Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:04 11.06.24 
Взаимопомощ
   >> Психоанализа и психотерапия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Психологически причини за болестите  
Автор vida1929 ()
Публикувано25.10.14 13:59



Психологически причини за пародонтозата.
В основата на развитие на пародонтозата лежи нарушение на кръвоснабдяването,в резултат от спазъм на кръвоносните съдове, снабдяващи с кръв тъканта на венците. В резултат на това, тъканите не получават достатъчно хранене и в тях започват процеси на дегенерация и разпад.Тъканта започва да обеднява, ставайки почти бяла, а после започва да потъмнява ставайки тъмно червена, понякога с черен цвят.
Връзка с агресията.
Да си агресивен, понякога е добре. Агресията, стремежът да отстраним от пътя си препятствията, които ни пречат да постигнем целта си, всъщност е градивна и може да има съзидателен характер. В такъв смисъл агресията може да се разглежда като енергия, която дава сили в борбата ни за съществуване в пряк и преносен смисъл.
Проблемът е в това, че не винаги използваме тази енергия за преодоляване на препяствията. Понякога и дори често, по едни или други причини задържаме вътрешния си импулс и не пристъпваме към действие. Какво се случва тогава на ниво физиология? Знаем, че всяко агресивно действие се съпровожда с изхвърляне на адреналин в кръвта. А какво става ако не пристъпим към действие? Тогава неизразходваният адреналин продължава да действа в тъканта и създава напрежение. В резултат се нарушава кръвобращението и следва срив на имунитета. В следствие в джобовете на зъбите се развива инфекция. Настъпват болезнени усещания, човек отпада и е по-малко готов към действия. Дори да разбира необходимостта от действия, той няма сили да действува. Създава се омагьосан кръг. в който човек се намира в състояние на постоянно напрежение. В това време кръгът от проблеми се задълбочава, добавяйки още и още гняв, ожесточение, яд.

Психологически профил на човек, склонен към пародонтоза.
Той се страхува да реализира своите желания и цели. Дори когато е взел решение,той се страхува от възможните последствия. Той винаги знае защо не трябва да направи нещо и какви трудности ще има по пътя. Системно не получавайки желаното, той постоянно се жалва колко несправедлив е животът, но никога не прави нищо за да го промени.. Живее в постоянно отчаяние, с усещане за собствената си безпомощност и безизходност на ситуацията.

Пародонтозата е състояние на срита агресия. В това състояние можете да забележите промяна в лигавицата на устата. Но когато психологическото сътояние премине в норма, тогава и лигавицата възвръща нормалния си цвят.
Работата е там, че хората страдащи от пародонтоза са в състояние на постоянна скрита агресия. Те са като съд върху бавен огън, от който излиза пара. Ако има начин на освободят парата, те намират временно успокоение. Често обекти на техния гняв стават по-слаби и беззащитни хора, деца, подчинени. Ако няма как да изпуснат парата, ти се превръщат в бомба,която може да избухне . Гневните им изблици се повтарят периодично.
Мой опит за превод от руски от тук със съкращения


<P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от vida1929 на 25.10.14 15:34.</EM></FONT></P>

Редактирано от vida1929 на 25.10.14 16:51.



Тема Re: Психологически причини за болеститенови [re: vida1929]  
Автор vida1929 ()
Публикувано25.10.14 16:39



Характерно за страдащите от парадонтоза, е че те реализират своите агресивни импулси чрез устата. В тяхната психика се откроява явен стремеж за зъбене-да уплашиш някого като се озъбиш насреща му, да покажеш острите си зъби . Забелязва се стремеж за хапане, ухапване, както е при животните. Затова този импулс може да се реализира и отработи именно чрез гризане и хапене на някакъв предмет.
Препоръчва се следното упражнение. Болният захапва парченце плат. Друг човек, да го наречем партньор дърпа платчето от устата му и казва'' Дай ми го!''. Болният държи здраво, ръмжи и не пуска. Пуска платчето само за миг, за да се озъби и ядно да каже ''Върви си. Не ти го давам. То си е мое.'' И така борбата за "придобивката" може да се разиграе в различни сценарии, както на човек му идва отвътре, стига да има нагласа за такива импровизации



Редактирано от vida1929 на 25.10.14 20:22.



