Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:49 13.06.24 
Взаимопомощ
   >> Психоанализа и психотерапия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Re: Сина ми вече навлиза в пубертетанови [re: TheGiverAndTheTaker]  
Автор Finntroll73 (Независим)
Публикувано12.02.17 02:42



Максималисти.
Нещо което липсва на западната цивилизация.Бих определил запада като доста посредствен в доста отношения.

Тежеста на един човек като човек,е в делата му!


Тема Re: Сина ми вече навлиза в пубертетанови [re: lsrael Thornstein]  
Автор Finntroll73 (Независим)
Публикувано12.02.17 02:46




Ще се справим с периода,но искам нещата да ги прави с осъзнаване.Не да играя вечно ролята на цербера,затворническата охрана и фелдфебела .
Хич не са ми приятни тези роли,но се налага.
За да не тръгне по лоши акъли и пътища.
Все говорим,уж разбира и вика да..да..
Пък след два дни всичко забравено.
Не трябва да даваш на тинейджърите да се отпускат.Понеже са големи манипулатори.


Тежеста на един човек като човек,е в делата му!

Тема Re: Сина ми вече навлиза в пубертетанови [re: Finntroll73]  
Автор aiumi ()
Публикувано12.02.17 10:05



Грешиш много, като наслагваш върху думите ми някакви твои представи :)

Децата ми вече са големи, и са възпитени и отговорни хора. Умеят да организират рационално времето си, да си поставят цели и да ги постигат.

Винаги съм поставяла ясни и твърди граници, но за разлика от теб, наблягах на вътрешната им мотивация, и никога не съм се превръщала в ченгето, което дебне и наказва :) Да бъдеш "ченгето", освен изморително и изнервящо, е и крайно нерационално, защото в момента, в който не си там, всичко се срива. Освен това ще се научи да крие от теб, и някой ден може да се окаже забъркан в нещо много по-страшно от компютърна игра.

Освен това, никога не сме им купували глупости като таблети и плейстейшъни, говорили сме, те много добре разбираха защо, и не са настоявали. Смартфони и лаптопи получиха чак след като се представиха блестящо на матурите след 7-ми клас и влязоха в най-елитните училища.

Когато моят син беше на възрастта на твоя, вече умееше да разпределя времето си за игри между другите си задължения (правеше си график и го спазваше до минутата,изобщо не се налагаше да му контролирам достъпа до интернетт, защото си го контролираше много добре сам), да се държи уважително с възрастните и да поддържа личната си хигиена.
Е, да, налагаше се да изтърпявам разхвърляната му стая, но, както вече споменах, имам си приоритети :).



Тема Re: Сина ми вече навлиза в пубертетанови [re: Finntroll73]  
Автор aiumi ()
Публикувано12.02.17 10:32



Да, има хора, които са по-разхвърляни от други,
не се вманиачавай, приеми, че сега му се изграждат представите за това как да изглеждат нещата - домът и т.н.

Аз също бях много разхвърляна като малка, вкъщи непрекъснато имаше скандали по въпроса (то за какво ли нямаше). Когато се отделих, извесно време тънах в хаос и мръсотия, щото вече можех да си правя каквото си искам, обаче не ми хареса (все пак, бях свикнала да живея в ред и чистота), и ща не ща, се научих да поддържам :).

По отношение на уважителното отношение към вас,
запитай се, вие дали показвате уважение към него.
Защото общо взето там е малко така - каквото повикало, такова се обадило.

Колкото и да те дразнят някои неща, намери поне едно нещо, за което да го похвалиш, и за което да демонстрираш уважение към него, и ще видиш как кълбото ще се разплете - с времето ще започнат да се появяват още повече и още повече такива неща :)



Тема Re: Сина ми вече навлиза в пубертетанови [re: Finntroll73]  
Автор aiumi ()
Публикувано12.02.17 10:38



Ти, като дете, колко често си миеше зъбите?

Аз имах периоди, в които не ги миех с месеци. Не помня на колко години бях, може би 10-12...? После започна да ми харесва и да ги мия по 3-4 пъти на ден. Сега само сутрин и вечер, щото и прекаленото миене май не било полезно :)



Тема Re: Сина ми вече навлиза в пубертетанови [re: aiumi]  
Автор Finntroll73 (Независим)
Публикувано12.02.17 12:57



Добре,разбрах.
Нашия в момента прави палачинки.
Има промяна като има забрани за игри.

Тежеста на един човек като човек,е в делата му!


Тема Re: Сина ми вече навлиза в пубертетанови [re: aiumi]  
Автор Finntroll73 (Независим)
Публикувано12.02.17 12:59



Вечв има дупки и пломби и не-млечни зъби.
Зъболекарите ги съобщават тези неща на детските служби

Тежеста на един човек като човек,е в делата му!


Тема Re: Сина ми вече навлиза в пубертетанови [re: aiumi]  
Автор Finntroll73 (Независим)
Публикувано12.02.17 13:00



Естественно че го хваля.
;)

Тежеста на един човек като човек,е в делата му!


Тема Re: Сина ми вече навлиза в пубертетанови [re: Finntroll73]  
Автор aiumi ()
Публикувано12.02.17 13:10



Кофти, че има пломби, ама то това не се получава за ден-два, като по-малък не го ли контролирахте?

Също така, състоянието на зъбите зависи не само от хигиената, а и от храната, и от стреса. Не знам при вас кое как е, само отбелязвам факти. Е, и от гените зависи, но там вече няма как да се повлияе.



Тема Re: Сина ми вече навлиза в пубертетанови [re: Finntroll73]  
Автор TheGiverAndTheTaker (истински)
Публикувано12.02.17 14:49



Запаметява ги отлично, просто ще се проявят на 20+ години.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.