Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:14 09.06.24 
Взаимопомощ
   >> Психоанализа и психотерапия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
Тема провокирана  
Автор СъН (REM)
Публикувано18.08.13 11:34



от твърденията на Niamh за някакво си погубващо хората движение,
и от това, че valenty и shshtt вместо да приемат и простят на мрачните си настроения се вкарват още повече в тях с импониращи на настроението им парчета.., ще споделя с клуба коя беше първата книга, която прочетох..., чиито автор свързват с "ню ейдж" движението - Вашите слаби страни на Уейн Дайър

препоръча ми я преди 10-12 г моят добър приятел HomoLudens*, следващата, която ми препоръча беше Истинска магия, пак на У. Дайър, за което съм му много благодарна



ако на някой му е интересно и двете книги, а и още други

Сън ли на разсънване сънувам?
Нов ли е наистина светът?;-)



Тема Re: провокирананови [re: СъН]  
Автор shshtt (късметлийка)
Публикувано18.08.13 12:13



Аааа, моля, моля! shshtt само информира обществеността за сутрешното си настроение, а не го следва


Музиката бързо тече в слушалките и сега звучи това .

Много ви е интересен разговора за ню ейджа, следя го с голям интерес, но нямам какво да кажа:)



Тема Re: провокирананови [re: shshtt]  
Автор СъН (REM)
Публикувано18.08.13 13:06



браво за музиката, аз си знаех...,
но все пак в едно все още прохладно, неделно утро каквото беше ми се видя странно да слушаш онези "камбани"
отдавам го на това, че малко си спала ;-)

колкото до "ню ейдж", не съм му застъпник, но чета доста от авторите, харесвам ги, помагат ми да ставам по-добър човек, да променям живота си към по-добро без да се залъгвам, и си въобразвам, че ще живея без проблеми,
но поне част от тях избягвам да си ги създавам сама

разбира се има още много, много какво да се желае

в темата на джъмби за "небето" съм дала един линк към филм, който намерих сега, и съм се загледала, и ми е кеф

Сън ли на разсънване сънувам?
Нов ли е наистина светът?;-)



Тема Re: провокирананови [re: СъН]  
Автор valenty (ветеран)
Публикувано18.08.13 13:57




как да ти кажа моят начин да приема е да се потопя в болката
вкарването и разнищването е част от процеса.
не искам да е така, но е така и съм го приела/извинявам се предварително на всички, ако помрачавам настроението на някого и съм безкрайно благодарна на съпричастността на тези които не ме оставят дълго да си говоря сама/
Бих искала в мен да се появи малко ярост която да насоча към другите вместо към себе си но не става.
Дори научен психически анализ е потвърдил, че в екстренни ситуации ми е присъща автоагресията.....

А за книгите схрусках за няколко минути Бах с неговия Ливингстън
това е моята вяра

Във всяка десятка има нула

Тема Re: провокирананови [re: СъН]  
Автор Baldrian ()
Публикувано18.08.13 14:30



"И това ще мине"...


Към всички, които в момента не виждат слънцето....



Тема Re: провокирананови [re: valenty]  
Автор paзбиpaм (перде)
Публикувано18.08.13 16:27



Джонатан Ливингстън Чайката?



Схрускай и "Мост през вечността". Ако вече не си, де.

Не гледайте как изглежда, разберете какво Е

Редактирано от paзбиpaм на 18.08.13 16:29.



Тема Провокирананови [re: СъН]  
Автор nbb (весела)
Публикувано18.08.13 21:10



от същата дама ще напиша откъс от книгата, която чета в момента - Честотата на вибрациите от Пени Пиърс. Не съм се интересувала авторката към кое движение спада, но ми харесва написаното.
" Сега е времето да бъдем брутално откровени и да си зададем разголващите, дори унизителни, но безкрайно изцеляващи ни въпроси. Дали не съм нещастен, за да накажа околните ? Дали не потискам израстването си, за да принудя околните да се грижат за мен и да ме щадят ? Дали не се въздържам да избера по-добър живот, понеже не искам да си призная, че съм сгрешил ? Дали не поддържам болката си, защото съм твърде мързелив, за да измисля нещо по-добро ? Гордея ли се със себе си ? Най-важният въпрос е : готов ли съм да се разделя със старото, да се преобразя и да видя колко хубав може да бъде животът, когато не се мъча да го контролирам ? "



Тема Re: Провокирананови [re: nbb]  
Автор Niamh ()
Публикувано18.08.13 21:30



Хората са много пошли въпреки извисените неща, които пишат по книги и т.н. Боклуци сме, това е истината, а трудно се намира и един човек, на когото да се довериш. Тия писания са на хора тип перде дебелокожи, влюбени в живота или от горната страна на колелото, т.е. с парички и някаква власт, или пишейки тия книги да се докопат до тях. Няма нищо по отблъскващо от духовните лицемери.



Тема Не мислянови [re: Niamh]  
Автор nbb (весела)
Публикувано18.08.13 22:12



така. Съжалявам, че си изгубила доверие в хората.



Тема Re: Провокирананови [re: Niamh]  
Автор СъН (REM)
Публикувано18.08.13 22:21



както красотата, така и грозното е в очите на гледащия


тъжно е, че виждаш само "боклуци" около себе си
не виждам нищо лошо в това човек да е влюбен в живота, напротив,
и ако може да помогне и на други да се влюбят, още по-добре..., значи е добър и щастлив човек

Сън ли на разсънване сънувам?
Нов ли е наистина светът?;-)

Редактирано от СъН на 18.08.13 22:22.



Тема Re: Провокирананови [re: СъН]  
Автор Niamh ()
Публикувано18.08.13 22:39



Въпросът е какво стои за мотивите на хората да помагат. И там вече си идваме на думата за същността на хората.



Тема Хайденови [re: Niamh]  
Автор nbb (весела)
Публикувано18.08.13 22:42



например кажи ПЪТник защо го прави. Мога да ти кажа, че ми е помогнал да осъзная много неща преди 12-13 години. Според теб той е боклук, поне така схванах от написаното. Можеш ли да се аргументираш ?





Тема Re: Хайденови [re: nbb]  
Автор Niamh ()
Публикувано18.08.13 22:53



Пътник чрез философстване и 'помагане' се предлага на всякоя. Обаче е хлъгав - хем тъй, хем иначе, едва ли се е предлагал в прав текст, но ако сте честни поне пред себе си, ще си признаете, че точно това прави.



Тема Хе-хе-хенови [re: Niamh]  
Автор nbb (весела)
Публикувано18.08.13 22:55



Искрено ме разсмя.


ПЪТник непрекъснато провокира. Ако така си го схванала, знай, че това е само в твоята глава.



Тема Re: Провокирананови [re: Niamh]  
Автор СъН (REM)
Публикувано18.08.13 23:01



да не ми казваш, че хората си помагат от корист?!?
не виждам смисъл в това
на тези, които са в състояние да помогнат, какъв друг би могъл да им бъде мотива освен състрадание и доброта?!

от думите ти излиза, че е по добре да не помагаме на никого за да не бъдем уличени в користни подбуди

започвам да се питам каква библия четеш ти
/пиша я с малка буква съвсем съзнателно защото вече дълбоко се съмнявам, че четеш Библията/

Сън ли на разсънване сънувам?
Нов ли е наистина светът?;-)



Тема Re: Хе-хе-хенови [re: nbb]  
Автор Niamh ()
Публикувано18.08.13 23:04



Или приспиваш съвестта си, или нямаш никаква представа от астрология.



Тема Приятелко моя,нови [re: СъН]  
Автор nbb (весела)
Публикувано18.08.13 23:10



я бързо си признай защо ми помагаш вече 12-13 години. Сваляш ли ме, що ли ?





