Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:14 17.06.24 
Взаимопомощ
   >> Психоанализа и психотерапия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
Тема Re: Подарък съвет към всички с фирми:)))нови [re: Lucky Eva]  
Автор Lira Emerald (Happy dreamer:))
Публикувано05.06.14 10:29



Това, което ще прочетете ми го каза навремето през далечната 1994г. един евреин в NY, от онези с масурите и черните бомбета , счетоводител едно време на баща ми...та той каза така, ако един ден имам свой бизнес, независимо какъв:

"Най-важни са първите 3 години! До тогава няма смисъл да празнуваш и се радваш необосновано. Но, отчетеш ли че вече имаш 3г. дейност и си на сцената...чак тогава прави първото парти и се радвай. Защото задържал ли си се в това време ще те има, ако решиш да поддържаш делото!"



Та винаги ми е било на ума онова за 3-те години...всъщност първото си събиране за парти направих чак като минаха 3г. и 1 месец :)) Дори откривания не съм правила никога. Просто бачкам...т'ва, кОпаш постоянно...кОпаш да се окопаеш На моменти върви, на моменти ...мани-мани:))...но няма сега да говорим з атия неща



Тема Re: Оф топик: Помощ от приятелнови [re: Lira Emerald]  
Автор DarkSideМодератор ()
Публикувано05.06.14 10:35



бе то и аз се мъча да си сменям амплоато ама първом се опитвам да направя нещо продаваемо преди да мисля за фирми ...

... тя го кара май като стив джобс, дето като го изхвърлили от Епъл, решил да си направи нова фирма, първом платил на некъф модерен дизайнер 100 000 долара да му направи лого и визитки, после наел (или май ги беше купил) помещения за офиси, направил вътре основен ремонт и пет пъти ги пребоядисвал щот не му харесвал цвета на стените, после преместил стълбището, щот не му харесвало къде стояло и чак като си седнал на директорския стол в офиса, се захванал да мисли какво ще произвежда ... изобщо пък не му минавало през ум да се замисли на кого ще го продава и бил на косъм от фалита още преди да е започнал дейността си





Тема Re: Оф топик: Помощ от приятелнови [re: DarkSide]  
Автор Lira Emerald (Happy dreamer:))
Публикувано05.06.14 10:48



Всъщност аз се опитах да спомена на Екна, че си трябва подготовка, за това, което ще прави, ако наистина го иска.

Самата тя трябва да иде на някой друг курс по нещата, които смята да включи, трябва да се понаучат някои неща. После да седне и каквото там "откраднала" да го смели през своята си призма да го преработи в своя програма, да го осмисли и някак си да го види как ще функционира поне фантазийно занапред.

Бизнес се прави/почтен -дребен-занаятчийски такъв имам предвид/, когато познаваш нещото, остава само да направиш фирмата за да излезеш на сцената и да работиш официално това, което всъщност можеш и те влече за твоя радост и радост на хората:)

Но някъде моите писания може и да са били пропуснати....то па какво ли се пъна да давам непоискани безплатни съвети:))

Иначе подкрепям това, човек ако има очи и уши да взаимства неща и да не се плаща за всяко нещо:))...после като започне да бачка така и така ще плаща до безкрай та ушите му ще пукат

На първо време съм и против платените сайтове и платени визитки!!!...е, има безплатни такива и за сайтов еи за визитки и си правиш разработка като за начало. С гримът например първите 8 години бях с безплатен:))...чак след това си направих платен. С декупажа също карам с безплатен засега...всяка стинка, която се спести е от полза за да вложиш баш там, където трябва обезателно! Особено в БГ ситуацията относно начинанията, ако нямаш едни пари за препиране

Но всеки знае себе си:))

п.с. Стив Джобс хич не искам да го мислА какво било:))

Редактирано от Lira Emerald на 05.06.14 10:49.



Тема Re: Оф топик: Помощ от приятелнови [re: DarkSide]  
Автор Roxan*na (GG)
Публикувано05.06.14 10:53



Това, което писваш, че направил Стив Джобс, си има име, бизнес е и много хора успешно печелят от тоя бизнес - просто не е бил бизнеса на Стов Джобс.

Тоя бизнес се нарича реновации - и в УК се печелят фантастични пари от това - но се искат и огромни инвестиции.


Има строителни фирми и компании, които само с това се занимават....и печелят по 300% на година върху инвестициите си...


Взимат някоя стара къща - разбира се, купуват я - за да могат като собственици да правят законови промени. И я правят малък замък - с всички подобрения, основни ремонти, архитектурни и конструкционни промени, с красутите вътре, с удобствата....и тека я карат 1 година, 2 години, колкото требе...за да направат къщата като излезнала от пръчицата на фея....

