Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:41 01.05.24 
Взаимопомощ
   >> Психоанализа и психотерапия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Психологически причини за болестите  
Автор vida1929 ()
Публикувано25.10.14 13:59



Психологически причини за пародонтозата.
В основата на развитие на пародонтозата лежи нарушение на кръвоснабдяването,в резултат от спазъм на кръвоносните съдове, снабдяващи с кръв тъканта на венците. В резултат на това, тъканите не получават достатъчно хранене и в тях започват процеси на дегенерация и разпад.Тъканта започва да обеднява, ставайки почти бяла, а после започва да потъмнява ставайки тъмно червена, понякога с черен цвят.
Връзка с агресията.
Да си агресивен, понякога е добре. Агресията, стремежът да отстраним от пътя си препятствията, които ни пречат да постигнем целта си, всъщност е градивна и може да има съзидателен характер. В такъв смисъл агресията може да се разглежда като енергия, която дава сили в борбата ни за съществуване в пряк и преносен смисъл.
Проблемът е в това, че не винаги използваме тази енергия за преодоляване на препяствията. Понякога и дори често, по едни или други причини задържаме вътрешния си импулс и не пристъпваме към действие. Какво се случва тогава на ниво физиология? Знаем, че всяко агресивно действие се съпровожда с изхвърляне на адреналин в кръвта. А какво става ако не пристъпим към действие? Тогава неизразходваният адреналин продължава да действа в тъканта и създава напрежение. В резултат се нарушава кръвобращението и следва срив на имунитета. В следствие в джобовете на зъбите се развива инфекция. Настъпват болезнени усещания, човек отпада и е по-малко готов към действия. Дори да разбира необходимостта от действия, той няма сили да действува. Създава се омагьосан кръг. в който човек се намира в състояние на постоянно напрежение. В това време кръгът от проблеми се задълбочава, добавяйки още и още гняв, ожесточение, яд.

Психологически профил на човек, склонен към пародонтоза.
Той се страхува да реализира своите желания и цели. Дори когато е взел решение,той се страхува от възможните последствия. Той винаги знае защо не трябва да направи нещо и какви трудности ще има по пътя. Системно не получавайки желаното, той постоянно се жалва колко несправедлив е животът, но никога не прави нищо за да го промени.. Живее в постоянно отчаяние, с усещане за собствената си безпомощност и безизходност на ситуацията.

Пародонтозата е състояние на срита агресия. В това състояние можете да забележите промяна в лигавицата на устата. Но когато психологическото сътояние премине в норма, тогава и лигавицата възвръща нормалния си цвят.
Работата е там, че хората страдащи от пародонтоза са в състояние на постоянна скрита агресия. Те са като съд върху бавен огън, от който излиза пара. Ако има начин на освободят парата, те намират временно успокоение. Често обекти на техния гняв стават по-слаби и беззащитни хора, деца, подчинени. Ако няма как да изпуснат парата, ти се превръщат в бомба,която може да избухне . Гневните им изблици се повтарят периодично.
Мой опит за превод от руски от тук със съкращения


<P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от vida1929 на 25.10.14 15:34.</EM></FONT></P>

Редактирано от vida1929 на 25.10.14 16:51.



Тема Re: Психологически причини за болестите [re: vida1929]  
Автор vida1929 ()
Публикувано25.10.14 16:39



Характерно за страдащите от парадонтоза, е че те реализират своите агресивни импулси чрез устата. В тяхната психика се откроява явен стремеж за зъбене-да уплашиш някого като се озъбиш насреща му, да покажеш острите си зъби . Забелязва се стремеж за хапане, ухапване, както е при животните. Затова този импулс може да се реализира и отработи именно чрез гризане и хапене на някакъв предмет.
Препоръчва се следното упражнение. Болният захапва парченце плат. Друг човек, да го наречем партньор дърпа платчето от устата му и казва'' Дай ми го!''. Болният държи здраво, ръмжи и не пуска. Пуска платчето само за миг, за да се озъби и ядно да каже ''Върви си. Не ти го давам. То си е мое.'' И така борбата за "придобивката" може да се разиграе в различни сценарии, както на човек му идва отвътре, стига да има нагласа за такива импровизации



Редактирано от vida1929 на 25.10.14 20:22.



Тема Re: Психологически причини за болестите [re: vida1929]  
Автор 44 DOUBLE ZERO (Faith savior)
Публикувано27.10.14 11:54



Хо хо..че ти описа мен.
Имам и пареодонтоза..оголване на венците..имам и ползвам лакалут..имам шефове за трепане и закачане на кука на видно място.
Честно..страх ме хваща..че имам неистово желание да видя някой закачен..увесен и овъзмезден.
Бях решил да си купя боксова круша у дома.
Да изкарвам агресията.
Ама не ми се дупчи таван..та да го развалям.
Само съд..профсъюзи..законово преследване и адвокати ще оправят работата.
Като котка съм..хем че по гръб не падам.
А все изнамирам по един нов живот скрит в ръкавите.
Но вече компромиси със себе си няма да правя.
Няма да им дам педя преднина и въздух да дишат.
Да речем..въпроса стана личен.
Няма как да стане..като хем ти се подиграват в очите..хем пък ти бъркат и в джоба.
Като ги сложа по местата им..и лигавицата..и пареодонтозата ще отминат.
Но трябва да има някой осъден и изгонен.
Трябва да има последствия и за тях..не само за мен.

Където има воля,там има и начин!
TEMPORE NIHIL SANAT!!!