Тема Re: Психологически причини за болеститенови [re: vida1929]  
Автор 44 DOUBLE ZERO (Faith savior)
Публикувано27.10.14 11:54



Хо хо..че ти описа мен.
Имам и пареодонтоза..оголване на венците..имам и ползвам лакалут..имам шефове за трепане и закачане на кука на видно място.
Честно..страх ме хваща..че имам неистово желание да видя някой закачен..увесен и овъзмезден.
Бях решил да си купя боксова круша у дома.
Да изкарвам агресията.
Ама не ми се дупчи таван..та да го развалям.
Само съд..профсъюзи..законово преследване и адвокати ще оправят работата.
Като котка съм..хем че по гръб не падам.
А все изнамирам по един нов живот скрит в ръкавите.
Но вече компромиси със себе си няма да правя.
Няма да им дам педя преднина и въздух да дишат.
Да речем..въпроса стана личен.
Няма как да стане..като хем ти се подиграват в очите..хем пък ти бъркат и в джоба.
Като ги сложа по местата им..и лигавицата..и пареодонтозата ще отминат.
Но трябва да има някой осъден и изгонен.
Трябва да има последствия и за тях..не само за мен.

Където има воля,там има и начин!
TEMPORE NIHIL SANAT!!!


Тема Re: Психологически причини за болеститенови [re: vida1929]  
Автор 44 DOUBLE ZERO (Faith savior)
Публикувано27.10.14 12:09



Майтап ти се струва май...ама не си попаднал на авторитети..
Тогава ще видиш хапане..зъбене и дъвкане.
Ще ти се ще да си главния герой в писък или психо..


Оня с ножа и възмездието.

Където има воля,там има и начин!
TEMPORE NIHIL SANAT!!!

Тема Re: Психологически причини за болеститенови [re: vida1929]  
Автор Mrany (Мръни)
Публикувано27.10.14 15:23



Забелязах, че ми излиза пришчича на върха на езика, когато задържам напрежението в себе си. За пръв път такъв симптом ми се появява. Иначе - буца в гърлото, става ми горещо/предполагам и че почервенявам, защото усещам, че лицето ми гори/, получавам сърцебиене и ми се учестява дишането.
Иначе при себе си съм убедена, че стресът и напрежението ми отключват всякакви болежки и здравословни проблеми.

Може би при всеки е различно, защото то си зависи и от състоянието на организма и от състоянието на нервната система.

Това е моето виждане. Не го налагам на никого. Просто го споделям.


Тема Re: Психологически причини за болеститенови [re: 44 DOUBLE ZERO]  
Автор vida1929 ()
Публикувано28.10.14 09:37



имам шефове за трепане
Преди да ги трепиш, съдиш, и преди да търсиш профсъюза, опита ли
да застанеш очи в очи с тях и просто да кажеш какво искаш?

Когато си си договарял условия, заплата и работно време, защо не си внимавал?

Хората с парадонтоза не умеят да говорят за задоволяването на своите нужди и потребности с правилните хора, от които зависи това. На дълбоко подсъзнателно ниво те смятат, че не заслужават блага. С други думи-подценяват се, защото още когато са били деца на тях им е внушено това чувство- че трябва да са скромни, че трябва да се задоволяват с малко.
Израстват с чувство за малоценност и после и като възрастни са тихи, подтиснати хора, които не умеят да заявяват и отстояват правата си. Но прага им на търпимост се оказва не много висок и не след дълго търпене те избухват. Избухват в най-неподходящия момент и по-най неподходящ начин ,с което вредят на себе си. Ето това избухване трябва да се предотврати и това смятам -да е темата ми за пародонтозата. Как преди да покажеш зъбите си, преди да се озъбиш, да сеопиташ да намериш човешки начини за себеизразяване. И озъбването понякога помага, за да сплашиш някого. Но само със зъбене, ще си създадеш лошо име на конфликтен човек и малко хора ще имат доверие в теб.



