Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:25 09.06.24 
Взаимопомощ
   >> Психоанализа и психотерапия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Тема злоупотреба с интернет  
Автор petarst (член)
Публикувано16.10.16 00:40



Ето една тема отделна. Аз като стоя повече от 5-10 минути пред компа и почвам да искам да го изхвърля през балкончето, а вие?
Смартфона също усетих че някакси финно ме прецаква - т.е. аз се изнервям от прекалено гледане в него ..
Напоследък това ми е като хоби - да направя сериозно изследване - вреди ли интернет, ако -да какво може да го замести или по-точно, това което той иска да замести може ли да се върне. Трийте ако не ви се пише за това.
---
Който тайничко ме псува да знае че и аз се дразня от себе си понякога.
---
а кога съм себе си верно, май рядко

Редактирано от petarst на 16.10.16 01:04.



Тема Определенонови [re: petarst]  
Автор nbb (стар клубар)
Публикувано16.10.16 08:35



злоупотребявам с интернет. Отделям по няколко часа дневно да чета какво сте писали. Та не само в този клуб, а и в другите останали живи клубове в Дира. Вярвам, че и това ще мине скоро, защото вече съм добре и ще започвам работа. Остава да намеря моето си място под Слънцето.


Миналата седмица ходихме за малко във Велинград и за първи път не взех лаптопа със себе си. На телефона имам интернет, но не го ползвам. Даже си изтрих фейсбука от там, за да не ме безпокоят непрекъснато. Ползвам само Viber, за да мога да общувам с приятелите си, които живеят в чужбина.
Мъжът ми се заканва да ми изхвърли лаптопа отдавна, но за сега само се кани. Ако спра да пиша, да знаете, че е изпълнил заканата си.
Защо се страхуваш да бъдеш себе си ? Тук си анонимен, не се страхувай. Разбери от какво се страхуваш, за да се успокоиш и да бъдеш спокойно себе си.



Тема Re: Определенонови [re: nbb]  
Автор Finntroll73 (Независим)
Публикувано16.10.16 09:31



Е,не си тръгвай оттук,ще ми липсваш много.


Незнам,аз нямам този контакт с българите тук,както с теб и една част хора тук в дира.
С българите тук на сериозни теми не мога да говоря.
Вчера се чух с тъста,беше подпийнал леко..и стана сладкодумен както обикновенно.
Искаше да си поговорим за духовни неща,за интелигетни неща..
Представяш ли си..ми разправя-хора мои набори,и като цяло повечето из Калофер..само кози,овце и простотии са им в главите.Само за пиене и за е..не му говорили..ама били само статисти вече,все са малки мацки говорили..ама вече били взели дали.
Бъзикаше се,че хора на неговите годни с някой с които е набор..просто нямали никакви допирни точки.
И аз бях така навремето му разправям.И аз се чуствах като чужд в града ни.Понеже бяха единици тези с които можех да говоря за вселена,отвъдно,за духовни неща,за психология и философия,за житейска философия..да речем.


Та не си тръгвай,тук поне заформихме малка групичка..

Най-лесното е да си лош,трудното е да бъдеш добър .
Няма лесен правилен път.

Редактирано от Finntroll73 на 16.10.16 09:33.



Тема Едва линови [re: Finntroll73]  
Автор nbb (стар клубар)
Публикувано16.10.16 10:46



ще си тръгна, ако има с кого да разговарям на такива теми. Знам, че мога да си намеря място, където да пиша, но тук ми е мило, защото вече 17 години пиша в тези клубове. Уморих се да доказвам, че нямам сестра или пък се представям за нещо, което не съм. Няма и да го правя повече, кой каквото иска това да си мисли. Нямам излишна енергия, за да я пилея за хора, които не заслужават. Те не вярват на себе си, как биха повярвали на друг ?


Та много добре го разбирам тъста ти, никак не му е лесно.



Тема Re: злоупотреба с интернетнови [re: petarst]  
Автор vida1929-129539 ()
Публикувано16.10.16 12:35



На мен не ми пречи. Напротив само ми е от полза. Ползвам го в умерена доза,колкото ми е необходимо. Сутрин към шест часа докато ми е свежа главата чета около час и половина по работа. После по някое време през деня -за развлечение.



Тема Re: злоупотреба с интернетнови [re: vida1929-129539]  
Автор petarst (член)
Публикувано16.10.16 14:51



Как би могло обективно да се установи, научно такова - обективно - вредно ли е или не. Дори не само как човек го чувства - Например сравнително изследване - 100 човека които ползват от отдавна интернет и 100 които не са го ползвали никога. Не може да няма такива някъде - не само пенсионери и нормални хора, т.е. клошари, а от някои по-бедни страни - сигурно има и млади хора които още нямат интернет. Такова едно обективно изследване какво правим ако докаже увреждания на психиката и т.н. в ползващите интернет. Знаетте ли колко ще е неудобно ако се окаже така. Става дума за милиарди долари, марки евро. И армия от зарибени...

