Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:46 22.06.24 
Взаимопомощ
   >> Психоанализа и психотерапия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
Тема Оф топик: Помощ от приятел  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано06.06.14 20:14



Много често в последната година и половина сте ми били извор на прозрения и вдъхновения. Повечето сте духовни и творчески личности и съм благодарна за "срещата си с вас".

Молбата ми този път е, ако нямате против, а дано ви е и поне малко забавно, да ми дадете предложения за име на Творческо студио. Зациклих на това, а то е много важно! Ровча от часове и нищо не успявам да почувствам.

Сега ще ставам да чистя и медитирам, та дано нещо изплува.

Ето някои насоки за тези, които решат, че могат и искат да помогнат:

Искам да носи заряд и да има психологическо въздействие - на енергия, творческото начало, на забавление и радост, цветове на дъгата, хармония и преоткриване, знание и развитие, на Муза...

Може да е символ, нещо от латински, нещо от история на изкуствата (примерно име на личност с голям заряд и харизма, освен с творчество), мислех и за някое божество, но там ударих на камък-тцъ.

Да звучи благозвучно.

Да е една дума по възможност.

Мисля да се въздържа да коментирам предложенията, както и да не споделям дали съм избрала нещо от тях, на този етап. Може и нищо да не харесам. Просто да ми дадете някакво списъче, от което да почувствам Нашето нещо.

Предварително благодаря!





Тема Re: Оф топик: Помощ от приятелнови [re: Ekna]  
Автор Baldrian ()
Публикувано04.06.14 17:12



butterfly



Тема Re: Оф топик: Помощ от приятелнови [re: Baldrian]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано04.06.14 17:13



Благодаря ти, мила! Радвам се да те "видя"!





Тема Re: Оф топик: Помощ от приятелнови [re: Ekna]  
Автор Baldrian ()
Публикувано04.06.14 17:16



само за малко в темата ти



поздрави Слънце!



Тема Re: Оф топик: Помощ от приятелнови [re: Ekna]  
Автор osvoboden pich (ей такъв един)
Публикувано04.06.14 17:28



Някакви подробности можеш ли да дадеш - каква точно ще бъде дейността?

Понеже мисля по просто, а пък и ти спомена латински - CreatoR - засега не ми звучи зле... може да не е точно това... просто за момента това ми хрумна - най-бързо, лесно и точно... абсолютно първосигнално. Ще мисля по въпроса





Тема Re: Оф топик: Помощ от приятелнови [re: osvoboden pich]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано04.06.14 17:46



Не ми се иска да давам подробности на този етап...

Идеите още врят, кипят и се бистрят. Позаформи се нещо, но ще споделя подробности по-нататък, ако ви е интересно.

За сега само това - творческо студио.

Благодаря ти! Ако се появят още идеи свиркай





Тема Re: Оф топик: Помощ от приятелнови [re: Ekna]  
Автор Lucky Eva (независима)
Публикувано04.06.14 17:51



infinity





Тема Re: Оф топик: Помощ от приятелнови [re: Lucky Eva]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано04.06.14 18:22



И на мен ми минаваха подобни като безкрайност, вселена и т.н.

Благодаря, че се включи!





Тема Re: Оф топик: Помощ от приятелнови [re: Baldrian]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано04.06.14 18:22



Нищо, ще си се видим на живо!





Тема Re: Оф топик: Помощ от приятелнови [re: Ekna]  
Автор Baldrian ()
Публикувано04.06.14 18:53



Да с удоволствие





Тема Re: Оф топик: Помощ от приятелнови [re: Ekna]  
Автор Lucky Eva (независима)
Публикувано04.06.14 18:56



Моля.

Много ми се иска да ти потръгне бизнесът.



Тема Re: Оф топик: Помощ от приятелнови [re: Ekna]  
Автор DarkSideМодератор ()
Публикувано04.06.14 19:03



Как изобщо можеш да питаш такова нещо?
Творческо Студио Екна, разбира се!





Тема Re: Оф топик: Помощ от приятелнови [re: DarkSide]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано04.06.14 19:48





Да, ама сме две ... И художничката се казва инак А не виждам добро съчетание

Благодаря ти, че се включваш!



Тема Re: Оф топик: Помощ от приятелнови [re: Ekna]  
Автор repose (СъН)
Публикувано04.06.14 19:56



serenity



второ предложение - delight





Сън ли на разсънване сънувам?
Нов ли е наистина светът?;-)

Редактирано от repose на 04.06.14 20:06.



Тема Re: Оф топик: Помощ от приятелнови [re: Ekna]  
Автор alisalisa-147324 (Лиса)
Публикувано04.06.14 20:34



Абе аз още не съм забременяла, обаче планирам да забременея с второ, ма толкова зациклих и имам нужда от помощта ви - като забременея и родя, то ясно, че ще е Творец - как да го кръстя, за да му текне един творчески божествен късмет, а?





Тема Re: Оф топик: Помощ от приятелнови [re: alisalisa-147324]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано04.06.14 20:50



Ако нямаш идея - ок.
Ако не искаш да помогнеш - пак ок.
И ако смяташ, че е неуместно - отново ок.

Като родиш обади се.





Тема Re: Оф топик: Помощ от приятелнови [re: Ekna]  
Автор impulce (пенлива)
Публикувано04.06.14 20:57




Зависи с какво ще се занимавате.
Ако ще е нещо приложно - може да е Творилница.
Ако ще е по - скоро с търговска цел - може и просто да е.."Нещо хубаво"(човек, виждайки такъв надпис..все ще му стане любопитно какво е то това хубавото и може и да се отбие).
Ателието.

Кажи повече за идеята - то трябва да е цялостна концепция - името, което ще налагате, обстановката, дейността, рекламата.



Тема Re: Оф топик: Помощ от приятелнови [re: Ekna]  
Автор alisalisa-147324 (Лиса)
Публикувано04.06.14 21:12



Май на тебе трябва да ти се помага в прав текст.

Да, ама сме две ... И художничката се казва инак А не виждам добро съчетание


С какъв потребителски ник пише художничката-приятелка, която ще те подключва към новопредложеното и още несъздадено Творческо студио?

Щото, ако не е тук да се включи към молбата ти за помощ и обсъждането, не виждам смисъл ти да вземаш решения зад гърба и, а да ангажираш други хора да се потят мисловно как да се представиш най-добре, е до проява на добра воля - от усърдие, до майтап.

Тази жена не ти е приятелка, използваш я, за да си начешеш крастата.
Ако ти беше близка, обсъждането за име на обща фирма/бизнес, дето дори не е избистрен, щеше да тече в нейно присъствие и общ приятелски кръг.

Аз не смятам да раждам, но ти напъваш поредното недоносче, да ме прощаваш за прямата приказка, щом не схващаш иносказателни намеци.



пъ съ: дане съм в спам:
Творческо студио Кики, Муци, Бебо, Кашпа, Амидора, Посейдон, Валхала, Ищар, Аурелия, Офелия, Магнолия, Фантазия, Евразия, Хламидия и Кокошоланд.



Тема Re: Оф топик: Помощ от приятелнови [re: alisalisa-147324]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано04.06.14 21:28



И защо реши, че й е зад гърба?

