Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:41 08.06.24 
Взаимопомощ
   >> Психоанализа и психотерапия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Тема Re: Какво би ви направилонови [re: kokep]  
Автор Aлиca. (Лиса)
Публикувано23.09.13 14:42



Като сте отворили дума за парите, които дават щастие, се позамислих, че истински щастлива може да ме направи една несметна и несвършваща сума пари. Така, да ми отвори работа за години напред как точно да им организирам харченето. Засега имам стотина идеи, ма съм сигурна, че в движение ще ми дойдат още.

Някой замислял ли се е колко е трудоемко всъщност парите да се харчат красиво?



Тема Re: Какво би ви направилонови [re: Aлиca.]  
Автор paзбиpaм (перде)
Публикувано23.09.13 14:45



Някой замислял ли се е колко е трудоемко всъщност парите да се харчат красиво?


Аз.



Не гледайте как изглежда, разберете какво Е

Тема Re: Какво би ви направилонови [re: Aлиca.]  
Автор kokep ()
Публикувано23.09.13 14:50



Някой замислял ли се е колко е трудоемко всъщност парите да се харчат красиво?

Ауу, да. Дай Боже всеки му такава трудност да преживее



Things can only get better

Тема Re: Какво би ви направилонови [re: kokep]  
Автор Peджинa Фaлaнджи (Лама)
Публикувано23.09.13 14:53



Някой да ми донесе едно мега-яко парче торта с перфектното кафе към него и една голяма минерална вода с мехурчета. Може и пълнозърнест корнфлейкс с кисело мляко. Или пържола.



Тема Абе ...нови [re: kokep]  
Автор paзбиpaм (перде)
Публикувано23.09.13 14:53



не е за всеки. Мисля, че много пари се дават за изпитание на човека и повечето хора не го издържат, най-вече резила им се вижда. Дето викаше баба "То много пари и хубави дрехи на всеки не приличат".



Не гледайте как изглежда, разберете какво Е

Тема Re: Какво би ви направилонови [re: kokep]  
Автор DarkSide (of the moon)
Публикувано23.09.13 14:59



нищо външно не може да те направи щастлив/а ...

една от най-разпространените илюзии, е че много пари ще те направят щастлив, това обаче е само илюзия - парите само усилват състоянието ти - ако се чувстваш добре, с много пари се чувстваш още по-добре, ако си нещастен, с много пари се чувстваш още по-нещастен ... сами по себе си парите никого не са успели от нещастен да обърнат в щастлив



Тема Re: Какво би ви направилонови [re: DarkSide]  
Автор kokep ()
Публикувано23.09.13 15:11



ОК, щастлива не, но могат да повдигнат настроението парите. Или ако не те, то поне някои неща, които можеш да си осигуриш с тях.

Things can only get better


Тема Re: Какво би ви направилонови [re: kokep]  
Автор Aлиca. (Лиса)
Публикувано23.09.13 15:12



Неслучайно наблегнах на условието да бъдат изхарчени красиво.
Всеки лев и всяка стотинка. Мисля си, че ако имах тези купища, ще ми трябва доста време да осмисля харченето им, преди да го предприема. Дърпането на дребни суми за обичайни битови нужди, да кажем, не се брои.
Но, ако например, ги получа изневиделица срещу задължението да водя дневник за харченето, с причините, мотивите, организацията, резултатите и как това е повлияло на мен и други хора, като този дневник ще се оценява от Бог, Вселената, Висшата сила, или който там ми е изсипал богатството в полите, доста ще се припотя.

Но си е предизвикателство, де. Един вид, балансиране по острието - отляво Раят, отдясно Адът.





Тема Re: Какво би ви направилонови [re: Aлиca.]  
Автор paзбиpaм (перде)
Публикувано23.09.13 15:14



Но си е предизвикателство, де. Един вид, балансиране по острието - отляво Раят, отдясно Адът.

Да, и аз го казах - голямо изпитание. Най-нахално си мисля, че ще се справя.



Не гледайте как изглежда, разберете какво Е

Тема Re: Какво би ви направилонови [re: kokep]  
Автор DarkSide (of the moon)
Публикувано23.09.13 15:18



да, временно могат да повдигнат настроението, но след като мине временното повдигане, следва закономерното спадане ...

... което спадане следва независимо дали повдигането е станало с пари или с пътуване, нова работа, влюбване или дишане на лепило




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.