Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:22 18.06.24 
Взаимопомощ
   >> Психоанализа и психотерапия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Това опасно ли е?нови  
Автор Mrany (Мръни)
Публикувано16.08.14 22:52



И до колко може да се усложни във времето?



Това е моето виждане. Не го налагам на никого. Просто го споделям.

Тема Re: Това опасно ли е?нови [re: Mrany]  
Автор Amelia Pond ()
Публикувано17.08.14 12:15



Там съм ти отговорила. Надявам се, че тук просто искаш да посъживиш клуба, но не е добра идея да се заиграваш с такива неща. Прочети за видовете хар-р от линка, който съм ти изпратила.


- Vous jouez avec votre vie!
- Et alors?! Il faut bien jouer avec quelque chose!


Тема Re: Това опасно ли е?нови [re: Mrany]  
Автор Nerv (far far away)
Публикувано17.08.14 15:57



Ето един несериозен отговор от мен. Предварително моля да го прескочиш, ако не си на шеговита вълана. Което най-вероятно е случая – след като пускаш такава тежичка тема, но все пак се надявам, да не е сериозно.

Намквоситам личностно разстройство се характеризира

1. с чувства на съмнение:

- не е като да нямам. Съмнявам се в какво ли не в т.ч. в съмненията си. Ако стесним темата само до съмнения в човешките отношения -не се съмнявам само когато съм силно емоционално обвързан и съответно вместо да се съмнявам вярвам. Доверчивостта помага много. Както съм писал и друг път: Френската любов предпоставя голямо доверие.

, перфекционизъм, прекомерна съвестност, проверки и свръхангажираност с детайлите,

От това ме излекува семейният живот. Специални благодарности на д-р Нервина.
До преди да се бракуваме, досадните детайли на домакинската работа бяха приоритет на майка ми.
Впоследствие се научих (добре де, научиха ме) на най-нужните потребности, които дават известен шанс дори на мъжки самец да оцелее в големия град на ХХI век. В началото например изчиствах купичка ориз за има няма 2-3 часа. Просо, камъчета, какви ли не боклученца. С напредване на семейния живот станах спец. 4-5 минути и съм вече стигнал до котлона. Голям мурафет е оризът – хем да не е разварен, хем да не хрущи. По същия начин бях бавен (и по-скоро придирчив към самия себе си) в почистването на бяла домакинска техника от петна. Все не си харесвах резултата от труда връщах се, потретвах. Сега съм значително по-бърз. Освен това мога да правя някои аламинути и изобщо гладни не оставаме, дори когато съпругата ми се прибере след мен. Макар, че с годините, особено лятото все повече се убеждаваме, че няма по-добра вечеря от домати и сирене. Алтернативно – има си и ресторанти. Не готвят така хубаво като нас, но пък какво да се прави не всеки е съвършен:).

Има някои неща – които така и не овладях. Но те са встрани от градския бит. Например кОпането (на лозе да кажем). По-специално ме затруднява работата с мотика. Докато майка ми изкарваше (вече е на 80 и изкарва по-малко) три реда – аз бях още на средата на първия. Причината е, че обръщах внимание на безмислени детайли или просто пресягах и към съседните два реда. Освен това лозето си беше на баир и по тази причина - трябва малко от пръстта да се изтегля нагоре. Аз обаче явно се престаравах. Майка ми разправя, че баща ми е бил още по-зле. Замахвал с мотиката до над главата си, пот се леела от него все едно кръв юнашка... и по някое време тя го замолвала да отиде да си почине и да направи по едно кафе, че й действал деморализиращо върху нежната психика само като го слуша как пуфти наблизо:) Може да е било мъжка хитрост -знам ли?

С правата лопата съм далеч по ефективен, даже бих казал, че доста ме бива:) Макар според майка - няма нужда от чак такова дълбоко реголване (понякога забивам на едно и също място два пъти и удълбочавам). Но аз си мисля, че тя го казва, за да не ме затруднява. А иначе е доволна:)

Все още ме тегли перфекционизма, макар че, ако реша например да „публикувам мнения“ – само, когато съм сигурен, че в тях няма граматични, ако не и стилистични грешки – най вероятно нямаше да ви досаждам с постовете си въобще.
Има една китайска мисъл за перфекционизма, гледам Дали си я е присвоил:



Прекаленото заиграване със стремежа за съвършенство е по-скоро страх от неуспех. Или дори неосъзнат, трансфориран копнеж по невъзможното безсмъртие. Така си мисля.

