Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:24 15.06.24 
Взаимопомощ
   >> Психоанализа и психотерапия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Тема Вярвате ли, че човек може да се промени?нови  
Автор Lucky Eva (независима)
Публикувано02.04.14 22:10



Това е въпросът ми. Ако да - какво може да го промени? Ако не - защо? Става въпрос за характер и начин на поведение. До каква степен влияе средата, в която живее?

Ако имате или се сещате - дайте примери.

Редактирано от Lucky Eva на 19.03.14 20:19.



Тема Re: Вярвате ли, че човек може да се промени?нови [re: Lucky Eva]  
Автор ratna (подивела)
Публикувано19.03.14 20:15



Човек се ражда с определени заложби , които или развива или не .
Извън това той не може да се промени , колкото и да иска
Затова който какъвто е по природа .
Вълкът дето казват кожата си мени , но не и нравът , същото е с човека .

Няма зъл човек , който да се е превърнал в добър , каквото и да му се е случило



Тема Re: Вярвате ли, че човек може да се промени?нови [re: ratna]  
Автор Lucky Eva (независима)
Публикувано19.03.14 20:19



Не мислиш ли, че при определени обстоятелства, би могъл? Нещо, силно, разтърсващо, което не е очаквал, но се е случило и го е преодолял. Или пък при внезапно прозрение, някакъв импулс, включване "отгоре" или нещо такова.



Тема Re: Вярвате ли, че човек може да се промени?нови [re: Lucky Eva]  
Автор ratna (подивела)
Публикувано19.03.14 20:26



колкото и да е разтърващо събитието , щом човека не може да разбере неговия замисъл ( а това се случва отново според менталната му програма ) , обстоятелството не може да го промени .
"Отгоре " се дава на малцина , повечето говорят за "отгоре " правейки се на интересни



Тема Re: Вярвате ли, че човек може да се промени?нови [re: ratna]  
Автор Lucky Eva (независима)
Публикувано19.03.14 20:36



Значи около тебе хората не се променят драстично. Това показва опитът ти.
Мене ме промени тотално кражба от много близък човек на когото вярвах, когато бях на 25. Драстично се измених оттогава. Една позната драстично се измени след преболедуване на рак. Оттогава е ведра и щастлива. Преди беше вечно търсеща и саркастична.



Тема Re: Вярвате ли, че човек може да се промени?нови [re: Lucky Eva]  
Автор ratna (подивела)
Публикувано19.03.14 21:10



Само драстично-положителни преживявания биха могли да ме променят

Това , което изреждаш , кажби , тежки заболявания води до негативен резултата (при мен)
Тежки разболявания ме обезверяват . първо , защото никой няма да се заинтересува , какво се случва с мен ( казвам го от личен опит ). второ , защото медицината не е напреднала достатъчно та да се справя успешно с "нелечимите" заболявания и т.н
Кражбите пък ме правят апатична към придобиване на нови вещи .
Физическото и психическото насилие ме кара да бъда агресивна към света наоколо

Не знам , с нищо добро не мога да се похваля .



Тема Re: Вярвате ли, че човек може да се промени?нови [re: Lucky Eva]  
Автор Цар Из род (познат)
Публикувано19.03.14 22:18



Да. Редовна медитация. Екстремни обстоятелства.

Кретенчето, дето е направило бот-никовете да се връщат автоматично да му изсъхнат ръчичките дано!


Тема Re: Вярвате ли, че човек може да се промени?нови [re: Lucky Eva]  
Автор Baldrian ()
Публикувано19.03.14 22:37



Променяме се...и заради средата. Преживяванията, опита, особено по-катарзистните преживявания...Водата никога не е същата





Тема Re: Вярвате ли, че човек може да се промени?нови [re: Цар Из род]  
Автор Lucky Eva (независима)
Публикувано19.03.14 23:04



Екстремни ситуации - може да се каже. Преди медитирах доста, ама не съм усетила съществена промяна от това. Една дълга медитация ме накара да спра, защото излязох и не знам как се върнах обратно, това ме уплаши и спрях.



Тема Re: Вярвате ли, че човек може да се промени?нови [re: Lucky Eva]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано19.03.14 23:05



Всеки един изживян миг ни променя. Не е нужно промяната да е внезапна, бавните промени също може да се окажат драстични. Просто понякога не го забелязваме докато нещо не ни провокира да погледнем назад. Все пак зависи и доколко човек търси промяната.

Средата влияе всякак и в голяма степен. За това я сменяме, когато сме убедени, че ни дърпа назад.

Имаш ли нещо конкретно в предвид? Защото иначе ми се струва, че ни задаваш отговори. Твърде очевидни, според мен.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.