Тема Re: Психологически причини за болеститенови [re: Mrany]  
Автор vida1929 ()
Публикувано28.10.14 09:49



За пришката можеш да пробваш гаргара с билката смрадлика/ тетра.


буца в горлото, става ми горещо ...почервенявам... получавам сърцебиене

Аз също ...И ще се изненадаш колко много хора чувствуват същото и имат същите симптоми на паническа атака ,в моменти на напражение и стрес. Темата е точно затова. Някои хора обаче поради едни или други причини са локализирали тези симтоми в устата си и с годините венците им се разязвяват, получават некрози, зъбите им се клатяти опадват. Това става защото не умеят да захапят по цивилизован начин на момента човекът, който ги манипулира.



Тема Re: Психологически причини за болеститенови [re: vida1929]  
Автор 44 DOUBLE ZERO (Faith savior)
Публикувано28.10.14 09:56



Изобщо си нямаш и най-бегла представа що за животни,подмолни животни са.
Нали ми връчиха писмо за среща че ще ме орязвеат.
Извиках шефа на профсъюза да дойде на срещата.
Колкото и да се опитват..няма да им се дам.
Те не са хора с които можеш нормално да се разбереш.
Те са вечно пресираните от собственника,вечно вината не е тяхна..
Вчера попитах почти всички..уж повече щяха да бъдат орязани,към днешна дата съм само аз..
Защо?
Понеже съм неудобе-знам.
Но съм и най-стриктния им работник,който си търси правата обаче.
И който не е подмазвач.
Със сигурност скоро ще се разделим.
Но не и преди да им го върна.

Където има воля,там има и начин!
TEMPORE NIHIL SANAT!!!


Тема Re: Психологически причини за болеститенови [re: vida1929]  
Автор 44 DOUBLE ZERO (Faith savior)
Публикувано28.10.14 10:00



Аз не съм подтиснат човек..така и не се научиха..че с мен номера им няма да мине.
Защо продължават да се опитват??
Искат да ме разкарат..то се вижда.
Със извадени от задника си причини..че били зле финансово..глупости.
Имаме сума ти търтеи и пушачи които повече седят по офисите и тичат да пушат..докато поръчките им висят неизпълнени.
От себе си,и от тези другите трябваше да почнат.
А не на мен да ми забелязват всичко,а на другите нищо..колкото и фрапантни издънки да правят.
Да им речат..хайде сега..недей повече така..моля ти се.
А бе за врата,дрехата и навън...
Те с мен се опитват!!
Но аз съм НЯКОЙ!!
И тези дни ще им стане ясно кой съм!!

Където има воля,там има и начин!
TEMPORE NIHIL SANAT!!!


Тема Re: Психологически причини за болеститенови [re: 44 DOUBLE ZERO]  
Автор vida1929 ()
Публикувано28.10.14 10:02



Защо те орязват?



Тема Re: Психологически причини за болеститенови [re: 44 DOUBLE ZERO]  
Автор vida1929 ()
Публикувано28.10.14 10:05



Тези дни ще стане ясно кой съм

Какво ще направиш?
Ти пита ли синдикатите какви са ти правата в случая?



Тема Re: Психологически причини за болеститенови [re: vida1929]  
Автор DarkSideМодератор ()
Публикувано28.10.14 10:31



какви може да са му правата, човекът очевидно е зле с нервите, пред тежка депресия е и показва признаци на параноя, от писаното от него е ясно, че проблемите му не са се появили в последните 2-3 години, а са следствие от начина му на живот, системната залоупотреба с алкохол и т.н. ... какво са му виновни работодателите за състоянието, до което сам се е докарал? И при пет синдиката да отиде, и десет адвокати да им докара, работодателите са в правото си да го съкратят/уволнят когато си пожелаят и дори не са длъжни да му обясняват причините за това, той има пълното право да ги съди, но вероятността да спечели делото е нулева, само ще си начеше егото да бъде център на вниманието за известно време



Тема Не разбирамнови [re: vida1929]  
Автор nbb (весела)
Публикувано28.10.14 10:44



това със захапването, но е по-добре от това да седиш и да се тормозиш вътрешно. Не може ли да кажеш на човека, че разбираш, че те манипулира и да го попиташ защо го прави ?





