Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:08 30.05.24 
Взаимопомощ
   >> Психоанализа и психотерапия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Приятелство или ползвателство?нови  
Автор finntroll73 (Независим)
Публикувано31.03.16 16:38



Гледам всички тук са отворили сърцераздирателни теми,та да не остана и аз по-назад.


Просто ми се върти нещо отвчера в главата.
Беше същия слънчев ден като днешния,с тази разлика че снощи валя малко сняг,и днес е побеляло навън.
Но пък едно слънце свети...напук на мрака който е на голяма степен с мен.
Та..както си седим по обяд..и гледам обичайната групичка българи се събрали на пейките отвън..и си лафят.
Гледам отдалече и онази ханджийската порта и тя с тях(нали съседите ни които са българи са и хазяи).
Наточила едни черни очила..и смуче бързо и нервно от цигарата.
Поне няколко семейства българи бяха.
Предния път отново не ни се обадиха,а пак се бяха събрали пред блока ни,фронтално.
Понеже има голяма площадка.
С една част от тези които бяха отвън вчера,едното семейство,бяхме допреди дни заедно на великден на парти.
Вярно,те са си градски,познати и приятели отпреди,силистренска голяма група.
Тая ханджийската порта,предателката на която за голямо съжаление се доверихме и сбъркахме..е варненка.
Все повече се замислям,тези северняците са несериозници и малко или много кофти хора на някаква степен.
Не сме като хазяина на тая радиоточката,нямам фирма и собственно такси,не съм бизнесмен.

Ако жена ми не работеше в детска градина,нямаше и изобщо да ни търсят.
Понеже една след друга се записаха жените..та да са при жена ми децата им.
То не бяха приказки за уреждане и подбутване относно децата и,за по-специално отношение,то не бяха и опити хора да урежда в градината при нея на работа,то неса въпроси за какво ли не относно децата.
Сякаш жена ми енциклопедия.
Гледат като треснати,след като им е казвала,че е дала клетва за мълчание относно някои техни въпроси.
Та стоим си вчера..и и рекох,излизаме..минаваме долу..ако някой ни изсвири или подвикне зад гърбовете ни..бързаме.
Понеже ми е омръзнало да ходя и аз да се бутам и тикам,да се слагам.
Сори..ама са ми дошли пред блока,имат ни телефоните,знаят къде е звънеца..никакво оправдание нямат.
Понеже последния път..като им подметнах,защо не ни потърсихте..и се почна-Ами..ние тъкмо се чудехме дали сте в къщи,дали не сте на работа(прекрасно знаят че аз дефакто нямам работа вече и съм на 100пр болнични,а и жена ми е една част в къщи в болнични и тя)..незнаехме дали не сте заминали нанякъде..мън мън..това..онова..
Та..има ли приятелства без ползвателства?
Това е главния въпрос.
Има ли като цяло и 5пр хора които да бъдат приятели с някой,освен ако не е за домогване,използване,връзки и пр..?
Понеже аз масово се отвратих от тези новите тук.
Дори и тези от тях с които уж мислехме че сме по-близки,дори и те се оказват че са от масата ...

Така ми се иска да пиша за позитивни теми,за радост,споделени чуства,споделени приятелства,хвалебственни химни за света..е няма как.
Не и с болшинството..с 99,9 пр от хората.
Къде да го намеря този 1 пр свестни?
Тъкмо се засилиш към някой с отворени обятия,честен и откровенен..и решиш да го предупредиш..да внимава..да се пази от хора с които има връзка..и ги знаем що за подмолни животни са..и отиде и ти забие нож в гърба.
Аз си обещах,в последните дни си взех вътрешноо решение-тръгвам към курсове,преквалификации,цели и пр..към моето лично духовно издигане.
И с болка на сърце вчера си говорим с жена ми,понеже и двамата много ни боли за неблагодарното отношение и игнориране от тези шушлеци събрани на кафе пред блока ни..обещах си..пред нея-че един ден ще направя всичко възможно да стана актуален за тях..да стане така,че да има за какво да ме търсят..за да им го върна.
За да разберат тогава някои работи.
След като сега не можаха да разберат че сме хора.
Надявам се като се поуредят в близко време с материалния лукс,кинтите,колите,обзавежданията и големите пасти..да тръгнат да търсят хора.
И ако случайно опрат до нас..нас вече няма да ни има.
Понеже материалния лукс им е приоритет номер 1..и ще се погрижа наистина да си взема кетапите,курсовете,език още ако се наложи..и след няколко години,ще си говорим отново.
Дано господ да пише там горе.
За да има за реванш.
Понеже аз не мога да го приема за нормално това отношение и игнориране.
Сигурен съм че яко се говори задс гърба ни.
По-скоро явно се е заформила клика..и сега понеже тая им е наговорила кой знае какви глупости..или пък вегетарианците са и наговорили..и сега може би ни обсъждат нас,и се обръщат против нас.
Аз като цяло си ги знам че дотолкова им стига,но в крайна сметка..ако имах едно-две наистина свестни и достъпни семейства за срещи..изобщо нямаше и да се занимавам с тях.
В зодията ми пишеше-че тази пролет окончателно ще доизхвърля повечето неработещи връзки в живота си.
И виждам че това жреално става.
Ще живея с книгите,науката,учението.
И не ми трябват плоски,подмолни и несериозни хора.
Както и предатели.
В крайна сметка..какво мислите?
Приятелства ли имате,или ползвателства?