Тема Re: Провокирананови [re: СъН]  
Автор Niamh ()
Публикувано18.08.13 23:11



За съжаление да, точно така е, хората си помагат от корист. И това ми твърдение никак не противоречи на Библията.



Тема Видях,нови [re: Niamh]  
Автор nbb (весела)
Публикувано18.08.13 23:11



че астрологията не отговаря на въпросите ми и я зарязах преди много години. Нали имаме свободна воля или ти не вярваш в това ?





Тема Нещонови [re: Niamh]  
Автор nbb (весела)
Публикувано18.08.13 23:13



не схванах. Каква връзка има тук астрологията ?





Тема Re: Приятелко моя,нови [re: nbb]  
Автор Niamh ()
Публикувано18.08.13 23:17



Ами примерно моите приятелки до една се издъниха и вече нямам. Повечето ми завидяха на това, което имам, и се опитаха да сложат ръка на моето. Но... дълги години ми бяха добри приятелки, без да имам капка съмнение в която и да било от тях. Видов ден си идва... и за това има определен момент - или когато покориш връх, или когато се окажеш на дъното. Тогава 'истинските' приятели показват истинското си лице.



Тема Re: Видях,нови [re: nbb]  
Автор Niamh ()
Публикувано18.08.13 23:29



От една страна, хубаво е да имаш илюзии, те те пазят. Но не се знае докога. От друга, търсила си в погрешна посока в астрологията. Ти си искала да надникнеш в бъдещето, а ползата от нея е да изучиш психологията на 12те типажа. Това може да ти помогне много. Но не това, за което се представят, а което в действителност са. По форумите много хора открито говорят за неща, които в реалността крият.



Тема Re: Видях,нови [re: Niamh]  
Автор Amelia Pond ()
Публикувано18.08.13 23:38



Е, нали слънчевият знак не изчерпва даден човек. Тогава за какво са ти тези 12 типажа?




- Vous jouez avec votre vie!
- Et alors?! Il faut bien jouer avec quelque chose!


Тема Да,нови [re: Niamh]  
Автор nbb (весела)
Публикувано18.08.13 23:47



съгласна съм с теб. И при мен се случи същото миналата година. Но сега същите тези ' приятелки " се чудят как да се върнат обратно. Е, аз вече не съм същата, но това не ме накара да престана да вярвам в истинското приятелство.





Тема Re: Провокирананови [re: Niamh]  
Автор СъН (REM)
Публикувано18.08.13 23:49



честно казано не знам каква библия си чела и дали изобщо си я чела щом разсъждаваш така

аз знам, че човек се ражда чист и безгрешен, и със заложби към доброто, защото Бог го е създал по свой образ и подобие, а както предполагам знаеш - Бог е Любов, и дава духовна сила на хората да вършат добро

възможно е да има и хора користни, които да не помагат от истинско състрадание и с чисто сърце, но защо ти, християнката ги съдиш, нима не знаеш, че има кой да ги съди, и не знаеш
Лука 6:37 Не съдете, и няма да бъдете съдени; не осъждайте, и няма да бъдете осъждани; прощавайте, и ще бъдете простени;

Сън ли на разсънване сънувам?
Нов ли е наистина светът?;-)



Тема Re: Провокирананови [re: СъН]  
Автор Niamh ()
Публикувано19.08.13 00:02



В един момент ми писва от лицемерието и ми се приисква да кажа истината там, където се прехласват по лъжата. Друго няма, сега знам, че съм ти крива, защото изглежда че персонално те обидих, но по-добре неперсонална обида, отколкото користна помощ. А и не знам как досега не схвана, че непрекъснато правя паралели между теб и мен.



Тема Кажи я,нови [re: Niamh]  
Автор nbb (весела)
Публикувано19.08.13 00:03



какво те спира ?





Тема Re: Видях,нови [re: Amelia Pond]  
Автор Niamh ()
Публикувано19.08.13 00:13



А защо другите небесни тела в Слънчевата система не се въртят примерно покрай луната, или покрай Меркурий? Доколко зависим ежедневно от слънцето и доколко, примерно, от Плутон? Слънчевият знак те обрисува на 80%. И то, разположени откъм ядрото на човека, а не в периферията пък другите 20% видиш ли се наместили в сърцевината...



Тема Re: Кажи я,нови [re: nbb]  
Автор Niamh ()
Публикувано19.08.13 00:16



Вие си нямате и представа колко добре ви познавам, затова тук е най-удачния момент да напусна.



Тема Re: Провокирананови [re: Niamh]  
Автор СъН (REM)
Публикувано19.08.13 00:16



в голяма грешка си,
изобщо не виждам къде и с какво си ме обидила, още по-малко виждам някакви паралели
виждам само един ужасно объркан човек в твое лице, и дано вярата ти помогне



Сън ли на разсънване сънувам?
Нов ли е наистина светът?;-)



Тема Re: Видях,нови [re: Niamh]  
Автор Baldrian ()
Публикувано19.08.13 00:22





Какво би казала за човек, чието Слънце е в телец, Меркурий в риби, а Венера в близнаци напр.? А ако допълним, че изгряващият му знак е стрелец...Как ще опишеш този човек...Ясно е, че отстоянията на Меркурий и Венера са зависими от Слънцето...Няма да спорим и за изгряващия знак...Т.е. Слънцето не е пренебрегнато

Редактирано от Baldrian на 19.08.13 00:25.



Тема Re: Видях,нови [re: Baldrian]  
Автор Niamh ()
Публикувано19.08.13 00:38



Е, вие сега гледате да се задържа като рекох да си ходя.

Ще кажа, че ако е мъж не ща да го познавам, а ако е жена, ще ми е кеф да ми е колежка, без да и доверявам каквото и да било и като се пазя от фирмени интриги. Ако се държа неурално-коректно с нея, ще си партнираме добре. Също ще ми е готино да си обменяме информация на прозаични теми като кое откъде да си купим, кое си струва и кое не, домашни любимци, рецепти за манджи и т.н.



Тема Re: Видях,нови [re: Niamh]  
Автор Baldrian ()
Публикувано19.08.13 00:40



Стой си ...Хората тук са симпатяги...

Как Меркурий в риби ще е толкова прозаичен...? Точно този Меркурий би могъл да разгони фамилията на иначе практичния телец...





Тема Re: Видях,нови [re: Baldrian]  
Автор Niamh ()
Публикувано19.08.13 00:43



Ами моята астрология вече е много сървайвъл, и друга не ми трябва. Лаконично казах всичко (= никакво лично инфо, нито дори, че имам мъж

)



Тема Re: Видях,нови [re: Niamh]  
Автор Baldrian ()
Публикувано19.08.13 00:49



Слънцето е важно-да...Ключово светило е, но и Луната свети- с отразена светлина...И другите планети ги има...

Тъй като сме в психоклуба...стягай го този мъж



Шегувам се...



Тема Re: Видях,нови [re: Baldrian]  
Автор Amelia Pond ()
Публикувано19.08.13 01:04



Хахха, напомни ми за една карта, където всяка планета е в различен знак. Признавам си, нищо не ми казва за човека, хахха. Т.е. някои повърхностни неща бих ги нацелила, но важното, същественото е "от другата страна на Луната".




- Vous jouez avec votre vie!
- Et alors?! Il faut bien jouer avec quelque chose!


Тема Re: Видях,нови [re: Amelia Pond]  
Автор Baldrian ()
Публикувано19.08.13 01:16



Именно...Тогава почващ с аспектите към всяка една...Между другото за събитийност Вертекса се показва като много важен...Включваш всички мийдпойнтове и какво ли не...
За човека,чийто Меркурий е в риби...Телецът изобщо не се забелязва...Може би само в закръглените форми...Изобщо не е на този свят





Тема Re: Видях,нови [re: Baldrian]  
Автор Amelia Pond ()
Публикувано19.08.13 01:19



Меркурий е много много важен за начина на мислене. В случая пък става въпрос за Близнаци с Мерк. в Рак....




