Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:07 18.05.24 
Взаимопомощ
   >> Психоанализа и психотерапия
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Тема Хубави временанови  
Автор TheGiverAndTheTaker (истински)
Публикувано03.10.16 15:30



В този клуб почти всички сме хора с гаден живот, или поне преминали през много дълги периоди на това.

Много ми е интересно да разбера имало ли е време когато сте се чувствали толкова добре, че то да се е запечатало в съзнанието ви с червен и здраво треснат, категоричен печат "ХУБАВ ЖИВОТ". Дори 5 дни да са били.



Тема Re: Хубави временанови [re: TheGiverAndTheTaker]  
Автор blue jewel ()
Публикувано03.10.16 15:34



Ами да. Детството ми примерно. Беше много спокойно и щастливо, поне до 10-годишна възраст. И после студентските години, безметежни, макар и самотни. Тогава поне разбрах какво е да имаш нормални отношения с повечето си връстници.



Тема Нямам предвид детствотонови [re: blue jewel]  
Автор TheGiverAndTheTaker (истински)
Публикувано03.10.16 16:27



Когато си дете не осъзнаваш нищо.

А студентските ти години може да са били безметежни, но щом са били самотни, явно не са били толкова щастливи.

Имах предвид някакъв вероятно по-малък отрязък от време, в който редовните проблеми са били някъде в друго измерение или временно са били решени, всичко е било наред и си се чувствала истински щастлива. Момент, който е еталон за живота, за който си мечтаеш от все сърце.



Тема Re: Нямам предвид детствотонови [re: TheGiverAndTheTaker]  
Автор dama spatia (зеленоока)
Публикувано03.10.16 20:03



Във всеки един момент от съзнателният си живот съм имала хубави моменти, като започнеш от детството, след това младежките години, студентството.



Тема Re: Нямам предвид детството [re: dama spatia]  
Автор TheGiverAndTheTaker (истински)
Публикувано03.10.16 23:12



Сподели по-пространно и вдъхновяващо.



Тема Не се оплаквам,нови [re: TheGiverAndTheTaker]  
Автор nbb (ветеран)
Публикувано04.10.16 08:24



защото всяко нещо, което ми се е случило, е било от полза за душата ми. Дори и когато ми е било много трудно, съм знаела, че душата ми е избрала именно този път и съм се доверявала, че това е най-доброто, което ще ми се случи.
Животът е прекрасен !





Тема Re: Хубави временанови [re: TheGiverAndTheTaker]  
Автор Rosemary ()
Публикувано04.10.16 09:56



През всички етапи от живота си, съм имала хубави периоди.
Тук малко ще ти опонирам, защото детството не е неосъзнат период.

За мен това е някъде между 4-8 години, по-дълги месеци или само летата, когато ме пращаха при баба и дядо в градчето, от което е майка ми. Там съм се чувствала най-щастлива и това е начинът, по-който бих искала да се чувствам винаги.
Не ми се караха, играех на воля, чувствах се обичано дете. Аромат на лято, на прах, на релси, на зрели кайсии, безкрайни игри с приятелки до късно в горещите летни вечери, сладолед, четене на книги, хладни следобеди в стая с ковьорче над леглото и шкаф с изящни порцеланови съдове, които не трябваше да пипам, снимки на роднини по стените в рамки, цветя, асми, градина с рози и маргарити, с теменуги, малини, даже и зайци, работилницата на дядо ми, списания "Картинна галерия", които разглеждам и дядо ме учи да прерисувам отпечатаните там картини, аромата на бабината кухня, специфичен, различен от този на другата кухня в къщи (също хубав), порцеланов супник със златна рибка на шкафче под поставка с цъфнало коледниче. А бе - щастие

.

\"В крайна сметка, много често се случва това, което не сме очаквали.\" - Finntroll

Тема Re: Хубави временанови [re: TheGiverAndTheTaker]  
Автор vida1929 ()
Публикувано04.10.16 10:02



Да. Сега на 52, се чувствам най-добре в сравнение с всички отминали периоди на живота ми.
Квот и да ми разправят някои тука, че съм бабичка с мустаци и лош дъх



Щото осъзнах стресо-невро- имуно-ендокрино етимологията на моето страдание. Осъзнах как тежко ме е белязало детството ми, нищо и никакво . Защото бях дете с увреждане.
Осъзнах колко много любов мога да дам на изоставените деца и така да излекувам и самата себе си. Сега ми останаха да осъзная още доста неща, но по-важните вече съм ги осъзнала.
И се чувствам уважавана и ценна.



Тема Re: Хубави временанови [re: Rosemary]  
Автор vida1929 ()
Публикувано04.10.16 10:07



Чудно, прекрасно, Розмари. Ти ме пренесе в хубавите моменти от моето детство, ех, особено баба , а по Картинная галерея съм съставяла мечтите си





Тема Re: Хубави временанови [re: vida1929]  
Автор Rosemary ()
Публикувано04.10.16 10:22





\"В крайна сметка, много често се случва това, което не сме очаквали.\" - Finntroll


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.