А защо да я набутвам да ти бере окапалите круши като ти я предоставя на тепсия да я обиждаш? Аз поне си те знам. Не чакам нещо хубаво да кажеш, но пък не си само ти тук.

С нея всичко обсъждаме заедно. Всяко име, което е предложено или аз съм намислила го коментираме. Тя знае, че съм поискала подсказки в нета без да споменавам подробности.

А тук не съм поискала обсъждане. Просто списък, от който евентуално нещо да ни грабне. Написах го още в началото.

Тази жена не ми е БЛИЗКА приятелка. Но ми е приятелка и се познаваме от 30 г., а и тя също имаше нужда от импулс, който аз й давам. Освен това, може да не съм художник, но имам други важни качества, чрез които се допълваме.

През деня е ангажирана с друго, което не й носи много удовлетворение, нито достатъчно пари. Аз пък съм свободна и се занимавам с организационни неща, набелязвам разни неща, които коментираме в момента, свързах се с приятел да помогне със сайта, подготвям рекламен текст, ровя в нета за други неща и т.н.

Така че си в грешка, но проблемът не е мой



А дали е недоносче ... е, природата ще го реши - не е твоя грижа.

пъ съ: Да не съм в спам - благодаря за оригиналните предложения.



Тема Re: Оф топик: Помощ от приятелнови [re: Ekna]  
Автор Lucky Eva (независима)
Публикувано04.06.14 21:39



Продължавай, приветствам горещо.

Мисля, че това може да ти отвори нова врата в живота, да се почувстваш творчески ангажирана и нужна на хората. Покрай новото начало ще срещнеш нови хора, нови идеи.



Тема Миличка,нови [re: Ekna]  
Автор nbb (весела)
Публикувано04.06.14 21:39



защо се обясняваш ? Виж колко много енергия й даде. Не си струва, знаеш.





Тема Re: Оф топик: Помощ от приятелнови [re: Ekna]  
Автор alisalisa-147324 (Лиса)
Публикувано04.06.14 21:41



А тук не съм поискала обсъждане. Просто списък, от който евентуално нещо да ни грабне. Написах го още в началото.

Име, запазена марка, на бъдеща фирма.

За тези услуги си има ПиАр и професионалисти в рекламния бизнес - платени

.

Дори и като молба за безплатна творческа работа, защото предложението за име на фирма, си е творческа работа, ти не предоставяш предварителна информация, за да си напъват желаещите "приятели" мозъчните клетки безплатно.

Още се се знаело, ма било тайна с кво ще се занимава студиото, ма дайте идеи, пък ние ще видим...ма ганювска работа. Ще ми се собствено бизнесче, ма да ми излезе безплатно.


Как да те взема насериозно?



Тема Re: Оф топик: Помощ от приятелнови [re: impulce]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано04.06.14 21:44



Не искам да ви ограничавам



Не искам да е ограничаващо.

Започваме скромно, но записваме идеи в аванс.



Тема Re: Миличка,нови [re: nbb]  
Автор alisalisa-147324 (Лиса)
Публикувано04.06.14 21:49



Виж колко много енергия й даде. Не си струва, знаеш.

Баш. Вместо да си седна сама на гъзъ и да си свърши мъъъъничка част от творческата работа - списък с имена на бъдещото студио.



Творческата работа е самотно занимание, а "дайте да дадем" викат само ентусиастите-аматьори.



Тема Re: Оф топик: Помощ от приятелнови [re: alisalisa-147324]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано04.06.14 21:53



Добре де, прав ти път ся.

Не се напрягай, че ще изгърми бушона, пък като е безплатно не можеш да си купиш нов





Тема Re: Оф топик: Помощ от приятелнови [re: Ekna]  
Автор Lucky Eva (независима)
Публикувано04.06.14 22:00



Още едно-две предложения от мене: Творческо студио Ново начало
или Студио за Нови идеи
или Студио Идея



Тема Re: Оф топик: Помощ от приятелнови [re: Ekna]  
Автор Lucky Eva (независима)
Публикувано04.06.14 22:12



Въображение, фантазия, мечта също са въздействащи думи. Не знам с какво ще се занимаваш, за да мисля за нещо конкретно.



Тема Re: Оф топик: Помощ от приятелнови [re: Ekna]  
Автор Roxan*na (GG)
Публикувано04.06.14 22:12



Добре де - ти още ли не си разбрала защо не те обичат, а ти си ебауси пича?


Начи толко се изписа - и ти още циклиш в старото русло..и нема изгледи да минеш в друг режим и друга предавка.....




А ето ти го и с мои думи казано - нямаш високо съзнание. Използваш интриги, манипулации, задкулисни игрички и се опитваш да играеш хората. Разбийсе те го усещат и се защитават - ноо ясно. А ти после рИвеш че те мразели. Еми ноо ясно, че ше се защитават ората - ти кфо очекваш - да ти лижат краката ли - а и защо.



Долна си, долна ше си останеш, не очеквам да схванеш смисъла на думите ми - и затова си и вечно болна - поради същата пречина. Нещата разбийсе са свързани. Ма на тебе толко ти се иска да е на твойто, че те боли гъза да изсереш поредното лайно и да покажеш, че ше е на твойта - отново болно его.



И тази тема го доказва, и предишната. Нито си се кротнала, нито си схванала какво ти казаха хората. Нито има изгледи да оздравееш - ти НЕ ИСКАШ да оздравяваш - толкова е слатко да рИвеш, че си болна, и да изнудваш с което.



Ти, ако питаш мене, си болна само от заплес и идеотизам - от нищо друго.



ПС: на твое место бих си седнала на гъза и бих си извадила заключенията - не мое целио свет да върви накриво, а само ти направо.

Робът се бори за свобода. Свободният - за съвършенство.


Тема Re: Оф топик: Помощ от приятелнови [re: Ekna]  
Автор impulce (пенлива)
Публикувано04.06.14 22:21




Разбирам.
Според мен - не е добре да бъде нещо твърде тясно профилирано или звучащо много претенциозно. Доколкото зная, ти живееш в провинцията - нищо лошо не искам да кажа, но твърде завъртяното име - може да отблъсне, просто поради неразбиране, може да е стопер за хора, които да си мислят, че не е за тях, или твърде скъпо и т.н.. От друга страна - ако е важно мястото - т.е. не е зле да акцентираш не на дейността, а на територията, така да се каже.
Защото по стечение на обстоятелствата може да се наложи да смените курса (какъвто и да е, да се промени основното направление на дейността ви) - но мястото - като разработена позиция, средище, терен - ако се наложи - ще ви бъде по - лесно да се преорентирате. Разбираш, предполагам.

Хайде, наслука!



Тема Re: Оф топик: Помощ от приятелнови [re: Roxan*na]  
Автор repose (СъН)
Публикувано04.06.14 22:26



...спешно си запиши час при психиатъра..,
много си зле

и що не вземеш да гледаш себе си, ами все под вола телета ти се привиждат, сигурно е от кризата, в която си изпаднала,
ама доколкото имам спомени, ти от тази криза не си излизала

Сън ли на разсънване сънувам?
Нов ли е наистина светът?;-)



Тема Re: Оф топик: Помощ от приятелнови [re: Roxan*na]  
Автор Lucky Eva (независима)
Публикувано04.06.14 22:33



Направо не мога да повярвам, че си написала това.



