Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:50 02.06.24 
Взаимопомощ
   >> Психоанализа и психотерапия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Тема Само готини неща да ти се случват  
Автор TheGiverAndTheTaker (истински)
Публикувано21.07.17 21:01



Днес ми подметнаха телефонен номер на човек, който иска почистване на мазе. Обадих се и казах, че съм от почистващата фирма. Мъжът започна да ми разправя някакви филми за домоуправител, който бил "голяма чекия" и "игла не можеш да му завреш в гъза". Предварително ме бяха предупредили, че хората не са завършили Харвард.

Отидох на оглед, влязохме в мазето и докато домоуправителят се опитваше да ме цака с пари, което е абсолютно безсмислено занимание - най-малкото извозването на боклуците ще ми излезе минимум 100 лева на мен, така че естествено цената започва от 100 лева нагоре. Докато той си пробутваше селските тарикатлъци, оглеждахме мазето - трябваше да се изчистят само коридорите, в които имаше един голям дървен шкаф, един радиатор, много дървени плоскости, 2 чувала и 2 метални кофи с нещо.

Имаше и боклук за изриване от земята - пясък, пръст, хоросан и т.н. В едната стая видях умряла котка и умрял гълъб. Първоначално си помислих, че този човек по-добре да викне гражданска защита, но после си помислих: "е*ал съм му мамата, ще ги изрина с лопатата и в кофата".

Приключихме за 5 минути, излязохме, аз си погледнах тефтера и се разбрахме да му се обадя с цена и подробности за това колко хора ще трябват и други неща. Тръгнах си.

Бях облечен с кафеви обувки тип оксфордки, тесни светлосиви дънки, черна риза с къс ръкав, която е униформа на фирмата - ушита е по мярка от изключително качествен плат, който не запарва и е много красив. Когато работиш с нея, имаш чувството, че си гол от кръста нагоре и изобщо не се потиш. Носех си и кожената чанта през рамо. Миришех на изгладено.

По едно време си погледнах дънките и видях, че са си сменили цвета на черен. Погледнах отблизо и разбрах, че върху мен има стотици бълхи. Гледам си ризата - навсякъде лазят бълхи - по ризата ми, по чантата ми. Вдигам си ризата и - хапят ме десетки бълхи наведнъж. Моментално започнах да си тупам крачолите на дънките и да тичам към вкъщи. Свалих си ризата насред улицата и започнах да я тупам зад себе си докато тичам. След около 5 минути бях премахнал 80% от бълхите посредством усилено тупане и бягане. Останалите 20% от тях влизаха и излизаха във връзките на обувките ми, в плата на чорапите ми.

Влязох във входа си, качих се с асансьора и с походка на балерина се придвижих до банята. Влязох вътре с всичко, включително телефон и таблет, и затворих вратата. Оставих си чантата настрани и пуснах душа върху себе си, като го нагласих на вряла вода. След като се намокрих много добре, свалих абсолютно всичко от себе си, натъпках го в една кофа и я напълних с вряла вода. Тъй като бълхите бяха накацали и по стените, заливах и стените с огромни количества вряла вода. Взех първия обезмаслител, който видях в своята баня и го използвах като химическо оръжие за масово поразяване. Врагът изнемогваше.

След като прекарах около един час в банята, взех кофата с дрехите си и моментално ги сложих в пералнята, където препаратът за пране, омекотителят за дрехи и водата с много висока температура би трябвало да избият останалите бълхи и да ги отнесат в канала, използвайки центробежната сила на пералнята.

Адекватните ми действия доведоха до пълно унищожение на врага, който ме превъзхождаше числено стотици пъти.

След това се обадих на малоумника и му казах, че не можем да поемем този обект, не поради финансови причини. Той ми отговори:

Чудесно! Само готини неща да ти се случват.



Тема Re: Само готини неща да ти се случватнови [re: TheGiverAndTheTaker]  
Автор vida1929 ()
Публикувано22.07.17 11:12



Той ми отговори:

Чудесно! Само готини неща да ти се случват.


Кажи му на този от мен, че:

Нито е необходимо, нито трябва, нито е възможно на човек да му се случват само готини неща.
Болката, тревогата, бедността , болестите, страданията, нещастията са много повече.



Тема Re: Само готини неща да ти се случватнови [re: TheGiverAndTheTaker]  
Автор blue jewel ()
Публикувано22.07.17 15:00



Защо не си се занимаваш с програмиране и да ги зарежеш тия мизерии? Толкова фирми търсят уеб програмисти и дизайнери и плащат добре. Иначе, и майка ми разправяше подобни неща за мазата и тавана в техния вход, понеже тя е нещо като домоуправител и викала фирма да чисти - то не били бълхи, хлебарки, пера от гълъби и какво ли не. Така е в неподдържаните блокове. В мазата постоянно се разхождаха котки и разнасяха още повече бълхи. Сега са затворили така, че да не могат да влизат.