- Vous jouez avec votre vie!
- Et alors?! Il faut bien jouer avec quelque chose!


Тема Re: Видях,нови [re: Amelia Pond]  
Автор Baldrian ()
Публикувано19.08.13 01:22



Тоест близнака става по-малко пресметлив...Позволява си повече емоции и е по-свързан с дома- мама и тати?


Каква е хавата?



Тема Re: Видях,нови [re: Baldrian]  
Автор Amelia Pond ()
Публикувано19.08.13 01:32



Ами става такъв, че не могат да му се хванат спатиите. Да, изглежда като да е сантиментален и да обича да се грижи за другите.

Принципно мен и Близнаци, и Раци не ми допадат много.




- Vous jouez avec votre vie!
- Et alors?! Il faut bien jouer avec quelque chose!


Тема Re: Видях,нови [re: Amelia Pond]  
Автор Baldrian ()
Публикувано19.08.13 01:35



Раците не ме притесняват...Дори и изявените- Слънце, асц. и стелиуми в рак...
Към близнаците съм с повишено внимание...Ти знаеш, де





Тема Re: Видях,нови [re: Baldrian]  
Автор Amelia Pond ()
Публикувано19.08.13 01:42



Ами мъжете Раци не че ме притесняват, но принципно имат силен интровертен егоцентризъм, а моят е по-скоро екстровертен... И оценявам чара им, но по принцип не ме впечатляват. Но наскоро един Рак с Меркурий, Венера и Сатурн в Лъв.... ми направи доста силно.... положително впечатление.
А в случая Близнаци, Рак, Овен, Телец, Лъв.... са смесени по начин, по който.... аз обикновено имам интуиция и мнение за хората. В случая откровеното ми мнение, когато ме питат, е "НЕ ЗНАМ".

Повечето ми познати спрямо него са в двете крайности - или го обожават, или мислят, че е дразнещо лицемерен, т.е. едните са "много хубаво", а другите "много хубаво не е на хубаво", ако мога така да обобщя. Аз съм пас и към нито едното не клоня.
Иначе имам нова позната Близначка.


- Vous jouez avec votre vie!
- Et alors?! Il faut bien jouer avec quelque chose!

Редактирано от Amelia Pond на 19.08.13 01:46.



Тема Re: Видях,нови [re: Amelia Pond]  
Автор Baldrian ()
Публикувано19.08.13 01:51



Липсата на стелиуми дава повече възможности на личността, но и му взима индивидуалност...Може би ако овенът е вътре с Марс, а лъва с Венера, би било малко по-подчертано...

Честито за близначката

Идва ми да ти кажа да внимаваш, но аз см обременена с кофти опит и ще е субективно



Тема Re: Видях,нови [re: Baldrian]  
Автор Amelia Pond ()
Публикувано19.08.13 02:00



Ами то Луната е в Овен, хахахах, което също е малко противоречиво, защото това е нежната чувствителна планета уж.... А разумният Меркурий е в Рак.

Венера в Телец, Марс в Лъв....
И аз имам лош опит. Но тази вече.... заплаши ме като по филмите по много смешен (за мен) начин.


- Vous jouez avec votre vie!
- Et alors?! Il faut bien jouer avec quelque chose!

Редактирано от Amelia Pond на 19.08.13 02:01.



Тема Re: Видях,нови [re: Baldrian]  
Автор Amelia Pond ()
Публикувано19.08.13 02:05



Липсата на стелиуми дава повече възможности на личността, но и му взима индивидуалност...

Интересни са ми такива карти. Какви възможности дават според теб - за личен избор или по-разнообразни качества, но по-повърхностно проявени... Чудя се дали за актьорите не е добра комбинация нещо такова....


- Vous jouez avec votre vie!
- Et alors?! Il faut bien jouer avec quelque chose!


Тема Re: Видях,нови [re: Amelia Pond]  
Автор Baldrian ()
Публикувано19.08.13 02:05



силно его, суетен, вероятно пее добре, обича парите и вкусната храна, внимавайте от употребата на някое хладно оръжие или секирка по пълнолуние



е- може да е някое близнашко изключение...



Тема Re: Видях,нови [re: Baldrian]  
Автор Amelia Pond ()
Публикувано19.08.13 02:09



Ахахахахаххахахха, това с Пълнолунието беше готино.


Да, това, което си описала е така.




Хахха, в какъв смисъл изключение? По-скоро за него има надежда да е изключение, не за нея.


- Vous jouez avec votre vie!
- Et alors?! Il faut bien jouer avec quelque chose!


Тема Re: Видях,нови [re: Amelia Pond]  
Автор Baldrian ()
Публикувано19.08.13 02:12



Ами по-разнообразни заложби, но ако няма допълнителни фактори- напр. точен съвпад на плането със Сириус или някоя от звездите, то няма силна изява на едно умение...
Съотв. при кофти аспекти, липсата на стелиуми е щадяща, тъй като обикновено има и важен хубав аспект...



Тема Re: Видях,нови [re: Baldrian]  
Автор Amelia Pond ()
Публикувано19.08.13 02:14



Интересното е, че аз много гледам Сатурн къде е. И въпреки че се казва, че аспектите му са тежки, аз харесвам хора с изявен Сатурн - имам им доверие, считам ги за свестни, за "дълбоки". Сигурно е странно да търся дълбочина не във водата, а в "раната", но...


- Vous jouez avec votre vie!
- Et alors?! Il faut bien jouer avec quelque chose!


Тема Re: Видях,нови [re: Amelia Pond]  
Автор Baldrian ()
Публикувано19.08.13 02:15



За съжаление и аз съм черногледа в случая...





Тема Re: Видях,нови [re: Amelia Pond]  
Автор Baldrian ()
Публикувано19.08.13 02:19



Има логика за Сатурн...Идеята е, да те превъзпита, като ти приложи всички мъчения и спънки, на които е способен...Въпреки, че работи с бич, той дава добри плодове...И плутоновата работа е такава...Може да те вкара във всички пороци и земни грехове, но само той дава безсмъртие...





Тема Re: Видях,нови [re: Baldrian]  
Автор Amelia Pond ()
Публикувано19.08.13 02:20



Хаха, а можеш ли да кажеш нещо позитивно за Близнаците? Кое им е най-хубавото?




- Vous jouez avec votre vie!
- Et alors?! Il faut bien jouer avec quelque chose!


Тема Re: Видях,нови [re: Amelia Pond]  
Автор Baldrian ()
Публикувано19.08.13 02:23



Ами знак на интелекта е...Обикновено имат гъвкава и услужлива мисъл...Също така не са агресивни, а са по-скоро меки...Там проблемът е един- лоялността, а според мен е определящо качество...





Тема Re: Видях,нови [re: Baldrian]  
Автор Amelia Pond ()
Публикувано19.08.13 02:26



Да, то от пороците човек най-вече се самоизмъчва, т.е. си е за негова сметка.


- Vous jouez avec votre vie!
- Et alors?! Il faut bien jouer avec quelque chose!


Тема Re: Видях,нови [re: Baldrian]  
Автор Amelia Pond ()
Публикувано19.08.13 02:30



А защо смяташ, че не са лоялни? Имам предвид кое в тях ги прави такива, иначе и аз съм усетила такъв дефицит.

И за мен е много важно - както в работата, така и в приятелството. Чудя се мога ли да имам приятел, на когото да дам свободата да бъде нелоялен - но тогава ще трябва така да го заявя изначално и да му я дам.... за да не се чувствам предадена в последствие.... Не знам мога ли да го направя. Но за пръв път се замислям, че съществува такава възможност. Да има приятелство без лоялност....без лоши чувства, каквото и да става....



