Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:14 18.05.24 
Взаимопомощ
   >> Психоанализа и психотерапия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Тема Какво би ви направилонови  
Автор kokep ()
Публикувано23.09.13 12:31



щастливи? Ей сега, в този момент?

Мен - да ми се обадят и да ми съобщят, че трябва да замина за известно време на някакво непознато суперекзотично място

За което ще ми платят доста пари И мога да взема цялото си семейство

Things can only get better

Тема Re: Какво би ви направилонови [re: kokep]  
Автор blood2 ()
Публикувано23.09.13 12:38



Да разбера, че Бог съществува и, че ме иска и имам душа и ще живея вечно. След това спокойно ще се самоубия или Бог да убие тялото ми, за да отида в неговото царство.

Редактирано от blood2 на 23.09.13 12:40.



Тема Re: Какво би ви направило [re: blood2]  
Автор kokep ()
Публикувано23.09.13 12:42





Бог съществува, имаш душа, която е вечна. Земното е част от неговото царство, както и отвъдното. Бог живее чрез всеки един от нас, животът е свещен и не трябва да се пропилява.

Things can only get better

Тема Re: Какво би ви направилонови [re: kokep]  
Автор blood2 ()
Публикувано23.09.13 12:46



Бог съществува. Той не е създал този свят. Затова проявления на Бог във Вселената няма. Човек е животно и няма душа. Във Вселената няма души.

Така, че никога няма да съм щастлив. Вселената е нищо, хората нищожества и животни. А живота е симулация на живот, илюзия.



Тема Re: Какво би ви направилонови [re: blood2]  
Автор kokep ()
Публикувано23.09.13 12:50



След като нямаме души, каква според теб е целта на съществуването ни като същества във Вселената? Едва ли е безцелно?

Things can only get better


Тема Re: Какво би ви направилонови [re: kokep]  
Автор blood2 ()
Публикувано23.09.13 12:56



Човешкото съществуване няма цел. Вселената е отражение на реалност, но не и реалност. Всичко което мисли и прави човек няма цел, защото умира. Дори творенията му изчезват, защото са илюзия.

Клетките имитират околната среда, а тя пък имитира реалност, но е илюзия.

Вселената е като сън в съня, който ще изчезне. Няма цел, защото няма смисъл. За Вселената, която е илюзия смисъл няма.

Редактирано от blood2 на 23.09.13 12:59.



Тема Re: Какво би ви направилонови [re: blood2]  
Автор kokep ()
Публикувано23.09.13 13:02



По тази логика, ние като част от Вселената също сме илюзия. И цикълът раждане-живот-смърт също е илюзия. В тази връзка защо ти е да се самоубиваш - мислиш, че ще излезеш от Вселената/илюзията ли?

Ако животът е илюзия и сън в съня (а вярвам, че донякъде е така, поне според някои мистици), единственият смисъл да го живее, то по-добре да е приятна илюзия и да изберем пътя на щастието и радостта, когато имаме избор.

Things can only get better


Тема Многонови [re: kokep]  
Автор paзбиpaм (перде)
Публикувано23.09.13 13:06



прозаично, но една добра сума пари, с която да реша много важен проблем от екзистенциално естество, който ми виси над главата откак се помня.
И без тази сума съм си щастлива, но ... не съм много спокойна.

Не гледайте как изглежда, разберете какво Е


Тема Re: Какво би ви направилонови [re: kokep]  
Автор blood2 ()
Публикувано23.09.13 13:07



Ние сме илюзия. Да. Няма раждане, има само изчезване.

Искам да изчезна, защото илюзията която съм не е приятна и няма радост и щастие в нея, поради гените, тоест придобитите илюзии в които съм.

Ти би ли искала да си нещастна илюзия и несъвършена в някой сън? Та аз съм вреден и за Бог. Той ме е сънувал като бъгава илюзия.



Тема Re: Какво би ви направилонови [re: blood2]  
Автор kokep ()
Публикувано23.09.13 13:13



Не мислиш ли, че ако беше вреден за Бог, той отдавна да се е лишил от теб, да те е заменил с друго същество, което да е по-полезно за тази земя, както се подменят листата на дърветата?

Things can only get better



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.