Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:20 27.09.24 
Взаимопомощ
   >> Психоанализа и психотерапия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | >> (покажи всички)
Тема 10-ина полезни съвета  
Автор TheGiverAndTheTaker (истински)
Публикувано06.03.16 00:27



Нещо много теми се навъдиха, ама дреме ти.

Напишете 10-ина съвета за каквото и да е, стига вие сами да сте открили това знание, или поне да сте се убедили лично 100% в него. Моите 10 съвета:

1. Ако ръцете ви миришат на риба или нещо друго с много упорита миризма, забравете за спирт, бензин, ацетон, пясък и други такива глупости. Натъркайте си ги с най-обикновен твърд сапун, докато се покрият плътно с гъста пяна. Спрете водата и стойте така 1 минута. След това се изплакнете хубаво. Така сапунът ще има достатъчно време да се свърже с всяка смрадлива молекула и ще я отнасе със себе си. Това стоене насапунисан без да се стича вода по вас, върши МНОГО добра работа и при къпане.

2. Ако си изгорите ръцете с вар, миенето с вода не помага. За да спрете химичната реакция, трябва да си намажете ръцете с оцет.

3. Никога не пипайте ацетон с голи ръце... близо е до акъла, но резултатът е достатъчно ужасяващ за да го спомена.

4. Перете си тениските или на 20 градуса, или със студена вода, защото от висока температура им се скапва ластикът на врата от раз.

5. Бършете си задника с кухненска ролка - хиляда пъти по-удобно е.

6. Ако нещо ви боли много, най-силното болкоуспокояващо без рецепта се казва "Паракофдал".

7. Ако не можете да заспите от газове, лека до умерена диария или болки в червата, изпийте 50-100 мг. "Неолексан". Съдържа безобидна, но много ефективна аминокиселина, която едновременно забавя перисталтиката на червата, отпуска гладката мускулатура и ви успива. Действа безотказно.

8. Не пийте течности 2-3 часа преди лягане, защото ще ви се допикае през нощта.

9. Ако не се чувствате отпочинали след сън, изяждайте по 4-5 банана вечерта. Те съдържат аминокиселината триптофан, която попадне ли в тялото, се превръща в хормона на съня - мелатонин, както и в серотонин. Ще се наспивате много по-пълноценно и ще се чувствате добре на сутринта. Излишно е да споменавам, че след 16:00 не се пие кафе, не се яде шоколад... и ако можете, не пушете цигари. Освен това бананите съдържат куп полезни вещества за най-различни органи.

10. Каквото и да ви говорят, най-силният антиоксидант е чаят от Ройбос. Пийте го всеки ден, след 3-4 дни се погледнете в огледалото и ще разберете за какво става въпрос.

11. Задължително използвайте съдомиялна машина, това не е никакъв лукс, по-фундаментално е и от спиртник.

12. Никога не бъдете алчни! Взимайте каквито можете пари и бегайте!

13. Когато някой съсед ви пречи, никога не отивайте нервни при него и не го "поставяйте на мястото му" първия път. Просто отидете и по възможно най-културния, най-човешкия и най-естествения начин обяснете, че не сте могли да заспите миналата нощ или там какъвто ви е проблемът и попитайте дали може да се измисли нещо по въпроса. Това е за хора, които познавате слабо или има нещо нормално в тях. Не важи за професионални лицемери и интриганти.

14. За да премахнете мазнина от човешки ръце по огледало, не мажете с кърпи, а използвайте салфетка със спирт.

15. Ако някое непознато куче ви следва любопитно без стопанин, никога не му позволявайте да ви подуши.

16. Ако ви хапят бълхи или комари, намажете ухапаните места с оцет. Така ще спре да ви сърби веднага и ще ги прогони.

17. Оправяйте и най-дребния проблем веднага - врата да скърца, я смажете сега, капка да капе от чешмата, сменете смесителя с някакъв скъп днес. Такива работи само ви тровят живота от мързел.



Тема Re: 10-ина полезни съветанови [re: TheGiverAndTheTaker]  
Автор vida1929 ()
Публикувано06.03.16 07:16



Подкрепям съвет номер пет с две ръце!



Тема Re: 10-ина полезни съветанови [re: TheGiverAndTheTaker]  
Автор ALONE911 (I want)
Публикувано06.03.16 12:29



Това за кучето защо?

”Понякога плащаме най-скъпо за безплатните неща.\"Алберт Айнщайн


Тема Re: 10-ина полезни съветанови [re: ALONE911]  
Автор TheGiverAndTheTaker (истински)
Публикувано06.03.16 12:53



Защото може да те нападне много сериозно, ако си на негова територия - почти гаранция. Ако са глутница, може да влезеш и в новините.



Тема Re: 10-ина полезни съветанови [re: TheGiverAndTheTaker]  
Автор vida1929 ()
Публикувано06.03.16 12:58



12. Никога не бъдете алчни! Взимайте каквито можете пари и бегайте!