---
за мен лично- е огромен труд, раздразнителен да чета тук, а много ми е интересно да се запозная с хората, да им отговарям внимателно, изчерпателно.. Възможно е да е само в мен проблема, за това искам изследване научно такова.. друга тема е какво е истинска наука - може да отворим нова тема и за това - аз виждам в психологията някои не -научни неща.. многу сам чел, многу знам

Редактирано от petarst на 16.10.16 15:02.



Тема Re: злоупотреба с интернетнови [re: petarst]  
Автор vida1929-129539 ()
Публикувано16.10.16 15:20



Какви ненаучни неща откриваш в психологията?
Защо да пишеш и четеш тук за теб е''раздразнителен труд''?'



Тема Re: злоупотреба с интернетнови [re: petarst]  
Автор TheGiverAndTheTaker (истински)
Публикувано16.10.16 17:58



Интернет е неизбежно зло.



Тема Re: злоупотреба с интернетнови [re: TheGiverAndTheTaker]  
Автор petarst (член)
Публикувано16.10.16 18:48



Предлагам следната игра или няколко възможни игри:

1. Пишем на лист с химикал и въвеждаме после.
2. Писма си пишем и си ги даваме на среща
3. Един се нашиша да е пощенска станция всеки си дава и получава от него писмото.

извинете че не ви отговарям персонално, в момента нямам възможност - дразни ме както компютъра , така и майка ми.



Тема Re: злоупотреба с интернетнови [re: petarst]  
Автор vida1929-129539 ()
Публикувано16.10.16 19:37



Пу аз да съм пощенската станция и всеки да пише на мен, а аз ще препращам на другия какво първия ми е писал.



Тема Re: злоупотреба с интернетнови [re: vida1929-129539]  
Автор petarst (член)
Публикувано16.10.16 20:54



може и така, аз помислих да е просто носим там листовете - на хартия - без друг да ги чете освен получателя но това е личното писмо, отделно-дискусия също може да има ма тва си е ангажимент,проект направо.

Редактирано от petarst на 16.10.16 21:10.



Тема Re: злоупотреба с интернетнови [re: vida1929-129539]  
Автор petarst (член)
Публикувано16.10.16 21:07



е не искам никого да засягам.. по скоро искам да кажа - аз със сигурност не съм психо-душа -лог-познавач, иначе нямаше да съм в това положение, и имам симпатии към опита на хората от отдавна,преди модерната наука. Ма айде пак си фанах ролята да си играя за да са праа на интересен.. Това не ми трябва - ето човек сам се изолира и слага маска-защото иска да впечатли - слагаш интелектуалната маска, а после си неудовлетворен от общуването че не си се разкрил колко си разрушен, слаб отчайващо "извън света" никъде.. и с никого до никъде не можеш да стигнеш освен от една заблуда в друга. Как да мислиш позитивно ако от сърцето ти излиза звук от страдание, неудовлетворение..

Редактирано от petarst на 16.10.16 21:09.



Тема Re: злоупотреба с интернетнови [re: petarst]  
Автор petarst (член)
Публикувано17.10.16 17:42



ми както го измислим... Аз днес мислих - като напишеш на някого писмо- това е вече половината "работа". Сега това листче мисля че е хубаво ти сам да си му го занесеш-до неговия квартал, където да се видите на среща. Другия вариант е срещи на "клуба" на които се четат тези писма или просто се връчват,
третия е едно място където всеки носи писмата си към когото е написал писмо и ги оставя там-в човека, който е поща, който пази този куп от писма и ги дава на който дойде да си вземе писмото. Освен това може да има една дискусия на хартия - напр. една папка с листове, която се предава физически от един от "клуба" на друг, с нови и стари теми.. Предложете нещо и вие.. ако ви харесва идеята и искате да пробваме да пишем на листове. За мен е много по-удобно.



Тема Re: злоупотреба с интернетнови [re: petarst]  
Автор dama spatia (зеленоока)
Публикувано17.10.16 20:47



Е, аз още не съм стигнала до там, че да искам да изхвърля компа си през терасата или прозореца. Обикновено, не седя дълго време пред компа.



Тема Re: Едва линови [re: nbb]  
Автор Finntroll73 (Независим)
Публикувано18.10.16 09:44



Права си,особенно за последното изречение.От това ми е било винаги най-болно.

Най-лесното е да си лош,трудното е да бъдеш добър .
Няма лесен правилен път.


Тема Re: злоупотреба с интернетнови [re: petarst]  
Автор petarst (член)
Публикувано18.10.16 11:49



така, лично за мене се отнася, нямам нищо против да се срещна с някви хора да играем например на тенис на маса или да пием по един чай, затова, който иска може да ме потърси на лично съобщение. Ще се радвам да дойдат повече хора, да стане нещо като истинска група за взаимопомощ, което явно не е лесна работа, но моето лично мнение е че интернет може да влоши положението (чел съм че хората от както има интернет повече спорят и в тази насока искам да намеря или да направя изследване.)



Тема Re: злоупотреба с интернетнови [re: petarst]  
Автор dama spatia (зеленоока)
Публикувано18.10.16 20:22



< чел съм че хората от както има интернет повече спорят >
Аз смятам, че хората и в реалният живот спорят толкова, колкото и по интернет. Затова не мисля, че тук спорят повече.



