф каква свиня ще излезне след години.
Като притчата за прасето което не се знае каква свиня ще излезне накрая.
Аз лично добър шеф не съм имал.Или са били 1 на 10.
Както и да е ще лягам.Понеже утре ме очаква поредният безплоден ден.
Без опции за работа.
В Норвегия масово работят ученици напоследък.И шанса за един технически ориентиран човек да си намери работа в ел верига или подобни местс е нулев.

Нека бъде вашата воля!<P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от Nonconformist на 23.07.17 01:33.</EM></FONT></P>

Редактирано от Nonconformist на 23.07.17 01:40.



Тема Re: Псохология на безработицата и параграф 22нови [re: Nonconformist]  
Автор Nonconformist (Сдържан)
Публикувано23.07.17 01:37



Търпението ми е на привършване.
Скоро ще ударя на бюрото по труда с юмрук по масата им.
Не съм опитно зайче.
Или ще понагат с варианти и опции,или ще пиша дебела книга.За целият параграф 22 наречен Норвегия .
И липсата на наказуемост и превенция.

Нека бъде вашата воля!


Тема Re: Псохология на безработицата и параграф 22нови [re: Nonconformist]  
Автор Nonconformist (Сдържан)
Публикувано23.07.17 01:39



Така е когато десни партии са на власт.Надавам се с червеният си вот и вотът на многото в моето положение да изхвърлим на боклука плантаторите-капиталисти.
Действам по 6 чуство,интуиция и съвест.

Нека бъде вашата воля!


Тема Re: Психология на безработицата и параграф 22нови [re: Nonconformist]  
Автор FlLERO99 (призрак фашизма)
Публикувано23.07.17 08:48



Не знам до колко има смисъл да се връщаш в България. Тук положението продължава да е много зле. През 2009та година лятото работих пробно като диспечер от Пътна помощ. Работа на компютър и с английски език. Отначало ми казаха че само да имам компютърна грамотност и да знам английски ще ме вземат на работа. Щял съм само да приемам адреси на закъсали коли. После се оказа че трябва да върша още много работа свързана с документи, а и отгоре на всичко трябва да ходя допълнително на работа за да уча немски език в движение. И шефката с едни супер-високи претенции и непрекъснати заплахи за уволнение. И цялата тази олелия за 450 лева месечно. Работих три седмици на трудов договор и ме уволниха защото механиците не били доволни от мен. Това стана така защото не разбирам от коли - и това било нужно да разбираш от коли. И пак повтарям цялата тази олелия за 450 лева на месец, сиреч за нищо.

Сега от 5 години и половина работя като охрана и като портиер в един бизнес-център пак за тези пари 450 лева месечно. И имам право да спя след 00.00 часа и да нося и ползвам лаптоп на работата ми. Това е къде къде по-добре отколкото работата ми в Пътна помощ. В България самите обстоятелства те принуждават да търсиш и работиш паразитни работи и да не си активен и да не се бориш с честен труд. Ако си мислиш че тук в Бг е по-добре от Норвегия мисля че здраво си се объркал. Плюс това даже и да започнеш собствен бизнес в България ще мине време и от Парламента ще приемат някое ново малоумно изискване от Европейския съюз и ще ти затрият бизнеса развиван с години.



Тема Re: Психология на безработицата и параграф 22нови [re: Nonconformist]  
Автор TheGiverAndTheTaker (истински)
Публикувано23.07.17 11:37



В отговор на:

[...] Почнах да си създавам фикс идеи.Че на живот и смърт трябва да започна бизнес за себе си с това което ми е по сърце [...]



Човек, ти загряваш с голямо закъснение. Преди време ти бях писал, че с 2-3 норвежки заплати можеш да започнеш дребен бизнес в България, защото една заплата там = няколко тук. Тоест капиталът ти е висок по подразбиране.

Само че да си шеф е много трудно и ще се сблъскаш с простотията на работниците. Работниците ще се опитват да те работят отвсякъде, няма да са надеждни, ще има текучество и т.н.

Отделно, както спомена Филер, в България е добре за startup бизнес, но порасне ли ти работата, ще започнат да те рекетират. Може да се наложи гъвкавост да лавираш между престъпници, изнудвания и закон, което е много трудно.

И основното е, че бизнесът ти трябва да е високо ефективен. Много хора избират ниша по тъпа приумица. Примерно някой има фикс идея, че трябва да има ресторант и точка по въпроса. И после естествено фалира. Ще се наложи да се занимаваш с нещо, което няма да ти е напълно на сърце...

И трябва да спреш с негативното мислене веднага и за постоянно, защото в противен случай ще се сгромолясаш с гръм и трясък.

Знаеш ли, мога да ти предложа нещо изключително добро! От норвегия имаш пари. Купи компютри и започни бизнес като копач на виртуалните валути bitcoin и ether. Знам, че ти звучи като научна фантастика, но те уверявам, че е малоумно лесно и сигурно. Трябват само пари и добро планиране. Знам за какво говоря и аз ако имах излишни пари веднага бих се пробвал с това.