Ей, много нетолерантно общество сме. Хищници.



Тема Re: Оф топик: Помощ от приятелнови [re: impulce]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано04.06.14 22:38



Благодаря ти за включването и съветите!





Тема Re: Оф топик: Помощ от приятелнови [re: repose]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано04.06.14 22:40



Просто не й обръщайте внимание. Опитва се да облъчва с лоша енергия. Никога не й се е получавало.

В прекрасно настроение съм и никой не може да го помрачи



Тема Re: Оф топик: Помощ от приятелнови [re: Lucky Eva]  
Автор Roxan*na (GG)
Публикувано04.06.14 22:41



Избирателната толерантност облагодетелства точно определени хора и други точно определени са в ограбена позиция. Това ли искаш да наложиш - привилегии избирателно?


Щом ще се решава проблем, тогава защо да не се сложат нещата на масата каквито са? защото некои хора се сметат привилегировани ли?


Щом всеки може да си даде приноса при поставяне на тема - тогава каква е разликата за Екна или за некой друк?



Или искаш да коментираме тебе - и причините, поради които тичкаш услужливо по нея и срещу мене? между другото, освен лични нападки какви други аргументи имаш?


Нямаш? ах....как не се досетих. И Екна така прави. Защо ли двечките сте толкова единодушни и махате с уши по ветара тека единодушно?


Та - какво бех написала по-горе? - същото важи и за тебе...и един ден ше установиш апселутно същата реакция на хората и за себе си...


Ти с нищо не си по-различна....на същото дередже си....






Робът се бори за свобода. Свободният - за съвършенство.

Редактирано от Roxan*na на 04.06.14 22:42.



Тема Re: Оф топик: Помощ от приятелнови [re: Ekna]  
Автор Roxan*na (GG)
Публикувано04.06.14 22:45



Мда - прекрасното ти настроение ше трае до следващата инхалация ли беше...или вливка....



И разбийсе, некой друк ше ти е виновен отново...а ти ше си света вода ненапита...и незаслужено ше си болна...и неспособна да погледнеш трезво живота си и защо ти се случват тея неща....


Начи - аз за пореден път ше каем - има госпот на тоя свет - и госпот си знае раутата....на който каквото заслужава....божия съд е най-справедливия съд....

Робът се бори за свобода. Свободният - за съвършенство.


Тема Re: Оф топик: Помощ от приятелнови [re: Roxan*na]  
Автор Lucky Eva (независима)
Публикувано04.06.14 22:45



Въобще не искам да приемам негативизма ти. Жената толкова дружелюбно разказа за намеренията си, искаше помощ от ПРИЯТЕЛ. Ти, като не я харесваш и не искаш да й бъдеш приятел защо взимаш отношение и я обиждаш? Каквото и да ми отговориш няма да те чета, защото не заслужаваш. Хайде чао!



Тема Re: Оф топик: Помощ от приятелнови [re: Lucky Eva]  
Автор Roxan*na (GG)
Публикувано04.06.14 22:49



Посочи къде видя обида. За кого е обида и защо някой ше се вдева да се обижда от истините и фактите. Защо не се обиждате от НЕ-истините бре? защо не се обиждате, кога ви лижат подметките?





Моето отношение е приятелско отношение. Точно затова й посочвам каквото съм обяснила по-горе.

Робът се бори за свобода. Свободният - за съвършенство.


Тема Re: Оф топик: Помощ от приятелнови [re: Lucky Eva]  
Автор Roxan*na (GG)
Публикувано04.06.14 22:53



И на тебе Госпот да ти въздаде каквото си заслужила....и ще ти го въздаде, разбийсе.


И да не се обидиш? пак ли Роксана ше ти е виновна?


Между другото - как удобно просто се обиждате...по поръчка....ем искате некой да ви тичка по осрания гъз, ем искате да ви го оближат както си е осран, ем се сърдите, кога некой каже царя е по гол и осран гъз.....





Требе да се науча и аз да се обиждам...ОБИДИХ СЕ! ЗАЩО МЕ ОБИЖДАШ МА! КФА ГРУБА СЕЛЕНКА СИ...КАКВО СИ СЕ РАЗКРЕЩЕЛА ДА ОБИЖДАШ?





Робът се бори за свобода. Свободният - за съвършенство.


Тема Re: Оф топик: Помощ от приятелнови [re: Roxan*na]  
Автор osvoboden pich (ей такъв един)
Публикувано05.06.14 08:16



Дааа... болна си в душата



Тема Re: Ентусиазмът-привилегия на неопитността:))нови [re: Ekna]  
Автор Lira Emerald (Happy dreamer:))
Публикувано05.06.14 09:32



Както казва Наско Ганев-виден добрички актьор, Алиса го знае:))

В тази тема няма да участвам с идеи за име. Това е само твое/ВАШЕ дело и само ВИЕ ще си носите последствията:)

Първо обаче за дейност трябва фирма

...предполагам знаеш.
Та име и на фирмата търсете

После, помещението в което ще се помещава, особено, ако е на кота 0 трябва да има там разните докИменти -разрешителни от пожарната най-вече:)...особено, ако ще се работи и с деца!

Та, мислата ми е докато минете всичко това, разрешителни, регистрации, данъчни, намиране на счети и пр. ентусиазмът ще ви се е поизпарил до разумни нива и името ще е просто част от кахъра

п.с. Името на творческото студио трябва да е кратко-непретенциозно, лесно за запомняне и с акцент към дейността и възрастите на клиентите. Да звучи като песен, да има музика и елегантен АРТ финес у него:)

п.с. Предложението на Освобододеният съклубар сякаш за някакво инжинерно технологично предприятие Ве

Иначе ви се радвам-дерзайте, действайте! Това само е начинът!!!

Редактирано от Lira Emerald на 05.06.14 10:51.



Тема Re: +нови [re: Lira Emerald]  
Автор Lira Emerald (Happy dreamer:))
Публикувано05.06.14 09:38



Мога да дам обаче следната идея за да се разминете с разните му там ауторизации от пожарни, РИОКОЗ и пр.
Ако наемете помещение в бизнес сграда или Търговски обект, пасаж, читалище-много подходящо място междувпрочем и пр. няма да ви се налага да се сблъсквате с тези подробности, защото те имат тези разрешения. Остава ви само сключване на договор със собственика и работайте на здоровье



Ако наемете помещение и към учлище/не пренебрегвайте този вариант/ също няма да минавате през одобрителните главоболия!!!



Тема Re: Оф топик: Помощ от приятелнови [re: Ekna]  
Автор DarkSideМодератор ()
Публикувано05.06.14 09:41



Аз не разбирам какво значи творческо студио. Защо трябва да има фирма, не може ли да творите и да се забавлявате без фирма и съответно без име на фирмата? Без студио не може ли да творите и да се забавлявате ? Пикасо имал ли е нужда от фирма и студио?