- Vous jouez avec votre vie!
- Et alors?! Il faut bien jouer avec quelque chose!

Редактирано от Amelia Pond на 19.08.13 02:32.



Тема Re: Видях,нови [re: Amelia Pond]  
Автор Baldrian ()
Публикувано19.08.13 03:32



Знакът е въздушен, подвижен, двоен и силно ментален...Тоест разумът би надделял над сантимента- основно в лична полза...Лоялността освен принципна позиция е и сантимент...
Знам, че е крайно- дори и не съвсем логично, но най- гадните ножове в гърба съм си ги получавала от близнаци...Все пак имам един такъв приятел, но като цяло съм предпазлива- особено при силно изявен знак...

Как можеш да приемеш приятел, който би те предал...Не знам. аз не бих могла да го приема като приятел...Нямам и христовото благородство за "Прости им. Те не знаят какво правят."...
В интерес на истината мога да махна с ръка...Също и не отмъщавам, но това не е приятелство



Редактирано от Baldrian на 19.08.13 03:39.



Тема Re: Видях,нови [re: Baldrian]  
Автор Amelia Pond ()
Публикувано19.08.13 04:03



Онзи приятел, който ти звъни от години - той близнак ли е?

Разумът би надделял над сантимента - понеже разумът е много силен или понеже сантиментът е слаб? Такъв "жест" обикновено кара човек да си мисли дали изобщо другият е имал някакъв сантимент или всичко е било с комерсиална цел. Според теб те са способни да предадат хора, на които държат или просто не са способни истински да държат на някого?



Ами мисля си, че не след предателство, а ако предварително поставя приятелството на такива основи, че всичко е позволено, че сме приятели само по симпатии, че това не ни задължава по никакъв начин и всеки може да действа спрямо интереса си.... Тогава няма да имам какво да прощавам, защото всичко ще е разрешено.... Е, чувствата ми вероятно ще бъдат наранени, но принципите - не....
Всъщност аз самата извършвам предателство като мисля това - мисля как да се презастраховам срещу нещо, което приятел може да направи, т.е. подозирам го.


- Vous jouez avec votre vie!
- Et alors?! Il faut bien jouer avec quelque chose!


Тема Re: Видях,нови [re: Amelia Pond]  
Автор Aлиca. (Лиса)
Публикувано19.08.13 08:59



Всеки зодиакален знак съдържа 30 градуса.
Една едничка планетка в различен градус с управител в еди-ква си стихия и знак, на свой ред в еди-кой си градус /сипи им и аспекти и става мазало/, се проявява по различен начин.

От друга страна, наблюдателят не е обективен, защото оценява наблюдавания съобразно собствените си натални астроданни. Мерк в Стрелец възприема по един начин Мерк в Рак и по съвсем различен Мерк в Овен...и т.н. Особено, като се включи и Луната, спец по емоционалните оценки.

От трета страна, има нива на проработване на наталните заложби. Хората на 1 ниво на проработване възприемат и реагират различно от тези на 3 ниво, например.

Обобщено: без да познаваш до дъно и да отчиташ собствените си "отклонения", не си в състояние да правиш обективна и общовалидна оценка на хорските.



Нашата "астропсихоложка" съвсем ще се депресира.



Тема Щомнови [re: Niamh]  
Автор nbb (весела)
Публикувано19.08.13 09:36



така си мислиш...
На добър час !





Тема Многонови [re: Aлиca.]  
Автор nbb (весела)
Публикувано19.08.13 09:42



ми е забавно, когато гледам колко на сериозно се взимат понякога хората.


Имам братовчедки - близначки, които са родени с разлика от 15 минути, а са толкова различни... От другата страна имам братовчеди-близнаци, които пък си приличат невероятно не само на външен вид. По никакъв начин не успявам да разбера с кого разговарям , ако не са двамата заедно. Та ми е много интересно как могат да се обяснят тези неща с астрологията.



Тема Re: Видях,нови [re: Baldrian]  
Автор Aлиca. (Лиса)
Публикувано19.08.13 10:29



Ами знак на интелекта е...Обикновено имат гъвкава и услужлива мисъл...Също така не са агресивни, а са по-скоро меки...Там проблемът е един- лоялността, а според мен е определящо качество...

Понеже сте разбирачки...пък синът ми е със Слънце и Луна в Близнаци, Меркурий в Телец, и всичкото това в 12 дом. Познавам си го, откакто ми промърда в корема.
За да разбереш Близнаците във всичките им проявления - външните по-често не отразяват вътрешните им намерения, защото просто горкичките диванета не му хващат цаката на най-убедителното представяне - трябва да ги познаваш добре - ежедневно и отвътре. Всичко е логично, на мястото си и предвидимо в един момент и нищо не е логично и понятно само след секунди. За наблюдателя. За натива тези светкавични промени са ОК. Ако поискаш обяснение, ще ти го изложат в 1-2 часа анализ или ще те отрежат с "не ми се говори". Умът им фърчи на поне 4-5 писти едновременно. На която от всичките ги гепиш в добро настроение, на тази ще протече комуникацията.
Не го правят нарочно. В този смисъл са много лоялни. Но ако очакваш лоялност във всеки момент и задълго, проявена по еднозначен фиксиран начин, зАбрави.
Близнаците са лоялни принципно и генерално, не във фиксиран момент.



Тема Re: Многонови [re: nbb]  
Автор Aлиca. (Лиса)
Публикувано19.08.13 10:44



Та ми е много интересно как могат да се обяснят тези неща с астрологията.

Щом ти е толкова интересно, изучавай астрология задълбочено и ще разбереш.



Тема Re: Видях,нови [re: Amelia Pond]  
Автор Baldrian ()
Публикувано19.08.13 13:06



Не е...Той е огнен знак...

По-скоро сантиментът е слаб...Тези, които аз познавам са се ръконодили основно от личен интерес...

....Поне при мен се е получило нещо такова...Все едно няколко пъти да те е хапал ротвайлер и съотв. като видиш ротвайлер да заставаш нащрек...А този новият може и да е различен, но...





Тема Re: Видях,нови [re: Aлиca.]  
Автор Baldrian ()
Публикувано19.08.13 13:16



Аз ли съм астропсихоложката, която ще се депресира...


Съвсем вярно е това, което си написала на Амелия...Всеки оценява нещо спрямо собствената си ценностна система, независимо дали ще го погледнеш от астрологична или друга гледна точка...
И аз оценявам от моята. При това съвсем нерационално в случая...Просто имам няколко пъти много неприятни изпълнения с представители на този знак...Все пак имам един такъв приятел, който си харесвам и обичам, независимо, че е близнаци, но най-гадните номера са ми правени от такива...

Виж едно интересно описание при синастрии между близнаци и скорпион...По принцип те са с добра съвместимост...

Скорпион отзвучава в Близнаци

Скорпион е по принцип човек на властта, която се опитва да постигне чрез знания. Затова не е чудно, че той търси контакт с интелигентния, духовен Близнак. Близнакът от своя страна може да има полза от задълбочения Скорпион, който придава на всестранното му, но повърхностно знание съдържание. Тези връзки не са много подходящи за любов и брак заради необвързаността на Близнака. От друга страна свободното приятелство може да бъде дълготрайно и плодотворно. Често Скорпион се обръща пръв към Близнак. При вражда Близнак се бори чрез интриги и хитрости, което вбесява Скорпиона и го кара да реагира безпощадно. Но преди да се случи по-лошо, Близнаци се оттегля.





Редактирано от Baldrian на 19.08.13 13:17.



