Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:24 01.06.24 
Взаимопомощ
   >> Психоанализа и психотерапия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Тема Re: Ненови [re: crazymonkey-126377]  
Автор alisalisa-147324 (Лиса)
Публикувано03.07.14 20:33



Но, да речем, приятелите. Само истински, без значение социалното им положение - имам от всички нива, защото ги възприемам като хора. Ето ти един материален носител - човек, с нематериални душевни / духовни качества.

Че това е валидно за всеки човек, без изключение. Що да е повод за завист, след като няма човек, неспособен да пожелае и оцени истинското човешко приятелство.
Качествата на материалния носител са въпрос на субективна оценка, за един са ценни душевните качества на определен човек, който за друг не е нещо особено, затова пък цени качествата на друг много високо. Зависи от личната потребност да се стремиш към хора с точно определени качества. От което не следва, че хора, които не притежават търсеното от тебе, са ерзац, ниско качество, боклук - просто те притежават нещо, високо ценено от друг и пренебрегнато от тебе. Няма човек, който да не притежава дух, душа, носещи безценни качества. Даже и да е психопат-убиец.



Тема Тованови [re: DarkSide]  
Автор crazymonkey-126377 (тиха усмивка)
Публикувано03.07.14 21:38



вече го приемам като яка ебавка, щото ако си го мислиш наистина, си не за тук, ами за лудницата направо.



Не гледайте как изглежда, разберете какво Е

Тема Re: Ненови [re: alisalisa-147324]  
Автор crazymonkey-126377 (тиха усмивка)
Публикувано03.07.14 22:12



Аз казах, че дадох този не особено ярък пример с приятелството, защото е от не много личните неща и го направих само, за да обясня какво значи нематериални ценности, които не заменям с неистински, тъй като Дарки ми говореше за коли, милионери и т. н..

Че това е валидно за всеки човек, без изключение.

Нима? без значение социалното им положение Стига, бе!



няма човек, неспособен да пожелае и оцени истинското човешко приятелство.

Да пожелае може би, но да оцени ... хм, рядко се вижда.

От което не следва, че хора, които не притежават търсеното от тебе, са ерзац, ниско качество, боклук

Не съм нарекла никого боклук и като дадох пример с истинско приятелство, като казах ерзац, имах предвид приятелството, не човека, имах предвид да не е "приятелство" - ей го ерзацът, продиктувано от някакъв интерес или използвано за убиване на време, на скука ... Човекът може да си е много ценен, но мотивите му да правят неистинско приятелството.
Уф, как ме карате да се разливам в думи, най го мразя това. Не знам що има хора, с които се разбирам от половин приказка, а пък на таквиз човъркала като теб все трябва да им обяснявам. Мисля, че ми знаеш отношението към теб колко е добро, ама наистина си голямо човъркало.

Не гледайте как изглежда, разберете какво Е

Тема Re: Ненови [re: crazymonkey-126377]  
Автор alisalisa-147324 (Лиса)
Публикувано04.07.14 00:12



Нима? без значение социалното им положение Стига, бе!
Че какво общо имат снобизмът и предразсъдъците с приятелството?


Естествено, че социалното положение е фактор, важен за неспособния на дълбоко разбиране, мимикриращ човек. За балансирания е подробност, факт без особено значение.

Да пожелае може би, но да оцени ... хм, рядко се вижда.
Имаш проблем със зрението, аз наблюдавам и виждам това, което твърдя, непрекъснато.

Не съм нарекла никого боклук и като дадох пример с истинско приятелство, като казах ерзац, имах предвид приятелството, не човека, имах предвид да не е "приятелство" - ей го ерзацът, продиктувано от някакъв интерес или използвано за убиване на време, на скука ... Човекът може да си е много ценен, но мотивите му да правят неистинско приятелството.
Ами приятелството си е приятелство, без кавички. То е като да си бременна, не е възможно да си "бременна". Дали една връзка е приятелство или не, човешкият инстинкт знае безпогрешно, дори, особено, малките деца никога не бъркат. Това, че големите се /само/заблуждават, набърквайки разни доводи на ума, е техен си избор в полза на самозалъгването. Най-съкровеният интерес на ответника в общуването винаги е ясен и доловим, няма никакъв ерзац в тази работа.

Не знам що има хора, с които се разбирам от половин приказка, а пък на таквиз човъркала като теб все трябва да им обяснявам.
Щото фокусирам чисто, непредубедено внимание върху тебе и твоите думи, не замазвам с формално учтиво съгласие, за да правя приятно впечатление.





Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.