Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:40 01.06.24 
Взаимопомощ
   >> Психоанализа и психотерапия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
Тема Катонови [re: alisalisa-147324]  
Автор crazymonkey-126377 (тиха усмивка)
Публикувано03.07.14 22:27



казах пазар, имах предвид истински пазарни отношения, реален пазар, диктуван от ... абе всички знаем поне какво е нормален пазар, да не говорим, че ако беше така: над 80% от разходите ми отиват за стоки, храни, услуги българско производство. както си мислиш, че важи и за другите, България да е цъфнала отвред, в добрия смисъл.



Не гледайте как изглежда, разберете какво Е

Тема Re: Катонови [re: crazymonkey-126377]  
Автор alisalisa-147324 (Лиса)
Публикувано04.07.14 00:23



над 80% от разходите ми отиват за стоки, храни, услуги българско производство. както си мислиш, че важи и за другите, България да е цъфнала отвред, в добрия смисъл.

Ми важи си за средния българин с пълна сила. Не забелязвам съседите и приятелите ми масово и ежедневно да ходят за пазар за ядене и на зъболекар в чужбина.


Ся, не произвеждаме беге самолети, компютри и хайтек продукти, но и не ги пазаруваме всеки ден, за да си осигурим необходимото за оцеляване и здравословен живот.
Ти да не ходиш на нереален пазар за хляб и бельо?



Тема Re: По каква причина бихте си сменили работата?нови [re: specular]  
Автор alisalisa-147324 (Лиса)
Публикувано04.07.14 00:38



То дрехите от Китай и Турция, плодовете от Гърция... Това че ги купуваш от България, не значи че са от тук :)

Не позна. Това, че в България предлагат дрехи от Китай и Турция и плодове от Гърция, не значи, че задължително ги купуваме.


Аз купувам само български храни, с много малко изключения - екзотични, нерастящи в нашенските климатични условия. Турската лека промишленост е добра, но има и качествена българска. Комбайни и редосеялки не купувам, автомобил не се пазарува всеки ден, електроника, електоуреди и компютър - също. Чета книги и гледам новини на български. Ползвам български строителни, ремонтни и за всякакви услуги фирми, лекувам се при български специалисти, ползвам български интернет доставчици, пия българска вода.
Затова, спокойно мога да заявя, че не повече от 20% от всичките ми разходи са за вносни, непроизвеждани в България, стоки. А аз съм потребителската страна на българския пазар - тази, която създава търсенето, за да се изяви предлагането.



Тема Re: По каква причина бихте си сменили работата?нови [re: alisalisa-147324]  
Автор osvoboden pich (ей такъв един)
Публикувано04.07.14 05:26



И аз така... Винаги когато има примерно български домати и някакви други от Европа като избор - не само заради здравето ами и предпочинам парите да се въртят у нас... Ако не намеря нищо българско, или пък българското не ми изглежда добре - тогава се ориентирам към съседските - гръцки, турски



Ама то обикновено има



Тема Абенови [re: alisalisa-147324]  
Автор crazymonkey-126377 (тиха усмивка)
Публикувано04.07.14 09:43



то и аз така и го правя с пълното съзнание, че така подкрепям българския производител, като не го прави държавата, ама колко хора го правят? Масово народът купува това, което е по-евтино - китайските боклуци - "мушамяни" - аз им викам тъй

обувки, бельо с Тантелки, дето при едно изпиране всичко му се разбридва, трошливи детски играчки, кичозни лампички и изкуствени китки, гръцки и турски кухи домати, пълни с химия вносни ябълки ...
Откак отвориха "ЛаФка", напук си купувам от скапаното, кирливо павилионче, в което висят целогодишно коледни украси и мартеници и ... да не изреждам, но семейството с години се храни от продажба на вестници и списания, а "ЛаФка"-та го изплиска 5 метра зад нея. Купувам си домашно мляко и си го квася, когато мога - и биокашкавал и сирене от познати хора, знам как си гледат животните, мед от познати хора, криви, неевропейски краставици, за които мъжът ми казва на извиняващите се продавачи "Аз ще ги ям, няма да се снимам с тях, я!" и още мога да изреждам. Но не сме представителна извадка и не формираме пазара.

Не гледайте как изглежда, разберете какво Е

Редактирано от crazymonkey-126377 на 04.07.14 09:45.



Тема Re: Абенови [re: crazymonkey-126377]  
Автор alisalisa-147324 (Лиса)
Публикувано04.07.14 13:48



Аз не страдам от излишен патриотизъм, затова строго подбирам качествен български плод и зеленчук, вместо пластмасов вносен, качествени материи и изработени дрехи и обувки - пълно с беге фирми, произвеждащи на ишлеме "оригинални" европейски марки дрехи и кожи, пък като няма българско, в краен случай има по-скъп внос. Хляб вносен не купувам, нито мръвки, нито сирена!
И, мисля, че моето семейство е представителна извадка на български масов потребител, при положение, че извън консумативите, платими на беге доставчик, харчим, без да се припотим, почти хилядарка месечно за битови нужди. Ми и учебниците и тетрадките на сина ми са български. И фризьорката ми е българска, и бирата, и кръчмата, и кухненските хартиени кърпи даже. Това си е потребление на час по лъжичка, но няколко милиона граждани формират доволно голям вътрешен пазар.
Ко ривете, че нямало такъв! Няма за некачествена, скъпа, неконкурентноспособна стока и услуга. Което важи за всеки национален пазар.



