Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:04 13.06.24 
Взаимопомощ
   >> Психоанализа и психотерапия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Re: Чувство за отхвърленостнови [re: Rosemary]  
Автор filmfest (temperament)
Публикувано15.09.14 19:03



Може би правилно постъпваш, но да ти кажа на мен наблюденията ми са, че е обратното, т.е. хората по-скоро желаят да се срещнат със специалист, който с вълшебна пръчица да ги извади от кашата. За това не знам, но мисля, че хората не ги е срам. Но ДА-пред други хора да споделят ги е срам. Но, ако се намират в ръцете на специалист от какво да ги е срам???



Тема Re: Чувство за отхвърленост+нови [re: Filer099]  
Автор filmfest (temperament)
Публикувано15.09.14 19:08



Пожелавам ти успех, но както се видя от управлението на социалистите сега последния път и те се бяха отказали от това да путинизират България, а защо и аз не знам.



Тема Re: Чувство за отхвърленост+нови [re: filmfest]  
Автор Filer099 (нещатен на КГБ)
Публикувано15.09.14 19:10



Там е работата че въобще не са социалисти и не става въпрос за социалисти. Точно обратното - става въпрос за големи капиталисти.

А БСП отдавна предаде Русия, това всички го знаем. Ние на нея почти не разчитаме.



Тема Re: Чувство за отхвърленостнови [re: filmfest]  
Автор rumen77 ()
Публикувано15.09.14 19:12



да, мисля, че понякога обществото се чувства отхвърлено от мен.



Тема Re: Чувство за отхвърленостнови [re: filmfest]  
Автор Mrany (Мръни)
Публикувано16.09.14 09:08



Всичко зависи и от хората и от обстоятелствата.

Няма да привеждам самоаналитичните си мисли. Изводите относно моя сблъсък с отхвърлеността мисля че е достатъчно ясен и без да го обяснявам с мои думи.

Неадекватните действия/въпреки че не знам какво точно имаш предвид/ биха могли да са повлияни от белега на отхвърленост, който винаги присъства. Зависи и в каква степен са неадекватни и от чия гледна точка биват оценявани като такива.

Въпроса е широкообхватен и дълбоко психологически, за да мога да го побера в два реда или поста. За това мога да разсъждавам с часове.

Това е моето виждане. Не го налагам на никого. Просто го споделям.

Редактирано от Mrany на 16.09.14 09:13.



Тема Re: Чувство за отхвърленостнови [re: Mrany]  
Автор filmfest (temperament)
Публикувано18.09.14 10:30



Въпроса е широкообхватен и дълбоко психологически, за да мога да го побера в два реда или поста. За това мога да разсъждавам с часове.


Аз темата точно за това съм я пуснал, за да може всеки да се намери в нея, както намери за добре. Защото според мен хората нямат критично чувство за това да знаят, дали наистина са отхвърлени или напротив само се заблуждават, като блуждаят в свои илюзии за признателност от някого. За което според мен така се оказва, че никой няма да дойде и да ти каже: абе не ти не си отхвърлен или обратното да му каже стискай си зъбите, защото иначе си отхвърлен.

Ето например доста често се пише по пресата, че престоят да кажем във фейсбук водил до дапресия. И защо ли, нали там се общува постоянно с някого пък в един момент ето ти депресия. Или заобиколени сме от хора, колеги, членове на семейство, но ние се чувстваме самотни сред тях и това според мен го има. За това човек, дали трябва да бъде задушевен или не не знам, но това е, че всеки трябва сам за себе си да се определи. Така си мисля аз. И за това питам, ето ти например, как се виждаш и преценяваш, има ли за нещо за което да обадиш на някого, че си нещастна, защото си самотна и депресирана, тъй като си отхвърлена от обществото или не ти си знаеш за себе си най-добре, как да се справиш без нужда от това някой да те освежава постоянно било то съпруг, дете, приятел и прочие.



Тема Re: Чувство за отхвърленостнови [re: rumen77]  
Автор filmfest (temperament)
Публикувано18.09.14 10:34



Хех, аз до този момент, като заемащ ролята очите на обществото не съм се чувствал отхвърлен от теб. И ти, като си един такъв дано да продължава в същия дух.



Тема Re: Чувство за отхвърленостнови [re: filmfest]  
Автор Пин ()
Публикувано18.09.14 10:35



Не, по скоро имам чувство за липса на общество, като голяма група от хора обвързани от общи интереси ценности и солидарност.



Тема Re: Чувство за отхвърленостнови [re: Пин]  
Автор filmfest (temperament)
Публикувано18.09.14 10:45



Липсва ти приятелска компания така ли да го разбирам или напротив имаш приятели?



Тема Re: Чувство за отхвърленостнови [re: filmfest]  
Автор Church enemy (Faith savior)
Публикувано18.09.14 17:47



Горе долу през цялото време.
За това че съм метъл фен,различен..със нетрадиционно мислени и убеждения.
Както и затова че не премълчавам несправедливостите.
Днес на работата се разбра че ще има рач.среща.
Ама без нас..на отсервирането и миялното.
Назряли са огромни проблеми.
5 ще напускат..момичита.
Всички са недоволни.
И като запитах едната шефка защо ние не сме в листата...тая се направи просто че не ме чу.
Не сме важни ли ние..питам я пак..мълчание.
После като тръгна и ми обърна гръб и рекох на изпроводяк...щом не сме важни са си ходим всички в къщи.
Скоро...като дойде момента ..ще говоря за последно.
И няма ли промяна...ще ги побъркам от врътки.
И тогава те ще ме питат защо така..и аз ще мълча.
Както днес едното лайнце ми мълчи.
А може да ми е дъщеря.
Зелено..та чак..позеленало.
Няма общество.
Има институции в полза на кръвопийците частници.
И тук в Норвегия..и в бг..и навсякъде.
Гарвану око не вади.
Само АК 47 оправя работата.

Където има воля,там има и начин!
TEMPORE NIHIL SANAT!!!



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.