Тема Re: злоупотреба с интернетнови [re: dama spatia]  
Автор petarst (член)
Публикувано19.10.16 12:34



това ще стане ясно , но някой трябва да се заеме да изследва въпроса - защото много хора, с много пари, както и зарибените не искат изследването да покаже, че има проблем - защото едните ще загубят много пари, другите- плиткото си забавление и удобно нереално живуркане.



Тема Re: злоупотреба с интернетнови [re: petarst]  
Автор petarst (член)
Публикувано27.10.16 22:59



Върти ми се следното нещо в главата - ако на някой нещо му е необходимо като информация, може да ми пише да го потърся аз, резултата мога да изпратя тук, на имейл или по телефона като разказ. Нещо като услуга - всеки може да се включи - - например трябва ти информация - от къде да си купя вълнени чорапи, и другия човек търси в интернет вместо теб.(?)

Редактирано от petarst на 27.10.16 23:14.



Тема Re: злоупотреба с интернетнови [re: petarst]  
Автор dama spatia (зеленоока)
Публикувано29.10.16 20:56



Само не мога да разбера, защо някой, който разполага с компютър, ще търси помощ от друг за определена информация или каквото там друго го интересува? Защо, след като сам може да си я намери?



Тема Явнонови [re: dama spatia]  
Автор crazymonkey-126377 (тиха усмивка)
Публикувано30.10.16 22:48



нямаш представа колко мързеливи са повечето днешни хора.

Не гледайте как изглежда, разберете какво Е


Тема Re: Явнонови [re: crazymonkey-126377]  
Автор petarst (член)
Публикувано02.11.16 19:33



Всъщност аз съм от хората, които злоупотребяват с интернет. Помислих си да правя или да намеря специално изследване - не един човек какво мисли. Но може да се каже сигурно - човек може да си направи лошо и с интернет.
А тази идея - да търсиш вместо някой друг е нещо като услуга - използваш го но поне не за себе си.
Извинявам се че занимавам хората, които не злоупотребяват и съответно, може би не си и причиняват кофти неща с тази нова машинка.

---
освен това съвсем не мисля че това е най-големия проблем на човека - машините, с които можеш да си навредиш.. Разбира се - кофти нещата са си съвсем отделно нещо има или няма машинки.

Редактирано от petarst на 02.11.16 19:39.



Тема Re: Явнонови [re: petarst]  
Автор blue jewel ()
Публикувано02.11.16 20:26



Аз прекарвам пред компютъра около 10 часа на ден. Налага ми се, а и вкъщи вече не мога без него. Отначало ме болеше глава, после свикнах...



Тема Re: Явнонови [re: blue jewel]  
Автор petarst (член)
Публикувано02.11.16 20:52







Тема Re: Явнонови [re: blue jewel]  
Автор TheGiverAndTheTaker (истински)
Публикувано02.11.16 23:11



Това по-скоро е от умствено напрежение. Сегашните монитори нямат нищо общо със старите. Преди много години имах един CRT монитор марка BEKO, от тези дето се мерят на везни за камиони. Очите постоянно ми бяха кървясали, трябваше да стоя на компютъра през ден, защото очите започваха да ме парят супер много. След това имах един SAMSUNG, който струваше ебати парите за времето си. От него също леко ме пареха очите, но много по-трудно. Пък сегашните много се съмнявам, че натоварват както и да е.



Тема Re: Явнонови [re: TheGiverAndTheTaker]  
Автор petarst (член)
Публикувано03.11.16 11:26



Завиждам - не знам дали е благородно или не благородно на хората, които имат трудов стаж. Опитвал съм и пак ще опитвам да се включа някъде (направо ми е като несбъдната мечта сега да не съм вкъщи)
Работих в фирма, която е на брат ми и негови съдружници известно време като общ работник, но се появиха разни проблеми - може би и по моя вина... Ще се опитам малко за това да напиша:
Ситуацията е следната (поне в моите очи). Работа има много - тя е тежка - физическа работа и работниците са малко и много яки - а аз бях и още съм друга категория, освен това съм се отслабил с разни проблеми с храненето (това е друга голяма тема)...
И отивам сред тези хора и с голямо желание да ходя всеки ден на работа, но като се преуморя - ставам раздразнителен и решавам, че по-добре да си почина, от колкото да се 'правя на мъж'. Но тук се получи проблема - че аз съм 'с връзки' там, а другите - не и така между нас се появи едно напрежение - естествено никого не обвинявам - в мен си е проблема.
Но все пак, както в мен си е проблема, така и не е като да няма проблем, който съм срещал и другаде - а именно-човек иска някого -в случая екипа-да впечатли и работи повече от колкото може, в следствие на това, хората могат да станат раздразнителни. Да се показват храбри и силни - просто за да са част от екипа, но този екип не трае дълго - защо - защото накрая се оказва, че някой не си е казал: "не мога", а е искал да се впише, да направи добро впечатление - защо?- Защото иска да е с другите а и все пак иска да си изкара хляба. Темата е дълга-няма много какво да плямпам-през моя крив поглед възможно е изкривено да описвам нещата.
Чувствам малко, че говоря празни приказки.. Не искам да баламосвам хората. За всичко аз съм си виновен. Историята ми е доста усложнена и не искам нито да съм център на внимание(а може и това да искам), нито да губя времето ви. Който му се чете роман, да пита .. Не знам дали ми се разказва чак за детството ми, защото все едно с думи замъгляваш нещата.. И изисква някакво по-близко общуване..
Бих предпочел да не беше с компютър нашата комуникация, защото мен понякога ме дразни (не казвам че е дразнещо по принцип, макар че има нещо такова - човек си мисли че измисля нещо по-добро, но всъщност е загубил нещо по-истинско). А иначе мога да изпиша много, за който това му се прави - да чете на компютър на някъв си не особено сполучливия опит да опише себе си.