Редактирано от blue jewel на 22.07.17 15:02.



Тема Re: Само готини неща да ти се случватнови [re: TheGiverAndTheTaker]  
Автор FlLERO99 (призрак фашизма)
Публикувано22.07.17 18:13



В гадна ситуация си попаднал и според мен ти си взел правилното решение да откажеш този обект. Аз през лятото на 2011та година август месец работих три седмици по строежите с едни хора от провинцията и един път с едни турци. За три седмици с тях така се разкатах от работа че после спах по цели и цели нощи, толкова уморително беше. На единият от обектите имаше един контейнер за смет и една дъска по която трябваше да се катеря с количката с боклуците която тежеше като това ставаше с известна засилка. Също за малко един път да ми дадат супер опасната машина флекс(ъглошлайф) с която никога не съм работил и с нея можеше да убия и себе и други хора също.

Сега в момента и през последните 5 години и половина работата ми като охранител и портиер е прекрасна като ми дават да нося лаптоп на работата и също имам разрешение да спя след 00.00 часа през нощта. Единственото което липсва е достатъчно сън затова си доспивам през деня у нас. Заплатата е 450 лева и аз съм доволен от тези пари.



Тема Re: Само готини неща да ти се случватнови [re: FlLERO99]  
Автор TheGiverAndTheTaker (истински)
Публикувано22.07.17 21:08



Когато бях на 18 години един милионер на име Иван ми връчи ъглошлайф, каза ми да нарежа една мрежа, без никакви инструкции как се борави с такава машина и отиде някъде. Помня, че внимавах изключително много и успях да си запазя общо 20-те пръста.

На един пенсионер му се беше пръснал диска в движение и парчетата му бяха отнесли половината китка на едната ръка и половината стъпало на единия крак.

Друга много опасна машина е професионален печатарски нож за рязане на купчини вестници или листове от книги наведнъж. Когато натиснеш едното копче, върху тях пада един много масивен метален блок, който тежи над 150 килограма със сигурност. Той ги притиска и когато натиснеш другото копче, точно пред това желязо пада супер тежък нож, който освен това е остър като бръснач и отрязва хиляди листове хартия за 1/4 от секундата.

Относно твоята работа мога да кажа, че е добра. Ако ти направят заплатата 600 лева, при същите условия, ще е бомба. Аз сега като чистач взимам 570 лева сигурни за едва 2 часа работа на ден, осреднено. И през останалото време мога да изкарвам други пари от хиляда места. Примерно сега се връщам от един къпинак, където вече 3-ти ден взимам 60 лева надница. Когато се товари е 85 лева. Преди това работих на строителен обект, където надницата ми беше 50 лева на ден, като абсолютно всичко ти е осигурено - храна, цигари, безалкохолни, бира. А там храната беше само пържоли, салати, деликатесни супи с месо, като всичко е в промишлени количества. Имам възможност да се занимавам и с далавери.

Лошото е, че всеки ден ставам много рано и работата ми обикновено е смазваща физически. Тези две неща ми пречат изключително много, заради заболяването ми на мозъка.



Тема Re: Само готини неща да ти се случватнови [re: TheGiverAndTheTaker]  
Автор FlLERO99 (призрак фашизма)
Публикувано22.07.17 21:38



Във квартала през последните няколко години имаше два инцидента свързани с ъглошлайф. Първо един работник от съседният склад някъде си откъснал главата и умрял и вторият инцидент е друг работник долу по Павлово си откъснал ръката с ъглошлайф. Баща ми който работи като общ работник още от намалото на 60те години, а от края на 60те вече е майстор не смее да работи на ъглошлайф та какво остава за мен. Тази машина е направо като лазерен меч!

Работя два на два дни по 15 часови дежурства през седмицата и събота или неделя съм 24 часов наряд. Навремето преди години заплатите ни бяха 525 лева но като дойде новият шеф ни ги оряза на 450 лева. Понякога когато той ме вика и на други обекти успявам да стигна до 600-700 лева месечно но това е рядко най-много един месец от годината. Преди няколко години чух от един разбирач че е имало среща на шефовете на охранителните фирми в България където са решили да намаляват заплатите на охранителите. Не знам как е било положението със заплатите преди това но действително сега много хора работят тази работа за 300-400 лева месечно под минималната заплата.

И моята работа е опасна за болестта ми параноидна шизофрения като ако комбинирам безсънието с много интернет, алкохол, кафета и цигари кризата ми е сигурна. Впрочем забелязах нещо много важно което може да касае и теб и твоето заболяване че нетбуковете тъй наречените мини-лаптопи които са с по-малки размери в по-малка степен натоварват мозъка заради по-малкият им монитор и по-ниската скорост на процесора. Ако денонощно стоиш пред голям 15-инчов лаптоп много по-лесно можеш да изпаднеш в криза отколкото ако ползваш 10-11-инчов нетбук.