А ако ви е толкова зор непременно за студио, то самото нещо "Творческо студио" само по себе си е много хубаво име, за какво ви е да закачате и някаква претенциозно-натруфена флинтифлюшка зад него?



Тема Re: Оф топик: Помощ от приятелнови [re: DarkSide]  
Автор Lira Emerald (Happy dreamer:))
Публикувано05.06.14 09:46



Дарки, ако ще се работи с външни клиенти...трябва фирма:) Просто няма начин:) Иначе влизат проверяващи и глобите са суперски за незаконна дейност!



Иначе, ако си твориш и джиткаш сам и от домашната кухня става:))

Сега остава да измислят ЕТ ли ще бъде, ЕООД ли...или ООД



Тема Re: Миличка,нови [re: alisalisa-147324]  
Автор Lira Emerald (Happy dreamer:))
Публикувано05.06.14 09:55



Аз те разбрах какво искаш да и кажеш, макар да се получи пак в ТВОЙ стил

...карай:))...който разбрал-разбрал:)

Но в едно мога да подкрепя, че без ентусиазъм никое дело не е започнало и не се е развило...за охладеният ентусиазъм обаче ще говорим на по-късен етап...кат си платят първите поне 2-3 осигуровки

Не бе, няма лошо в начинанието, прекрасно е да се стъкмява нещо...с интерес ще наблюдавам, ако ме питат нещо ще отговарям, щото нали съм Генератор и чак като ми зададат въпрос се задвижвам
Те трябва да изминат своят път

п.с. Ний го вървим, знаеш и ни пушат маратонките отвсякъде...бааахххмамаму и бизнес

Редактирано от Lira Emerald на 05.06.14 10:35.



Тема Re: Оф топик: Помощ от приятелнови [re: Lira Emerald]  
Автор DarkSideМодератор ()
Публикувано05.06.14 10:00



Ама те да продават ли искат или да творят? В такъв случай не трябва ли търговско студио да се нарече, а не творческо?



Тема Re: +нови [re: Lira Emerald]  
Автор Lira Emerald (Happy dreamer:))
Публикувано05.06.14 10:01



И д ане забравят , че за всяко нещо при работа с клиентите дето ще идват на курсовете и заниманията се дава и касов бон, да не "забравят" случайно да пропускат това...особено родителите са много чувствителни за какво дават парЕ за кеф на децата!!

Иначе става много весело в един момент





Тема Re: Миличка,нови [re: Lira Emerald]  
Автор Lucky Eva (независима)
Публикувано05.06.14 10:03



Но в едно мога да подкрепя, че без ентусиазъм никое дело не е апочнало и не се е развило...за охладеният ентусиазъм обаче ще говорим на по-късен етап...кат си платят първит епоне 2-3 осигуровки

Тука си абсолютно права.

И аз се сблъсках със същото. Май всички малки фирми в България се сблъскваме с това. Важното е да удържиш на охладения ентусиазъм.



Тема Re: Оф топик: Помощ от приятелнови [re: DarkSide]  
Автор Lira Emerald (Happy dreamer:))
Публикувано05.06.14 10:04



Искат да правят нещо и да занимават с творчески работни семинари и крафт уоркшопове за деца и възрастни/предполагам на по-късен етап/.

Виж ми ако искаш сайта за моето студио от профила и ще се ориентираш за какво иде реч...търговски облик е нЯщото:))

Абе ясно ти е , какво сЪ правиш на разсеян:)))))))))))))))





Тема Re: Оф топик: Помощ от приятелнови [re: Lira Emerald]  
Автор DarkSideМодератор ()
Публикувано05.06.14 10:16



глей сега, понеже Екна е писала, че работи в банка, само е в отпуска, не е напуснала, пък освен това е в болнични защо се лекува и не може да ходи на работа, затова ми се струва странно да се захване с някаква сериозна дейност за печелене пари, която на всичкото отгоре е извън нейната професионална квалификация ... затова реших че прави нещо творческо с цел забаление и което евентуално да й помогне в лечението, като я откъсне от проблемите в службата, поради които вероятно се е разболяла ... странно ми се вижда да се захване с нова работа за пари, това ще рече да си навлече на главата наново същите проблеми, от които болестта й се мъчи да я откъсне



Тема Re: Оф топик: Помощ от приятелнови [re: DarkSide]  
Автор Lira Emerald (Happy dreamer:))
Публикувано05.06.14 10:22



Сега, предполагам си разбрал и това, че Екна вече има виждания да сменя амплоато.

И нека не говорим за болести.

Млад човек, който търси себеизявата и себереализацията си в това, което истински я влече. Трансформации да го наречем:)

Подкрепям!





Тема Re: Подарък съвет към всички с фирми:)))нови [re: Lucky Eva]  
Автор Lira Emerald (Happy dreamer:))
Публикувано05.06.14 10:29



Това, което ще прочетете ми го каза навремето през далечната 1994г. един евреин в NY, от онези с масурите и черните бомбета , счетоводител едно време на баща ми...та той каза така, ако един ден имам свой бизнес, независимо какъв:

"Най-важни са първите 3 години! До тогава няма смисъл да празнуваш и се радваш необосновано. Но, отчетеш ли че вече имаш 3г. дейност и си на сцената...чак тогава прави първото парти и се радвай. Защото задържал ли си се в това време ще те има, ако решиш да поддържаш делото!"



Та винаги ми е било на ума онова за 3-те години...всъщност първото си събиране за парти направих чак като минаха 3г. и 1 месец :)) Дори откривания не съм правила никога. Просто бачкам...т'ва, кОпаш постоянно...кОпаш да се окопаеш На моменти върви, на моменти ...мани-мани:))...но няма сега да говорим з атия неща



Тема Re: Оф топик: Помощ от приятелнови [re: Lira Emerald]  
Автор DarkSideМодератор ()
Публикувано05.06.14 10:35



бе то и аз се мъча да си сменям амплоато ама първом се опитвам да направя нещо продаваемо преди да мисля за фирми ...

... тя го кара май като стив джобс, дето като го изхвърлили от Епъл, решил да си направи нова фирма, първом платил на некъф модерен дизайнер 100 000 долара да му направи лого и визитки, после наел (или май ги беше купил) помещения за офиси, направил вътре основен ремонт и пет пъти ги пребоядисвал щот не му харесвал цвета на стените, после преместил стълбището, щот не му харесвало къде стояло и чак като си седнал на директорския стол в офиса, се захванал да мисли какво ще произвежда ... изобщо пък не му минавало през ум да се замисли на кого ще го продава и бил на косъм от фалита още преди да е започнал дейността си





Тема Re: Оф топик: Помощ от приятелнови [re: DarkSide]  
Автор Lira Emerald (Happy dreamer:))
Публикувано05.06.14 10:48



Всъщност аз се опитах да спомена на Екна, че си трябва подготовка, за това, което ще прави, ако наистина го иска.

Самата тя трябва да иде на някой друг курс по нещата, които смята да включи, трябва да се понаучат някои неща. После да седне и каквото там "откраднала" да го смели през своята си призма да го преработи в своя програма, да го осмисли и някак си да го види как ще функционира поне фантазийно занапред.

