Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:52 28.04.24 
Взаимопомощ
   >> Психоанализа и психотерапия
*Кратък преглед

Тема Що за мравки са мравките  
Автор TheGiverAndTheTaker (истински)
Публикувано28.07.17 23:28



Тъй като в апартамента си имам мравки и не искам да пръскам с отрови, имах възможността да ги опозная отблизо.

1. Мравките не са вегетарианци
Ядат месо, като най-много обичат костен мозък. Разбира се за да ядат дадено месо, то трябва да е хидратирано - изсъхне ли, не се занимават изобщо с него.

2. Пият кафе с много захар
За разлика от костния мозък, кафето го предпочитат изсъхнало. Когато не съм си измил чашите от кафе с много захар и то засъхне, те започват да ядат микроскопичните остатъци по стените на чашата.

3. Пият безалкохолни
Единственото условие е безалкохолното да бъде сладко. Любимото им безалкохолно, разбира се, е Кока кола. Изобщо не обичат тоник и други горчилки. Предпочитат напитката да е засъхнала по чашите, най-вероятно поради съображения за сигурност - може да се удавят в някоя капка.

4. Ядат много хляб
Естествено мравките българи обичат хляба. Умират си за топъл, мек, вкусен ръчен хляб. Под умират имам предвид буквално, защото видя ли, че са ми налазили хляба, започвам да ги убивам веднага.

5. Имат връзки с опасни мравки
Работниците, които пренасят храна, са кафеви на цвят и доста кльощави, но ако им правиш прекалено много мизерии, изпращат едни големи, здрави пичове в черно.

6. Ценят живота
Когато видят, че всичко започва да се тресе зверски, започват да хвърчат отломки от хляб (т. нар. трохи) и наоколо е пълно с трупове, се панират яко и започват да бягат напосоки.

7. Не са по празните приказки
Често две мравки спират една срещу друга и започват да си местят антенките бързо в различни посоки. Въпреки това, разговорите им винаги продължават около секунда и половина, след което отново поемат по пътя си. Не се чува точно какво коментират, но сигурно е нещо свързано с работа.

8. Имат силен инстинкт за оцеляване
Когато няма нищо за ядене в кухнята, идват в другата стая и започват да ми ядат пърхота от земята. Изглеждат унизително когато тичат захапали парче пърхот, но разумът надделява.

9. Благородни мравки са
Въпреки моите жестоки геноциди срещу тях, те НИКОГА не ми правят сечено. Махват с крак, забравят всяко зло, което им е направено и продължават да изнасят само храна, без да ми повреждат документите или други ценни за мен неща.

10. Не са хитри
Когато оставя нещо вкусно за ядене в кофата за боклук, никога не се сещат, че чакам да се скупчат и след това да изхвърля боклука, заедно с тях.



Тема Re: Що за мравки са мравкитенови [re: TheGiverAndTheTaker]  
Автор vida1929 ()
Публикувано31.07.17 11:13



– Е, щастливи ли сте сега? Имате си всичко.- попита бати Гивър мравките, които се бяха скупчили около него и го гледаха умно в очите.- Имате си хляб, вкусно сготвено от мен, кафе и всичко необходимо. И най-важното, аз ви обичам като мои деца.
Мравките продължаваха да гледат някак си резервирано, когато най-старата от тях тъжно оброни глава и каза с отпаднал глас:
–Щастливи-не, но бих казала доволни.
– И какво ви трябва, за да бъдете щастливи?
– Искаме на отидем на море.- обадиха се други мравки.- Не помним от кога не сме почивали. Само работа, работа, работа .....
Бате Гивър очакваше всичко друго, но не и това. Останал без думи, той поклати глава.
-А как си представяте отиването на море?! Да ви сложа в кутийка от кибрит и да ви изпратя по пощата в Бургас до поискване, или да пътувам в нощния влак с вас. Всъщност защо не.
И започнаха приготовленията за морето.

Редактирано от vida1929 на 31.07.17 11:15.



Тема Re: Що за мравки са мравкитенови [re: vida1929]  
Автор TheGiverAndTheTaker (истински)
Публикувано31.07.17 17:08



Много добро. 10/10



Тема Re: Що за мравки са мравкитенови [re: vida1929]  
Автор lsrael Thornstein (Judenfurz)
Публикувано01.08.17 06:52





chronic kvetch

Тема Re: Що за мравки са мравкитенови [re: TheGiverAndTheTaker]  
Автор dama spatia (зеленоока)
Публикувано01.08.17 08:54



Интетесен анализ.



Тема Re: Що за мравки са мравкитенови [re: vida1929]  
Автор crazymonkey-126377 (тиха усмивка)
Публикувано01.08.17 12:10





Не гледайте как изглежда, разберете какво Е


*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.