И я продават на пазара с 300-500% печалба....разбийсе, ремонтите и подобренията също струват пари...труда...идеите...и като теглиш чертата, може да излезне даже на загуба...а може да излезне много на печалба....


Гледах едно предаване с пенсиониран архитект - изхвърлили го от работа, разни неща му се случили, и човека решил да се пенсионира - и си купил стара къщичка в провинцията...и си я потегнал...уж за себе си....но дошли внуците му, направили парти в хубавата (вече) къщичка....и един от гостите пожелал да я купи и му направил оферта...неустоима...и пенсионера развъртел един бизнес....от което....



Робът се бори за свобода. Свободният - за съвършенство.


Тема Re: Оф топик: Помощ от приятелнови [re: Lira Emerald]  
Автор DarkSideМодератор ()
Публикувано05.06.14 10:54



п.с. Стив Джобс хич не искам да го мислА какво било:))

напротив, стив джобс е много интересен от психологична гледна точка, той е бил некъф уникален идиот, тъпанар и гадняр, който обаче е бил непоклатимо убеден в правотата си и е успявал във всяка идиотщина, с която се е захващал, напук на здравия разум, етика, морал и т.н. ... много ми е интересно какъв тип манифестор е бил





Тема Re: Оф топик: Помощ от приятелнови [re: DarkSide]  
Автор Roxan*na (GG)
Публикувано05.06.14 11:06



Екна не съм я чела нарочно - ма това, което ми попада из клубовете, говори за човек с големи психически проблеми - факт.


И в клуба на Раковите й го казах - света е вътре в нас - а не ние сме в света.

Каквото държиш в себе си - това ше ти се случва в живота - това е едно и също нещо. Посъветвах я да изхвърли от себе си завист, интриганство, позьорщина, дребнавост, зядливост, и прочие негативитети - и й казах, че се саморазрушава - и че рака по принцип е видимата част от подобни вътрешни състояния. Она ми се нахвърли, че нищо не съм разбирала...добре бе, аз нищо не разбирам, ама тя реве по некакви вливки, а аз в дофтурски кабинет не съм стъпила кръгло 10 години....


Изперкала е, както масово са изперкали сичките нещасници в бегето....




Моята прогноза е - запомене ми думите - че докато Екна не си оправи вътрешния свят - дотогава нема и да оздравее....тя мое на думи и в секакви пози да декларира кфото си ще - ма света и живота не работи с празни лъжи и декларации....

АКО НЕ ГО НАПРАВИ НАИСТИНА....тя сама ше се докара до човешкия си край....не, няма да умре душата й...но ...тоя й човешки лайфтайм ше замине неупотребен по предназначение..


А Екна ме намрази - още един НЕИН проблем....и ме подгони през дира....


Към психарческите й проблеми да добавим и отмъстителността и злобата, демек...


КАКВОТО ИЗПРАТИШ НАВЪН ОТ СЕБЕ СИ ЕКНА - ТОВА ШЕ ТИ СЕ ВЪРНЕ В СОБСТВЕНИЯ ТИ ЖИВОТ....


Роксана не ти е виновна....и това си добавила към проблемите си...пак в Раковия клуб ти обесневах - обвиненията и търсенето на виновник извън теб самата е друга грешка, която задълбочава още повече проблемите ти и влошава здравето ....


Сама си го причиняваш - схвани го най-сетне - и Роксана не ти е виновна....


ПС: тези думи да ги четът внимателно и останалите читателки тука...те важът и за тех....


Тея, дето се нахвърлиха злобно върху мен - на мене нищо ми нема - вий на себе си вредите с тая злоба, интригантство и зложелателство....ПРОУМЕЙТЕ ГО!

КАКВОТО СТЕ ИЗПРАТИЛИ КЪМ МЕНЕ - ТОВА ШЕ ВИ СЕ ВЪРНЕ НА ВАС....

ТО НЯМА ДА МЕ СТИГНЕ МЕНЕ.... -


то няма да ме стигне мене....то същото ше се върне към вас...тека работи божия свет....и бог самия....


И им писах маса обеснения защо се случва тека...и обесневах....защото се надявам, че некой все пак ше проумее какво може да му спаси кожата и да му оправи живота....ма не би! пълна кокоша слепота.....квакане - тръшкане - ревове - злоба - отмъстителност - отново вменяване на вина - разбийсе по мой адрес....и прочие...



И какво постигнаха?