Тема Re: Психологически причини за болеститенови [re: vida1929]  
Автор 44 DOUBLE ZERO (Faith savior)
Публикувано28.10.14 10:53



Този път ще ги ппедупредят..макар че според мен трябваше да ги почваме директно.
Но нали уж да било по закон.
Ако тоя почне да се измята ще му кажа..че приключвам и с профсъюзите.
Ако нямам релна.помощ.
Ще видам.
Трябвало да се види икон.състояние.
Аз ще дам разяснения..защо се е стигнало дотам.
Заради болни амбиции.
Кой нормален човек отворя прескъпа пицария и паста боклуци на 5 етаж.
Очакват Рокфелер и Харисън Форд всеки ден да са им клиенти ли?

Където има воля,там има и начин!
TEMPORE NIHIL SANAT!!!


Тема Re: Психологически причини за болеститенови [re: DarkSide]  
Автор 44 DOUBLE ZERO (Faith savior)
Публикувано28.10.14 10:54



Я си гледай рабогага бе боклук.
Ти не си никой да ми даваш наклон.
тъпанар.

Където има воля,там има и начин!
TEMPORE NIHIL SANAT!!!


Тема Re: Психологически причини за болеститенови [re: vida1929]  
Автор 44 DOUBLE ZERO (Faith savior)
Публикувано28.10.14 10:56



Понеже.не ме харесват.
Колкото и да се опитат да го скрият..то се вижда.
И не аз имам психични отклонения..а оня дарки..където ме плюе отдолу.
Знам кой съм.
И какво не съм.

Където има воля,там има и начин!
TEMPORE NIHIL SANAT!!!


Тема Човече,нови [re: 44 DOUBLE ZERO]  
Автор nbb (весела)
Публикувано28.10.14 10:59



знам, че няма смисъл да ти пиша, защото не чуваш никого освен себе си, но аз съм тъпа и упорита.


Опита ли се да погледнеш ситуацията с други очи и да разбереш, че не ти е там мястото ? Не знам колко човека сте там, но както виждаш на никой друг не му пречи това, което се случва. Я помисли - твоя ли е фирмата, та да казваш как да се случват нещата в нея ?



Тема Благодарянови [re: vida1929]  
Автор nbb (весела)
Публикувано28.10.14 11:04



за сайта. Намерих много интересни статии в него.





Тема Re: Благодарянови [re: nbb]  
Автор vida1929 ()
Публикувано28.10.14 11:12



за сайта. Намерих много интересни статии в него.

Да, и на мен много ми харесаха и сега се мъча да си ги преведа от руски...с гугъл транслейт





Тема Ето тинови [re: 44 DOUBLE ZERO]  
Автор nbb (весела)
Публикувано28.10.14 11:13



, но е на руски. Дано схванеш написаното и разбереш как да си помогнеш сам.



Тема Специалнонови [re: 44 DOUBLE ZERO]  
Автор nbb (весела)
Публикувано28.10.14 11:49



Моля те, прочети го много внимателно.

Редактирано от nbb на 28.10.14 12:02.



Тема Re: Психологически причини за болеститенови [re: 44 DOUBLE ZERO]  
Автор vida1929 ()
Публикувано28.10.14 12:35



Ако прочетеш внимателно статиите, които са дадени в тази тема, може и да откриеш проблемните си точки.



Тема Re: Не разбирамнови [re: nbb]  
Автор vida1929 ()
Публикувано28.10.14 12:46



Не разбирам

това със захапването, но е по-добре от това да седиш и да се тормозиш вътрешно. Не може ли да кажеш на човека, че разбираш, че те манипулира и да го попиташ защо го прави ?


nbb,
Ти тук засягаш няколко въпроса. Какво се разбира под "захапване", какво е манипулация и др? Не мога просто с едно -две изречения да ти отговоря. Това са много обширни теми.
Права си, че винаги трябва да отреагираш и то още на момента. Не да седиш и да се тормозиш. Съгласна съм с това.
Еми точно в отреагирането е цялата работа. Аз все още не съм се научила здравословно да отреагирам , така че не мога да отговоря на въпросите ти. Търся отговорите за себе си, пробвам, греша, пак търся и т.н.
За ''захапването '' ще пусна още няколко статии .
Ако можеш преведи и ти нещо от този сайт, което ти е интересно.

