Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:47 06.06.24 
Взаимопомощ
   >> Психоанализа и психотерапия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
Тема Re: По каква причина бихте си сменили работата?нови [re: Nerv]  
Автор repose (СъН)
Публикувано02.07.14 09:13



няма работа, в която да не възникват напрежения и пречки..,
ако работиш за някого/държава, собственик и пр./ все някога няма да съвпадат концепциите, все някога ще се налага да работиш повече отколкото мислиш, че ти се плаща, ще има хора, които да мислиш, че саботират работата с мързел, накадърност, интриги и т.н.
ако работиш за себе си- също, или клиенти ще са капризни, недоверчиви и незнаещи какво искат, доставчик ще те подведе, материали ще са лоши, ти няма да си в кондиция
така че според мен това не могат да бъдат причини за смяна на работата

за мен единствено важно е, това което правя да ми е интересно и да ми харесва, да го правя максимално добре за собствено удовлетворение/да имам знанията и възможностите да го върша/, и за това да получавам толкова, че да мога да задоволявам скромните си нужди..,
ако това липсва навярно ще помисля да потърся някакво ново поприще

Сън ли на разсънване сънувам?
Нов ли е наистина светът?;-)



Тема Re: По каква причина бихте си сменили работата?нови [re: Nerv]  
Автор DarkSideМодератор ()
Публикувано02.07.14 09:32



в моя случай, аз за малко не напуснах работа поради идеята че не съм достатъчно добър за работата си - психотерапията ми помогна да осъзная че всъщност тази идея няма нищо с работата ми, тя се е появила много преди да започна работа и ми пречи навсякъде, във всички области на живота ми ... тази тъпа мисъл все още ми се появява чат - пат - все пак всичките ми колеги са свръхвисококвалифицирани, подбрани от цял свят специалисти и понякога си казвам абе аз какво правя сред тези гении тука, барабар Петко с мъжете ... обаче сега си казвам , че това е само една мисъл, негативна и не отговаряща на действителността, защото реалността е че аз съм един от най-старите в тази фирма и че много от "гениите" не можаха да се задържат в колектива и напуснаха или бяха уволнени за слаби резултати, докато аз все още съм тук, върша си работата и началството е доволно от мене - и аз реално съм много доволен от работата си, ако я бях напуснал сега сто процента щях да се тюхкам и тръшкам каква златна работа съм изоставил



Тема Re: По каква причина бихте си сменили работата?нови [re: Nerv]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано02.07.14 10:16



Да, Понякога работим с нржелание и рутина... поне за ивестно време....

Но лично аз, до сега, на всеки около 7 години съм сменяла работа/позиция именно по тази причина. Усещах ли, че се задушавам започвах да се оглеждам за нещо ново. До един момент най-вече по хоризонтала, после по вертикала, защото осъзнах, че "камъкът си тежи на мястото".

Никога, до сега, не съм оставала без работа. Първо намирах новата и след това напусках. Но в интерес на истината бях и в такава възраст, щото не бях уморена от смените. До един момент не знаех, че почти във всеки по-голям колектив има поне един интригант, поне един смешко, поне един злобар и т.н. характери.; че има трудно изпълними таргети и десетки шефове



Сега съм на друг етап, както и да е.



Тема Re: По каква причина бихте си сменили работата?нови [re: repose]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано02.07.14 10:22



няма работа, в която да не възникват напрежения и пречки..,

Да! Къде повече, къде по-малко.

за мен единствено важно е, това което правя да ми е интересно и да ми харесва, да го правя максимално добре за собствено удовлетворение/да имам знанията и възможностите да го върша/, и за това да получавам толкова, че да мога да задоволявам скромните си нужди..,

Да, важно е. Но малко хора са намерили това нещо, което да прави всички тези неща за тях възможни... причини най-различни от характер и настройка, през страх и мързел, до случайност и късмет.



Тема Re: По каква причина бихте си сменили работата?нови [re: Ekna]  
Автор Rosemary (параабсолютна)
Публикувано02.07.14 10:41



Ти чела ли си "Вероника решава да умре" от любимия на всички манекенки Куельо?
Ако не, препоръчвам ти я. Мисля, че няма да останеш разочарована от книгата

.

P.S. Има връзка с темата за смяна на работата.

Притежанието на нещо е нищо и загуба на време.

Редактирано от Rosemary на 02.07.14 10:43.



Тема Re: По каква причина бихте си сменили работата?нови [re: Nerv]  
Автор jjewel ()
Публикувано02.07.14 10:45



Мда, трябва... ама съм страхлива и даже нещо да ме дразни, не смея да кажа нищо, макар че ни насърчават уж да споделяме какво не ни харесва. А агресията си я пазя в себе си, или си споделяме с някой колега в сходно положение, но това не променя нищо. Такива неща, иначе много добре виждам какво се харесва на шефовете и как трябва да се действа, но не ми е в кръвта.



Тема Re: По каква причина бихте си сменили работата?нови [re: Rosemary]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано02.07.14 11:21



Да, чела съм я преди години, но не я помня много... помня, че не ми допадна, защото точно преди това бях изчела Алхимика и имах други очаквания.

Имам я, всъщност даже. Може да си я припомня, сега с други очи.

Имаш в предвид, че страхът от смъртта може да мотивира?



Тема Re: По каква причина бихте си сменили работата?нови [re: Ekna]  
Автор Rosemary (параабсолютна)
Публикувано02.07.14 11:28



Не

. Не е за това книгата. Есенцията, поне за мен, не беше сюжетната линия на Вероника - 25 годишна, а тази на една по-възрастна жена, към 40-45, която също като нея беше в психиатричната клиника.

Притежанието на нещо е нищо и загуба на време.

Тема Re: По каква причина бихте си сменили работата?нови [re: Rosemary]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано02.07.14 11:32



Оо, това въобще не го помня

Или не е трябвало да я чета в онзи момент. Ще повтарям упражнението



Тема Благодарянови [re: Nerv]  
Автор crazymonkey-126377 (тиха усмивка)
Публикувано02.07.14 12:30



ти, активно работя по въпроса да се оправят.



Не гледайте как изглежда, разберете какво Е


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.