Редактирано от petarst на 03.11.16 11:30.



Тема Re: Явнонови [re: TheGiverAndTheTaker]  
Автор blue jewel ()
Публикувано04.11.16 09:01



Възможно е. Но самото взиране в дребни буквички цял ден натоварва очите, то и да четеш книга пак ще е така. Ама какво да се прави, в такова време сме се родили, не може без компютри. А последно като бях на очен лекар, ми каза, че зрението ми е много добро, даже съм виждала на повече от 100%.





Тема Re: Явнонови [re: blue jewel]  
Автор TheGiverAndTheTaker (истински)
Публикувано04.11.16 13:51



Знаех си, че виждаш аурите на хората по-добре от nbb, ама се правиш на ударена.



Тема Re: Явнонови [re: petarst]  
Автор vida1929 ()
Публикувано04.11.16 14:50



Чувствам, че малко говоря празни приказки....Не искам да баламосвам хората....Не знам дали ми се разказва чак за детството ми, защото все едно с думи замъглявам нещата

Алооу, Господин Мараподробния, за твое сведение говориш МНОГО празни приказки .


Аз ти предложих да пишеш в темите за детството и младостта за да ти дам ЦЕЛ, идея и тема, които да те мотивират да се замислиш върху миналото си и да се опиташ да напишеш нещо по-смислено. Пък и един вид психотерапия, каквато според моя милост имаш вУпиюща нужда от такава. Ама като не щеш- не дей.
Продължавай да замъгляваш в същия дух . Ма недей си мислиш, че баламосваш-щот нещата са кристално ясни поне на мен.



Тема Re: Явнонови [re: TheGiverAndTheTaker]  
Автор blue jewel ()
Публикувано04.11.16 15:11



Ти пък, само аурите? Виждам духове, полтъргайсти и извънземни, и даже през четвъртото измерение виждам кой какъв е бил в предишния си живот, та и какъв ще бъде в следващия. Ето, признах си най-накрая. Сега очаквам да ме вземат в Канал 2001 или какъвто беше там за ясновидка





Тема Re: Явнонови [re: blue jewel]  
Автор TheGiverAndTheTaker (истински)
Публикувано04.11.16 15:39



Този канал не знам дали още го има, но по една телевизия Фолклор ТВ, всеки ден от 14 до 16 часа дават някакви врачки вместо музика, и супер много ме дразнят. Достатъчно лесно се намират врачки, та да ги дават точно по тази телевизия, с която преди ставах и лягах. Ама то откакто Николина Чакърдъкова се намеси, тогава стана това. След нея, не трева, ами и бурени на Monsanto не никнат.







Тема Re: Явнонови [re: TheGiverAndTheTaker]  
Автор blue jewel ()
Публикувано04.11.16 16:08



Падаш си по фолклорните канали? Ние никога не ги гледаме, то и какъв е смисълът, ако не можеш да друснеш едно хоро, пък в хола къде място ;) А иначе какво е общото между Николина Чакърдъкова и врачките, не разбрах?



Тема Re: Явнонови [re: blue jewel]  
Автор TheGiverAndTheTaker (истински)
Публикувано04.11.16 17:19



Когато тя се намеси в управлението на Фолклор ТВ, пуснаха тези врачки и уж "това не е политика на телевизията", ама врачките изкараха сигурно повече от ГЕРБ. И в момента си ги дават. И започнаха да пускат по-тъпа музика.

Преди слушах почти само народна музика, но, странно, откакто хванах епилепсия се зарибих много по поп рок баладите и сега слушам основно такава музика.



Иначе си обичам и стари шлагерчета. И класическа музика с пиано... ама само ако има кой да ми свири на живо.



