Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:11 21.05.24 
Взаимопомощ
   >> Психоанализа и психотерапия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | (покажи всички)
Тема досадна дребна неприятност - голямо мислененови  
Автор DarkSideМодератор ()
Публикувано23.10.13 10:39



Случи ми се снощи дребна неприятност (радвайте се всички борци за свобода и справедливост, проклятията ви хванаха дикиш и възмездието ме постигна!) - на един платен пакринг в центъра при неуспешен опит да вляза в едно много тясно място ожулих колата си заедно с една чужда кола.

Щетите са съвсем минимални, сигнализирах своевременно на охраната на паркинга, оставих си координатите, час - два по-късно ми позвъни собственичката на другата кола, видяхме се (бях на кръчма с двама юнаци от България, единият от които модератора на 40-50 - отново радвайте се борци за свобода и справедливост!)

та видяхме се с момичето, разбрахме се съвсем културно, аз предложих да ми каже на колко й оценяват ремонта и да й го платя директно без да минаваме през застраховатeлната ми компания, тя се съгласи, ще се чуем тия дни за да се разберем ...


и това е всичко, на колата ми има една грозна ожулена ивица (уточнение за Обстинаци, колата ми е нова, голяма и скъпа), която не смятам да оправям защото вече имах там стара драскотина и богатият ми опит показва че рано или късно всяка кола, която се кара, се сдобива с различни драскотини и ожулваници, предишнатa също я севтосах съвсем нова - новеничка и накрая така я и продадох, с драскотините, без да я оправям

на момента леко се ядосах на себе си, че така тъпо се нахаках в другата кола, хем пред свидетели - возех двамата дущи, за които споменах, но после ми мина и вечерта си мина добре, бях си в добро настроение, в къщи съобщих новината и толкова ... едното от децата слезе до гаража и каза че на колата почти нищо й няма и това беше всичко ...

... и най-ненадейно се събъждам някъде към 1 часа през нощта и започвам да се въртя в леглото и да мисля и премислям какво стана и какво ще стане и защо се опитах там да паркирам и така откарах час - два във въртене и тежки мисли, като през цялoто време бях напълно наясно че нищо особено не е станало, дори не ми е за първи път, имал съм вече няколко дребни такива неща по моя вина и още няколко по-сериозни не по моя вина, това си е съвсем нормално нещо и съвсем дребно на всичкото отгоре и става дума за някакви си пари, които няма да са кой знае колко ...

обаче влезла ми мисълта в главата и няма излизане, въртя се и мисля ли мисля ли мисля ...

защо беше това въртене и премисляне и пъшкане среднощно така и не мога да си го обясня ... и тази сyтрин ми е криво ... едно такова тъпо ... и това само заради някаква си съвсем дребна неприятност, по-скоро досадна отколкото неприятна ... ха, де ... някой има ли обяснение, защото аз направо съм изненадан от реакциятa си

на хората такива по-сериозни и лоши неща им се случват, и те ги понасят без да хленчат, а аз се разкиснах от нещо съвсем дребно и досадно ... като че ли когато нещото е по-сериозно, човек се мобилизира и се стяга, а когато е дребно, тъпо и досадно и някакси повече тежи ...



Тема Re: досадна дребна неприятност - голямо мислененови [re: DarkSide]  
Автор Lira Emerald (Happy dreamer:))
Публикувано23.10.13 10:44



Сам си си отговорил-оти си нЕмаш наистина сериозни грижи /дай Боже и да нямаш/, затова така внимание се отдава на тая драскотина



Абе кърски труд трябва за теб малко, е така от заран до мрак...не в офис, а там на физическия изгърбващ труд малце
Таксувай го като вид фитнес даже, ако искаш



Тема Re: всъщностнови [re: Lira Emerald]  
Автор Lira Emerald (Happy dreamer:))
Публикувано23.10.13 10:48



то темата ти май е малко скрита реклама



акцента всъщност е вечерята с мода на 40-50...поощрявам поФалването





Тема Re: досадна дребна неприятност - голямо мислененови [re: Lira Emerald]  
Автор DarkSideМодератор ()
Публикувано23.10.13 10:49



уф, сичкото това го разбирам прекрасно, ама пък бива ли такова премисляне за такава дреболия - направо срамота си е! ... ясно ми е че това ми се случва точно за да ми покаже да не държа толкова на лъсквия външен образ и да не се стискам за парите си, защото сигурността ми не е нито в тях, нито в уменията ми да шофирам (в случая да паркирам на много тясно и изчанчено място), а в нещо отвъд това, което е иcтинската ми същност, обаче това е на теория, а на практика ...



