Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:05 21.09.24 
Взаимопомощ
   >> Психоанализа и психотерапия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Пренебрежениетонови  
Автор Varna_Boy-56493 (Креативният)
Публикувано21.03.14 19:23



Здравейте!
Първо искам да благодаря за доброто приемане в клуба и също за хубавото отношение към мен. Реших да дам тема. Не видях в архива да се е обсъждала подобна тема, а именно за Пренебрежението.
Пренебрежението при някои хора не се отразява добре (понякога и при мен също) и са склонни да изпадат в леки депресии, ако някой близък се отнесе безпричинно зле или претупа среща, защото бърза или ви избягва умишлено ( например, не ви вдига телефона, а вижда, че сте вие, писали сте му във фейбук, а няма отговор, а е прочел съобщението ви, звъните му на вратата, виждате, че той поглежда през шпионката, но не ви отваря и др. примери)... Какво е вашето мнение?

Няма начин, да няма начин!


Тема Re: Пренебрежениетонови [re: Varna_Boy-56493]  
Автор impulce (пенлива)
Публикувано21.03.14 20:41




Е, едва ли има нормален човек, който да не се засяга, когато не му обръщат внимание. Но, според мен, е важно, щом се докачаш, да си изясниш много точно - дали човекът те пренебрегва умишлено, или просто има обстоятелства, които го възпрепятстват в даден момент. Щом чак се депресираш, мисля, че това е важно. Защото понякога човек не винаги може да реагира на момента, нищо, че е прочел написаното, или не може да говори - ило на работа, било спорт или др.занимания. Виж, за вратата - нямам идея с криенето, но общо взето, ако някой си почива, или си има гости или др.занимавка - принципно не е длъжен да отваря.
Сега за мен..естестено, че не ми става приятно - особено, когато аз самата напълно с положителна настройка се включвам, струва ми се невъзпитано - най - малкото - да честитиш празник, а да не ти отвърнат, или да се води някакъв диалог, а да не се довърши и пр. Но пак казвам - едно е, да е поради невъзможност, а др. - защото просто някой е решил да проявява характер.
Има нещо, което хем ми е неприятно, хем чак ме досмешава от него - на моменти. Първо се разочаровам, пък после чак ми стане весело от хорските неадекатни реакции - плоските лъжи и извинения. Например: правиш уговорка, за теб е удобно по едно време, за др.човек - в друг ден, се оказва - няма време, ангажименти, работа и т.н. Казваш си ок, така да е, след като не е удобно..И после разбираш, че, всъщност човекът е имал практическа възможност, но просто те е излъгал, имал си е др.планове, с др.хора. Голяма хуйня е това. Сякаш не сме големи хора и не може просто да се каже..виж, имам нещо др.предвид, промениха се плановете, искам да си използвам отпуската за друго и так дале, обяснения колкото си искаш - нормални и човешки. Не разбирам - защо в такива ситуации е необходимо толкова плоско да се лъзгат хората. Тъпо е. Та така..



Тема Re: Пренебрежениетонови [re: Varna_Boy-56493]  
Автор Mrany (Мръни)
Публикувано21.03.14 21:16



Не го приемай навътре, иначе се затормозваш сама. опитай се за бъдеш малко егоист и егоцентрик. В премерени дози не вреди.

Това е моето виждане. Не го налагам на никого. Просто го споделям.


Тема Re: Пренебрежениетонови [re: Mrany]  
Автор blood2 ()
Публикувано21.03.14 22:35



Интересно защо даваш съвет след като не се сдобри с нито един от хората, които те харесваха? Нито с роднините, нито с бившите приятели, нито пък като се срещна с бившият не го поздрави.

А с непознати се правиш на мила и добра.

Моля те, не давай Психологически съвети на хората. Ти не вярваш, че можеш да им помогнеш, а само им се подиграваш.

Редактирано от blood2 на 21.03.14 22:42.



Тема Re: Пренебрежениетонови [re: Varna_Boy-56493]  
Автор rumen77 ()
Публикувано21.03.14 22:42



Като съм бил в депресия понякога не съм си вдигал телефона, не съм отговарял на съобщения по чатове и т.н. То е защото в такива моменти само ми става още по-гадно от каквото и да било общуване, а и обикновено предавам лошото настроение и на другите. А някой може да си е помислил, че не мога да го понасям. По-добре е да не се правят кой знае какви изводи.



Тема Re: Пренебрежениетонови [re: Varna_Boy-56493]  
Автор Lucky Eva (независима)
Публикувано21.03.14 22:46



Не съм забелязала някой някога да ме е пренебрегвал. И да е имало такива случаи, не съм им обръщала внимание. Дори не мога да си спомня случай, в който съм се почувствала така. Но, не обичам и да се натрапвам неканена.


Обикновено звъня по телефона, питам удобно ли е, събеседникът ми има ли време и ако има се срещаме, ако няма, не се чувствам пренебрегната, а се срещаме в удобно време. Или обратното, на мене ми звънят и пак така. Не знам, ама има някаква причина, ти да се чувстваш така. Може би причината е в самият тебе.
Хрумва ми, че може би общуваш с несериозни хора или пък хората не те приемат насериозно. Нали ти сам си подбираш кръга от познати и хората, с които искаш да общуваш.

Редактирано от Lucky Eva на 21.03.14 22:58.



Тема Re: Пренебрежението [re: Lucky Eva]  
Автор echr ()
Публикувано21.03.14 22:58



Гледам, става ти навик да се даваш за пример и не само в тая тема. Та да ти шопна на ушенце, че не можем да сме всички като тебе, па и не щем, да ти кажа честно





Тема Re: Пренебрежениетонови [re: echr]  
Автор Lucky Eva (независима)
Публикувано21.03.14 23:02



Дай и ти за пример себе си. Нали това е твоят опит. Може да е от полза за момчето. Ти да не искаш да давам за пример тебе?

Никой не познавам по-добре от себе си и затова давам за пример този, който най-добре познавам.

Редактирано от Lucky Eva на 21.03.14 23:07.



Тема Re: Пренебрежениетонови [re: Lucky Eva]  
Автор echr ()
Публикувано21.03.14 23:09



Не можем да ти насмогнем на съвършенството обаче



Тема Re: Пренебрежениетонови [re: echr]  
Автор Lucky Eva (независима)
Публикувано21.03.14 23:14



Това пък защо?
Какво мислиш по въпроса за пренебрежението? Чувствала си се пренебрегната и не можеш да преглътнеш, че аз не съм ли? Не разбирам! Аз съм си имала други проблеми, ако така ще станеш по-спокойна, човек съм, не може без проблеми.

Но, наистина този никога не е стоял пред мене.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.