Тема Re: Психологически причини за болестите [re: vida1929]  
Автор 44 DOUBLE ZERO (Faith savior)
Публикувано27.10.14 12:09



Майтап ти се струва май...ама не си попаднал на авторитети..
Тогава ще видиш хапане..зъбене и дъвкане.
Ще ти се ще да си главния герой в писък или психо..


Оня с ножа и възмездието.

Където има воля,там има и начин!
TEMPORE NIHIL SANAT!!!

Тема Re: Психологически причини за болестите [re: vida1929]  
Автор Mrany (Мръни)
Публикувано27.10.14 15:23



Забелязах, че ми излиза пришчича на върха на езика, когато задържам напрежението в себе си. За пръв път такъв симптом ми се появява. Иначе - буца в гърлото, става ми горещо/предполагам и че почервенявам, защото усещам, че лицето ми гори/, получавам сърцебиене и ми се учестява дишането.
Иначе при себе си съм убедена, че стресът и напрежението ми отключват всякакви болежки и здравословни проблеми.

Може би при всеки е различно, защото то си зависи и от състоянието на организма и от състоянието на нервната система.

Това е моето виждане. Не го налагам на никого. Просто го споделям.


Тема Re: Психологически причини за болестите [re: 44 DOUBLE ZERO]  
Автор vida1929 ()
Публикувано28.10.14 09:37



имам шефове за трепане
Преди да ги трепиш, съдиш, и преди да търсиш профсъюза, опита ли
да застанеш очи в очи с тях и просто да кажеш какво искаш?

Когато си си договарял условия, заплата и работно време, защо не си внимавал?

Хората с парадонтоза не умеят да говорят за задоволяването на своите нужди и потребности с правилните хора, от които зависи това. На дълбоко подсъзнателно ниво те смятат, че не заслужават блага. С други думи-подценяват се, защото още когато са били деца на тях им е внушено това чувство- че трябва да са скромни, че трябва да се задоволяват с малко.
Израстват с чувство за малоценност и после и като възрастни са тихи, подтиснати хора, които не умеят да заявяват и отстояват правата си. Но прага им на търпимост се оказва не много висок и не след дълго търпене те избухват. Избухват в най-неподходящия момент и по-най неподходящ начин ,с което вредят на себе си. Ето това избухване трябва да се предотврати и това смятам -да е темата ми за пародонтозата. Как преди да покажеш зъбите си, преди да се озъбиш, да сеопиташ да намериш човешки начини за себеизразяване. И озъбването понякога помага, за да сплашиш някого. Но само със зъбене, ще си създадеш лошо име на конфликтен човек и малко хора ще имат доверие в теб.



Тема Re: Психологически причини за болестите [re: Mrany]  
Автор vida1929 ()
Публикувано28.10.14 09:49



За пришката можеш да пробваш гаргара с билката смрадлика/ тетра.


буца в горлото, става ми горещо ...почервенявам... получавам сърцебиене

Аз също ...И ще се изненадаш колко много хора чувствуват същото и имат същите симптоми на паническа атака ,в моменти на напражение и стрес. Темата е точно затова. Някои хора обаче поради едни или други причини са локализирали тези симтоми в устата си и с годините венците им се разязвяват, получават некрози, зъбите им се клатяти опадват. Това става защото не умеят да захапят по цивилизован начин на момента човекът, който ги манипулира.



Тема Re: Психологически причини за болестите [re: vida1929]  
Автор 44 DOUBLE ZERO (Faith savior)
Публикувано28.10.14 09:56



Изобщо си нямаш и най-бегла представа що за животни,подмолни животни са.
Нали ми връчиха писмо за среща че ще ме орязвеат.
Извиках шефа на профсъюза да дойде на срещата.
Колкото и да се опитват..няма да им се дам.
Те не са хора с които можеш нормално да се разбереш.
Те са вечно пресираните от собственника,вечно вината не е тяхна..
Вчера попитах почти всички..уж повече щяха да бъдат орязани,към днешна дата съм само аз..
Защо?
Понеже съм неудобе-знам.
Но съм и най-стриктния им работник,който си търси правата обаче.
И който не е подмазвач.
Със сигурност скоро ще се разделим.
Но не и преди да им го върна.

Където има воля,там има и начин!
TEMPORE NIHIL SANAT!!!


Тема Re: Психологически причини за болестите [re: vida1929]  
Автор 44 DOUBLE ZERO (Faith savior)
Публикувано28.10.14 10:00



Аз не съм подтиснат човек..така и не се научиха..че с мен номера им няма да мине.
Защо продължават да се опитват??
Искат да ме разкарат..то се вижда.
Със извадени от задника си причини..че били зле финансово..глупости.
Имаме сума ти търтеи и пушачи които повече седят по офисите и тичат да пушат..докато поръчките им висят неизпълнени.
От себе си,и от тези другите трябваше да почнат.
А не на мен да ми забелязват всичко,а на другите нищо..колкото и фрапантни издънки да правят.
Да им речат..хайде сега..недей повече така..моля ти се.
А бе за врата,дрехата и навън...
Те с мен се опитват!!
Но аз съм НЯКОЙ!!
И тези дни ще им стане ясно кой съм!!

Където има воля,там има и начин!
TEMPORE NIHIL SANAT!!!


Тема Re: Психологически причини за болестите [re: 44 DOUBLE ZERO]  
Автор vida1929 ()
Публикувано28.10.14 10:02



Защо те орязват?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.