Тема Re: Само готини неща да ти се случватнови [re: blue jewel]  
Автор TheGiverAndTheTaker (истински)
Публикувано22.07.17 22:23



Работата ми с почистването не е абсолютно никаква мизерия. Мизерници бяха тези бълхари, които и без това не могат да си позволят подобен лукс, защото нямат нужните средства, пък и са ОК да живеят така. Както виждаш веднага се обадих и отказах глупостите им, дори за 1 секунда не съм си помислил да се занимавам с това.

И по принцип се сблъсквам с бълхи за пръв път от сигурно 10 години насам. Повечето обекти, които чистим са апартаменти, къщи, бизнес сгради и цехове на много богати хора. Бих казал каймакът на държавата, без преувеличение.

Да работя постоянна работа, която отнема целия ми времеви ресурс и интелектуален капацитет, е самоубийство. Няма значение дали фирмата е за програмиране или за продажба на градински мебели. Просто това ме СМАЗВА. Чувствам се все едно си губя времето по най-тъпия начин и трябва да се метна от прозореца на 10-тия етаж веднага. Аз искам да имам свободно време и пари за инвестиране, защото искам свой собствен бизнес и купища пари. Освен това искам да ми се случват много неща и да ръководя различни бизнеси.

Както виждаш и FILLER предпочита работа с ниско заплащане, но без да се натоварва. Аз го разбирам напълно.

Не съм учил програмиране и, както споменах, мразя това нещо. Научих го по случайност, защото когато бях на 14 години ми попадна една книга, която се казваше Всичко за интернет, и от нея се научих да пиша HTML и JavaScript, след това много бавно увеличих знанията си. Те станаха много обширни и вече включват неща като предпечат, мога да пиша на някакви смахнати езици като Scheme и Assembler, но това не означава, че искам да бъда програмист. Та аз дори съм противоположното на някакъв nerd или geek, във всеки аспект.

Бих използвал програмиране единствено като част от мой проект, който включва компютри. Примерно да произвеждам модерни хладилници и да пиша код за микроконтролерите им. Да си направя сайт на марката и да държа нещата под свой контрол. Също бих се захванал с freelance проект, от който да изкарам пари и да ми се махат от главата.

Искам свой бизнес, купища пари и власт. Минималната работна заплата ми е предостатъчна като постоянен доход за лични нужди. 5 пари не давам за софтуерни фирми, честно.



Тема Re: Само готини неща да ти се случватнови [re: FlLERO99]  
Автор TheGiverAndTheTaker (истински)
Публикувано22.07.17 22:33



В отговор на:

[...] ако комбинирам безсънието с много интернет, алкохол, кафета и цигари кризата ми е сигурна. [...]



Точно. На мен дори само безсъние + кофеин ми е достатъчно за да превъртя. И под превъртя, имам предвид да стана много агресивен и да изпитвам ужасяващи епизоди на деперсонализация, дереализация, параноя и неадекватност.

Някои хора изобщо не разбират, че психично болните не могат да поемат големи физически и умствени натоварвания, каквито може да поеме един здрав човек.

Някои дори си мислят, че си пия антиконвулсантите за да се дрогирам, пък аз ги пия просто за да ми е нормално. Бензодиазепините са най-тъпата дрога на света, аз ако имах желание да се дрогирам щях да взимам оксикодон, кока, алкохол и други подобни, а не лекарство за епилепсия.



Тема Re: Само готини неща да ти се случватнови [re: TheGiverAndTheTaker]  
Автор FlLERO99 (призрак фашизма)
Публикувано22.07.17 22:40



Точно така - психично болните не могат да поемат големи умствени натоварвания. След като се разболях от параноидна шизофрения капацитетът ми на учене падна сигурно 6 пъти. Това е една от причините да не съм в състояние да завърша висшето си образование. Преди това с 6 пъти по-голям капацитет на учене едва едва смогвах да изкарвам тройки, а после когато след август 2005та година след първата ми и страшна криза капацитетът ми падна 6 пъти вече изобщо не можеше и дума да става да взема държавните изпити. Опитвах със останалите ми семестриални изпити и там също нищо не ставаше и баща ми помогна с връзки, а аз си помогнах с преписване иначе нямаше и да съм и семестриално завършил.

Друго важно нещо е и жегите са много опасни за психично болните. Високата температура наред с безсънието и кофеинът лесно могат да отключат психиатрична криза.



Тема Re: Само готини неща да ти се случватнови [re: TheGiverAndTheTaker]  
Автор blue jewel ()
Публикувано22.07.17 22:54



Е, ти си знаеш.
Аз, като типичния nerd, си се чувствам добре по цял ден пред компютъра (само да не ме заболяваше гърбът

), освен това съм и идеалният подчинен... дават задачи, изпълнявам, накрая на месеца си вземам там някаква заплата и какво да искаш повече. Даже да можех да имам фирма или дори само да съм шеф на няколко човека, нямаше да се съглася. Но, всеки си е индивидуален. Дано успееш с бизнеса.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.