Тема Re: Видях,нови [re: Baldrian]  
Автор Aлиca. (Лиса)
Публикувано19.08.13 14:36



Аз ли съм астропсихоложката, която ще се депресира...

Не, бре, зелената другарка, за която всичко живо се дели на 12 зодии, Слънцето съставя 80 % от характера, останалите планети са за украса, астрологията е фасулска работа - "кажи ми коя зодия си и ще ти кажа какъв си" - и няма шес-пет.



Това описание за Близнаци-Скорпион е интересно и напълно неприложимо в случая с една от най-добрите ми приятелки. Тя Близнаци, мъжът и Скорпион, лепнати един за друг от първия ден вече 12 години, и няма изгледи да се разтурват. Интелигентният Близнак умее да влезе подкожно на властолюбивия Скорпион, за да си прокара политиката, когато реши, че последният му пасва за партньор.

Една интересна статия за синастрията:


Погледни конфликтните си връзки по тези показатели, че ми стана интересно дали статистическото проучване е напипало ключа от бараката.



Тема Re: Видях,нови [re: Aлиca.]  
Автор Baldrian ()
Публикувано19.08.13 14:41



Ще погледна по-късно и ще ти кажа какво мисля...

Иначе при мен ако търсиш логика Сатурн ми е в близнаци- декада на везни в 7ми и прави квадрат към Слънце и Марс в дева- декада на козирог-10ти...

Да ти е живо и здраво детето! Не ми се връзвай...Ясно е, че мнението ми е субективно...В интерес на истината това е изключението в астрологията, при което проявявам субективност...

А и както си написала всичко има нива на преработка...
Един силно изявен скорпион напр. може в едни случаи да бъде жрица на любовта или перфектен мафиот...В други добър хирург, разузнавач, психоаналитик, дори духовник...

Редактирано от Baldrian на 19.08.13 14:49.



Тема Re: Видях,нови [re: Aлиca.]  
Автор Amelia Pond ()
Публикувано19.08.13 14:59



Това го знам, факт. Обаче... дори да оставя настрана коментираните случаи, ако ме знаеш в какво положение съм, хахахах. Имам супер отвратителна синастрия с човек, с когото сякаш се разбираме много добре.




- Vous jouez avec votre vie!
- Et alors?! Il faut bien jouer avec quelque chose!


Тема Re: Видях,нови [re: Baldrian]  
Автор Amelia Pond ()
Публикувано19.08.13 15:05



Ах, огнен. Още ли го държиш на stand-by?




А на мен Близнаци са ми правили психопатски изпълнения. Но до момента жени главно.
Другото е, че знаеш, майка ми е Близнаци

Но сега се появиха двама мъже, които не мога да не нарека приятели. И двамата ги харесвам. И двамата изглеждат като да са "душички". На единият му имам доверие и много добре му личи какво мисли, какво му е отношението, показва си и накъде му избиват чиниите. Другият обаче.... е The X files.


- Vous jouez avec votre vie!
- Et alors?! Il faut bien jouer avec quelque chose!


Тема Re: Видях,нови [re: Aлиca.]  
Автор Baldrian ()
Публикувано19.08.13 15:05



Погледнах само таблиците...Не- не си отговаря при мен...Но ще изчета всичко...
При синастрии- квинкоксът, за който ти писах е важен...Като знаково е така както съм то дала, а планетно сменяш посоката...
Съотв. освен Слънцата- Негов Марс към твоя Венера и Луна, двете Слънца, Слънце към асцендент, Петите домове към Слънцата, негово Слънце към твоя Луна и обратното, Хирон към важните планети, Венера към Венера, седмите домове, декадите на всичко и т.н. и т.н.
Общо взето ти трябват много часове за да стигнеш до нещо и едва след това минаваш към композита...



Тема Re: Видях,нови [re: Amelia Pond]  
Автор Baldrian ()
Публикувано19.08.13 15:08



Сякаш му простих вече



При мен са три жени и един мъж...Става въпрос за приятелски или колегиални отношения...
Абе дерзай...Току виж ни изненадат приятно



Тема Re: Видях,нови [re: Baldrian]  
Автор Amelia Pond ()
Публикувано19.08.13 15:13



А композит ползваш ли въобще? Мислиш ли, че дава някаква информация? Защото аз съм скептична към една измислена карта.... макар че Мидпойнтите са много важни всъщност....


- Vous jouez avec votre vie!
- Et alors?! Il faut bien jouer avec quelque chose!


Тема Re: Видях,нови [re: Baldrian]  
Автор Amelia Pond ()
Публикувано19.08.13 15:15



Хаха, значи повечето Близнаци, които са ти съставили това мнение са жени, както и при мен.



Ами то аз избор нямам, хахахах. Лошото е, че другият ми лош опит е с Луна в Овен.


- Vous jouez avec votre vie!
- Et alors?! Il faut bien jouer avec quelque chose!


Тема Re: Видях,нови [re: Amelia Pond]  
Автор Baldrian ()
Публикувано19.08.13 15:16



Само като допълнение именно заради мийдпойнтите...След радиксите и синастрията...Да- допълва картинката ако има съжителство на лице...



Тема Re: Видях,нови [re: Amelia Pond]  
Автор Baldrian ()
Публикувано19.08.13 15:17



Какви ги свърши овенската Луна?





Тема Re: Видях,нови [re: Baldrian]  
Автор Amelia Pond ()
Публикувано19.08.13 15:27



Ами не мога да съм сигурна, че е от нея, но като че ли с тази Луна, ако другите неща предразполагат, няма спирачки. Т.е. докато Луната във Везни те кара да ти е некомфортно да бъдеш твърде груб, Луната в Овен ти позволява да се чувстваш прав, бъдейки такъв.
Но в случая може и да е ретро Меркурий в Близнаци в съвпад със Слънцето.




- Vous jouez avec votre vie!
- Et alors?! Il faut bien jouer avec quelque chose!


Тема Re: Видях,нови [re: Amelia Pond]  
Автор Baldrian ()
Публикувано19.08.13 15:47



Но в случая може и да е ретро Меркурий в Близнаци в съвпад със Слънцето.

Това ще да е





Тема Re: Видях,нови [re: Baldrian]  
Автор Amelia Pond ()
Публикувано19.08.13 15:55






- Vous jouez avec votre vie!
- Et alors?! Il faut bien jouer avec quelque chose!


Тема Re: Видях,нови [re: Baldrian]  
Автор Amelia Pond ()
Публикувано19.08.13 15:57



А за обща работа заедно? Също може композит да се прави - едва ли не на общият "продукт"?

Това как ти се струва:



Имам предвид неангажиращо и for the sake of chat and fun.


- Vous jouez avec votre vie!
- Et alors?! Il faut bien jouer avec quelque chose!


Тема Re: Видях,нови [re: Baldrian]  
Автор Amelia Pond ()
Публикувано19.08.13 16:01



Между другото погледнах другата Близначка. При нея Мерк. пак е в Близнаци, но тя има и други планети на трон:

Мерк. в Близнаци
Венера в Телец
Марс в Овен
Сатурн в Козирог
Плутон в Скорпион

Това нали уж е хубаво?




- Vous jouez avec votre vie!
- Et alors?! Il faut bien jouer avec quelque chose!