Може ли малко пояснения за какво се отнася този съвет?



Тема Re: 10-ина полезни съветанови [re: TheGiverAndTheTaker]  
Автор vida1929 ()
Публикувано06.03.16 13:10



Аз няма да дам никакви подобни съвети отнасящи се за киселини, газове и бесни кучета, защото не искам някой да пострада благодарение на мен . Но имам претенциите, че имам знания за разни лудости на хората, затова бих дала следните три съвета. Три, но с гаранция-франция, както казваше прабаба ми

.
1. Не правете глупостта да противоречите на човек, болен от шизофрения!
2. Когато видите, че болен от шизофрения е във фаза на озлобление, идете някъде далеч от него.
3. Не се подмазвайте на болен от шизофрения. Шизофреник не означава глупав.
Отделно ще дам съвети как може да се създаде и поддържа приятелство със шизофреници. Но не знам дали тук при сапуните и болките в червата, е удачно.



Тема Re: 10-ина полезни съветанови [re: vida1929]  
Автор TheGiverAndTheTaker (истински)
Публикувано06.03.16 13:34



Ама човек, това не е наръчник. Напиши и ти 10 твои съвета.

За алчността си е нещо универсално - винаги те прецаква. Случвало ми се е да искам реалната стойност на неща, които продавам, ама хората в България и някои други държави са мангали и не оценяват нищо.

Пускал съм чисто нови маркови италиански дрехи за продажба в интернет, с касова бележка от бутиковия магазин. И примерно нещо ако струва 600 лева, аз му искам 220 и някакви олигофрени ми предлагат 20 лева.



В момента имам едни ботушлета на Чезаре Пачоти, които струват над 1000 лева и ако щеш вярвай, пусна ли ги в сайт за обяви, ще ги искат за 20 лева. Аз затова не ги и пускам, по-добре да си ги нося - готини са и не пързалят на лед. Кой ще ти оцени такава непопулярна марка, те мангалите си уважават само "Армани", "Версаче" и "Гучи", турско производство. И ако може отпред с огромни букви да пише името на марката.

Така че не очаквай никой да ти оцени нито вещи, нито труд. Взимай колкото пари можеш и пали джапанките, защото иначе няма да вземеш нищо. Един камион компютърни части съм продал за по 2 лева. След това от тях сглобяват компютри и моят компонент за 2 лева излиза 40, обаче не мога да се занимавам да сглобявам компютри и после да им търся купувачи.



Тема Re: 10-ина полезни съветанови [re: TheGiverAndTheTaker]  
Автор vida1929 ()
Публикувано06.03.16 13:55



Тъй, тъй, абсолютно съм съгласна с това и понеже ми е ясна икономическата ситуация, затова съм се примирила да работя за 600лв. Макар че оценям труда, знанията, компетенциите и времето, което влагам в работатата си за пет пъти повече. И да ми разправя Енбибито,че не съм уважавала себе си, да си гледа здравето....
Ама много не съм съгласна да купя нещо за 500, пък да го продам за 250...затова и не се занимавам с търговия. Не е за мен.
Защо да не направим наръчник ПЪК.
Е написала съм три съвета. Стига толкова. Повече ми идва отвътре да коментирам твоите съвети, отколкото да пиша съвети...Не съм от най-съветващите.



Тема Re: 10-ина полезни съветанови [re: vida1929]  
Автор TheGiverAndTheTaker (истински)
Публикувано06.03.16 14:23



Удачно е, какво се подиграваш на сапуните ми? Един път бяхме на маса 10-тина мъже и единият се оплакваше, че ръцете му миришели на риба и с нищо не можел да се изчисти. Аз им казах това със сапуна и ги застрелях от въздуха с витлов боен самолет. Приближавайки се, целият самолет блестеше под лъчите на залязващото слънце, а от крилете му хвърчаха куршуми, предизвиквайки буря от красиви блясъци и светлини. Перката му бучеше прорязващо, това бе гласът на 16-цилиндровия му двигател, произведен във фабриката на Ролс Ройс. Във всяка молекула на двигателя му бяха вкаменени трескав труд и лидерство. А миризмата, която се разнасяше наоколо, тя беше на прегряла стомана, масло и незнайни други, майсторски смесени съставки, както са смесени съставките на парфюм от Грас, но това не беше парфюм. Това беше неговата прекрасна пот.

Получи ли се този път?



Тема Re: 10-ина полезни съветанови [re: TheGiverAndTheTaker]  
Автор jjewel ()
Публикувано06.03.16 14:30



Според мен (ако сам си го измислил това) имаш доста богато въображение, можеш да напишеш някоя книга

Само да не е в стил Стивън Кинг, като онова с рибите. На мен обикновено думите не ми идват, каквото и да се опитвам да напиша. Това ми е слабото място. Дори и да чета много.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.