инатливост

Аз съм голям инат. Иначе казано магаре. Това някой път ми помага, някой път пречи. В редки случаи си надвивам на ината. Особено ако касае обичани за мен хора или просто се налага, за да постигна друга цел, която съм се заинатил още по-настървено да постигна.
Особено много обичам трудните начини. Заобиколните пътища и спазването на принципи, които живият живот ми подсказва, че ще е по-добре да изоставя. Например Еднопосочен двулентов път. Влива се по нататък в главен. Видимо има задръстване. Малко преди излизане на главния път, в лявата лента) има знак за прибиране в дясното платно. Всичко това е видимо и ясно още стотици метри преди момента в който да си избера:
- Дали да пъпля бавно с леваците в дясно или да се групирам като нахитрял селянин в ляво и да изпреваря поне значителна част от чакащите преди мен леваци. Когато не съм в хулиганско настроение (т.е. 95 % от случаите) избирам дясната лента пред тарикатската и празна лява. И това не е толкова от глупост, а от глупав инат.
, предпазливост
Тук точно – не мога да се позная много много. Защото често се хвърлям с главата напред. Обаче, отчитайки, че съмнението в другите хора и в това, което е очевидно (по принцип), каквото казах, че никак не ми е чуждо – най-вероятно може да се каже, че съм предпазлив.
и ригидност.
В контекста на всичко казано по-горе – смятам, че съм по-скоро ригиден, отколкото флексибилен.
По вероятно е да се скърша, отколкото да се превия. Консервативен съм. Устойчив съм във вкусовете си и се придържам към нещо, което ми харесва отдавна, отколкото да експериментирам. Предпочитам един или два конкретни вида сладолед. (И ме е яд, че ги спраяха за сметка на недоносени експерименти, които не чинят пукнат грош. Да тъжната истина [следва продуктово позициониране с носталгична отправна в миналото ] е, че новите Манхатъни не стават. За това съм обявил тази година и почти гладна сладоледена стачка. Стачкоимених само четири пет пъти до сега през цялото лято. Като се има предвид, че когато отказах цигарите на времето всяка вечер си награждавах волята с поне един. А понякога и през деня прегрешавах с един сладолед…)
+++

Няма да продължавам. Пиши ме тежко болен. Аз изобщо прихващам всякакви [психични] болести, за които прочета. Също така съм от всички възможни зодии, барабар с асцендентите им. Сякаш мен описват. Перфектният събирателен образ.:)
И затова карам ден за ден. Представяш ли си ако няма утре? Няма ли да е перфектното днес?


ПП

Това опасно ли е? - питаше сина ни като чуеше за някаква нова болест едно време:) Много се грижеше за кожицата си завалията:)
Не ти се подигравам, просто си спомних с усмивка - големите му тревожни очи от преди повече от 15 години.

Volo ergo sum

Тема Re: Това опасно ли е?нови [re: Nerv]  
Автор Mrany (Мръни)
Публикувано17.08.14 18:31




Мдаа. Готин майтап.

Това е моето виждане. Не го налагам на никого. Просто го споделям.

Тема Re: Това опасно ли е?нови [re: Amelia Pond]  
Автор Mrany (Мръни)
Публикувано17.08.14 18:31



Веднага поглеждам.

Това е моето виждане. Не го налагам на никого. Просто го споделям.


Тема Re: Това опасно ли е?нови [re: Mrany]  
Автор alisalisa-147324 (Лиса)
Публикувано18.08.14 08:38



Прочети и за останалите психични разстройства, не се ограничавай само до едно, ами си направи букет от диагнози.





Тема Re: Това опасно ли е?нови [re: alisalisa-147324]  
Автор Mrany (Мръни)
Публикувано18.08.14 11:21





Ех, ква подигравчийка сиииии!!!

Това е моето виждане. Не го налагам на никого. Просто го споделям.

Тема Re: Това опасно ли е?нови [re: alisalisa-147324]  
Автор Refurbished (:-))
Публикувано18.08.14 12:21





Пирамидите са се състояли от... земен ресторант и множество коридори за объркване на учените.

Тема Re: Това опасно ли е?нови [re: Mrany]  
Автор Refurbished (:-))
Публикувано18.08.14 12:38



Много е опасно.



Пробвай да се лекуваш с

Пирамидите са се състояли от... земен ресторант и множество коридори за объркване на учените.

Тема Re: Това опасно ли е?нови [re: Refurbished]  
Автор Mrany (Мръни)
Публикувано18.08.14 21:16



Може да се смееш, ама моят котарак всеки път щом се чувствам зле, дори от настинка, той винаги ляга до мен. Бях пипнала ангина - все в лицето ми се вреше и мъркаше. Той разбира моята болка много повече отколкото човек, а не може да говори. Няма повече да се обяснявам, така че си се смей коооолкото си искаш.

Иначе майтапа ти не е лош.

Внесох само уточнение и потвърждение на постнатото от теб.

Това е моето виждане. Не го налагам на никого. Просто го споделям.


Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.