Редактирано от vida1929 на 28.10.14 12:48.



Тема Re: Психологически причини за болеститенови [re: vida1929]  
Автор DarkSideМодератор ()
Публикувано28.10.14 12:50



Ако прочетеш внимателно статиите, които са дадени в тази тема, може и да откриеш проблемните си точки.

той е на етап въоръжена борба срешщу всичко, що мърда, вие очаквате статии да чете, да се анализира и сам да си открие грешките ... плюс това основния му симптом е че е убеден че грешките са извън него, как очаквате изобщо да му мине мисъл в главата че е възможно у него да има нещо нередно ... на него му дай профсъюзи, медии и адвокати, да ходи да се съди в Страсбург, да осъди цяла Норвегия, а ако може и целия свят за това че са го разболяли, а вие му поствате статии да чете, при това внимателно





Тема Re: Психологически причини за болеститенови [re: DarkSide]  
Автор vida1929 ()
Публикувано28.10.14 13:12



човекът очевидно е зле с нервите, пред тежка депресия е и показва признаци на параноя, от писаното от него е

Може да е така, може и да не е. Ние не сме там, за да видим. Той си има права според КТ, нали така?
Той си признава, че е алкохолик. Виждам около себе си много алкохолици които си работят мирно и кротко или не чак толкова мирно и кротко

, и изкарват дълги години. Така че и той може да го постигне. Просто трябва да разбере ,че ТЕ-шефовете на фирамата,от една страна и профсъюзите от друга, имат властта, не той. Сега на тази среща, има възможност да се поправят донякъде нещата. И когато му дадат думата, тогава е неговият шанс-да говори спокойно , без да се ядосва, с ясното съзнание, че е ЦЕНЕН, Ценност, качествен работник, както той тук твърди-да го каже на тях, не на нас А ако не може, да остави профсъюзният представител да говори от негово име.
Така че проблемите при него са много-не е само от алкохолизма, начина на живот,а и възпитание в семейството, характер, начин на отреагиране. Но какво му помагаме като му казваме тези неща, ако той не желае да вникне.Пък и езиковата бариера. Аз тук отивам при шефката и казвам какво искам и тя като че ли говорим на различни езици, а какво ли е да си в чужда страна....може би ти можеш да кажеш.
Мдда, Няма смисъл да ги съди. Само ще загуби още време, нерви и пари.

Редактирано от vida1929 на 28.10.14 13:28.



Тема Re: Психологически причини за болеститенови [re: DarkSide]  
Автор vida1929 ()
Публикувано28.10.14 13:14



Абсолютно си прав, но как му помагаш, като му казваш всичко това?



Тема Може бинови [re: vida1929]  
Автор nbb (весела)
Публикувано28.10.14 13:40



ще му помогне повече от нас, защото от истината боли. Нашият човек трябва да се замисли - не може всички да са виновни, само той да е прав. И аз искам всичко да бъде идеално, хората да са отговорни, съвестни, но видях, че няма как да ги накарам да бъдат като мен. Те си живееха живота, пък аз страдах. Сега съм оставила всеки да бъде себе си. След като Бог позволява това да е така, коя съм аз, че да съдя останалите.





Тема Съжалявам,нови [re: vida1929]  
Автор nbb (весела)
Публикувано28.10.14 13:47



но съм поела ангажимент да преведа една книга за здравето, а времето ми е ограничено. Няма как да превеждам през работно време.


