Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:54 18.05.24 
Взаимопомощ
   >> Психоанализа и психотерапия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Тема злоупотреба с интернетнови  
Автор petarst (член)
Публикувано16.10.16 00:40



Ето една тема отделна. Аз като стоя повече от 5-10 минути пред компа и почвам да искам да го изхвърля през балкончето, а вие?
Смартфона също усетих че някакси финно ме прецаква - т.е. аз се изнервям от прекалено гледане в него ..
Напоследък това ми е като хоби - да направя сериозно изследване - вреди ли интернет, ако -да какво може да го замести или по-точно, това което той иска да замести може ли да се върне. Трийте ако не ви се пише за това.
---
Който тайничко ме псува да знае че и аз се дразня от себе си понякога.
---
а кога съм себе си верно, май рядко

Редактирано от petarst на 16.10.16 01:04.



Тема Определенонови [re: petarst]  
Автор nbb (стар клубар)
Публикувано16.10.16 08:35



злоупотребявам с интернет. Отделям по няколко часа дневно да чета какво сте писали. Та не само в този клуб, а и в другите останали живи клубове в Дира. Вярвам, че и това ще мине скоро, защото вече съм добре и ще започвам работа. Остава да намеря моето си място под Слънцето.


Миналата седмица ходихме за малко във Велинград и за първи път не взех лаптопа със себе си. На телефона имам интернет, но не го ползвам. Даже си изтрих фейсбука от там, за да не ме безпокоят непрекъснато. Ползвам само Viber, за да мога да общувам с приятелите си, които живеят в чужбина.
Мъжът ми се заканва да ми изхвърли лаптопа отдавна, но за сега само се кани. Ако спра да пиша, да знаете, че е изпълнил заканата си.
Защо се страхуваш да бъдеш себе си ? Тук си анонимен, не се страхувай. Разбери от какво се страхуваш, за да се успокоиш и да бъдеш спокойно себе си.



Тема Re: Определенонови [re: nbb]  
Автор Finntroll73 (Независим)
Публикувано16.10.16 09:31



Е,не си тръгвай оттук,ще ми липсваш много.


Незнам,аз нямам този контакт с българите тук,както с теб и една част хора тук в дира.
С българите тук на сериозни теми не мога да говоря.
Вчера се чух с тъста,беше подпийнал леко..и стана сладкодумен както обикновенно.
Искаше да си поговорим за духовни неща,за интелигетни неща..
Представяш ли си..ми разправя-хора мои набори,и като цяло повечето из Калофер..само кози,овце и простотии са им в главите.Само за пиене и за е..не му говорили..ама били само статисти вече,все са малки мацки говорили..ама вече били взели дали.
Бъзикаше се,че хора на неговите годни с някой с които е набор..просто нямали никакви допирни точки.
И аз бях така навремето му разправям.И аз се чуствах като чужд в града ни.Понеже бяха единици тези с които можех да говоря за вселена,отвъдно,за духовни неща,за психология и философия,за житейска философия..да речем.


Та не си тръгвай,тук поне заформихме малка групичка..

Най-лесното е да си лош,трудното е да бъдеш добър .
Няма лесен правилен път.

Редактирано от Finntroll73 на 16.10.16 09:33.



Тема Едва линови [re: Finntroll73]  
Автор nbb (стар клубар)
Публикувано16.10.16 10:46



ще си тръгна, ако има с кого да разговарям на такива теми. Знам, че мога да си намеря място, където да пиша, но тук ми е мило, защото вече 17 години пиша в тези клубове. Уморих се да доказвам, че нямам сестра или пък се представям за нещо, което не съм. Няма и да го правя повече, кой каквото иска това да си мисли. Нямам излишна енергия, за да я пилея за хора, които не заслужават. Те не вярват на себе си, как биха повярвали на друг ?


Та много добре го разбирам тъста ти, никак не му е лесно.



Тема Re: злоупотреба с интернетнови [re: petarst]  
Автор vida1929-129539 ()
Публикувано16.10.16 12:35



На мен не ми пречи. Напротив само ми е от полза. Ползвам го в умерена доза,колкото ми е необходимо. Сутрин към шест часа докато ми е свежа главата чета около час и половина по работа. После по някое време през деня -за развлечение.



Тема Re: злоупотреба с интернетнови [re: vida1929-129539]  
Автор petarst (член)
Публикувано16.10.16 14:51



Как би могло обективно да се установи, научно такова - обективно - вредно ли е или не. Дори не само как човек го чувства - Например сравнително изследване - 100 човека които ползват от отдавна интернет и 100 които не са го ползвали никога. Не може да няма такива някъде - не само пенсионери и нормални хора, т.е. клошари, а от някои по-бедни страни - сигурно има и млади хора които още нямат интернет. Такова едно обективно изследване какво правим ако докаже увреждания на психиката и т.н. в ползващите интернет. Знаетте ли колко ще е неудобно ако се окаже така. Става дума за милиарди долари, марки евро. И армия от зарибени...

---
за мен лично- е огромен труд, раздразнителен да чета тук, а много ми е интересно да се запозная с хората, да им отговарям внимателно, изчерпателно.. Възможно е да е само в мен проблема, за това искам изследване научно такова.. друга тема е какво е истинска наука - може да отворим нова тема и за това - аз виждам в психологията някои не -научни неща.. многу сам чел, многу знам

Редактирано от petarst на 16.10.16 15:02.



Тема Re: злоупотреба с интернетнови [re: petarst]  
Автор vida1929-129539 ()
Публикувано16.10.16 15:20



Какви ненаучни неща откриваш в психологията?
Защо да пишеш и четеш тук за теб е''раздразнителен труд''?'



Тема Re: злоупотреба с интернетнови [re: petarst]  
Автор TheGiverAndTheTaker (истински)
Публикувано16.10.16 17:58



Интернет е неизбежно зло.



Тема Re: злоупотреба с интернетнови [re: TheGiverAndTheTaker]  
Автор petarst (член)
Публикувано16.10.16 18:48



Предлагам следната игра или няколко възможни игри:

1. Пишем на лист с химикал и въвеждаме после.
2. Писма си пишем и си ги даваме на среща
3. Един се нашиша да е пощенска станция всеки си дава и получава от него писмото.

извинете че не ви отговарям персонално, в момента нямам възможност - дразни ме както компютъра , така и майка ми.



Тема Re: злоупотреба с интернетнови [re: petarst]  
Автор vida1929-129539 ()
Публикувано16.10.16 19:37



Пу аз да съм пощенската станция и всеки да пише на мен, а аз ще препращам на другия какво първия ми е писал.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.