Този бизнес представлява да купиш много мощни сървърни компютри и да предоставяш ресурса им на системата, която обслужва тези виртуални валути, защото те са децентрализирани. Това е лесно, трябват само пари, много по-сигурно е от обикновени бизнеси като ресторантьорство и други с огромна конкуренция и ниска ефективност, както и ще ти се наложи да се сблъскваш с минимум работници. Освен това там ти плаща софтуер, който винаги работи по едни и същи правила, и както вероятно се досещаш, няма да се опитва да те изгърби. Поредният огромен плюс е, че нагласиш ли си нещата веднъж, след това ти няма да правиш абсолютно нищо, освен да си прибираш печалбата. Ако ме послушаш за това, ще излезеш много умен! Имай предвид, че провал е напълно възможен, както с абсолютно всичко в този свят, и в такъв случай ти ще го отнесеш. Не си дете, имаш си глава на раменете.

Най-голямото ти предимство е, че можеш да набереш капитал много по-лесно от нас, дето работим в България, и да инвестираш в нещо нискорисково, като това, което ти предложих.

Ще си позволя да ти дам няколко универсални съвета:
- в никакъв случай не давай големи заплати на работниците
- превърни част от заплатата им в супер удобни и практични привилегии, които ако спрат, да им е МНОГО гадно - така няма да напуснат, ако им даваш само сурова пара, ще напуснат бързо и ще духаш
- не взимай работници от съжаление, че нямат пари и са в сложно социално положение. Няма да са ти благодарни и няма да вършат работа. Взимай само яки кадри, чрез интервюта и ги проверявай с психолози и екстрасенси, преди да ги назначиш - има такава услуга
- не бъди мекушав, но в никакъв случай не давай акъл на по-кадърни от теб работници и не обиждай техния потенциал, защото ще се прецакаш



Тема Re: Психология на безработицата и параграф 22нови [re: Nonconformist]  
Автор aiumi ()
Публикувано23.07.17 15:01



Била съм безработна и принудително, и доброволно, добре ми понася, особено доброволната безработица :)
Справям се, като проучвам какво още трябва да науча, за да се пласирам по-добре, записвам съответните курсове, и го научавам...сега, за всеки е ясно, че едно е да изкараш курс за нещо, и друго е, да го знаеш наистина, но все малко от малко като мога да се справям, все някак да започна, пък после, с повечко усилия, се оправят нещата. Стресиращо е, да, но е от този вид стрес, който помага :).

Е, има разлика между нас, и тя е, че аз съм образована, и винаги съм се борила да бъда сред най-добрите в професията си (макар и не винаги да съм успявала), имам подобаващо CV, портфолио и т.н., но никога не спирам да уча и да се развивам, защото светът също не спира :)

И тъй, на базата на моя опит, на това, което съм чела от теб,
и като знам какви са опциите за такива като теб в бг, мога да ти дам няколко съвета:

1. Не напускай Норвегия
2. Ако мотокаристи наистина се търсят там, изкарай курсовете за своя сметка, и си намери сигурна и стабилна работа.
3. Ако искаш да започнеш собствен бизнес, като начало работи почасово като мотокарист, за да имаш доходи, и през останалото време разработвай бизнеса си.
4. Направи си план и го следвай стриктно.
5. Напусни работа чак след като бизнеса ти започне да носи достатъчен приход.
6. Ако естеството на бизнеса ти позволява, използвай труд на българи от България, а продавай в Европа, за да можеш да вземеш по-висока цена срещу по-ниски разходи за заплати и т.н.



Тема Re: Психология на безработицата и параграф 22нови [re: TheGiverAndTheTaker]  
Автор FlLERO99 (призрак фашизма)
Публикувано23.07.17 15:22



Много точно си му го написал, браво! Към допълнение към написаното от теб и ти и той и двамата трябва да имате в предвид че само около 11% от всички нови фирми оцеляват в България...



Тема Re: Психология на безработицата и параграф 22нови [re: TheGiverAndTheTaker]  
Автор NAKOlMUPUKA (Жега)
Публикувано24.07.17 14:48



Това за биткойните е добро, да, само че вече - доколкото съм информиран, а не претендирам по тази тема да съм твърде, възвращаемостта е доста ниска, че и бавна?



Тема Ненови [re: Nonconformist]  
Автор crazymonkey-126377 (тиха усмивка)
Публикувано24.07.17 14:50



мога да ти бъда полезна, защото съм била n-брой пъти безработна, но е продължавало 10, максимум 15 дни. Де, обаче, да го знаех предварително, за да си спестя побъркването, защото ако аз не работя, след 2-3 месеца трябва да ровя по кофите.

Не гледайте как изглежда, разберете какво Е

Редактирано от crazymonkey-126377 на 24.07.17 14:52.



Тема Re: Психология на безработицата и параграф 22нови [re: FlLERO99]  
Автор Catch 22 (Ексцентричен)
Публикувано24.07.17 23:56



Така в Файле,прав си.
В Норвегия дори и като безработен си в пъти по-добре от България като работещ.

Catch 22 and Roswell 47



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.