Бизнес се прави/почтен -дребен-занаятчийски такъв имам предвид/, когато познаваш нещото, остава само да направиш фирмата за да излезеш на сцената и да работиш официално това, което всъщност можеш и те влече за твоя радост и радост на хората:)

Но някъде моите писания може и да са били пропуснати....то па какво ли се пъна да давам непоискани безплатни съвети:))

Иначе подкрепям това, човек ако има очи и уши да взаимства неща и да не се плаща за всяко нещо:))...после като започне да бачка така и така ще плаща до безкрай та ушите му ще пукат

На първо време съм и против платените сайтове и платени визитки!!!...е, има безплатни такива и за сайтов еи за визитки и си правиш разработка като за начало. С гримът например първите 8 години бях с безплатен:))...чак след това си направих платен. С декупажа също карам с безплатен засега...всяка стинка, която се спести е от полза за да вложиш баш там, където трябва обезателно! Особено в БГ ситуацията относно начинанията, ако нямаш едни пари за препиране

Но всеки знае себе си:))

п.с. Стив Джобс хич не искам да го мислА какво било:))

Редактирано от Lira Emerald на 05.06.14 10:49.



Тема Re: Оф топик: Помощ от приятелнови [re: DarkSide]  
Автор Roxan*na (GG)
Публикувано05.06.14 10:53



Това, което писваш, че направил Стив Джобс, си има име, бизнес е и много хора успешно печелят от тоя бизнес - просто не е бил бизнеса на Стов Джобс.

Тоя бизнес се нарича реновации - и в УК се печелят фантастични пари от това - но се искат и огромни инвестиции.


Има строителни фирми и компании, които само с това се занимават....и печелят по 300% на година върху инвестициите си...


Взимат някоя стара къща - разбира се, купуват я - за да могат като собственици да правят законови промени. И я правят малък замък - с всички подобрения, основни ремонти, архитектурни и конструкционни промени, с красутите вътре, с удобствата....и тека я карат 1 година, 2 години, колкото требе...за да направат къщата като излезнала от пръчицата на фея....

И я продават на пазара с 300-500% печалба....разбийсе, ремонтите и подобренията също струват пари...труда...идеите...и като теглиш чертата, може да излезне даже на загуба...а може да излезне много на печалба....


Гледах едно предаване с пенсиониран архитект - изхвърлили го от работа, разни неща му се случили, и човека решил да се пенсионира - и си купил стара къщичка в провинцията...и си я потегнал...уж за себе си....но дошли внуците му, направили парти в хубавата (вече) къщичка....и един от гостите пожелал да я купи и му направил оферта...неустоима...и пенсионера развъртел един бизнес....от което....



Робът се бори за свобода. Свободният - за съвършенство.


Тема Re: Оф топик: Помощ от приятелнови [re: Lira Emerald]  
Автор DarkSideМодератор ()
Публикувано05.06.14 10:54



п.с. Стив Джобс хич не искам да го мислА какво било:))

напротив, стив джобс е много интересен от психологична гледна точка, той е бил некъф уникален идиот, тъпанар и гадняр, който обаче е бил непоклатимо убеден в правотата си и е успявал във всяка идиотщина, с която се е захващал, напук на здравия разум, етика, морал и т.н. ... много ми е интересно какъв тип манифестор е бил





Тема Re: Оф топик: Помощ от приятелнови [re: DarkSide]  
Автор Roxan*na (GG)
Публикувано05.06.14 11:06



Екна не съм я чела нарочно - ма това, което ми попада из клубовете, говори за човек с големи психически проблеми - факт.


И в клуба на Раковите й го казах - света е вътре в нас - а не ние сме в света.

Каквото държиш в себе си - това ше ти се случва в живота - това е едно и също нещо. Посъветвах я да изхвърли от себе си завист, интриганство, позьорщина, дребнавост, зядливост, и прочие негативитети - и й казах, че се саморазрушава - и че рака по принцип е видимата част от подобни вътрешни състояния. Она ми се нахвърли, че нищо не съм разбирала...добре бе, аз нищо не разбирам, ама тя реве по некакви вливки, а аз в дофтурски кабинет не съм стъпила кръгло 10 години....


Изперкала е, както масово са изперкали сичките нещасници в бегето....




Моята прогноза е - запомене ми думите - че докато Екна не си оправи вътрешния свят - дотогава нема и да оздравее....тя мое на думи и в секакви пози да декларира кфото си ще - ма света и живота не работи с празни лъжи и декларации....

АКО НЕ ГО НАПРАВИ НАИСТИНА....тя сама ше се докара до човешкия си край....не, няма да умре душата й...но ...тоя й човешки лайфтайм ше замине неупотребен по предназначение..


А Екна ме намрази - още един НЕИН проблем....и ме подгони през дира....


Към психарческите й проблеми да добавим и отмъстителността и злобата, демек...


КАКВОТО ИЗПРАТИШ НАВЪН ОТ СЕБЕ СИ ЕКНА - ТОВА ШЕ ТИ СЕ ВЪРНЕ В СОБСТВЕНИЯ ТИ ЖИВОТ....


Роксана не ти е виновна....и това си добавила към проблемите си...пак в Раковия клуб ти обесневах - обвиненията и търсенето на виновник извън теб самата е друга грешка, която задълбочава още повече проблемите ти и влошава здравето ....


Сама си го причиняваш - схвани го най-сетне - и Роксана не ти е виновна....


ПС: тези думи да ги четът внимателно и останалите читателки тука...те важът и за тех....


Тея, дето се нахвърлиха злобно върху мен - на мене нищо ми нема - вий на себе си вредите с тая злоба, интригантство и зложелателство....ПРОУМЕЙТЕ ГО!

КАКВОТО СТЕ ИЗПРАТИЛИ КЪМ МЕНЕ - ТОВА ШЕ ВИ СЕ ВЪРНЕ НА ВАС....

ТО НЯМА ДА МЕ СТИГНЕ МЕНЕ.... -


то няма да ме стигне мене....то същото ше се върне към вас...тека работи божия свет....и бог самия....


И им писах маса обеснения защо се случва тека...и обесневах....защото се надявам, че некой все пак ше проумее какво може да му спаси кожата и да му оправи живота....ма не би! пълна кокоша слепота.....квакане - тръшкане - ревове - злоба - отмъстителност - отново вменяване на вина - разбийсе по мой адрес....и прочие...



И какво постигнаха?

Аз сум си окей- и нема как да ме стигнат техните пожелания и злоба....както ви обесних и в тоя пост...малко по-горе....а онва, дето го иззлобяха по мене - точно то се върна обратно пак към тех самите....аз съм извън тея злобни пожелания...и нема как иначе да бъде....тека работи божия свет...


Счупих си кийборда да им обесневам - в божия свет само любовта работи! ако изпратиш към другите искрена любов - това като цяло лифтва животите и съществуването на всичките!


Ако изпратиш омраза - омразата няма да стигне другия...но ше се върне при тебе...още по-зле....





Сега добре ги запоменете тея думи - и почекайте малко - и един ден се сетете какво ви е казала Роксана - и сравнете как се е променил живота ви....с оглед на думите ми....







