Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:09 18.05.24 
Взаимопомощ
   >> Психоанализа и психотерапия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
Тема провокирананови  
Автор СъН (REM)
Публикувано18.08.13 11:34



от твърденията на Niamh за някакво си погубващо хората движение,
и от това, че valenty и shshtt вместо да приемат и простят на мрачните си настроения се вкарват още повече в тях с импониращи на настроението им парчета.., ще споделя с клуба коя беше първата книга, която прочетох..., чиито автор свързват с "ню ейдж" движението - Вашите слаби страни на Уейн Дайър

препоръча ми я преди 10-12 г моят добър приятел HomoLudens*, следващата, която ми препоръча беше Истинска магия, пак на У. Дайър, за което съм му много благодарна



ако на някой му е интересно и двете книги, а и още други

Сън ли на разсънване сънувам?
Нов ли е наистина светът?;-)



Тема Re: провокирананови [re: СъН]  
Автор shshtt (късметлийка)
Публикувано18.08.13 12:13



Аааа, моля, моля! shshtt само информира обществеността за сутрешното си настроение, а не го следва


Музиката бързо тече в слушалките и сега звучи това .

Много ви е интересен разговора за ню ейджа, следя го с голям интерес, но нямам какво да кажа:)



Тема Re: провокирананови [re: shshtt]  
Автор СъН (REM)
Публикувано18.08.13 13:06



браво за музиката, аз си знаех...,
но все пак в едно все още прохладно, неделно утро каквото беше ми се видя странно да слушаш онези "камбани"
отдавам го на това, че малко си спала ;-)

колкото до "ню ейдж", не съм му застъпник, но чета доста от авторите, харесвам ги, помагат ми да ставам по-добър човек, да променям живота си към по-добро без да се залъгвам, и си въобразвам, че ще живея без проблеми,
но поне част от тях избягвам да си ги създавам сама

разбира се има още много, много какво да се желае

в темата на джъмби за "небето" съм дала един линк към филм, който намерих сега, и съм се загледала, и ми е кеф

Сън ли на разсънване сънувам?
Нов ли е наистина светът?;-)



Тема Re: провокирананови [re: СъН]  
Автор valenty (ветеран)
Публикувано18.08.13 13:57




как да ти кажа моят начин да приема е да се потопя в болката
вкарването и разнищването е част от процеса.
не искам да е така, но е така и съм го приела/извинявам се предварително на всички, ако помрачавам настроението на някого и съм безкрайно благодарна на съпричастността на тези които не ме оставят дълго да си говоря сама/
Бих искала в мен да се появи малко ярост която да насоча към другите вместо към себе си но не става.
Дори научен психически анализ е потвърдил, че в екстренни ситуации ми е присъща автоагресията.....

А за книгите схрусках за няколко минути Бах с неговия Ливингстън
това е моята вяра

Във всяка десятка има нула

Тема Re: провокирананови [re: СъН]  
Автор Baldrian ()
Публикувано18.08.13 14:30



"И това ще мине"...


Към всички, които в момента не виждат слънцето....



Тема Re: провокирананови [re: valenty]  
Автор paзбиpaм (перде)
Публикувано18.08.13 16:27



Джонатан Ливингстън Чайката?



Схрускай и "Мост през вечността". Ако вече не си, де.

Не гледайте как изглежда, разберете какво Е

Редактирано от paзбиpaм на 18.08.13 16:29.



Тема Провокирананови [re: СъН]  
Автор nbb (весела)
Публикувано18.08.13 21:10



от същата дама ще напиша откъс от книгата, която чета в момента - Честотата на вибрациите от Пени Пиърс. Не съм се интересувала авторката към кое движение спада, но ми харесва написаното.
" Сега е времето да бъдем брутално откровени и да си зададем разголващите, дори унизителни, но безкрайно изцеляващи ни въпроси. Дали не съм нещастен, за да накажа околните ? Дали не потискам израстването си, за да принудя околните да се грижат за мен и да ме щадят ? Дали не се въздържам да избера по-добър живот, понеже не искам да си призная, че съм сгрешил ? Дали не поддържам болката си, защото съм твърде мързелив, за да измисля нещо по-добро ? Гордея ли се със себе си ? Най-важният въпрос е : готов ли съм да се разделя със старото, да се преобразя и да видя колко хубав може да бъде животът, когато не се мъча да го контролирам ? "



Тема Re: Провокирананови [re: nbb]  
Автор Niamh ()
Публикувано18.08.13 21:30



Хората са много пошли въпреки извисените неща, които пишат по книги и т.н. Боклуци сме, това е истината, а трудно се намира и един човек, на когото да се довериш. Тия писания са на хора тип перде дебелокожи, влюбени в живота или от горната страна на колелото, т.е. с парички и някаква власт, или пишейки тия книги да се докопат до тях. Няма нищо по отблъскващо от духовните лицемери.



Тема Не мисля [re: Niamh]  
Автор nbb (весела)
Публикувано18.08.13 22:12



така. Съжалявам, че си изгубила доверие в хората.



Тема Re: Провокирана [re: Niamh]  
Автор СъН (REM)
Публикувано18.08.13 22:21



както красотата, така и грозното е в очите на гледащия


тъжно е, че виждаш само "боклуци" около себе си
не виждам нищо лошо в това човек да е влюбен в живота, напротив,
и ако може да помогне и на други да се влюбят, още по-добре..., значи е добър и щастлив човек

Сън ли на разсънване сънувам?
Нов ли е наистина светът?;-)

Редактирано от СъН на 18.08.13 22:22.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.