Тема Re: Видях,нови [re: Amelia Pond]  
Автор Baldrian ()
Публикувано19.08.13 16:14



Слънце във 2ри в аналитичната дева...Възможност за добри доходи...Меркурий в 3ти в дева- оста дева -риби...Работата е логично да е аналитична от девата и нептунова от рибите, като Венера вътре дава и артистизъм...Сблъсък на аналитичност и артистизъм и душевност от опозицията Слънце- Венера...Съотв. изключваме търговията...При Плутон в 4ти в скорпион...Не е хубаво да се мисли за семейство, ако партньорите са от различен пол...Единят има някаква драма в къщи.
Точката на щастието в 7ми- независимо от противоречията късметът на това партньорство е добър...
Юнона в телец-10ти...Дано сте еднополови


Много натоварени 6ти към 12ти...Конкуренция между двамата, тъй като козирогът си иска властта...Опозицията на Луна към Нептун...Сблъсък на различни емоционалности...Сатурн опозе на Юпитер- сериозността на единят ще попарва закачката на другия, Уран опозе на Юпитер и Марс в 3ти заедно с Меркурий...Дипломатичността няма да е силната страна в тези отношения, но така би се стигало до по-добри резултати...
Трябва да се опита...СВ на върха на 7ми при това от дома на служенето...
Всеки би научил неща от такова партньорство, но не бих казала, че ще върви по вода...

Съвсем на кратко...Ако трябва ще гледаме подробно...
Дай някаква обратна връзка



Тема Re: Видях,нови [re: Amelia Pond]  
Автор Baldrian ()
Публикувано19.08.13 16:16



Доста подредено изглежда





Тема Re: Видях,нови [re: Baldrian]  
Автор Aлиca. (Лиса)
Публикувано19.08.13 16:25



Като казваш "близнаци- декада на везни" и "дева- декада на козирог", какво точно имаш предвид?



Тема Re: Видях,нови [re: Aлиca.]  
Автор Baldrian ()
Публикувано19.08.13 16:29



Че планетите са в градус, който е под съотв. декада...Всеки знак има три декади и за прецизност освен знака- дева в случая, прехвърляш влиянието на козирог върху девата...



Тема Re: Видях,нови [re: Baldrian]  
Автор Aлиca. (Лиса)
Публикувано19.08.13 16:38



А декадите се управляват от планети, а не зодиакални знаци, ако си имала предвид есенциалните достойнства.
По тази таблица как стоят нещата със Сатурн в Близнаци - по декада и терма? Че нещо не мога да се ориентирам къде е връзката именно с Везни.





Тема Re: Видях,нови [re: Aлиca.]  
Автор Baldrian ()
Публикувано19.08.13 16:42



Не мога да отворя това, което си ми дала...

близнаци
1-10 градуса- близнаци-близнаци
10-20 градуса- близнаци- везни
20-30 градуса- близнаци-водолей

Ако искаш можеш вместо знаците да броиш Меркурий, Венера, Уран, но лично аз съм си избрала гореописания начин.



Тема Re: Видях,нови [re: Baldrian]  
Автор shshtt (късметлийка)
Публикувано19.08.13 16:56



леле събрахте ми погледа в тази тема
изкусителки такива!



Тема Re: Видях,нови [re: Baldrian]  
Автор Aлиca. (Лиса)
Публикувано19.08.13 16:58



Добре, виж дали можеш да отвориш това:



За Близнаци управители на деканатите са:
1-10 Юпитер
10-20 Марс
20-30 Слънце

Терми по Птолемей: /от другия линк, който не ти се отваря/
1-7 Меркурий
8-14 Юпитер
15-20 Венера
21-25 Сатурн
26-30 Марс



Тема Re: Видях,нови [re: shshtt]  
Автор Baldrian ()
Публикувано19.08.13 16:59



Направихме темата на Сън на нищо


Дано бъде снизходителна към нас...



Тема Re: Видях,нови [re: Aлиca.]  
Автор Baldrian ()
Публикувано19.08.13 17:06



Няма логика...Откъде да дойде този огън върху въздушен знак...?

Птоломей е направил по-детайлно деление, но той има много грешки...Те се прехвърлят и върху западната астрология. Перфектен астроном е, но допуска една голяма грешка...Отчита планети и звезди като неподвижни...Просто животът не му стига за да отчете движението им...Аз лично бих приела описанията му психологически, но не бих се доверила на изчисленията му...
Както и да е...Казах ти какво знам и как мисля, но не ми се иска да споря...Преди да стигна до тези изводи, съм видяла доста гледни точки...



Тема Re: Видях,нови [re: Baldrian]  
Автор СъН (REM)
Публикувано19.08.13 17:08



нямам нищо против,
само прилагайте по някой друг речник за да разбираме и ние какво си говорите



а иначе измъкнахте дамата от темата за нейните библейски истини...,
май и в Библията познанията и са колкото и в астрологията,
но не ми е работа да говоря с хора, които са толкова убедени в собствената си правота, че за тах всичко останало просто не съществува

Сън ли на разсънване сънувам?
Нов ли е наистина светът?;-)



Тема Re: Видях,нови [re: СъН]  
Автор Baldrian ()
Публикувано19.08.13 17:10



Мерси за благородството





Тема Re: Видях,нови [re: Baldrian]  
Автор Aлиca. (Лиса)
Публикувано19.08.13 17:21



Ми в класическата астрология още я карат по Тетрабиблоса, когато определят достойнствата на планетите по градус. Май има някакво разминаване в древните школи, защото попаднах скоро на една тема за есенциалните достойнства в астрологически форум и баш-бая големи разбирачи коментираха, че няма единна позиция по въпроса...все още. Но, за деление на декади по знаци никой не спомена.

Това в коя съвременна школа и система го правят?



Тема Re: Видях,нови [re: Aлиca.]  
Автор Baldrian ()
Публикувано19.08.13 17:26



От българските астролози виж Николай Дойнов...От школата в Хамбург има материали, но няма преводи на български...

Редактирано от Baldrian на 19.08.13 17:27.



Тема Re: Видях,нови [re: Baldrian]  
Автор Amelia Pond ()
Публикувано19.08.13 17:27



Юнона в телец-10ти...Дано сте еднополови

Защо?




Мен точно 6ти към 12ти ме притеснява. Защото хайде, 6ти показва, че за обща работа става въпрос, но тоя 12ти.... А и с Лъв на върха на 1ви става Его игра....

Иначе се разбираме добре, когато сме в добра форма. Когато на единия нещо му е криво веднага се отразява.


Не сме от един пол, но понякога имам чувството, че все едно сме.


- Vous jouez avec votre vie!
- Et alors?! Il faut bien jouer avec quelque chose!


Тема Re: Видях,нови [re: СъН]  
Автор Aлиca. (Лиса)
Публикувано19.08.13 17:28



Сънчо, и от мен едно голямо ИЗВИНЯВАЙ, че ти оплескахме темата с "китайски" абракадабри.


Аз хич не съм астроразбирач, чета и си пъна междуушното пространство, колкото да осъзная, че тая работа не е толкова проста, колкото изглежда в комерсиалните четива. Само подстрекавам, за да си направят някои по-самонадеянички потребителки изводите.



Тема Re: Видях,нови [re: Baldrian]  
Автор Amelia Pond ()
Публикувано19.08.13 17:29



Дам, наредила ги е едни.... Според мен има личностово разстройство.




- Vous jouez avec votre vie!
- Et alors?! Il faut bien jouer avec quelque chose!


Тема Re: Видях,нови [re: Amelia Pond]  
Автор Baldrian ()
Публикувано19.08.13 17:32



Заради Плутон в 4ти...




Е, 12тия можеш да го приемеш и като по-затворен и нептунски, но си е от кармичните домове-да...



Тема Re: Видях,нови [re: Amelia Pond]  
Автор Aлиca. (Лиса)
Публикувано19.08.13 17:39



Виж къде ти е управителят на МС и в какви аспекти е включен.



Тема Re: Видях,нови [re: Aлиca.]  
Автор Amelia Pond ()
Публикувано19.08.13 17:42



В 5ти дом на композита, квадрат с Венера и със Слънцето



Интереснооооооооооо.......................


