Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:33 27.04.24 
Взаимопомощ
   >> Психоанализа и психотерапия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема За поздравяването с познати и непознати...нови  
Автор Varna_Boy-56493 (Креативният)
Публикувано07.03.14 10:38



Здравейте!
Реших да попитам в клуба (не знам, преди време, може и да се е обсъждала подобна тема) за поздравяването между хората. Какво мислите за хората, които не поздравяват другите познати около тях? Аз лично съм общителен човек, винаги поздравявам първи. Прави ми впечатление, че има хора, които са много позитивни и поздравяват, дори да не те познават добре (в жилищната кооперация, на работа, на някое обществено място), но има и такива, които никога никого не поздравяват. Ето, аз имам съседи, с които се знаем от много, много години, но никога не се поздравяваме. Например, аз поздравя даден човек няколко пъти, но отговор не получавам, следователно - спирам да го поздравявам, като не ти отговаря на поздрава, просто и ти не го поздравяваш на следващи виждания... Разбира се, с повечето съседи се поздравяваме и общуваме, но не мога да си обясня факта, че при хора, които познаваш от доста години, ти си "непознат"?! Скоро имах една случка с една съседка (жена около 40-45 г., но страшно студена и никога не поздравява), отворих й входната врата, дадох й път и я поздравих, защото беше неудобно просто да не я поздравя, беше близо до мен и влизаше, но тя си мълча и не реагира въобще нито на поздрава, нито на жеста от моя страна. Това не е само при съседите, а и с някои колеги и хора, които посещаваме общ спортен и спа комплекс. При някои индивиди, ако ти поздравиш първи, ти отговарят, но те никога няма да те поздравят, а други си мълчат или се правят, че не те забелязват. Така е също при някои родители от общата група в детската градина или в училище. Реших да пусна темата, защото това ми прави впечатление от доста време. Не че е нещо кой знае колко важно, но ей така, да видя какво мислят и другите хора по темата?! Благодаря!

Няма начин, да няма начин!

Редактирано от Varna_Boy-56493 на 07.03.14 12:15.



Тема Re: За поздравяването с познати и непознати...нови [re: Varna_Boy-56493]  
Автор Baldrian ()
Публикувано07.03.14 13:02



Добър ден звучи толкова хубаво...Както и останалите поздрави...В планината напр. е традиция да поздравиш всеки минал в близост...
Сърдечният , а не само учтив поздрав е нещо много хубаво...Един от начините да се чувстваме част от общност- цялото е...Но само учтивият е по-добър от липстващият...



Тема Re: За поздравяването с познати и непознати...нови [re: Varna_Boy-56493]  
Автор Rosemary (параабсолютна)
Публикувано07.03.14 13:07



Дразня се и то много, на поздрава "здрасти" или "здравей".

Предпочитам "добро утро, ден, вечер."

И на този, и на онзи свят, събираеми не се съкращават. - учителя Пайнавелов


Тема Хоранови [re: Varna_Boy-56493]  
Автор crazymonkey-126377 (тиха усмивка)
Публикувано07.03.14 13:23



всякакви ... Аз поздравявам възможно най-голям брой хора и не ми дреме, че ме гледат като луда някои. Имаме един комшия във входа, всички го коментират, че не отвръща на поздрави и отгоре на това гледа страшно намусено. Вероятно той или някой подобен скъса картичката с кокиченца и мартеничката, която залепих на таблото при пощенските кутии на 1 март, но какво от това? Стана ми неприятно, но за кратко. Все пак знам, че е имало хора, които са успели да я видят и поздравът ги е стоплил.

А в планината или ако съм в някое село, или в малък град, в какъвто работя, поздравявам наред. Най-обичам да поздравявам с голяма усмивка тези, които ме зяпат любопитно, защото ми отговарят, сякаш събудени. Аз ще давам добър пример, пък който ще да го следва.

Реших да пусна темата, защото това ми прави впечатление от доста време. Не че е нещо кой знае колко важно, но ей така, да видя какво мислят и другите хора по темата?!

Важно е.

Не гледайте как изглежда, разберете какво Е

Тема Re: Хоранови [re: crazymonkey-126377]  
Автор Varna_Boy-56493 (Креативният)
Публикувано07.03.14 13:42



Да, може би е важно. Явно си зависи от самите хора и най-вече от манталитета им. Най-ми е неприятно, когато поздравиш и не ти отговорят, а те гледат като изумени.

Няма начин, да няма начин!


Тема Re: Хоранови [re: Varna_Boy-56493]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано07.03.14 14:29



По-лесно е да промениш своята нагласа, нежели чуждата

Не се дразни, забавлявай се

И на мен ми се случва да не поздравявам, когато не съм сигурна от къде ми е познато лицето и дали и той ме помни/познава и в някои други случаи.

Но в общи линии с годините започна да ми харесва да поздравявам. Със задоволство забелязвам, че все повече хора го правят. Или поне на мен така ми се струва.

Понякога в някоя институция не ми отговарят. Тогава казвам "Да започнем отначало, добър ден!" и, къде да ходят, отговарят и те.

Наблюдавай реакциите и се забавлявай



Тема Re: Хоранови [re: Ekna]  
Автор crazymonkey-126377 (тиха усмивка)
Публикувано07.03.14 14:57



Със задоволство забелязвам, че все повече хора го правят. Или поне на мен така ми се струва.

Не ти се струва, така е.



Понякога в някоя институция не ми отговарят. Тогава казвам "Да започнем отначало, добър ден!" и, къде да ходят, отговарят и те.

Наблюдавай реакциите и се забавлявай


И аз така правя и ми е кеф, когато успея да ги усмихна.

Не гледайте как изглежда, разберете какво Е

Тема Re: За поздравяването с познати и непознати...нови [re: Rosemary]  
Автор repose (СъН)
Публикувано07.03.14 15:18



че какво му е лошото на "здравей", аз като го казвам винаги в себе си пожелавам здраве на човека



Сън ли на разсънване сънувам?
Нов ли е наистина светът?;-)



Тема Re: Хоранови [re: Varna_Boy-56493]  
Автор repose (СъН)
Публикувано07.03.14 15:23



неприятно ти е заради очакването да поздравят и теб, а то като поздравиш някого би трябвало да ти стане хубаво и на теб.., при мен поне е така


това, че някой не отговаря на поздрава ти може да има много причини, и съвсем да не означава, че те пренебрегва, отхвърля, няма възпитание и т.н....не всички хора са готови, а и длъжни винаги да поздравяват

Сън ли на разсънване сънувам?
Нов ли е наистина светът?;-)



Тема Re: За поздравяването с познати и непознати...нови [re: repose]  
Автор Lira Emerald (Happy dreamer:))
Публикувано07.03.14 15:27



Имах един познат навремето, който приветливо се изцепваше: "Здравей, ела ми го развей!:



п.с. сори за директният изказ






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.