Тема Re: Явнонови [re: vida1929]  
Автор petarst (член)
Публикувано04.11.16 18:54



може би съм те издразнил нещо.. Исках да кажа нещо такова, че това с спомените си става естествено, когато двама човека са си интересни може би, а замъгляването - говоря за себе си - че с думи май замъглявам спомените. Не искам да се дразним, ако е така, по-добре да не "общуваме". Ако не исках нещо като изясняване, нямаше сигурно тук да пиша. Ако съм те издразнил извинявай, ако си усетила в мен нещо, като някаква истина която не осъзнавам, а трябва да си я призная - ще се радвам да ми я кажеш - аз ще видя дали си права - ако си права ще си призная, както и ако не си ще ти кажа.
Не съм против психотерапията - звуча по-уж осведомено отколкото съм по темата, но си чета - интересна тема е. В никакъв случай не я отричам, но знам че има хиляда разни методи - не е много точна наука. А че си имам проблеми - това ми е ясно, затова съм тук и се опитвам да общувам с разни хора - за да се видя евентуално като в огледало.
Нали няма смисъл да се караме? В това има ли терапевтично нещо? Виж да ми казваш как ти ме "виждаш" би могло да има полза - ако ме виждаш точно - иначе просто с нещо те дразня.
Ти конкретно маалко ме дразниш ако се мислиш за психолог по принцип. Това е за мене една роля и титла, която може да ти попречи да си наистина познавач на някого. А аз звуча пък много наистина като Мара подробната, което не отговаря на моите знания, умения..



Тема Re: Явнонови [re: TheGiverAndTheTaker]  
Автор blue jewel ()
Публикувано04.11.16 20:25



Днес попаднах на един клип - микс от рок балади, само дето малко тъпо са отрязани всичките накрая:



Мадамата е като бонус



Тема Re: Явнонови [re: blue jewel]  
Автор TheGiverAndTheTaker (истински)
Публикувано04.11.16 20:54



10x



Тема Re: Явнонови [re: petarst]  
Автор vida1929 ()
Публикувано05.11.16 05:49



И защо не искаш да разкажеш за детството си, господин Замъгления Мараподробен Баламосващ, който се дразни маааааалко от това, че се правя на психолог?
Аз съм педагог, затова ме интересува детството ти. Ма ко щеш.



Тема Re: Явнонови [re: vida1929]  
Автор petarst (член)
Публикувано05.11.16 10:41



защо ми се струва, че те дразня.. просто не се занимавай с мене и това е



Тема Re: Явнонови [re: petarst]  
Автор vida1929 ()
Публикувано05.11.16 13:54



ок



Тема Re: Явнонови [re: vida1929]  
Автор petarst (член)
Публикувано05.11.16 16:11



дано не съм ви обидил - знам че си имам проблеми, много е сложно за да се доверя на който и да било, не че против вас имам нещо.. дано да останем с добри чувства.. Казвайте ми свободно ако ви подразня с нещо-точно какво е, това ми е необходимо сигурно-така си мисля.. Сигурно някой път ще ви разкажа и за спомените.. Приятен ден, седмица ...
--
казвайте ми, аз не се виждам себе си..

Редактирано от petarst на 05.11.16 16:13.



Тема Re: Явнонови [re: petarst]  
Автор vida1929 ()
Публикувано05.11.16 18:31



Не се дразня от теб, начинът ти на писане понякога ми е забавен. Но често не казваш нищо съществено, за което да се хвана и да размишлявам. Обичам да се шегувам с хората, в случая с теб, което ти неправилно изтълкува и това е.
Беше ми приятно. Не си ме обидил с нищо.



Тема Re: Явнонови [re: vida1929]  
Автор TheGiverAndTheTaker (истински)
Публикувано05.11.16 19:44



Твоето чувство за хумор е на чобанин с 8 мозъчни сътресения...



Тема Re: Явнонови [re: TheGiverAndTheTaker]  
Автор petarst (член)
Публикувано05.11.16 21:13



Аз хора отдавам голяма част от проблема - на начина ни на комуникация тук - защо - така е поне за мене - аз не мога да ви опиша себе си тук, как да очаквам че вие можете... ох пак сложнотия.. - ето това е сигурно - може да се усложнят нещата със интернет - може би и понеже това е ново нещо, нещо като писмо, но не е - ново явление, това го прави може би по-откъснато от познатото - и така -възникват нови явления, и нови проблеми, а някои изтъкват само новите предимства.. Ма верно си е - който е ок- никакъв проблем не вижда в нищо.. Е са казах ли нещо :) хаха

Редактирано от petarst на 05.11.16 21:16.



Тема Re: Явнонови [re: petarst]  
Автор petarst (член)
Публикувано05.11.16 21:38



някой каза че старите хора са по-свободно общуващи - по спирки, опашки - а защо пък е така? защо да не са и млади и на средна възраст - интересно...
Аз имах веднъж такава мисъл в главата - щом кученцето на всеки е приятел - защо и човека не може така - и си отговорих - може би заради миналите лоши случки ако е имал човек - всъщност както и някои кучовци - наплашват се и стават по-необщителни - така и човек - вече се пази от хората!



Тема Re: Явнонови [re: petarst]  
Автор vida1929 ()
Публикувано06.11.16 09:39



Еееех, най-накрая да напишеш нещо оригинално, умно и красиво!
Верно е. И според психологията човек реагира на света според натрупания си досегашен опит. Много правилно казваш, че ако си имал неприятни случки и лоши спомени, вече нямаш доверие на света, на хората, дори на себе си....
Аз не съм забелязала възрастните хора да са по-свободни в общуването си. Напротив- даже са по-самотни. Една част от тях, които са запазили личността и акъла си и са помъдрели, с такива стари хора ми е приятно да общувам.Но други малко или много са изкуфели и са станали недоверчиви, сприхави, глупави клюкарки- такива ги избягвам.
Аз имам три приятелки, на 80 , на 76 и 64 години, които са мои учители и съветници.
Но има нещо вярно в това, което казваш. Наистина общуването между възрастните хора е по-свободно, може би защото между тях няма конкуренция, съревнование кой да е по- успешен, по -красив, по-богат, както при младите. Те вече са си изпели песента и искат само спокойствие.



