Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:00 18.05.24 
Взаимопомощ
   >> Психоанализа и психотерапия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема И тялото си има собствено мнениенови  
Автор valenty (ветеран)
Публикувано31.03.15 11:04



Случи ми се преди няколко дни.
Предисторията е дълго пътуване, неподходяща компания и много лоши условия на труд и живот.
Трябваше да извърша не толкова тежки физически действия.Вътрешно може би бях малко притеснена но не толкова , че да изпадам в паника абе общо взето владеех се до момента на извършване на дейностите.Изведнъж тялото ми започна да трепери,ръцете не ме слушаха,краката ми омекнаха.
Опитах се да му говоря/на тялото/ да го успокоя да го прилаская.Никакъв ефект.
Бях в голямо недоумение когато лекуващия ми лекар каза,че това няма нищо общо с моята болест,случвало се и на останалите хора и е просто притеснение.
Аз знам какво е притеснение и мога да го контролирам.
В случая обаче това според мен си беше мнение на физиката.Та се почудих кое е управляващо в нашия организъм-психиката или физиката?

Във всяка десятка има нула



Тема Така е,нови [re: valenty]  
Автор nbb (весела)
Публикувано31.03.15 11:38



тялото никога не лъже. Не знам дали помниш, ако изобщо си била тук по това време де, че пуснах тема за травмите, които ни пречат да бъдем щастливи. Та по външния вид на тялото се съди за преживяната травма.





Тема Re: И тялото си има собствено мнениенови [re: valenty]  
Автор komori-134514 ()
Публикувано01.04.15 22:47



кое е управляващото в нашия организъм?....

Несъзнаваното, стари когнитивни модели на отреагиране, заучени много много отдавна и заровени толкова надълбоко, че не си даваме сметка за тях....искам да кажа, че няма как да разбереш защо си реагирала така освен ако не се подложиш на психоанализа.

Редактирано от komori-134514 на 01.04.15 22:51.



Тема Хайде де !нови [re: komori-134514]  
Автор nbb (весела)
Публикувано02.04.15 08:57



Аз разбрах много неща за себе си благодарение на писането си в клуба. И вашата помощ, разбира се !

Една психоаналитичка ми казваше, че нямам никакви проблеми, а аз знаех, че не е така. Наистина се оказаха не от този живот, а от предишен, но за мен си бяха сериозни проблеми. А тези специалисти съдят от собствен опит. Ако нещо не им се е случвало, значи не съществува.
Не искам да обобщавам, но явно не попаднах на подходящите хора. Важен е крайният резултат.



Тема Re: Така е,нови [re: nbb]  
Автор valenty (ветеран)
Публикувано02.04.15 09:32



може ли линк към темата?

Във всяка десятка има нула



Тема Re: И тялото си има собствено мнениенови [re: komori-134514]  
Автор valenty (ветеран)
Публикувано02.04.15 09:38



Какво имаш в предвид със заучени много отдавна?
Някога в детството ли?

Във всяка десятка има нула



Тема Re: Хайде де !нови [re: nbb]  
Автор valenty (ветеран)
Публикувано02.04.15 09:39



Интересно!
Какво знаеш за предишния си живот?

Във всяка десятка има нула



Тема Етонови [re: valenty]  
Автор nbb (весела)
Публикувано02.04.15 14:58







Тема Не помнянови [re: valenty]  
Автор nbb (весела)
Публикувано02.04.15 15:00



всичко, а отделни хора и случки, но и това ми е достатъчно на този етап. Може по-нататък да отида на регресия, но на този етап ми стига това, което осъзнах.





Тема Re: И тялото си има собствено мнениенови [re: valenty]  
Автор komori-134514 ()
Публикувано02.04.15 15:09



Да, в детството. А може да си ги заучила във вътреутробния ти живот, знам ли. Или във всеки един минал момент от живота ти.
По-голямата част от нашите мисли,чувства, преживявания се движат от несъзнаваното. Съзнаваното е само една малка част.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.