Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:23 05.10.24 
Взаимопомощ
   >> Психоанализа и психотерапия
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Тема Провалът беше и в кофеинътнови  
Автор FlLERO99 (призрак фашизма)
Публикувано05.12.16 19:42



От известно време насам подозирам че една от причините за настъпването на заболяването ми параноидна шизофрения се намира в некачествените големи пластмасови бутилки с кока-кола. Още от края на 90те години аз използвах кафета и кока-коли за да си опреснявам мисълта и така бях научил над 1200 точни дати по история наизуст и около 30 стихотворения за кандидат-студенските изпити. После през първите 4 години от следването ми не бях късан на нито един изпит. Само че през 2005та година вместо повече да излизам по заведения и да пия кока-кола и нещо много важно - кока-кола от малки стъклени бутилки и къси концентрирани кафета поне 3-4 пъти на ден аз започнах да си купувам големи пластмасови битулки с кока-кола която не беше същата по качество. Използвах кока-колата и в тренировките си но още в края на 2004та година започнах да усещам че мозъкът просто не приема и не резорбира кофейнът както преди нормално следствие на което следването ми започна да пропада.

Днес преди работа пих една малка бутилка с кока-кола и едно късо качествено кафе и сега в момента мисълта ми отново е избистрена много добре както не е било от много време насам. Определено когато пия от големи пластмасови бутилки кока-кола пак има съответният ефект но просто не е същото, не е толкова силен и ясно изразен.

Не знам формулата на кока-колата но определено в големите пластмасови бутилки тя не е качествена и това е една от многото причини за психическото ми разболяване.

Също тук е мястото и времето да споделя че хлябът освен че много се дебелее от него и той наред с месото е враг на умствената дейност и тогава когато ядеш от него ти трябват и по-големи количества кофеин за да се избистри мисълта ти и това противопоставяне между хляб и кофеин именно в него се ражда шизофренията.



Тема Re: Провалът беше и в кофеинътнови [re: FlLERO99]  
Автор expat ()
Публикувано05.12.16 19:52



Между 6 и 8 кафета пия на ден. Много силни.

И ям три филии хляб на ден - 2 сутрин и 1 обед .



Тема Re: Провалът беше и в кофеинътнови [re: expat]  
Автор FlLERO99 (призрак фашизма)
Публикувано05.12.16 20:02



Не виждам да пиеш кока-кола. Според мен и за мен кафето, късото качествено кафе в заведение е само подпалка за кока-колата в малка стъклена бутилка която е истинското гориво за перфектната работа на мозъка.

Ти ако увеличиш хлябът на фона на тези кафета и предполагам тренираш ще имаш проблеми с избистрянето на мисълта я няма да можеш да вземаш правилни решения.



Тема Re: Провалът беше и в кофеинътнови [re: FlLERO99]  
Автор blood2 ()
Публикувано05.12.16 20:20



Хляба е много сложна съставка. И вреди и помага.






Тема Re: Провалът беше и в кофеинътнови [re: FlLERO99]  
Автор expat ()
Публикувано05.12.16 20:21



3 пъти седмично фитнес, 2 пъти крос фит, 2 винг чун.

кока кола не пия. от газираните напитки само газирана вода.



Тема Re: Провалът беше и в кофеинътнови [re: expat]  
Автор FlLERO99 (призрак фашизма)
Публикувано05.12.16 20:28



Особено опасно е противопоставянето на кофеинът и хлябът на фона на тренировки във фитнес-зала. Страничният ефект от този борба между затъпяващият мисълта хляб и изострящият мисълта кофеин е шизофрения. През лятото на 2005та година на фона на този смъртоносен коктейл от над 2 литра кока-кола дневно и доста нескафета на ден на фона на 5 двуразови тренировки по културизъм едно във фитнес-залата и второ вечерно време на двора или на лоста завърши с тежък шизофреничен пристъп. Към този смъртоносен коктейл в тази токсична за мозъка среда като прибавим и цигарите които пропуших отново през февруари 2004та година и картинката става съвсем ясна.

Разбира се през лятото на 2005та година съм се натоварвал адски много над учебниците без от това да има какъвто и да било полезен ефект.

Моят съвет е щом се чувстваш добре да продължаваш в същия дух със същите пропорции като можеш малко да намалиш кафетата с оглед на безопасността.



Тема Re: Провалът беше и в кофеинътнови [re: FlLERO99]  
Автор expat ()
Публикувано05.12.16 20:34



И аз съм решил да ги намаля от следващата седмица - тази ми е натоварена и се налага да съм максимално концентриран, но от следващата ще ги намаля на 4, а след нова година ще са по 2 на ден.



Тема Re: Провалът беше и в кофеинътнови [re: blood2]  
Автор FlLERO99 (призрак фашизма)
Публикувано05.12.16 20:42



Аз спрях въобще да ям хляб някъде през юли 2000та година и не бях ял никакъв хляб чак до февруари 2004та година. Тогава когато през лятото на 2000та година спрях хлябът отслабнах с около 9-10 килограма за няколко седмици като разбира се съм и тренирал много сериозно във фитнес залата включително с кардио, но след 2 години през лятото на 2002ра година именно заради тоталната липса на хляб в менютото ми косата ми отпред започна да пада....Спрях този процес с лекарството ревалид което е комбинация от различни аминокиселини, а когато през февруари 2004та година възстанових яденето на хляб спрях ревалидът и с косата ми не съм имал повече проблеми.

Хлябът без него на фона на доста интензивни фитнес-тренировки и над 3-4 пъти седмично включително с кардио косата може да започне да пада. С хляб мисълта ти никога няма да е толкова остра и талията винаги ще е дебела над нормата, много над нормата.

Ако поискам да си променя начинът на живот в момента защото съм заприличал на нищо и мозъкът ми работата му няма нищо общо с работата му преди 12-15 години първо трябва да махна хлябът от менюто си отново, второ трябва да увелича кофеинът но само бутилки кока-кола стъклени от заведение и само къси кафета в заведения. Към това мога да прибавя една ултра-лека фитнес-програма със символични тежести и бих могъл освен да си оправя умствената дейност и да сваля около 15 КГ като се върна на 91 КГ собствено тегло.



Тема Re: Провалът беше и в кофеинътнови [re: expat]  
Автор FlLERO99 (призрак фашизма)
Публикувано05.12.16 20:45



Две кафета на ден е едно напълно безопасно количество. Поздравления за твоето решение!



Тема Re: Провалът беше и в кофеинътнови [re: FlLERO99]  
Автор expat ()
Публикувано05.12.16 20:55



Сега ще са 2 сутрин и 2 на обед, а след нова година 1 сутрин и 1 на обед.

Освен тях пия и по два фреша - грейпфрут и портокал, както и по 20-30 мл уиски или 50-60 мл вино вечер.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.