Тема Re: досадна дребна неприятност - голямо мислененови [re: DarkSide]  
Автор Lira Emerald (Happy dreamer:))
Публикувано23.10.13 11:02



До практиката има време...първо е теорията.
Практиката идва с годините, то щом го има заложено, усеща се, все ще се изрази в един момент...сега са напъните



Според мен всичко е под контрол...просто постигнатото с труд и отговорността към семейството, себе си и живота на попрището жизнено в средата ни държи понякога нащрек ей и за таквиз глупости:))

Щото лапетията /па и нас си/ с духовна храна само не мож' нахрани...искат/ме манджа в чинията и т'ва си е...а манджата е с парЕ...а и не само тя

Редактирано от Lira Emerald на 23.10.13 11:08.



Тема Re: всъщностнови [re: Lira Emerald]  
Автор DarkSideМодератор ()
Публикувано23.10.13 11:14



е да де, ама се развали малко мероприятието, изложих се пред гостето, така да се каже ... след 2 почетни обиколки на центъра в неуспешно търсене на място за паркиране и после обикаляне из онзи ми ти гаден паркинг, онyй ми ти тъпо нахакване в другата кола, после обяснения с човека от охраната, писане на протоколи ... тъпо си беше отвсякъде, изобщо не е за хвалене ... той човеко ще се похвали в другия клуб, направихме си и снимка специално насред центърo





Тема Доколкотонови [re: DarkSide]  
Автор nbb (весела)
Публикувано23.10.13 11:14



забелязах, май в Брюксел няма ненадраскана кола. Е, не претендирам, че съм ги разгледала всичките, но поне тези, които видях, бяха все такива.

А и приятелката ми каза, че на такова нещо няма смисъл да се обръща внимание. Разговорът тръгна от там, че мъжът ми искаше да си купува кола, а докато бяхме там, непрекъснато върху колата й намирахме оставени визитки на автокъщи, та той си насъбра повече от десет различни. При условие, че колата й стои в гараж, това се случи, докато сме паркирали из града.
Моето мнение е, че нямаш сериозни проблеми и затова сам си създаваш такива, за да има с какво да се занимава ума ти.



Тема Re: досадна дребна неприятност - голямо мислененови [re: DarkSide]  
Автор HomoLudens* (нередовен)
Публикувано23.10.13 11:23



един проблем, който може да се реши с пари - не е проблем, а разход.




а иначе си се събудил посред нощ да се въртиш в леглото, защото си мислиш за предстоящата среща с мацката, собственичката на другата кола. чудиш се дали си й направил достатъчно впечатление с жеста си, да извадиш веднага кеша и да не се занимавате със застрахователи. чудиш се дали и как тая среща би могла да има развитие някакво... само че моралното ти съзнание не позволява такива мисли и ги избутва надолу, а ги замества с праведни мисли свързани с това, че харчиш парите на семейството и повреждаш скъпата семейна кола ...


The best place to find God is in a garden.
George Bernard Shaw


Тема Re: досадна дребна неприятност - голямо мислененови [re: HomoLudens*]  
Автор paзбиpaм (перде)
Публикувано23.10.13 11:28



един проблем, който може да се реши с пари - не е проблем, а разход.


Дори и когато ги нямаш, за да посрещнеш този разход ли? Не става ли проблем?

Не гледайте как изглежда, разберете какво Е


Тема Re: досадна дребна неприятност - голямо мислененови [re: DarkSide]  
Автор Aлиca. (Лиса)
Публикувано23.10.13 11:31



Избутай криво-ляво работния ден след безсънна нощ, а довечера преди лягане си сипи два по-дебелшки пръста ракийка, за да спиш като къпан и да не се будиш заради глупости.






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.