Тема Re: Явнонови [re: vida1929]  
Автор petarst (член)
Публикувано06.11.16 13:50



Интересно от къде идва тая конкуренция, ако я има. Слушах един който разказа за изкривените теории за природата - през кривия светоглед на човеци, които се опитват да разберат природата с своя си ум и виждат там една бясна борба за оцеляване, а там има други неща..
Нарочно май не говоря ясно, защото не искам да правя впечатление че много знам - което не е така..
Абе имам си много работа със мене си..
Та конкуренцията се оказва че не е нещо което е основната движеща сила за някаква еволюция. Каква еволюция - в лицето на човека, ако при него работят същите, дори по-свирепи форми на бораба за оцеляване. А в природата има и други неща.. Аз по едно време разсъвдавах така - че всички - и животни и хора в началото са като .. с общо помежду си, няма разлика съществена - просто в разни форми, а после на повечето нещо им става, замъгляват се.. Това ми бяха май мислите - аз всичко съм забравил, много съм забравил, затова не искам много да говоря - така все едно върху спомените слагам една мъгла. А много ми трябва всичко да си спомня и да видя къде съм излъгал нещо себе си..

Засягам интересна тема, за която си има авторитетни източници, както и много заблуди. Аз стигнах до извода, че има много учения, но няма много истини. Това което казват хората за многото истини - е как отделния човек се е отдалечил уникално от едната истина. За това много има писано - общо взето става модерно в българия след 10 ноември, естествено за много хора и преди това - тъй наречената духовност, езотерика.. Аз започнах с това да се занимавам (не особено сполучливо, както е видно) след (и по време на) университета, където учих за източната култура. Постоянно имам усещането, че съм сгафил, защото с доста хора, определили се в разни такива общества се запознах, включително и в последно време а и по време на ученето (около 2004) с хора които към православието се определят. Но за да бъда и аз прав сега се налага да съм напълно независим от всички и да нямам към никого "фалш", т.е. псевдо "любов" без истина. Нещо такова.
Сега мечтая живота ми да се нареди, пък било то и да се осъзная като най-големия глупак или деградирал, излъгал себе си - да го усетя това, да го видя, да си го призная, та дори и на всички да го призная, но да ми олекне.
Общо взето много много трудно някой може да ме разбере, и не очаквам, така съм си го направил.
Последно като си говорих с един и той ми разказа следния виц популярен сред лекарите:
Лекаря отива при пациента и казва имам една добра и една лоша новина, с коя да почна? С добрата! Ще кръстим на ваше име нова болест!
А лошата новина лекарите я знаят - че в повечето случаи това означава, че не могат да излекуват нещо.
Така - от една страна имам такива проблеми, от друга - стремеж да си осъзная истината каквато е за мене и за действителността - като намеря в себе си проблема, да видя лъжите и в околния свят и да си държа на това, което вярвам, което съм открил че е истина, повече в мене да търся грешката, но и да не бягам от всичко, като че не ми пука.
В отношенията си с хората човек може да види себе си - затова трябва да си припомни цялата история - с кой човек как е постъпил и излъгал ли е нещо себе си.. Може би това ще ми помогне ако го разбера за мене.
Затова си мисля че имам много работа с себе си и не само - не съм независим, самостоятелен и това е сериозно предизвикателство..
Защо пиша тука? - защото понякога си мисля че умно звуча, а ако ме видиш напълно ще видиш че съм напълно отчаян и безпомощен през голяма част от времето.



Тема Re: Явнонови [re: TheGiverAndTheTaker]  
Автор vida1929 ()
Публикувано06.11.16 19:22







Тема Re: Явнонови [re: petarst]  
Автор vida1929 ()
Публикувано06.11.16 19:42



Ако зависеше от мен, бих направила така че да има само любов и разбирателство между хората, и да няма съперничество между тях. Никога не съм обичала да се състезавам, дори не обичам да правя сравнение между себе си и някой друг. А конкуренцията ми създава само стрес и напрежение. Не обичам борбата за оцеляване и мисля, че има достатъчно изобилие от дарове на природата, които могат да нахранят цялото човечество, стига само да бъдат разпределени справедливо за всички. И друг път съм казвала, че съм социалист-утопист, идеалист и непоправим мечтател.

Коя източна култура си изучавал?