Екно, Екноооо...нооо има да ти пати дървената глАва.....доде не се научиш, се ше те бие живота....от как'си Роксана да го запомниш!






Робът се бори за свобода. Свободният - за съвършенство.

Редактирано от Roxan*na на 05.06.14 11:18.



Тема Re: Миличка,нови [re: Lira Emerald]  
Автор alisalisa-147324 (Лиса)
Публикувано05.06.14 11:09



А, вече нищо не искам да казвам.
Намекнах за нероден Петко, ми се озъбиха, да си трошат главите.

Оттам, накъдето нЕкои тръгват, щото някой им направил комплимент и им пуснал мухата, че пращят от творчески канали, други се връщаме.



Най ме забавлява съдружието на аматьор в отпуска с професионален художник, който хевентуално си организира бизнес, за да си изкарва хляба. Виж, ако и двете разчитат на сигурна издръжка от съпрузи и ренти, що пъ да не потрошат едни пари и да се позабавляват, докато се изпокарат! Сефте! Даже и в професионално сформираните екипи, в които хората знаят какво могат, знаят за каква взаимна изгода влизат в сдружение, пак се обръща на весело сритване на шапките за няма нищо.
Виж, аматьорския ентусиазъм, изобщо не го вземам насериозно, еле пък, в този клуб, за да се хабя да наливам акъли.




Тема Re: Миличка,нови [re: alisalisa-147324]  
Автор Roxan*na (GG)
Публикувано05.06.14 11:26



В случая ти беше права - и често се случва да казваш верни неща.

На тебе проблема ти е че си адски твърдоглава и остра ...и че тръгваш на война когато всички са седнали на чаша чай само....

Предполагам, че си имала труден живот и си изградила защитни реакции - ама това също е проблем...защото в божия свет нема нужда да се защитаваш - Бог ше те защити ...ти от себе си нищо няма да постигнеш - само ше се озлобиш и изхабиш....ненужно е....


И го казвам приятелски.....вземи помисли малко - от кого така яростно се защитаваш? защо все те ръга да воюваш и преследваш, мразиш и се абиш ....


от себе си....там ти е проблема и на тебе - в теб самата....

Робът се бори за свобода. Свободният - за съвършенство.


Тема Re: Оф топик: Помощ от приятелнови [re: Ekna]  
Автор Roxan*na (GG)
Публикувано05.06.14 11:38



Екно - сега разбра ли защо красивите и лъжливи думи не работат?


Разбра ли защо превземките и лъжите и позьорщината нараневат и разболеват само и единствено тебе?

Разбра ли защо Бог е глух за лъжите ти? и защо и как е в сърцето ти и нема нужда да му приказваш с красиви лъжи - защото Бог е в тебе и директно вижда в сърцето ти?


ДОКАТО НЕ СЕ НАУЧИШ ДА БЪДЕШ ЧЕСТНА СЪС СЕБЕ СИ - И С БОГ - дотогава ше имаш яко проблеми.....остави ги думите - Бог не използва човешки езици....


Говори на Бог с любовта в сърцето си...с уважение...с милост...и милосърдие....


Бог говори само тоя език - езика на любовта...ИСКРЕНАТА...ДЪЛБОКА ЛЮБОВ....да не почнеш пак с превземки и красиви пози....обесних ти защо .....


Боже, боже - толкова ясно го обесневах...потроших си кийборда...в детайли го обесневах...и шматките подритнаха единственото си спасение...бисери на свине да фърлеш.....







ПС: сега пак кажи, че не съм преятелски настроена ....ето - давам ти отново ръка - помогни си ма шматко! на себе си самата помогни ма!

Робът се бори за свобода. Свободният - за съвършенство.


Тема Налинови [re: Lira Emerald]  
Автор nbb (весела)
Публикувано05.06.14 12:32



се чувстваш щастлива и доволна и най-вече свободна ? Другото е подробности.





Тема Да,нови [re: Lira Emerald]  
Автор nbb (весела)
Публикувано05.06.14 12:35



това ми направи най-силно впечатление, когато отидох на курса си за рисуване с пръсти. Преди да седнем да работим, платих и получих касовия си бон. Наистина бях много впечатлена, все пак съм финансист.





Тема Вернонови [re: Lira Emerald]  
Автор nbb (весела)
Публикувано05.06.14 12:37



си истинска Лъвица.





Тема Re:нови [re: DarkSide]  
Автор Lira Emerald (Happy dreamer:))
Публикувано05.06.14 13:02




ето някаква разработка за него



Тема Re: хмнови [re: DarkSide]  
Автор Lira Emerald (Happy dreamer:))
Публикувано05.06.14 13:07



защо обаче тук е различно?





Тема Re: хмнови [re: Lira Emerald]  
Автор DarkSideМодератор ()
Публикувано05.06.14 15:16



хм, нищо и никакъв генератор ... тук хюмън дизайна май се дъни, щот стив джобс си е отделен тип сам по себе си





Тема Re: Подарък съвет към всички с фирми:)))нови [re: Lira Emerald]  
Автор Lucky Eva (независима)
Публикувано05.06.14 18:39



Умен е бил човекът.





Тема Re: Оф топик: Помощ от приятелнови [re: Ekna]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано05.06.14 19:52



Поглеждах от време на време, но нямах време, очите ми станаха на понички, а и темата е облазена.

Името си изплува. Съвсем простичко е.

Благодаря ви за предложенията и съветите.



А и за много конкретната помощ на добра воля от някои приятели.



Тема Re: Оф топик: Помощ от приятелнови [re: Ekna]  
Автор alisalisa-147324 (Лиса)
Публикувано05.06.14 21:10



И кога се открива първата изложба на възпитаниците?





Тема Re: Оф топик: Помощ от приятелнови [re: Ekna]  
Автор Lucky Eva (независима)
Публикувано05.06.14 21:29



Важното е да ви харесва. Ако ви харесва, ще ви носи късмет.





Тема Re: Оф топик: Помощ от приятелнови [re: alisalisa-147324]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано05.06.14 21:56



Ех, Алиске, много бързаш



Но ще бъде много интересно и за нас! Ще се забавляваме! Пари ако дойдат ще са добре дошли! Имаме още доста работа преди старта.

Иначе да ти призная добре те разбирам, но само когато ми изнася...

И, да, какво беше там ентусиаст - любител съм, не го отричам.



Тема Re: Оф топик: Помощ от приятелнови [re: Lucky Eva]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано05.06.14 21:57







Тема Re: Оф топик: Помощ от приятелнови [re: Ekna]  
Автор Lucky Eva (независима)
Публикувано05.06.14 22:02



Аз си мисля, че ако работата ти носи удовлетворение, ако намериш себе си в това начинание, ти ще оздравееш напълно. Дано да съм добър пророк. Успех!





Тема Re: Оф топик: Помощ от приятелнови [re: Lucky Eva]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано05.06.14 22:25



Дано си права, разбира се!