- Vous jouez avec votre vie!
- Et alors?! Il faut bien jouer avec quelque chose!


Тема Re: Видях,нови [re: Aлиca.]  
Автор Baldrian ()
Публикувано19.08.13 17:42



И ти хвана опозицията на Венера...
Не е толкова страшно...Само не трябва да има в никакъв случай търговия...
Ясно е, че ще падне учене



Ох изчезвам...



Тема Re: Видях,нови [re: Baldrian]  
Автор Amelia Pond ()
Публикувано19.08.13 17:46



Ами аз искрено се надявам да НЯМА търговия. В никакъв смисъл никаква. Хахахахаха.


- Vous jouez avec votre vie!
- Et alors?! Il faut bien jouer avec quelque chose!


Тема Re: Видях,нови [re: Amelia Pond]  
Автор Aлиca. (Лиса)
Публикувано19.08.13 18:57



Тц. МС е в Овен, а 10-ти е домът на успешната реализация на "тандема".
Гледам Марс в съвпад с Меркурий в 3 дом - комуникация, обучение, който се явява връх на тао-квадрат /в твърде широк орбис, ама карай/. Голям зор ще види "тандемът", за да докара начинанието до успешен край.
И никаква огнена стихия в картата, та малко да енергизира партньорството.

Ще трябва да компенсирате напреженията чрез 9-ти дом, ма управителят му е на единия край на тао-то в 6-ти, а съуправителят на другия в 12-ти, та не ви виждам как ще разплетете бакиите без здравни щети.



Тема Re: Видях,нови [re: Aлиca.]  
Автор Amelia Pond ()
Публикувано19.08.13 19:40



Аз имах предвид управителят на моя МЦ къде се пада в тази карта. Иначе защо да няма огън, АС и МЦ не ги ли броиш? По принцип и двамата имаме доста огън в индивидуалните си карти и точно поради тази причина планетите нали се изместват на Мидпойнти и....



Принципно ако аз трябва да тълкувам композита и се абстрахирам от това за какво става въпрос, бих казала, че Лъв на АС и Овен на МЦ определят силен индивидуализъм - и от страна на двамата, вероятно и от страна на общата работа и продуктът, към който се стремим. Искаме той да бъде оценен, да е силен.
Слънце опозиция Венера точно по 2-8ми - това са домовете на "давам-получавам" и вероятно много трябва да се даде при това много личен ресурс и много откъм психическа енергия и отдаване.... Което може да е изтощаващо. Самото Слънце е упр. на АС на композита, което го прави двойно важно. И то и цялото начинание, цялата обща работа, според мен черпи от Венера и 8ми дом. В композита не се гледат толкова знаците, но все пак - Риби, 8ми.... планетите в 12ти.... Плутон в 4ти.... Мисля, че това определя "материята", с която се работи, ресурсът. А Слънцето, Ас и МЦ са по-скоро видимата страна, външната - маската на работата.

Марс и Меркурий обединени в 3ти дават знак, че мисъл и действие трябва да бъдат обединени, че става въпрос за нещо, което е активна работа, но на въображението, мисълта... Или може би едната планета е единият, а другата другият - единият казва, другият прави... Самата комуникация става и чрез физическа интеракция.

12ти-6ти - тук вече става сериозно. Много тежка, трансформираща, травмираща, освобождаваща, лекуваща, раняваща.... Луната между Юпитер и Хирон едва ли се чувства добре, макар че вероятно й е полезно. А опозицията със Сатурн не искам да мисля. Вероятно има някакъв фактор, може да е друг човек, нещо, което в ежедневието, в рутинната работа стои и репресира, директно мачкайки Луната (чувствата, мечтите, емоциите). Но Луната има Юпитер, който да я освобождава от това на своя страна и Хирон, който да я лекува....т.е. има съюзници и изглежда има смисъл от уроците на Сатурн. Нептун и Уран вече са тези, които символизират какво се случва - обединените им енергии.

Да, упр. на ВЦ е Марс, който е във Везни, диспозиран от Венера, която е в 8ми опозиция Слънце, в Риби, дисп. от Нептун в 6ти и така се завърта - всички планети реално са обединени от аспекти. Работата, която се върши и по Венера и Нептун очевидно. Свързана е тясно с другите и огледалото (7ми дом)

Мен лично ме притеснява, че 11ти дом е празен - това е домът на резултатите от 10ти. Упр. на 11ти е Венера и пак тя тр да се разгледа. Тя обаче не толкова получава, колкото отдава в този дом. Следователно вероятно "успех" би било повече "отдаване"....


А ти под здравни щети какво имаш предвид?


- Vous jouez avec votre vie!
- Et alors?! Il faut bien jouer avec quelque chose!


Тема Re: Видях,нови [re: Amelia Pond]  
Автор Aлиca. (Лиса)
Публикувано19.08.13 22:41



Твоята натална карта, както и тази на другия, вече нямат отношение към композитната, ако търсиш съвпади. Нали композитът е синтетична карта на връзката? Не общата работа, любовта, приятелството или каквото там ви прави двойка във взаимоотношения, а общият енергиен портрет на тези отношения.
Такива, каквито протичат, погледнати отстрани. Поне това съм запомнила от обясненията в книгите - няма значение какви сте поотделно и как се възприемате един друг, композитът не отразява това, то е обект на синастрията.
Няма значение, че и двамата сте с огнени слънчеви знаци. Връзката ви е като...отделен човек. Напълно ощетен откъм присъствие на огнена стихия. АС и МС не са планети, а оси, те не внасят огнен елемент в характера на хипотетичния "субект", да я нарека тази обща енергия.

Планетите поотделно би могла да ги разглеждаш така, както се гледат в натала.
Слънцето е там, където нативът иска да блести.
Луната е там, където нативът се чувства най-добре.
Сатурн е там, където са най-големите страхове на натива.
...и т.н.

Обърнах ти внимание на 10 дом, защото си информирала, че композитът е с колега, което предполага общ интерес отношенията ви да бъдат максимално добре реализирани и оценени от обществото. Ако това е наталната карта на екип, то този екип се бори за външна оценка, предполагам. В момента картата не е пред мен, но ако има опозиция Луна-Сатурн, според мен тя е белег на общи страхове и опасения, които сковават съвместната ви изява. Опозицията 2-8 е по-скоро отношение между стойността ви като екип и това как усвоявате външни ресурси във ваша полза.

Под здравни щети имах предвид тлъстите опозиции между 6-ти и 12-ти. В наталните карти 6-ти е дом на здравето, 12 дом на психиката и психичното здраве.
А връзките също могат да изглеждат болнави, напрегнати и истерични. Макар, поотделно и двамата участници да са си съвсем наред. Не си ли забелязвала как двама души, с които се виждаш поотделно, са спокойни, уверени, уравновесени, но събереш ли ги заедно, особено ако са в отношения, около тях става напрегнато.

Изобщо не съм майстор-разбирач, само се присещам за това-онова прочетено като се загледах в картата.



Тема Re: Видях,нови [re: Aлиca.]  
Автор Amelia Pond ()
Публикувано20.08.13 00:05



Знам, че 6-12 домове имат и това значение, но предполагам, че в случая се задействат по друг начин, защото няма особена логика да е свързано със здравето ни. Особено при условия, че 6ти дом е ежедневието, рутинната работа. И Сатурн там може да показва сурови условия, необходимост от ежедневна сериозна дисциплина, наличие може би на авторитет/шеф от спартански тип.



Сатурн не са най-големите страхове... По-скоро 12ти дом са страховете.... Сатурн е учителят, но чрез тежките изпитания, загубите, дисциплината.... поставя ни в ситуация Сървайвър в някоя сфера (дом) от живота ни и ако си научим урока, оцеляваме и правим мускули, воля.... и тЪнЪ....

