Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:16 14.06.24 
Взаимопомощ
   >> Психоанализа и психотерапия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Re: Сина ми вече навлиза в пубертетанови [re: TheGiverAndTheTaker]  
Автор Lucky Eva (независима)
Публикувано13.02.17 00:19



Доцент по стоматология ми е казвал, че зъби с жълтеникав емайл са най-здравите. Миенето спомага за предотвратяване на разрушаването, но не е достатъчно условие.



Тема Re: Сина ми вече навлиза в пубертетанови [re: aiumi]  
Автор Finntroll73 (Независим)
Публикувано13.02.17 02:43



Не му ли висим на главата,след третия ден почва нон-стоп да не ги мие.
Вече проверяваме паста,четка дали са ползвани и дали е мокра.

Тежеста на един човек като човек,е в делата му!


Тема Re: Сина ми вече навлиза в пубертетанови [re: Lucky Eva]  
Автор Finntroll73 (Независим)
Публикувано13.02.17 02:45



Колкото и да не купуваме,който дойде в нас носи сладко.
Особенно тъщата.За нея първосигнално види ли внуците носи кексове,торти,прави палачинки и сладка от буркани.
Изтъркала ми се е устата да говоря.
Ама няма промяна.

Тежеста на един човек като човек,е в делата му!


Тема Re: Сина ми вече навлиза в пубертетанови [re: vida1929]  
Автор Finntroll73 (Независим)
Публикувано13.02.17 02:55



Чувал съм за случаи.Това значи недостатъчна хигиена и контрол.
Зъболекаря последния път на мен ми се накара и размаха пръст.
Вече на няколко пъти се червим пред зъболекари.
Преди седмица по телевизията даваха случай на объркан бежанец тук в Норге че искат да го екстрадират.
Някой им бил дал инфо че човека по диалект бил от Джибути.Не от Сомалия или Етиопия ли беше.
И тия вече къде се казва на летището го засилват..и в последния момент дошъл факс от родината му,и сега пък неговите адвокати съдят Норвегия.
Все едно някой да им каже че съм от Албания или Босна да речем.
И да ме засилят да ме гонят,без много ..много да проверят.
Случвало ми се е да им казвам Булгария..те ,от Боливия ли си?
Не бе..България..мигат на парцали.
Като им кажеш Черно море,съни биич..алко туризъм..аха..
Нали там най-обичате да се размазвате..понеже ви е най-евтино.
И да видиш как им потъват гемиите от срам.



Тежеста на един човек като човек,е в делата му!

Тема Re: Сина ми вече навлиза в пубертетанови [re: TheGiverAndTheTaker]  
Автор Finntroll73 (Независим)
Публикувано13.02.17 02:57



Дай боже.Че ако е такъв на 20, какъвто е сега..майко мила.



Тежеста на един човек като човек,е в делата му!

Тема Re: Сина ми вече навлиза в пубертетанови [re: Lucky Eva]  
Автор Finntroll73 (Независим)
Публикувано13.02.17 02:59



То и моя в близнак.Явно Дева и Близнаци изобщо не си пасват.
Все се майтапи..все ни пробва границите,хитър е и много добре знае че е в издънка..ама оглушки.
Докато не пощръклея.

Тежеста на един човек като човек,е в делата му!


Тема Re: Сина ми вече навлиза в пубертетанови [re: Finntroll73]  
Автор TheGiverAndTheTaker (истински)
Публикувано13.02.17 13:54



Абе човек, ти в ред ли си?! Това и баща ми го правеше, а той е 100000000000000 пъти по-страшен и респектиращ от теб. И резултатът беше, че мокрех четката за да го прецакам.

Примири се, че ще му се развалят зъбите. Пак ти казвам - боксуваш на едно място. Не го карай да прави някакви неща в момента. Остави го да си чупи главата и просто бъдете такива, каквито искате да стане. Ти не разбираш, че няма как да го запазиш под стъклен похлупак. Пагубното не е да му се развалят 5-6 зъба, а това, че му набивате грешни модели на поведение в главата, които той ще повтори когато порасне.

Намери в интернет всички предавания, в които е участвала психоложката Ани Владимирова, включително "Истински истории", някои стари сезони на Биг Брадър, интервюта и т.н. и ще схванеш много хубаво за какво става въпрос. То и аз не вярвах, че човек подсъзнателно повтаря моделите на поведение на хората, които са го отгледали, но когато се замислих и видях механизмите по които става това, горчивата истина ме удари главата. Ако недай си Боже след 15 години синът ти стане алкохолик какъвто ти си бил, знаеш ли колко ще ти пука, че не си е мил зъбите някога си?



Тема Re: Сина ми вече навлиза в пубертетанови [re: Finntroll73]  
Автор vida1929 ()
Публикувано13.02.17 14:22



Чувал съм за случаи.Това значи недостатъчна хигиена и контрол.
Зъболекаря последния път на мен ми се накара и размаха пръст.
Вече на няколко пъти се червим пред зъболекари.


Да, развалените зъби са признак на недостатъчна хигиена, неправилно хранене и много други фактори играят.
Тук не съм чувала зъболекар да подаде сигнал на социалните служби, макар че има много деца с развалени зъби.
Обяснявам си го с това, че България е бедна страна и социалните имат много по-важни проблеми от едни зъби.
Иначе медицинските кадри според Закона за Закрила на детето са задължени да съдействат на социалните служби. Примерно, когато в родилен дом някоя майка остави новородено, акушерите повикват социалните. Или лекар прегледа бито дете, също сигнализира...Но няма такава система на взаимодействие както Норвегия



Тема Re: Сина ми вече навлиза в пубертетанови [re: Finntroll73]  
Автор TheGiverAndTheTaker (истински)
Публикувано13.02.17 14:28



Не се обиждай, но е факт, че хората отглеждат тъпи деца и затова светът е на този хал. Обясни ми как едно циганче в България да стане пианист, като не е виждало пиано и на снимка? Наскоро Стефан Цанев каза: "Ние сами отглеждаме убийците си".

Циганчетата в България от невръстни гледат бой, ебане и чалга, и как сестра им проституира. Дори с бой да ги накарат да си мият зъбите по часовник, кел файда? Сега разбираш ли защо крушата не пада по-далече от дървото? Ти постоянно пишеш, че с жена ти се карате, тя се сърди, изпада в истерия, изолира се в другата стая, ти постоянно плюеш по всичко и по всички, демонстрираш безсилие. Изолирал си се социално - така възпитаваш детето си.

Едно от най-тъпите неща, които направо ме вбесиха е, че закриха домовете за сираци в България. Това беше отличната среда, в която изоставените циганчета и българчета можеха да се изолират напълно от родителите си, и от тях да направят велики хора. Не трябваше да ги закриват, а трябваше да инвестират МИЛИАРДИ, да преструктурират самите домове, така че да изпипат всеки детайл - стаите, в които живеят децата, всеки учител, всеки готвач, всеки чистач. Всички трябва да са дори облечени по специфичен начин и да бъдат такива, каквито искат да бъдат децата когато пораснат. Трябваше да ги занимават с театър, класическа музика, трябваше учителите им да са най-прекрасните хора, които съществуват в тази държава. Това е ВЕЛИКО дело, но никой от властимащите няма и 0.1% от акъла, необходим да се сети за него, камо ли да изпълни такъв план. ТОВА Е ВЕЛИКО.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.