Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:38 11.06.24 
Взаимопомощ
   >> Психоанализа и психотерапия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Музиката на 70те е дървена и безинтереснанови  
Автор FlLERO99 (призрак фашизма)
Публикувано07.07.17 20:00



Отдавна още от 80те години ми е направило впечатление колко дървена и безинтересна е музиката на 70те години. Всъщност първата песен която е записана тогава и която си струва е на Еди Вален Хален от албумът му от 1978ма.



Всъщност според мен като човек който има претенции да разбира от метъл тази песен и този албум на Вален Хален е първият истински хеви-метъл в историята на музиката. И мисля че той е изпреварил времето си с повече от 10 години време.



Тема Re: Музиката на 70те е дървена и безинтереснанови [re: FlLERO99]  
Автор Nonconformist (Сдържан)
Публикувано08.07.17 09:55



Еди ван хален е голяма работа.Но не мисля че 70те имат лоши банди и чак толкова лша музика.Просто на теб не ти харесват такива банди.
Дийп пърпъл,Рейнбоу,Пинк флоид,Блек сабат,Стикс,Кинг кримсън..все групи шедьоври.С албуми шедьоври като цяло през 70те.
Всичките тези банди ги харесвам,но Стикс имат наистина уникални прог рок албуми и песни.
Забравих и Тин лизи,уникални неща през 70те.
А Пинк флоид е прост вселена от звуци.
И първите им психеделични неща също са добри.От периода 66-69.


Styx-Crystal ball


Pink floyd-Obscured by clouds 1972



Нека бъде вашата воля!

Тема Re: Музиката на 70те е дървена и безинтереснанови [re: Nonconformist]  
Автор Nonconformist (Сдържан)
Публикувано08.07.17 10:00





Thin lizyy-Killer on the loose 1979

Нека бъде вашата воля!

Тема Re: Музиката на 70те е дървена и безинтересна [re: Nonconformist]  
Автор Nonconformist (Сдържан)
Публикувано08.07.17 10:03





Black sabbath-Sweat leaf ,с дядо ти Ози.


Нека бъде вашата воля!

Тема Re: Музиката на 70те е дървена и безинтереснанови [re: Nonconformist]  
Автор FlLERO99 (призрак фашизма)
Публикувано08.07.17 16:10



Честно казано аз не мога да разбера един от приятелите ми който е влюбен вече 30 години време в албумът на Deep Purple-Machine Head'1972. Това да живееш във второто десетилетие на 21 век и твой любим албум да е от 1972ра година определено не го разбирам. Но явно е просто въпрос на вкус.



Тема Re: Музиката на 70те е дървена и безинтереснанови [re: FlLERO99]  
Автор TheGiverAndTheTaker (истински)
Публикувано08.07.17 17:16



В отговор на:

[...] Това да живееш във второто десетилетие на 21 век и твой любим албум да е от 1972ра година определено не го разбирам. [...]



Ми той Джордж Гершуин знаеш ли на колко години е човекът? Пък някои още го слушат.



Тема Re: Музиката на 70те е дървена и безинтереснанови [re: TheGiverAndTheTaker]  
Автор FlLERO99 (призрак фашизма)
Публикувано08.07.17 17:36



За мен лично не е нормално да си израстнал във времето на Металика и да си фен на Пърпъл. При това говорим за човек 80ти набор а не за тези по-старите поколения които си тачат Пърпъл.



Тема Re: Музиката на 70те е дървена и безинтереснанови [re: TheGiverAndTheTaker]  
Автор lsrael Thornstein (Judenfurz)
Публикувано08.07.17 21:27



Говорейки за Гершуин ето негово изпълнение на пиано което е впечатляващо



chronic kvetch

Редактирано от lsrael Thornstein на 08.07.17 21:28.



Тема Ехнови [re: lsrael Thornstein]  
Автор TheGiverAndTheTaker (истински)
Публикувано08.07.17 23:20



Това да го изслушаш на живо е безценно...

Благодаря, че го сподели. Аз пазя 1-2 плочи на Гершуин и други много хубави с класическа музика.



Тема Re: Ехнови [re: TheGiverAndTheTaker]  
Автор lsrael Thornstein (Judenfurz)
Публикувано10.07.17 05:26



Ето ти едно любимо изпълнение от един друг евреин също с предци пристигнали в Америка от пределите на бившата Руска империя.
Записа и видеото са правени в съшата година в която Гершуин предава богу дух - 1937, на кларинета е разбира самия крал на суинга Бени Гуудмън, а на барабаните е Джийн Крупа.

Sing-sing-sing



а по-долу е същото изпълнение от легендарния концерт в Карнеги Хол изнесен от оркестъра на Бени Гуудмън през 1938ма


enjoy
IT

Редактирано от lsrael Thornstein на 10.07.17 05:33.




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.