Тема Re: По каква причина бихте си сменили работата?нови [re: Nerv]  
Автор bzzn (Безсънна)
Публикувано05.07.14 18:46



Веднъж напуснах, защото шефът ме подминаваше като пътен знак без добър ден. А един друг за цял месец така и не се запозна с мен. Напуснах и когато ме забиха с някакви тъпи злословещи лелки. И веднъж когато ме командваха двама, дето помежду си не можеха да се разберат кой точно какво иска. Напрежение и търчане не ме безпокоят. Лошите човешки отношения категорично ми пречат.

Според мен най-важното в подобна ситуация на колебание е дали човекът гони кариера или иска да се чувства добре. В моя речник думата "кариера" не съществува, бих работила всичко само за да съм доволна и добре. Работя на три места едновременно плюс в къщи и ако нещо някъде не ми харесва, мога да напусна моментално без да треперя, че ще остана безработна. За другите хора моят начин е неприятен и рисков, а за мен е перфектен.



Тема Re: По каква причина бихте си сменили работата?нови [re: bzzn]  
Автор Nerv (far far away)
Публикувано05.07.14 23:59



Благодаря за мнението. Спред мен - малко изкуствено е противопотавянето на 'кариера' и 'удовлетвореност от работата'.

Освен това си мисл, че влагаш прекалено много негативен смисъл в думата 'кариера'. Да направиш кариера, да растеш кариерно много често е най нормалното нещо, а не кариеризъм на живот и смърт минаващ през телата на хората. В някаква степен цял живот всички ние градим кариера...

Но иначе си права. Отношението е най-важно. И почти винаги рибата се вмирисва от главата. Макар, че в 90 % то (отношението или по-скоро начина по който най чето го изразяваме и получавме) е фалш и етикет.



Тема Re: По каква причина бихте си сменили работата?нови [re: Nerv]  
Автор bzzn (Безсънна)
Публикувано06.07.14 20:17



За думата съм наистина негативна, защото амбициозните хора са най-склонни да лицемерничат, за да си пазят работата, а в същото време търпят най-много неудобства като правят лични компромиси в името на издигането. Обикновените хора си бачкат, сменят длъжности и съвсем естествено се издигат, печелят повече и са ценени повече, но не наричат постиженията си "кариера". Според мен всеки, който използва тази дума за своето професионално развитие, е готов на жертви, компромиси, лъжи и лоши отношения. Та затова така.





Тема Re: По каква причина бихте си сменили работата?нови [re: bzzn]  
Автор Church enemy (Faith savior)
Публикувано07.07.14 07:49



Като наближиш 40така,ако още не си..пак ще говорим.
Когато трябва да се изплащат заеми.
Ще видиш и разбереш истинското значение на думата КОМПРОМИС.
Понеже е важно жилището,колата и всичко да се изплаща.
Да върви заплатата,да не секват парите.
Понеже само като ти видят ЕГН-то и си дотам.
Аз след много мисли за рокади,апускане и преквалификация...избрах най-голямото зло за съжаление...компромиса с гадната работа.
Гадна,но сигурна.
Понеже ако се бях хързулнал да тръгна в неизвестното...ни жилище щях да имам днес,ни кола,ни доходи.
Кретам и кътам с болнични,на щядащи режими.
Плащам си члеския внос на профсъюзите,понеже е важно да не ми кажат утре..хайде,дотук беше.
Така поне ако нашите ме изгонят,със съд и профсъюзите ще ме върнат.
Поне в Норвегия не гонят за болнични,било то и чести.
Скапват работниците,плащат си за гяволука.
Няма неплатен обядна тоя свят.
Колкото и да им се иска все да ни таковат във въздуха,ще си плащат.
По един или друг начин.
И на тях бюрото по труда им връща парите за болничните ми,и аз се щадя..всички на далавера.
Е гледам да не прекалявам де...не си мисличе ситуацията ми харесва,понеже е порочен кръг..да такъв е!
Но поне е платен порочен кръгс ясни правила.
Ако има справедливост на този свят всички такива работодатели смачкващи работниците си от чанч и пренапрежение,трябваше да бъдат осъдени те да им плащат доживот пенсиите и болничните на 200процента.
Ама живеем в брутално време.
Като станеш на 40...иди потърси каквато и да е работа по обява!
Да видиш...какво значи мизерабъл история.



Където има воля,там има и начин!
TEMPORE NIHIL SANAT!!!


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.