Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:49 05.10.24 
Взаимопомощ
   >> Психоанализа и психотерапия
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | >> (покажи всички)
Тема страх от успеханови  
Автор DarkSideМодератор ()
Публикувано09.12.13 12:58



Бялата Дама винаги задължително е с къса пола, независимо от сезона и времето. Този път е с блестящо бяло кожено палто и високи бели ботуши, невъзможно пухкавото чернобяло кучебодобно същество, което върви с нея започва злобно да ръмжи и яростно да тегли повода си. Както всеки път, мой кучо изобщо не го удостоява с внимание. Дамата с последни усилия удържа бясно дърпащото и давещо се в лай пухкаво дяволче. Кимваме си, бързам да се разминем докато нейното куче не е получило инфаркт от злоба.

Сух студ и ярко греещо слънце. Няма жив човек наоколо, дърветата в парка са кръстосали оголели клони, кучето кротко подтичва, рови се в нападалите листа и нещо си души с огромен интерес. Въздухът е кристално чист, цветовете са жизнерадостно ярки, тъмната зеленина на боровете хармонично контрастира с червените керемиди на къщите и белотата на красивите им фасади. Дълбоката синева на небето е изпъстрена с пухкави бели облачета, прорязани от гордо извисяващата се островърха кула на църквата, ярко огряна от ниското зимно слънце. Мигове на тотално спокойствие, целият свят е замрял и дори листенце не трепва. Стъпвам на издадените над земята масивни корени на любимото ми дърво, опирам гръб в грапавия му ствол и си правя мигновената медитация като се фокусирам върху стрехата на отсрещния покрив.

Страх от успеха, ти имаш страх от успеха, чувам в съзнанието си. Успехът за тебе е свързан с болка и опасност, ти предпочиташ да се откажеш от успеха за да не изпиташ болката.



Тема Re: страх от успеханови [re: DarkSide]  
Автор crazymonkey-126377 (тиха усмивка)
Публикувано09.12.13 13:37



Страх от успеха, ти имаш страх от успеха, чувам в съзнанието си. Успехът за тебе е свързан с болка и опасност, ти предпочиташ да се откажеш от успеха за да не изпиташ болката.


Напоследък го чух от двама души за себе си и ме накараха дълбоко да се замисля. Макар, ако това е вярно за мен, страхът ми е дали ще се справя в поддържането на вече завоювани позиции.

Не гледайте как изглежда, разберете какво Е


Тема Re: страх от успеханови [re: DarkSide]  
Автор alisalisa-147324 (Лиса)
Публикувано09.12.13 13:38



Успехът за тебе е свързан с болка и опасност, ти предпочиташ да се откажеш от успеха за да не изпиташ болката.

Много Роки, Рамбо, Терминатори, заличители, отмъстители и секви филмови бабаити, които потрошени и окървавени изтребват лошите и спасяват света.


Това ли е успехът?



Тема Човек е толкова голям. колкото му е голям...нови [re: DarkSide]  
Автор Nerv (Will'o'TheWisp)
Публикувано09.12.13 14:02



полетът на мисълта ;)

'спехът е обвързване.

Зачева когато пожелаем нещо си. Без значение какво.
Мечтите по дефиниция са дръзки.

Сравни с:

(1)

“You’re afraid of imagination. And even more afraid of dreams. Afraid of the responsibility that begins in dreams. But you have to sleep, and dreams are a part of sleep. When you’re awake you can suppress imagination. But you can’t suppress dreams.”



“Our responsibility begins with our imagination. It’s just like Yeats said: In dreams begin responsibilities. Flip this around and you could say that where there’s no power to imagine, no responsibility can arise. Just like we see with Eichmann. ”

- Haruki Murakami, Kafka on the Shore

Страх те е от въображението. Нещо повече, страхуваш се от мечтите. От отговорността, която идва с тях. Но ти се налага да поспиш, а в съня има мечти. Можеш да подтиснеш въображението си, но не и мечтите.“
...