Бъди здрава и ти





Тема Едно предложение...нови [re: Ekna]  
Автор RozeRed ()
Публикувано06.06.14 07:28



Aurora consurgens, което означава "Изгряваща зора"



Тема Re: Оф топик: Помощ от приятелнови [re: Ekna]  
Автор alisalisa-147324 (Лиса)
Публикувано06.06.14 07:57



Ма след този бомбастичен встъпителен постинг, то не бе най-важното име на света, то не бяха творчески експлозии, музи, богове...останах с впечатление, че този кръжок ще се бори най-малко в национални конкурси, вече е обявена дата и трябва да се действа светкавично.




Но ще бъде много интересно и за нас! Ще се забавляваме! Пари ако дойдат ще са добре дошли! Имаме още доста работа преди старта.

Питах аз, но сигурно не ти е изнесло да прочетеш. За тебе ясно, че ще се забавляваш, сега е моментът, докато ти текат дълги платени отпуски да поекспериментираш с това-онова.
Другите, дето ще се забавляват, добре ли са си направили сметката, да не си останете само с бомбастичното име?



Тема Re: Оф топик: Помощ от приятелнови [re: alisalisa-147324]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано06.06.14 10:37



ози кръжок ще се бори най-малко в национални конкурси, вече е обявена дата и трябва да се действа светкавично.

Защо не? Няма да се ограничаваме зорлян ако това си дойде по естествен начин. Дата сме определили и е доста близка наистина, но ще се справим.

Аз не съм в дълги платени отпуски. В дълги неплатени съм.

Другите, дето ще се забавляват, добре ли са си направили сметката, да не си останете само с бомбастичното име?

Името не е бомбастично. Има си всичко и все пак е нормално.

Да, не се безпокой. Тя е професионалист и педагог. Не чува за първи път за такива неща. Напротив, мислела го е в последните години, но нещо не й е достигнало. Появих се аз и й дадох импулс да се задвижи. Това е хубаво.



Тема Re: Едно предложение...нови [re: RozeRed]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано06.06.14 10:38



Благодаря за предложението! Интересно звучи. Вече се спряхме на име.

Благодаря, все пак!



Тема Re: Оф топик: Помощ от приятелнови [re: Ekna]  
Автор Lucky Eva (независима)
Публикувано06.06.14 10:48



Хубаво би било меркурий да не е ретрограден като започвате.



Тема Re: Оф топик: Помощ от приятелнови [re: Ekna]  
Автор DarkSideМодератор ()
Публикувано06.06.14 11:03



Аз не съм в дълги платени отпуски. В дълги неплатени съм.

здравната застраховка не ти ли плаща нещо през това време?

Аз тук бях 2 месеца и половина в болнични, първия месец си получих 100% заплатата, а през останалите 45 дни ми плащаха от застраховката малко над минималната заплата



Тема Re: Оф топик: Помощ от приятелнови [re: DarkSide]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано06.06.14 11:27



Не, Дарки, аз прекалено дълго се лекувам. Изпуках всички платени, дори колегите ми пуснаха авансово и за тази година цялата отпуска.

Болничните са ми болна тема. По нашето законодателство можеш да ползваш 180 дни, после отиваш на ТЕЛК (експертна лекарска комисия) и те имат право по своя преценка да ти дадат още 3 * 60 дни като на всеки 2 мес. се явяваш за динамично проследяване на състоянието. Но те може да преценят, че няма да ти удължат болничния (временна нетрудоспособност), а вместо това ще те трудоустроят трайно (трайна неработоспособност), което ти дава право на пенсия. Те точно това направиха при мен. Само че пенсията ми е в пъти по-малка и не остава нищо, след само част от ежемесечните разходи. Сега предстои пак да минавам през тях. Но, дори да постановят болничен, той вече ще е стопен, заради неплатените отпуски (защото при определяне на размера на обезщетението се взимат последните 6 мес.)

Въпросът е, че изцяло от тях зависи и изобщо не може да се каже, че преценката им е обективна... А аз не одобрявам онова ... под масата...

Но не се оплаквам. За сега поне.



Тема Екна,нови [re: Ekna]  
Автор nbb (весела)
Публикувано06.06.14 11:49



за какво ти е болничен или пенсия ? Даваш ли си сметка, че по този начин не пускаш болестта си ?

Болестите не ни се пращат случайно, а за да ни покажат, че не се намираме на правилния път за душата ни. Поне аз до такива изводи стигнах, затова не съм ползвала нито болнични, нито нищо друго.



Тема Re: Оф топик: Помощ от приятелнови [re: Ekna]  
Автор DarkSideМодератор ()
Публикувано06.06.14 11:57



а за тези 6 месеца, докато си била в болнични - не ти ли се плащат болничните от прословутата здравна застраховка - би трябвало да се плаща нещо според мене, а не да те карат да си взимаш платените отпуски и после неплатени ...


при мен това, което ми плащаха от застрахователите, беше два пъти по-малко от заплатата ми, но пак беше нещо ... а и ми останаха 12 дни от платенaта отпуска за минaлата година и ми ги прехвърлиха за тази



Тема Re: Екна,нови [re: nbb]  
Автор Lira Emerald (Happy dreamer:))
Публикувано06.06.14 12:06



Що за щури въпроси и задаваш?



Нали ако няма болничен веднага те уволняват дисциплинарно ве

А това за пенсията е добре и одибрявам, ако може да я вземе, все пак си е допълнителен доход някакъв. Отвсякъде, откъдето могат да се вземат пари е добре:))

и ще си ги влага в новият дай Боже бизнес



Тема Re: Оф топик: Помощ от приятелнови [re: DarkSide]  
Автор Lira Emerald (Happy dreamer:))
Публикувано06.06.14 12:09



Дарки, тя и Екна ще ти отговори, но естествено , че болничните се плащат и то не зле, според размера на основната заплата и добър процент от нея:)

Обаче, като свършат по закон определените болнични за вземане, хората си ползват платената отпуска...като свърши и тя...изходът е само неплатена отпуска.



Тема Лира,нови [re: Lira Emerald]  
Автор nbb (весела)
Публикувано06.06.14 12:09



не забравяй, че съм минала по същия път. Даже и сега ми казват, че мога да отида на комисия и да взема пенсия. И за какво ми е ? За да държа болестта до себе си ? Не, благодаря. Искам да бъда жива, здрава и щастлива, а не да получавам подаяния от държавата.





Тема Re: Лира,нови [re: nbb]  
Автор Lira Emerald (Happy dreamer:))
Публикувано06.06.14 12:13



Всеки знае себе си, така е!

Пари дават ли ти, се вземат...мое мнение



Не ме занимавай със суеверия и бабини деветини

По тая тема с пенсиите и кой и дали ще си ползва правата не ми се обсъжда повече, просто си казах мнението.

Редактирано от Lira Emerald на 06.06.14 12:13.



Тема Лира,нови [re: Lira Emerald]  
Автор nbb (весела)
Публикувано06.06.14 12:15



кое е бабини деветини ?





Тема Re: Оф топик: Помощ от приятелнови [re: Lira Emerald]  
Автор DarkSideМодератор ()
Публикувано06.06.14 12:33



аха, сега разбрах, благодаря за осветлението





Тема Re: Екна,нови [re: nbb]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано06.06.14 12:43



Е, хайде сега, да не изпадаме в крайности. Тогава е било така. Имаш права - ползваш. Нямаш права - не ползваш. Каквото ми се е полагало от държавата си го взимам, плащала съм данъци, не малко.



