Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:51 09.06.24 
Взаимопомощ
   >> Психоанализа и психотерапия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Тема Re: Явнонови [re: vida1929]  
Автор blood2 ()
Публикувано07.11.16 22:03



Тези, които не са те обидили искаш да промениш. Типичен пример са учителите и учениците.



Тема Re: Явнонови [re: blood2]  
Автор vida1929 ()
Публикувано07.11.16 22:04



Подиграваш ли ми се?



Тема Re: Явнонови [re: vida1929]  
Автор blood2 ()
Публикувано07.11.16 22:05



Ти се подиграваш. Искаш да промениш, тези добрите. Затова все са недоволни от послушните.



Тема Re: Явнонови [re: vida1929]  
Автор petarst (член)
Публикувано08.11.16 09:34



аз така си го мисля - че психология е имало много преди Фройд и пр. Не че съм запознат с неговите теории. Психо - душа, лог-познавач.. Самите тези думи идват от гръцки и се употребяват още от преди христос. И гръцките му ученици също ги използват когато проповядват на гърците.
Това за което говориш си е казано там - да видиш гредата.
Разбира се - колкото повече пропада човечеството, болестите се видоизменят, но могат да се сведат до неща които още тогава ги е имало и техните причини. Също така нормата е много паднала - нещо което тогава е било ненормално, сега е нормално.
Според мене няма съмнение, че психолози е имало - познавачи на човешката душа, за вярващия човек най-добрия познавач на душата му е бог, за християните исус христос и неговите ученици.
А целта до колкото знам - да опознаеш себе си - да знаеш къде си сгрешил - ако искаш да разбереш къде си сгрешил може би няма да бягаш от "враговете си" които те обвиняват нещо (ако е истина). Има такава приказка - врага може да е приятел, приятеля-враг.

Редактирано от petarst на 08.11.16 09:37.



Тема Любопитнонови [re: petarst]  
Автор crazymonkey-126377 (тиха усмивка)
Публикувано08.11.16 09:40



ми е под кой зодиакален знак си роден?

Не гледайте как изглежда, разберете какво Е


Тема Re:нови [re: vida1929]  
Автор crazymonkey-126377 (тиха усмивка)
Публикувано08.11.16 10:25



Източните философии са ми далечни. Няколко пъти се опитвам да ги чета и спирам. Тръгнах на йога и се отказах. Не е за мен. То само докът запомня новите термини

А на мен са ми много близки, като светоусещане съм си източен човек.



Рядко има добри йога-учители, които да накарат учениците си да разберат, че йога не е сложни асани, целящи добра физическа форма, или отслабване, а е начин на живот. Нито пък е добре да се заливат учениците със сложните санскритски думи. Обикновено се прави с цел "Вижте ме колко много зная!" и често учениците си казват, че това не е за тях. А йога е за всички. Както и да е, само споделям мнение, основано на много опит и наблюдение.

Не гледайте как изглежда, разберете какво Е

Тема Re:нови [re: crazymonkey-126377]  
Автор TheGiverAndTheTaker (истински)
Публикувано08.11.16 12:02



В отговор на:

[...] като светоусещане съм си източен човек [...]



Каква противоположност. Аз пък като светоусещане съм 100% европейски човек, или както е модерно да се казва - еврочовек.

Единствено Корея донякъде ми е предизвиквала интереса и бих желал да отида там някой ден и да разуча терена на основно ниво.



Тема Re:нови [re: crazymonkey-126377]  
Автор vida1929 ()
Публикувано08.11.16 17:29



Да, знам че йога е начин на живот и начин на мислене. С дишане и движение можеш например да изхвърлиш стари, ненужни и вредни модели на мислене и поведение, можеш да стигнеш до болковото тяло и болката да трансформираш в духовно израстване. До докът стигнеш до ниво това да можеш да го правиш със себе си, ще минеш през много работа. Къде по-лесна е психотерапията , пък и приятна- да си говориш с някой приятен човек, който просто с въпроси те води нанякъде. Пак осмисляш нещата....

Редактирано от vida1929 на 08.11.16 17:30.



Тема Re: Любопитнонови [re: crazymonkey-126377]  
Автор petarst (член)
Публикувано09.11.16 21:51



овен съм.



Тема Re: Любопитнонови [re: petarst]  
Автор crazymonkey-126377 (тиха усмивка)
Публикувано10.11.16 14:00



Благодаря, не оставяш впечатление за Овен, но аз малко те познавам, разбира се.

Не гледайте как изглежда, разберете какво Е



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.