Към днешна дата в Норвегия тук,нямам приятели.
Имам само кафеджии-познати.
И опити за използване.




Тема Re: Приятелство или ползвателство?нови [re: finntroll73]  
Автор blood2 ()
Публикувано31.03.16 16:40



Ползвателства. Приятелите са клюкари, интриганти, приятна компания, психотерапевти, мечтатели, споделяне на общи хобита.



Тема Re: Приятелство или ползвателство?нови [re: blood2]  
Автор finntroll73 (Независим)
Публикувано31.03.16 16:46



Всичко е използване Блъди.
За голямо съжаление.
Все се надявах,поне едно-две семейства с годините да има по-интелигентни.
Сериозни и не-чалгари по принцип.
Или са откъснати от върха вегетариански и дъновистки простаци..или пък чалгари.


Ще хвърлям боб..за не-чалгари вече..
Някъде прочетох абзац на мост с блажна боя-Чалгата е върховния момент в живота на селяндура.
Или пък другото-
Чалга-пиене,ядене,сране и е..не.




Тема Re: Приятелство или ползвателство?нови [re: finntroll73]  
Автор blood2 ()
Публикувано31.03.16 16:48



Така е. Много трудно се живее и човек все трябва да мисли за изпозвачество.

Но е хубаво да имаш по-интелигентни приятели.



Тема Re: Приятелство или ползвателство?нови [re: finntroll73]  
Автор TheGiverAndTheTaker (истински)
Публикувано31.03.16 16:53



Не са длъжни да бъдат приятели с теб, потърси причината в себе си. Може ти да си кофти човек, може те да са кофти хора.

А приятели, от които не можеш да имаш полза, обикновено за нищо не стават като хора.



Тема Re: Приятелство или ползвателство?нови [re: blood2]  
Автор finntroll73 (Независим)
Публикувано31.03.16 16:56



Така е Блъди.
А дано да взема да ударя някой милион от Лотото тук.
И тогава да почнат да звънят и да се влачат като черва с мазни усмивки до ушите..ама тогава..един ден когато си създам някакво положение,понеже аз път назад вече нямам..и неминуемо ще отида на по-високо стъпало..ще ги питам след 6,7 години когато не могат и те дамръднат от болки една част от отворковците сега..и без норвежки..как са?
И накъде ?
Аз поне език знам.
И ще го даосувършенствам.
Всичкото им е селската бай-ганьовскйа логика..да ударим на черно,дасе домогнем,да направим далаверата,да уредим това или онова.
Повръща ми се от тези шушлеци с анцузи отвъмн.
Има няколко от тия,с дънки не съм ги виждал.
Вечно със изсулените анцузи и шушлеци..и патките им стърчат навън..на едни двама.
Все едно саа си на село..у Силистра..Там на Дунава за риба все едно..


Както си ходят в къщи,така и навън.
На коледа тоя..таксиджията,дойде с една смешна ушанка,с един изсулен сив анцуг,със стърчащ х.й отпред,с едни омазани маратонки и един втален шушлек.

Бахти Сульовците..и на марс да отидат,все тая..
Ако ще и милионери да станат..все тая..




Тема Re: Приятелство или ползвателство?нови [re: TheGiverAndTheTaker]  
Автор finntroll73 (Независим)
Публикувано31.03.16 17:01



Аз не съм тръгнал да бъда с никой приятел,заради услуги,ползи или домогване.
Пределно ясно ми е че с всички приятел не мога да бъда.
Но моят интелкект,и техния..значително се различават.
Те интереси извън пиене,хапване,да ударим нещо,мачове..други нямат.
Или чалга,пари,коли..голямата работа..далаверите и пр.
Аз може и да не съм идеален човек,но на никого лошо не съм направил.
Със всеки един съм се държал по абсолютно еднакъв начин,такъв какъвто съм.
Значи според теб приятелства могат да съществуват само ако хоратаимат взимане-даване ли?
Само с цел далавера ли?
В голяма грешка си.
Аз ставам..като човек,и то много.
Може и да нямнам кинти,бизнеси и пр..но имам най-ценното-душа и сърце.
Неща,които те няма откъде с пари да си ги купят!



Тема Re: Приятелство или ползвателство?нови [re: finntroll73]  
Автор finntroll73 (Независим)
Публикувано31.03.16 17:03



Един ден ще имам положение.
За да им запуша устите,и да злобеят.
Но никога няма да ми бъдат приятели,щом не ме приеха такъв какъвто съм.



Тема Re: Приятелство или ползвателство?нови [re: finntroll73]  
Автор TheGiverAndTheTaker (истински)
Публикувано31.03.16 17:29



Естествено, че трябва да имаш далавера от приятелите си. Защо приятелят да не ти уреди работа, ако може? Приятелите трябва да се подкрепят и да мислят един за друг. Един човек ако не става за нищо, не искам да ми е приятел. Естествено нямам предвид само материалното, човек може да няма пари, но да ти помага с опит и знания. Примерно ако си начинаещ шофьор, да ти налее опит с фунията. Това не е материално, но имаш ОГРОМНА далавера.



Тема Re: Приятелство или ползвателство?нови [re: finntroll73]  
Автор lsrael Thornstein (Judenfurz)
Публикувано31.03.16 18:48



Между другото, как върви търсенето на нова работа ?

ИТ

chronic kvetch



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.