Тема Re: Лира,нови [re: nbb]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано06.06.14 12:44



Бе това не са подаяния, молай ти са! Изработили сме си това право.



Тема Re: Оф топик: Помощ от приятелнови [re: DarkSide]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано06.06.14 12:47



Да, за тези 6 мес. се плащаше, но те изтекоха отдавна. После нямаше на къде, щото ТЕЛК не ги удължиха и, или трябваше да се върна на работа, или да си изпукам платените. Лекувам се от 10/2012.



Тема Моженови [re: Ekna]  
Автор crazymonkey-126377 (тиха усмивка)
Публикувано06.06.14 12:49



би се има предвид размера на плащането, щото си е баш подаяние в това отношение. А че си си го изработила правото - така е, разбира се.

Не гледайте как изглежда, разберете какво Е


Тема Re: Моженови [re: crazymonkey-126377]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано06.06.14 12:52



А, да, в този смисъл е "подаяние"





Тема Екна,нови [re: Ekna]  
Автор nbb (весела)
Публикувано06.06.14 14:32



имам наблюдения не само по себе си. Не забравяй на каква длъжност съм работила все пак. Предлагам да не се мерим кой колко данъци е плащал. Но всеки си има глава на раменете





Тема Re: Екна,нови [re: nbb]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано06.06.14 14:51



Изобщо нямам такива намерения да си меря данъците

Просто казвам, че сме си изработили някои права и каквото ни се полага не трябва да го оставяме на държавата. Здравето си е едно на ръка. Не е задължително да правиш психологическа връзка.



Тема Re: Оф топик: Помощ от приятелнови [re: Ekna]  
Автор DarkSideМодератор ()
Публикувано06.06.14 14:59



аха, сега разбрах ... значи ТЕЛК-аджиите се правят на интересни за да им снесеш сухо, така ли?



Тема Срещунови [re: DarkSide]  
Автор crazymonkey-126377 (тиха усмивка)
Публикувано06.06.14 15:04



200-300 лв. сухо раздават становища на разни мързеливи цигани да вземат инвалидни пенсии, а карат хора с липсващи ръце и крака да се явяват периодично на преосвидетелствуване, да не би да са им поникнали нови крайници.

Какво знаеш ти?

Не гледайте как изглежда, разберете какво Е

Тема Re: Оф топик: Помощ от приятелнови [re: DarkSide]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано06.06.14 15:43



Ами може да не е винаги така, но ... абе има го този момент, колкото и да се правим на дръж ми шапката...

Това е дълга тема. Спецовете там взимат ниски заплати. Всички роми са там. И т.н. Я по-добре да не подхващам...



Тема Re: Срещунови [re: crazymonkey-126377]  
Автор DarkSideМодератор ()
Публикувано06.06.14 15:49



добре де, айде обясни ми как това ти изказване с връзва с онова, което ти е кaзал гуруто пред 220-те човека и ти ужким си го била възприела?



Тема Re: Лира,нови [re: nbb]  
Автор repose (СъН)
Публикувано06.06.14 16:02



типично по Лъвски

...,
аз не мога да накарам мъжът ми да отиде на ТЕЛК защото и той е над тези неща като теб.., нищо , че болестта му си стои до него и никъде не мърда/просто се чудя как ти хрумват подобни измишльотини/..., че и аз я инкасирам заедно с него...,
но когато не му стигат парите за лекарствата и за глезотиите, аз се гърча да ги намирам..,
допускам, че и мъжът ти е в подобно положение...
така ви е удобничко

Сън ли на разсънване сънувам?
Нов ли е наистина светът?;-)

Редактирано от repose на 06.06.14 16:03.



Тема Ти наистинанови [re: repose]  
Автор nbb (весела)
Публикувано06.06.14 16:27



не си добре...

Нищо ми няма, безброй изследвания са ми правени на мозъка. И извънземна не съм, всичко човешко си имам. Виж, брат ми вече се раздели с диагнозата си, стана отговорен, а не разчита за всичко на мен и майка. Мина през безброй перипетии, но вече не е постъпвал в болница 2 години, а и не пие никакви лекарства. До кога ще вярваш сляпо на лекарите вместо да поемеш нещата в свои ръце ?



Тема Екна,нови [re: Ekna]  
Автор nbb (весела)
Публикувано06.06.14 16:29



държавата - това сме ние.

А връзката я има, колкото и да не ни се иска да е така. Можеш да прочетеш в писанията на Роксана - Бог вижда всичко.



Тема Re: Ти наистинанови [re: nbb]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано06.06.14 16:29



Е, мила, недей така, всеки знае себе си...



Тема Re: Екна,нови [re: nbb]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано06.06.14 16:31



Ще те "убия"!



No comment



Тема Не,нови [re: Ekna]  
Автор nbb (весела)
Публикувано06.06.14 16:32



нещата си имат обяснения и лекарите все по-често не могат да направят нищо, защото нещата се случват на енергийно ниво, а едва след време минават на физическо. Докато открият проблема, ти си хвърлил топа.

Ако бяха толкова силни, щяха да успеят да помогнат и на себе си.



Тема Екна,нови [re: Ekna]  
Автор nbb (весела)
Публикувано06.06.14 16:33



давай ! Но да знаеш, че съм избрана и силно пазена.





Тема Re: Екна,нови [re: nbb]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано06.06.14 16:35



Спокойно, за това са кавичките





Тема Има надежданови [re: Ekna]  
Автор nbb (весела)
Публикувано06.06.14 16:36



В нашия град взеха да поставят свестни хора на ключови позиции и виждам светлина в тунела. Но докато успеят да изчистят некадърниците, бая зор ще видят... Ако междувременно не дойдат отново на власт предишните, дето няма значение дали са учили, важно е да им се намери добре платено място.





Тема Re: Ти наистинанови [re: nbb]  
Автор alisalisa-147324 (Лиса)
Публикувано06.06.14 19:03



Нищо ми няма, безброй изследвания са ми правени на мозъка.

като ти няма нищо, за какъв телк и пенсия натякваш?
На здравите не дават инвалидна пенсия, или лъжеш като дърта циганка, че си болна и за пенсия, обаче се правиш на велика, или лъжеш като дърта циганка, че си здрава, самоизлекувана.

И в двата случая си за психото, де.
Мноу гадно това, че си пъхаш човката с натяквания за хорските доходи.



Тема Re: Ти наистинанови [re: alisalisa-147324]  
Автор aiumi ()
Публикувано06.06.14 20:14



Алисо, напрао ти се чудя на упоритостта
да си говориш с грамофонни плочи :)

па и анализи и чудеса.



Тема Re: Оф топик: Помощ от приятелнови [re: Ekna]  
Автор specular (пристрастен)
Публикувано09.06.14 00:50



Тои идеи много, но ако отидеш да търсиш трейдмаркс в европа и щатите и ще видиш че почти всичко смислено е вече заето. Не знам какво ще рече "творческо студио", но стигне ли се до работа в световен мащаб, ще има много да патите от грешно избрано име...




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.