Няма смисъл да теоретизираме по темите - материали в нета има бол, стига на някой да му се чете. По-ценно е как се справя всеки от нас в такива ситуации. Аз за себе си намерих начин, не че някога съм оставила да не реагирам на момента, но го правех под влияние на емоциите и не ме чуваха. Сега реагирам спокойно и вече ме чуват. Но много грешки бях натрупала, а сега следвам авторитета си - чакам емоционалната яснота и тогава казвам каквото трябва.



Тема Re: Психологически причини за болеститенови [re: vida1929]  
Автор DarkSideМодератор ()
Публикувано28.10.14 14:47



Че къде съм твърдял че му помагам?

Има неща, за които не можем отстрани да помогнем, можем само да ги констатираме.

Bсеки си има свой път да извърви, аз съм минал по неговия път, мога само да се надявам че след известно време той ще стигне там, където съм аз сега.

Aз не мога да го хвана за ръка и да го издърпам, има си етапи, които трябва да се преминат и не могат да се прескочат.



Тема Re: Психологически причини за болеститенови [re: vida1929]  
Автор DarkSideМодератор ()
Публикувано28.10.14 15:01



Не мога да знам конкретната ситуация, най-вероятно и шефовете му не са цвете за мирисане и също си имат своите трески за дялане, но това не означава че нашият може да ги осъди, то ако всеки, който не си харесва работата и/или шефовете, можеше да си осъди шефовете, то в цял свят само съдилищата щаяха да работят и нищо друго ...

Просто трябва да разбере ,че ТЕ-шефовете на фирамата,от една страна и профсъюзите от друга, имат властта, не той.

никой няма властта, по принцип на запад законодателството е балансирано така че да защитава и двете страни и ако няма фрапиращи документирани издевателства, много трудно коя да е от двете страни ще осъди другата ...

естествено, за това че те са отворили друго заведение, което не е потръгнало и затова сега съкращават работници, той не може да ги държи отговорни - в правото на собствениците е да разширяват или свиват производството и да наемат или съкращават работници ... те дори са му предложили компромис с това намалено работно време, вместо директно да го уволнят, което говори в тяхна полза ... според мен, от това което пише, нашият просто няма за какво реално да се захване, та да ги съди ...

... най-много да ги осъди да го задържат 100% на работа, ама той не иска да се гърби повече в миялното, той иска да ги осъди за 100 милиона обезщетение и да се премести на Хаваите





Тема Re: Не разбирамнови [re: vida1929]  
Автор 44 DOUBLE ZERO (Faith savior)
Публикувано28.10.14 15:27



Аз се уча и може да се каже че все по-често отреагирам и вдигам скандали когато трябва.
Иначе стреса става много по-голям.
Днес шефката дойде и ме привика в офиса.
Защо съм ходил и говорил на хората за ситуацията в която съм..защо съм разпитвал другите дали знаят нещо повече..и защо съм гово ел предположения.
Беше бясна..че не съм знаел неща.
Ами кажи ми ги..дай инфо.
Но да знаеш и казах..че имам права.
А утре ще дойде човек от профсъюза.
И че не съм съгласен с това което правите.
И че ще направя всичко възможно да не се случи.
Ако не постигнем съгласие да не ме закачате за 100те проценто..може и да стигнем до съд и казах.
И не мисля че ти.може да ми забраниш да говоря ..разпитвам..и да се ориентирам какво става.
Няма да говориш..
Е тази определено ..ще и стъжня живота.
Всеки 2 напуска вече..или е в процес.
Скоро няма да има никой кой да отсервира.
Колегата е пътник..един друг след 2 дни му е последния ден..трети пък е в чужбина в неплатена..и аз..както изглежда..и моите обувки навън гледат.
Нямо да се съглася на някакви мижави пари..за три четири дни седмично.
Понеже след скандала който се очертава утре,понеже ще я натисна до дупка за всичко..по-добре ако няма да имам съпорт за съд..да бегам в болнични..и са зацепвам и профсъюзи..и работа.
А евентуално и да запазя пълния ден и пълната работа..просто вече няма да можем да се гледаме.
Да постъпя като футболната топка.
Колкото по-силно я ритат..по-надалеч да лети.
Няма май смисъл от съпротива..чест и доказване.
Тия са рядко нахални говеда.
Да не обиждаме животните:))

Където има воля,там има и начин!
TEMPORE NIHIL SANAT!!!