Сега и от мен един виц, циничен


Отива един пациент при доктор и си сваля гащите. Докторът го поглежда и пита : От какво се оплаквате?
- Не се оплаквам. Хваля се.- му отвръща пациентът.
Имахме преди една тема, специално за вицове. Беше озаглавена Вицове за психолози, психиатри и психично болни. Да добавя ето този, докът не съм го забравила, не че е нещо много оригинален, но е точно по темата.
След преглед на свой пациент психиатърът отива да се прегледа при друг психиатър. Това е вицЪТ, но хора, коит нямат чувство за хумор и хора, коит не знаят психиатрите на какъв стрес са подложени никога няма да го разберат



Тема Re: Явнонови [re: vida1929]  
Автор petarst (член)
Публикувано07.11.16 21:19



занимавал съм се с индийски неща, но всъщност съвсем не съм разбрал както трябва тази култура.. опитвам се да разбера разликите с християнството.. От това идват сигурно част от проблемите ми - мисля за неща, за които всъност не се мисли, разсъждава, с мисли не можеш да разбереш нищо от тези неща, защото хората които са писали тези книги са ги писали като записка на нещо преживяно. Това е една от разликите между науката богопознание и модерната наука, която е на базата на наблюденията на хората върху природата - човешкия разум като най-висшето нещо. Докато в богопознанието - напротив, човешкия разум не е надежден, дори стремежа е човек изобщо да не разчита на своя разум, ако има някой разумен, това е бог, който знае всичко и на който си поиска открива нещо. Проблема е, че има много заблудени и "учители" и последователи. Човек се заблуждава, затова има много книги които са доказано истина и в тях пише за всички заблуди и кой е най-сигурния път. Аз ако го бях следвал сигурно нямаше да съм в това положение. Т.е. първото нещо е човек да знае че е много опасно- човек се заблуждава - мисли едни работи, пък истината е друга и като си измисли философия стига до никъде. За сега съм разбрал, че е задължително да има човек доверие на друг човек с когото заедно да вървят, да нямат тайни, да се разбират и да не изпадат заедно в заблуда - това май е много често срещано. Както и сам можеш да си повярваш - да приемеш някакви мисли че са така, пък то се оказва че си забил (може и отдавна) в грешна посока, приемайки тези мисли за верен път.
Между религиите и ученията от които произлизат има съществени разлики. Аз днес си мислех в какво вярвам - то всъщност какво мислиш не е много ефективно - по скоро кого обичаш. Ако обичаш Исус, към него ще си вървиш.
И хубавото е - че неговото учение не е неговото си учение, а е на неговия Отец. Но тук нещата също са до откровение - да разбереш какво е точно неговото учение. И докато не го разбираш - както съм аз - да гледаш да не объркаш хората. Затова на човек му трябва общуване с човек, който разбира или поне опитен или поне приятел, с който заедно четат и са искрени.

---
а за интернет имам нови мисли - че за мен ако говоря - аз без вреда за себе си не мога да го използвам - дори не знам как да послужа наистина на някого - дори и да ми е гадно - да има за някого истинска полза - не мога да се сетя за такава употреба.
Друго - в интернет има много заблуждаваща информация - каквато може би е и мойта -каквото пиша тук. А с това сериозно човек може да си навреди - какво по-вредно от заблуждението?

Редактирано от petarst на 07.11.16 21:24.



Тема Re: Явнонови [re: petarst]  
Автор vida1929 ()
Публикувано07.11.16 21:59



науката богопознание и модерната наука - Между тях май няма нищо общо

.
Човек непрекъснато си измисля истории, за да си даде сам на себе си някакво приемливо обяснение защо му се случват разни неща. Например някой ни каже или ни направи нещо- ние веднага започва да се мъчим да променяме другия човек и хвърляме вината върху него. А трябва да променим себе си. Тогава обикновени си измисляме история ''Той ме обижда'' или ''Тя ме засяга'' или ''Те ми вредят''. Започваме да превъртаме упорито и по навик тази история в мислите си докато я превърнем в трайна болка, физическа, телесна.
Източните философии са ми далечни. Няколко пъти се опитвам да ги чета и спирам. Тръгнах на йога и се отказах . Не е за мен. То само докът запомня новите термини



Тема Re: Явнонови [re: vida1929]  
Автор blood2 ()
Публикувано07.11.16 22:03



Тези, които не са те обидили искаш да промениш. Типичен пример са учителите и учениците.



Тема Re: Явнонови [re: blood2]  
Автор vida1929 ()
Публикувано07.11.16 22:04



Подиграваш ли ми се?



Тема Re: Явнонови [re: vida1929]  
Автор blood2 ()
Публикувано07.11.16 22:05



Ти се подиграваш. Искаш да промениш, тези добрите. Затова все са недоволни от послушните.



Тема Re: Явнонови [re: vida1929]  
Автор petarst (член)
Публикувано08.11.16 09:34



аз така си го мисля - че психология е имало много преди Фройд и пр. Не че съм запознат с неговите теории. Психо - душа, лог-познавач.. Самите тези думи идват от гръцки и се употребяват още от преди христос. И гръцките му ученици също ги използват когато проповядват на гърците.
Това за което говориш си е казано там - да видиш гредата.
Разбира се - колкото повече пропада човечеството, болестите се видоизменят, но могат да се сведат до неща които още тогава ги е имало и техните причини. Също така нормата е много паднала - нещо което тогава е било ненормално, сега е нормално.
Според мене няма съмнение, че психолози е имало - познавачи на човешката душа, за вярващия човек най-добрия познавач на душата му е бог, за християните исус христос и неговите ученици.
А целта до колкото знам - да опознаеш себе си - да знаеш къде си сгрешил - ако искаш да разбереш къде си сгрешил може би няма да бягаш от "враговете си" които те обвиняват нещо (ако е истина). Има такава приказка - врага може да е приятел, приятеля-враг.

