Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:04 21.06.24 
Взаимопомощ
   >> Психоанализа и психотерапия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Тема Ще се хване с негър..нови  
Автор lsrael Thornstein (Judenfurz)
Публикувано14.03.16 17:57



Имам следния въпрос-
Имам дъщеря (на 11 год) която е манинпулативна, с бунтарски дух и имаме трудности да я обуздаваме. Та в един разговор с баба и по телефона, тя ми каза - "чакай да видиш още 3-4 години - ще се хване с някой негър и ще избяга от вас" .. Това честно казано ме учуди защото баба и го каза като някаква лоша прокоба . Считате ли че най-лошото което може да се случи на някоя тийнеджърка е да се хване с негър ? Аз лично нямам нищо напротив против дъщеря ми да има приятел негър при положение че е интелигентен и образован или стреми се към добро образование. Дали само аз така мисля ?

chronic kvetch


Тема Данонови [re: lsrael Thornstein]  
Автор nbb (весела)
Публикувано14.03.16 18:00



и след време така да мислиш. Ако се случи де.


Не съм расистка, така че и аз не виждам нищо лошо в това.



Тема Re: Данонови [re: nbb]  
Автор lsrael Thornstein (Judenfurz)
Публикувано14.03.16 18:03



Гледай сега от години всяка събота се виждам с негри - единия е банкер , другия е мениджър, зная им начина на мислене, познавам децата им.

chronic kvetch


Тема Re: Ще се хване с негър..нови [re: lsrael Thornstein]  
Автор vida1929 ()
Публикувано14.03.16 18:40



в един разговор с баба й по телефона

Това българска баба ли е?



Тема Re: Ще се хване с негър..нови [re: lsrael Thornstein]  
Автор TheGiverAndTheTaker (истински)
Публикувано14.03.16 18:52



Ще те помоля да уточниш нещо преди това. Поправи ме ако греша, но ти си евреин. Повече за евреин ли се имаш, или повече за българин, както се вика - какво самосъзнание имаш?

Аз в предишни теми съм изтъквал мнението си, че евреите не са нация с общи гени, а това е просто религия. Аз за евреин мюсюлманин не съм чул... Вие сте си религиозно-културна общност, така че лично според мен ти си чист българин, ако си роден в България и предците ти са от тук.

Ти лично с кой етнос се идентифицираш?



Тема Re: Ще се хване с негър..нови [re: vida1929]  
Автор lsrael Thornstein (Judenfurz)
Публикувано14.03.16 18:52



Да. В интерес на истината не съм питал японската баба какво и е мнението по въпроса.

chronic kvetch


Тема Re: Ще се хване с негър..нови [re: TheGiverAndTheTaker]  
Автор lsrael Thornstein (Judenfurz)
Публикувано14.03.16 18:57



Поправи ме ако греша, но ти си евреин. Повече за евреин ли се имаш, или повече за българин, както се вика - какво самосъзнание имаш?

Добър въпрос, макар и не по темата ! Ще ти отговоря-
Имаше времена в които се изживявавах като евреин до голяма степен, исках да работя, да живея сред евреи, и т.н. Направих го. Минаха години, тези времена отминаха.

В момента се изживявам като гражданин на света и нямам напротив да работя и да бъда приятел с хора с какъвто и да било цвят на кожата, от каквато и да било култура, стига да са интелигетни и да умеят да мислят самостоятелно.

Колкото до етноса ми, не мисля че е от съществено значение за мен самия , за околните открих че е от значение. Бял съм предците са ми от сея българия, брега на река дунав

И.Т.

Редактирано от lsrael Thornstein на 14.03.16 19:04.



Тема Re: Ще се хване с негър..нови [re: lsrael Thornstein]  
Автор TheGiverAndTheTaker (истински)
Публикувано14.03.16 19:11



Въпросът е свързан с темата, но признавам, че те попитах повече от любопитство.

Гражданин на света е метафорично понятие, не можеш да бъдеш гражданин на света буквално. Ако те попитат какъв си, отговорът българин ли ще бъде или евреин? Бъди честен, аз съм обяснявал надълго и нашироко за моите турски корени, самосъзнанието си и пр.



Тема Re: Ще се хване с негър..нови [re: lsrael Thornstein]  
Автор TheGiverAndTheTaker (истински)
Публикувано14.03.16 19:13



В отговор на:

[...] японската баба [...]



Това шега ли е?



Тема Re: Ще се хване с негър..нови [re: TheGiverAndTheTaker]  
Автор lsrael Thornstein (Judenfurz)
Публикувано14.03.16 19:17



Европеец е най-точното определение какъв точно се чувствам.

chronic kvetch



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.