Тема Re: Психологически причини за болеститенови [re: DarkSide]  
Автор 44 DOUBLE ZERO (Faith savior)
Публикувано28.10.14 15:30



Грешката е в.мен да..така да е.
Вие са сте правите.
Грешка имам..че търпя тези животни толкова време.
Това е грешка да.
Но скоро му се вижда края.

Където има воля,там има и начин!
TEMPORE NIHIL SANAT!!!


Тема Re: Може бинови [re: nbb]  
Автор 44 DOUBLE ZERO (Faith savior)
Публикувано28.10.14 15:38



Във всеки случай скоро и мен няма да ме има.
Може да ида подове да мия някъде на три дни седмично..ама поне ще съм в идеално спокойствие..сам..без колеги..кърлежи и мърли.
Които си мислят че могат да ми кажат какво да мисля или говоря.
Не съм в детската градина..та една където може да ми е дъщеря..да ми казва кое как е.
Най-вече когато е в пълна грешка зо нещата.
Е да..ама е в шефска позиция.
Но скоро няма да ми е никаква.
И преспокойно мога да и тегля една мазна храчка между очите.
За довиждане.
Амо първо ще ги изтормозя с 7,8 месеца поне болнични.
Пей сърце..и 100проценто болничен.
До 1 год е така.
Един слънчев ден догодина ще ида да си прибера тонколонките и зарядните от шкафа..ще им изтърся мизериите..дрехи и обувки в средата на кухнята на подо..и бай бай..
Ще са само един горчив наложителен за израстването ми като човек лош спомен.



Където има воля,там има и начин!
TEMPORE NIHIL SANAT!!!

Тема Re: Човече,нови [re: nbb]  
Автор 44 DOUBLE ZERO (Faith savior)
Публикувано28.10.14 15:40



Фирмата не е моя..но не е и тяхта.
Те са едни черноработници на собственника.
Не е и тяхна.

Където има воля,там има и начин!
TEMPORE NIHIL SANAT!!!


Тема Re: Може бинови [re: nbb]  
Автор vida1929 ()
Публикувано28.10.14 21:43



Нашият човек трябва да се замисли.

Нашият човек имаше нужда да се изприкаже. Да му пожелаем успех утре на срещата и това е.
Това беше темата (ми) за пародонтозата. Ако съм помогнала поне един човек да изкаже проблемите си, ще спя спокойно тази нощ.



Тема Re: Психологически причини за болеститенови [re: DarkSide]  
Автор vida1929 ()
Публикувано28.10.14 22:22



Че къде съм твърдял че му помагам?

Никъде! Забравих къде се намираме. В агресивния дир с неговите агресивни модератори.



Тема Re: Специалнонови [re: nbb]  
Автор 44 DOUBLE ZERO (Faith savior)
Публикувано28.10.14 22:32



Благодаря,ценно е.

Където има воля,там има и начин!
TEMPORE NIHIL SANAT!!!


Тема Re: Психологически причини за болеститенови [re: DarkSide]  
Автор 44 DOUBLE ZERO (Faith savior)
Публикувано28.10.14 22:35



Така е.
Но съм на прав път.

Където има воля,там има и начин!
TEMPORE NIHIL SANAT!!!


Тема Re: Психологически причини за болеститенови [re: vida1929]  
Автор 44 DOUBLE ZERO (Faith savior)
Публикувано28.10.14 22:39



Нямам никакъв проблем с норвежкия.
Имам проблем с фурнаджийските лопати.
Каето когато както им изнася,
За постигане на шефската цел.

Където има воля,там има и начин!
TEMPORE NIHIL SANAT!!!


Тема Re: Психологически причини за болеститенови [re: DarkSide]  
Автор 44 DOUBLE ZERO (Faith savior)
Публикувано28.10.14 22:42



Защо не започнат със себе си първо.
Те са виновни за ситуацията.
Не аз.!

Където има воля,там има и начин!
TEMPORE NIHIL SANAT!!!