Редактирано от petarst на 08.11.16 09:37.



Тема Любопитнонови [re: petarst]  
Автор crazymonkey-126377 (тиха усмивка)
Публикувано08.11.16 09:40



ми е под кой зодиакален знак си роден?

Не гледайте как изглежда, разберете какво Е


Тема Re:нови [re: vida1929]  
Автор crazymonkey-126377 (тиха усмивка)
Публикувано08.11.16 10:25



Източните философии са ми далечни. Няколко пъти се опитвам да ги чета и спирам. Тръгнах на йога и се отказах. Не е за мен. То само докът запомня новите термини

А на мен са ми много близки, като светоусещане съм си източен човек.



Рядко има добри йога-учители, които да накарат учениците си да разберат, че йога не е сложни асани, целящи добра физическа форма, или отслабване, а е начин на живот. Нито пък е добре да се заливат учениците със сложните санскритски думи. Обикновено се прави с цел "Вижте ме колко много зная!" и често учениците си казват, че това не е за тях. А йога е за всички. Както и да е, само споделям мнение, основано на много опит и наблюдение.

Не гледайте как изглежда, разберете какво Е

Тема Re:нови [re: crazymonkey-126377]  
Автор TheGiverAndTheTaker (истински)
Публикувано08.11.16 12:02



В отговор на:

[...] като светоусещане съм си източен човек [...]



Каква противоположност. Аз пък като светоусещане съм 100% европейски човек, или както е модерно да се казва - еврочовек.

Единствено Корея донякъде ми е предизвиквала интереса и бих желал да отида там някой ден и да разуча терена на основно ниво.



Тема Re:нови [re: crazymonkey-126377]  
Автор vida1929 ()
Публикувано08.11.16 17:29



Да, знам че йога е начин на живот и начин на мислене. С дишане и движение можеш например да изхвърлиш стари, ненужни и вредни модели на мислене и поведение, можеш да стигнеш до болковото тяло и болката да трансформираш в духовно израстване. До докът стигнеш до ниво това да можеш да го правиш със себе си, ще минеш през много работа. Къде по-лесна е психотерапията , пък и приятна- да си говориш с някой приятен човек, който просто с въпроси те води нанякъде. Пак осмисляш нещата....

Редактирано от vida1929 на 08.11.16 17:30.



Тема Re: Любопитнонови [re: crazymonkey-126377]  
Автор petarst (член)
Публикувано09.11.16 21:51



овен съм.



Тема Re: Любопитнонови [re: petarst]  
Автор crazymonkey-126377 (тиха усмивка)
Публикувано10.11.16 14:00



Благодаря, не оставяш впечатление за Овен, но аз малко те познавам, разбира се.

Не гледайте как изглежда, разберете какво Е


Тема Re: Любопитнонови [re: crazymonkey-126377]  
Автор dama spatia (зеленоока)
Публикувано10.11.16 19:56



Може превес да има асцендента.



Тема Re: Любопитнонови [re: crazymonkey-126377]  
Автор petarst (член)
Публикувано10.11.16 20:36



Не искам да засягам никой, но аз тези неща нито ги разбирам нито им вярвам. Какво значи това? Като малки сме си говорили кой ква зодия е.
А и според мен по интернет не можеш да опознаеш никого. А дори и на живо май не е лесна работа..
Ей да не се засегне някой..



Тема Re: Любопитнонови [re: petarst]  
Автор blue jewel ()
Публикувано11.11.16 09:03



Да, зодиите са измислица. Дори в училище ни казваха, че това е "лъженаука". Какво значение има как са се подредили звездите, когато си се родил? А и реалното разположение на слънцето в зодиакалните съзвездия не отговаря на това, което казват астролозите. Примерно аз уж съм между Лъв и Дева, а реално слънцето си е само в Лъв тогава и излиза от там доста след като Девата е почнала. И в различните съзвездия е различно време, а не точно по 28-30 дена, зависи от големината на съзвездието... въобще нужно е малко да се замислиш и виждаш колко е глупаво, измислици за вестникарите да си пълнят страниците... а в Библията астролозите са осъдени наред с врачките и гадателите. ;)



Тема Re:нови [re: crazymonkey-126377]  
Автор vida1929-129539 ()
Публикувано17.11.16 05:01







Тема Челанови [re: vida1929-129539]  
Автор crazymonkey-126377 (тиха усмивка)
Публикувано17.11.16 10:06



съм това и какво сега? Очакваш да припадна и да кажа "Ау, спирам практиките!"

Има и много истина в написаното, но ти дори не знаеш какви техники прилагам.

Не гледайте как изглежда, разберете какво Е


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.