Аз сум си окей- и нема как да ме стигнат техните пожелания и злоба....както ви обесних и в тоя пост...малко по-горе....а онва, дето го иззлобяха по мене - точно то се върна обратно пак към тех самите....аз съм извън тея злобни пожелания...и нема как иначе да бъде....тека работи божия свет...


Счупих си кийборда да им обесневам - в божия свет само любовта работи! ако изпратиш към другите искрена любов - това като цяло лифтва животите и съществуването на всичките!


Ако изпратиш омраза - омразата няма да стигне другия...но ше се върне при тебе...още по-зле....





Сега добре ги запоменете тея думи - и почекайте малко - и един ден се сетете какво ви е казала Роксана - и сравнете как се е променил живота ви....с оглед на думите ми....







Екно, Екноооо...нооо има да ти пати дървената глАва.....доде не се научиш, се ше те бие живота....от как'си Роксана да го запомниш!






Робът се бори за свобода. Свободният - за съвършенство.

Редактирано от Roxan*na на 05.06.14 11:18.



Тема Re: Миличка,нови [re: Lira Emerald]  
Автор alisalisa-147324 (Лиса)
Публикувано05.06.14 11:09



А, вече нищо не искам да казвам.
Намекнах за нероден Петко, ми се озъбиха, да си трошат главите.

Оттам, накъдето нЕкои тръгват, щото някой им направил комплимент и им пуснал мухата, че пращят от творчески канали, други се връщаме.



Най ме забавлява съдружието на аматьор в отпуска с професионален художник, който хевентуално си организира бизнес, за да си изкарва хляба. Виж, ако и двете разчитат на сигурна издръжка от съпрузи и ренти, що пъ да не потрошат едни пари и да се позабавляват, докато се изпокарат! Сефте! Даже и в професионално сформираните екипи, в които хората знаят какво могат, знаят за каква взаимна изгода влизат в сдружение, пак се обръща на весело сритване на шапките за няма нищо.
Виж, аматьорския ентусиазъм, изобщо не го вземам насериозно, еле пък, в този клуб, за да се хабя да наливам акъли.




Тема Re: Миличка,нови [re: alisalisa-147324]  
Автор Roxan*na (GG)
Публикувано05.06.14 11:26



В случая ти беше права - и често се случва да казваш верни неща.

На тебе проблема ти е че си адски твърдоглава и остра ...и че тръгваш на война когато всички са седнали на чаша чай само....

Предполагам, че си имала труден живот и си изградила защитни реакции - ама това също е проблем...защото в божия свет нема нужда да се защитаваш - Бог ше те защити ...ти от себе си нищо няма да постигнеш - само ше се озлобиш и изхабиш....ненужно е....


И го казвам приятелски.....вземи помисли малко - от кого така яростно се защитаваш? защо все те ръга да воюваш и преследваш, мразиш и се абиш ....


от себе си....там ти е проблема и на тебе - в теб самата....

Робът се бори за свобода. Свободният - за съвършенство.


Тема Re: Оф топик: Помощ от приятелнови [re: Ekna]  
Автор Roxan*na (GG)
Публикувано05.06.14 11:38



Екно - сега разбра ли защо красивите и лъжливи думи не работат?


Разбра ли защо превземките и лъжите и позьорщината нараневат и разболеват само и единствено тебе?

Разбра ли защо Бог е глух за лъжите ти? и защо и как е в сърцето ти и нема нужда да му приказваш с красиви лъжи - защото Бог е в тебе и директно вижда в сърцето ти?


ДОКАТО НЕ СЕ НАУЧИШ ДА БЪДЕШ ЧЕСТНА СЪС СЕБЕ СИ - И С БОГ - дотогава ше имаш яко проблеми.....остави ги думите - Бог не използва човешки езици....


Говори на Бог с любовта в сърцето си...с уважение...с милост...и милосърдие....


Бог говори само тоя език - езика на любовта...ИСКРЕНАТА...ДЪЛБОКА ЛЮБОВ....да не почнеш пак с превземки и красиви пози....обесних ти защо .....


Боже, боже - толкова ясно го обесневах...потроших си кийборда...в детайли го обесневах...и шматките подритнаха единственото си спасение...бисери на свине да фърлеш.....







ПС: сега пак кажи, че не съм преятелски настроена ....ето - давам ти отново ръка - помогни си ма шматко! на себе си самата помогни ма!

Робът се бори за свобода. Свободният - за съвършенство.


Тема Налинови [re: Lira Emerald]  
Автор nbb (весела)
Публикувано05.06.14 12:32



се чувстваш щастлива и доволна и най-вече свободна ? Другото е подробности.






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.