„Отговорността [ни] започва във въображението. Точно както Йейтс (ирландски поет, носител на нобелова награда за литература, 1923г.) е написал: „С мечти зачеват отговорностите.” Преобърната тази мисъл би могла да прозвучи и така: Няма ли въображение – няма и отговорност
. Точно такъв е случая с Айхман.“

Харуки Мураками, Кафка на плажа
+++

и не на последно място смятам, че ни подготвяш за обичайния коледн филм по Съветската тевизия:


/А.Аронов - М.Таривердиев/

Если у вас нету дома, пожары ему не страшны
И жена не уйдёт к другому
Если у вас, если у вас
Если у вас нет жены
Нету жены

Если у вас нет собаки, её не отравит сосед
И с другом не будет драки
Если у вас, если у вас
Если у вас друга нет
Друга нет

Оркестр гремит басами
Трубач выдувает медь
Думайте сами, решайте сами
Иметь или не иметь

Если у вас нету тёти, то вам её не потерять
И если вы не живёте
То вам и не, то вам и не
То вам и не умирать
Не умирать


Прав или изправян.


Тема Re: страх от успеханови [re: DarkSide]  
Автор Lira Emerald (Happy dreamer:))
Публикувано09.12.13 15:48



Тая дама трябва да прбегне до услугите на Сизър Милан по отношение на кучето си

...не бива такава агресия.

...и защо трябва да се стремим към успеха, на завет също е гот



Тема Re: страх от успеханови [re: DarkSide]  
Автор Bebop Rocksteady (Лама/Р.Фаланджи)
Публикувано09.12.13 16:20



И аз съм с мини-пола, но е осем градуса - за декември е жега



Успеха е много размито понятие.

"Успех" на работата си е наистина страшничко нещо, тъй като колкото повече "успяваш", толкова повече дефинициите на успеха се градят на външни фактори. Толкова повече губиш контрол. Ако имаш собствена представа за успех, различен от общата, тя в един момент спира да има значение.

Но това не е единственият успех. Ако личният ти живот функционира нормално, имаш покрив над главата и семейството ти е умерено щастливо, това е успех. Ако миналата седмица си тичал три километра, а тази - шест, това също. Това, че кучето ти е толкова улегнало и се държи по-добре от разни злобни фърфалаци също не е зле. И не ми се струва толкова страшно.

"Успехът" може да е опасен, ако нямаш контрол над амбициите си.



Тема Re: страх от успеханови [re: DarkSide]  
Автор СъН (REM)
Публикувано09.12.13 16:21



не мисля, че успеха е свързан с болка, но е свързан с повече работа и усилие докато овладееш нивото
може да рискуваш, да положиш усилия и да успееш, да изпиташ адреналина от успеха, и всички съпътстващи го плюсове, но и ясната мисъл, че след това няма да е гот да се върнеш в уюта на сигурността и леснината, а трябва да продължиш по нататък, или най-малкото да се задържиш на това ново ниво, което изисква повече ресурс и усилия
или да си останеш там където си сега, да си благодарен и доволен, че не е малко, но да не мислиш, че е "можеш и повече"

въпрос на избор

Сън ли на разсънване сънувам?
Нов ли е наистина светът?;-)



Тема Re: страх от успеханови [re: crazymonkey-126377]  
Автор Bebop Rocksteady (Лама/Р.Фаланджи)
Публикувано09.12.13 16:22



дали ще се справя в поддържането на вече завоювани позиции

Да. Оня физичен закон, дето вселената се стреми към хаос, не ми излиза от ума





Тема Re: страх от успеханови [re: DarkSide]  
Автор echr ()
Публикувано09.12.13 18:06



Какъв успех те гони?! Бачкане ли е, всичко трябва да е за пари!

Успехи има само в личен план - семейство, да отгледаш функциониращи деца, да не скапеш най-близките си... Всичко друго е лъжа. Надлъгване. И пари.

Теб просто не те кефи това, което правиш. Бачкаш зорлем и това те скапва. Напоследък и аз съм тъй. Ходя на работа все едно отивам в затвора, изоставам със задачи, бюрото ми е станало кочина, изнервена съм до немай-къде, не мога да понасям гласовете на колегите. Някой път не мога да се накарам да свърша нищо. Трябва промяна, ясно е. Само не е ясно каква и как точно.



Тема Re: страх от успеханови [re: DarkSide]  
Автор kanoli-165891 (котеленце :-))
Публикувано09.12.13 19:22



Успехът за мен е хармония със себе си... което съм го постигнал... Значи пред себе си съм успешен човек. В работата вече не се конкурирам с никой - винаги има по-добри и по-малко добри от мен... и за чий ми е да си развалям хармонията?!






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.