Иначе се радвам, че пишеш, винаги когато човек е лично ангажиран с дадена карта, е по-трудно.....

АС в композита е доста важен. Това е лицето на "двойката". Както АС и при натална карта. Та... не съм сигурна, че огън липсва, доколкото може да се разглежда композитната карта като знаци, защото доколкото знам по-скоро са важни домовете и аспектите.
Виж какво открих:
12 – ти дом: Този дом управлява всички видове ограничения, скръбта, подсъзнателните копнежи, евентуално тайна връзка между партньорите, но представлява и най-големият резерв от сили, ако се използва позитивно. Той може да покаже и какво правите , когато сте насаме.

Това е много интересен дом принципно.... но и ми е непознат. На мен по натал са ми застъпени другите два водни.


- Vous jouez avec votre vie!
- Et alors?! Il faut bien jouer avec quelque chose!


Тема Re: Видях,нови [re: Amelia Pond]  
Автор Aлиca. (Лиса)
Публикувано20.08.13 01:08



Намерих една прилична статия за композита, дано ти свърши работа. Да ме убиеш сега не помня в кои книги на кои автори бях чела как се тълкува и карам малко наизуст.
Ето статията:



Домовете са си сфери на действие, но планетите са тези, които символизират качествата на обекта. Страховете ги търси при планетите, положение и аспекти. Сатурн-Луна в напрегнат аспект си е класика. 12 дом също, де, но защото е мястото на безсъзнателното.



Тема Re: Видях,нови [re: Aлиca.]  
Автор Amelia Pond ()
Публикувано20.08.13 01:43



Ами аз съм я чела статията, и други съм чела. Но не се доверявам на 100%, карам и на интуиция.

Оста 6 и 12 дом може да има и кармично значение ако са задействани Слънце и Луна, възлите. В този случай доминира темата за служенето не само един на друг, но и на другите.



Колкото до Луната и страховете й, нека аз поема причината за такъв аспект в картата.


- Vous jouez avec votre vie!
- Et alors?! Il faut bien jouer avec quelque chose!


Тема Re: Видях,нови [re: Aлиca.]  
Автор Amelia Pond ()
Публикувано20.08.13 02:28




Изглежда, композитът не описва онова, което чувства един човек към друг. По това той се отличава от синастрията, която описва химията на отношенията с термините на взаимодействието им. Когато изследваме синастрията, казваме: "Твоята Венера попада върху моя Марс. Ти активираш моя Марс и получаваш отговора му от моя страна, а аз активизирам Венера и получавам отговора й от теб. И по този начин чувстваме известна връзка между нас." Когато разглеждаме композита, не засягаме това, което партньорите активират един в друг, а наблюдаваме енергийното поле, което те създават помежду си. Композитът прилича на дете, трета самостоятелна същност, която носи наследствените признаци на двамата родители, а ги комбинира по съвършено различен начин и съществува напълно независимо от тях. Тъй като композитът притежава същите особености като наталната карта, практически можем да го интерпретираме по същия начин. Композитът притежава ядро на идентичност, която се сигнифицира от нейния "целеви фактор" - Слънцето, и характерен набор от емоционални отговори и потребности, описван от Луната. Той има фактор, описващ начините за комуникация - Меркурий, специфичен набор от ценности и идеали - Венера. Има специфичен начин за проява на енергията и волята – Марс, свой собствен способ за растеж и разширяване - Юпитер, и фактор за вродени ограничения и способи за защита - Сатурн. Той притежава специфична подчиненост на колективното заради възприeмчивостта към колективните патерни на поведение - Хирон. Отразява някои колективни идеали, проявяващи се чрез изискването за промяна и прогрес - Уран. Има вродени стремежи, отразяващи някои колективни фантазии - Нептун. У него е налице базов инстинкт за оцеляване, който се явява поддържащ, но може и да бъде деструктивен, ако има заплаха за съществуването - Плутон. Има основна роля, която той играе в обществото - МС, и има "личност", която се изявява по някакъв определен начин във външния свят - АСЦ. В композита знаците описват основния материал или "характера", от който са изградени отношенията, планетите описват мотивационните подбуди и домовете описват сферите на живота, чрез които се проявяват планетите.



- Vous jouez avec votre vie!
- Et alors?! Il faut bien jouer avec quelque chose!


Тема Re: Видях,нови [re: Amelia Pond]  
Автор Aлиca. (Лиса)
Публикувано20.08.13 08:59



Но не се доверявам на 100%, карам и на интуиция.

Астро-логос.
Къде намести интуицията в анализирането на един експериментален синтез?
Няма ли логика и железни правила и емпирични доказателства, няма и истинност.
Художествената самодейност е друга бира, там въображението ти може да се вихри, както си ще и да моделира всякакви измислени реалности.

Композитната карта много ми напомня за "синтетичната" зодия. Теория, математика, но на принципа - ако уцелим 20 % точност, значи сме познали. 20% КПД е като хвърляне на боб.
В момента виждаш това, което искаш. Нямаш обективна основа за обективни изводи. За нас е игра, но ти си в реална ситуация и реални отношения. Всяко увлечение по изкуствен съмнителен анализ може да те подведе.
Иди да ти фърлят едни карти таро, ако толкова ти е важно някой да ти внуши нещо си.



Тема Re: Видях,нови [re: Aлиca.]  
Автор Amelia Pond ()
Публикувано20.08.13 12:48



Доста години съм се занимавала с астрология и ти казвам - интуицията как да тълкуваш дадена карта е точно толкова важна, колкото знанията и опитът. Няма как, правят се някои избори на този принцип. Има лабиринт от възможности и поглеждайки цялата карта "от птичи поглед" наместваш пъзела. Винаги има възможност за грешка, защото присъства човешкият фактор. Но дори най-добрата програма, която прави изчисленията и дава тълкуване, не може да замести човека и анализът си остава осакатен и приблизителен.
В медицината интуицията също е толкова важна колкото знанията. Опитът, съчетан с някаква предразположеност на природата, прави лекарят способен понякога да "подуши" заболяването. Защото и несъзнателно ние търсим отговор и несъзнаваното ни може по доста логичен път да стигне по-бързо до някои решения... Т.е. интуиция не означава ирационално - означава бързо навлязло в съзнанието усещане за конкретния случай. Човек може несъзнателно и за части от секундата да е отбелязал съвсем обективни фактори (като напр. Шерлок).



Иначе - аз обичам да се упражнявам върху карти. В случая съм лично забъркана, затова го правя във форум, да видя и други мнения. Не можеш да ми кажеш, че не съм обективна - за това, което пиша и виждам, аз съм. Просто има неща, които ми убягват в случая и точно там е необективността ми - в това, което не виждам, а не в това, което виждам.

Не знам защо мислиш, че мога да се подведа или ще използвам по някакъв друг начин "анализа" на картата, освен за развлечение в момента и за ПРОВЕРКА доколко методът може да даде нещо реално. Защото ти забравяш нещо важно - аз ЗНАМ реално как стоят нещата.... и в момента се опитвам да ги открия в композита. И да видя дали други освен мен, които не знаят как реално стоят нещата, могат да ги видят в композита, разбираш ли? Т.е. в момента аз не изпробвам отношенията ми с човека, аз изпробвам композитната карта и нейните възможности в този случай.



А това за Тарото само показва колко не работи твоята интуиция спрямо мен. И още нещо за необективността - всеки в астрологията започва първо от своята собствена карта, след това от тези на близки.... така трупа опит. В тази ситуация той от една страна не е обективен, от друга е най-обективен. Няма как.




- Vous jouez avec votre vie!
- Et alors?! Il faut bien jouer avec quelque chose!

Редактирано от Amelia Pond на 20.08.13 12:55.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.