Тема Re: Психологически причини за болеститенови [re: vida1929]  
Автор Rosemary (параабсолютна)
Публикувано29.10.14 11:24



"Психологически причини за болестите

Психологически причини за пародонтозата. ...."

А какви са психологическите причини за клиничната депресия?



„...С каквато мярка меря, с такава и ще ми се отмери...“

Тема Re: Психологически причини за болеститенови [re: Rosemary]  
Автор vida1929 ()
Публикувано29.10.14 17:00



Розмари, мога да напиша цял ферман за причините, но не е необходимо, защото ти ги знаеш по-добре от мен. Те са сложна симбиоза между гени, наследственост, околна среда ,хормони, химия в мозъка, начин на живот и хранене, навици, възпитание, характер, начин на отреагиране и пр.
Сигурно си спомняш, че в твоята тема споменах за връзката и взаимната зависимост между телесното и психоемоционалното. Сега само ще ти кажа, че е много модерно да се говори за когницията и за връзката между химията на мозъка и когницията.
Когницията това буквално е мисълта. Мисълта може да промени химията на мозъка. А химията в мозъка променя мисълта. Те двете са толкова взаимозависими,че не може да се определи кое е първичното, кое вторичното, като кокошката и яйцето


В последните години се оказа, че когнивно-поведенческата терапия може да повлияе депресията толкова добре, колкото могат антидепресантите. С тази разлика ,че КПТ няма странични ефекти, за разлика от ''лекарствата''.
И се появиха и много книги на тази тематика, преводни, разбира се, които човек може да чете и да си помага. А не като преди 20 години, когато нямаше почти нищо по темата или поне аз не намирах. Ако знаех тези неща тогава може би нямаше да се разболея от депресия.



Тема Re: Психологически причини за болеститенови [re: vida1929]  
Автор Rosemary (параабсолютна)
Публикувано30.10.14 15:07



Обичам те.

„...С каквато мярка меря, с такава и ще ми се отмери...“


Тема Re: Психологически причини за болеститенови [re: Rosemary]  
Автор ratna (подивела)
Публикувано30.10.14 20:02



Така както е описан психологич. портрет на човек страдащ от пародонтоза , намирам големи прилики със себе си , но аз нямам пародонтоза и не съм имала никога досега .
Опитвам вече да си проявявам агресията "навън" а не да я подтискам .
Крещя , карам се , троша и т.н. и съм по-добре.
Намерих си добре подострен нож с кожена кания и че чудя дали пък скоро няма да ми потрябва .



Тема Re: Психологически причини за болеститенови [re: ratna]  
Автор Rosemary (параабсолютна)
Публикувано02.11.14 20:51



Опитвам вече да си проявявам агресията "навън" а не да я подтискам .
Крещя , карам се , троша и т.н. и съм по-добре.


И аз постъпих така. И ме смачкаха до дъното на последния червей в службата - мачкаха, мачкаха, мачкаха, с думи и погледи, мачкаха и продължаваха,...газиха, пак мачкаха....добре, че кака си взе ривотрилчетата....6 бр. за героя наведнъж. Издържах. Беше много тежко. И пак не можах да заспя в нощта след разговора.

Все едно да хванеш един диабетик, и ако е получил диабетна криза да му нахакаш сичкия инсулин на света, и като се освести, ако изобщо се събуди, да го питаш, "а бе на теб нещо да не би да ти е лошо?"

Такива са хората, това е...

„...С каквато мярка меря, с такава и ще ми се отмери...“


Тема Re: Психологически причини за болеститенови [re: Rosemary]  
Автор nbb (весела)
Публикувано03.11.14 08:55



Защо не използвате клуба по предназначение, от какво се притеснявате ? Тук е по-лесно да напишете проблема си и да го погледнете отстрани, да бъдете наблюдатели вместо участници. Безброй пъти писах, че този клуб ми е бил винаги полезен - първо да открия, че имам проблем, да осъзная какъв е точно и след това на намеря решение с ваша помощ. Хапчетата не решават проблема, а ви създават нов - след това да се справяте и със зависимост.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.